Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

22.08.2020, sobota - walka pod kocem

2020-08-22 17:58
Przez dłuższy czas milczałem, bo ogromnie mnie zbrzydziły i kampania prezydencka i walka z koroną.

Okazało się jednak, że mam wiernego obserwatora, który cały czas usiłował mnie podgryzać i prowokować. Nie zdawałem sobie sprawy na ile moich wpisów brakuje niejakiemu Wieńczysławowi.

Panie Wieńczysławie, dziękuję za okazane uczucie, jestem dogłębnie wzruszony. Świadomość, że gdzieś, w internetowej przestrzeni, istnieje ktoś kto za mną tęskni jest miłym uczuciem.

Postaram się więc, w skrócie, wypowiedzieć na interesujące Pana tematy.

1. Wybory
O samej kampanii nie będę pisał, bo już chyba wszystko zostało o jej brakach napisane. Jedno jest pewne: przegrali je Tusk, Schetyna i Biedroń oraz Polska. Wygrali natomiast Kurski i Bielan. Pośrednim przegranym jest również Duda, bo popierający go obóz natychmiast pokazał mu jego miejsce w szeregu i przywrócił Kurskiego na prezesa TVP. A Duda przyjął tą zniewagę z podniesionym czołem i żadnym gestem nie pokazał, że ów policzek go mógł zaboleć.

Dodatkowo kampania zaostrzyła język polemik i pokazała dalsze schamienie rządzących elit. Arogancja Terleckich, Bielanów i innych tuzów prawicy osiągnęła absolutny szczyt.

Kaczyński, rękoma Ziobry, stara się wzmocnić swoją pozycję na prawicy, bo Bosak za bardzo mu shardział. Kiedyś na tą część elektoratu mógł liczyć jak na Zawiszę, a tu niespodzianka, bo i od Bosaka dostaje po głowie.

Najżałośniej, w stawce kandydatów wypadł Hołownia. Po pierwszej turze się obraził, że nie otrzymał spodziewanej ilości głosów i zamiast zachować się jak polityk z twarzą, pokazał oblicze nadętego i obrażonego gnojka.

2. Korona
Tu królują meandry i kluczenie, a planu nie widać. Po pierwszych doświadczeniach z zarażeniami na weselach, powinno się ich zakazać. Fakt czy bierze w nich udział 50, 100, czy 150 osób nie zmienia ich zagrożenia. Brak konsekwencji w ściganiu "bohaterów" bez maseczek też nie przyczynia się ograniczenia zarażeń. Krótko: polityka i propaganda zwycięża z logiką.

3. Rząd:
Zamiast radości i jedności po zwycięstwie widać niepewność, bałagan i zaciętą walkę wewnętrzną o wpływy. Czyżby to skutek osłabienia pozycji Kaczyńskiego i walka o przywództwo, czy też rozchwianie jedności obozu i walka między jego skrzydłami. Wynik do przerwy: twardogłowi ortodoksi górą i nawet "ewangeliści" opuszczają okręt - czy to on tonie? czy oni utonęli w morzu propagandy i demagogii? Ale brak transparentności tej walki zmusza nas do analiz uprawianych przez kremlologów, którzy ze składu i kolejności ustawienia na trybunie wyciągali wnioski polityczne o wpływach i kierunkach panujących aktualnie w Moskwie.

4. Nowe pensje
Wszyscy wykazali się absolutnym brakiem umiejętności politycznego myślenia. Głosowanie w Sejmie było klęską Budki jako nowego szefa PO.

Komentarze

pewnik @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-08-23 12:08

Jeżeli już Duda to pan, Kaczyński, Ziobro, Budka, Tusk, Schetyna, Biedroń, Bosak, Kurski, Bielan, Terlecki, Hołownia to też panowie. Pański brak szacunku do bliźniego jest wprost porażający. Kreuje się pan na wielkiego mędrca a w zasadzie jest pan takim palutkim gminnym pieniaczem z ubu. Bezideowym zakalcem !!!

PK.: dzięki za wielce rzeczowy komentarz, tylko nie rozumiem czemu zakalec i do tego bezideowy. A "pewnik" jest ideowy i jakie idee wyznaje, że czuje się uprawnionym do obrażania innych.
Pańska reakcja jest właśnie pokłosiem "wspaniałej, równej i godzącej Polaków" kampanii prezydenckiej oraz jednoczącej Naród narracji TVP jak również "pojednawczych" wystąpień kandydata na prezydenta, Premiera i pomocników

Życzę dużo zdrowia.

trudno @ 31.0.125.*

wysłany: 2020-08-23 14:27

coś rzeczowego powiedzieć ,po wprowadzeniu do polityki ,rządzenia i ładu społecznego paranoi,podlewanej faszyzmem i nazizmem.

PK.: jedno drugiego nie wyklucza. Jednak nie jest metodą obrażanie tych, którzy myślą inaczej, tylko dlatego, że myślą inaczej.
Dyskusja polega bowiem na wymianie argumentów, a nie na obrzucaniu się błotem. Tego jednak uczy Kurski i jak widać z dobrym efektem.

PK @ 95.90.213.*

wysłany: 2020-08-24 12:59

Wielbny Wieńczysław, swoim zwyczajem, się odezwał i mnie zrugał, że narzekam na faszyzujące i antysemickie poczynania przedstawicieli "Dobrej Zmiany", a ślepy jestem na aktywny neofaszyzm i antysemityzm w Niemczech. Zapomniał jednak, że w Niemczech te tendencje są przez władze, z całą siłą prokuratury i prawa, bezwzględnie ścigane i potępiane, a w Polsce przez ważne osoby w państwie wręcz popierane.
Dodatkowe wydarzenia niemieckie są problemem tamtych władz, a rzeczywistość polska dotyczy i mnie i Pana Wieńczysława. Tak więc tego wpisu nie opublikowałem, bo nie na temat i utrzymany w stylu narracji propagowanej przez PiS.

Wieńczysław @ 5.173.234.*

wysłany: 2020-08-24 15:36

To po co odpowiada pan na wpis, którego pan nie publikuje? Co to są za metody dyskusji? W swoim wpisie dałem przykład na to właśnie, że takie zachowania nie są przez PiS popierane, lecz zwalczane i to dużo ostrzej i skuteczniej niż w Niemczech, mimo że w Niemczech polegają one na mordowaniu ludzi, a nie podnoszeniu ręki.

Dlaczego jest pan tak złośliwy i zakłamany?

PK.: czyli nie napisał Pan prawdy. Ziobro i jego kompani robią wszystko, by ekstrema prawicowo-nacjonalistyczna nie poniosła odpowiedzialności ani za szubienice, ani za rasistowskie wystąpienia na marszach, ani za zamawianie "pięciu piw", ani za obchodzenie urodzin Hitlera, itp.

Przyzwolenie władzy na takie ekscesy jest szkodliwe, bo w każdym społeczeństwie mogą się zdarzyć faszyzujący nacjonaliści, ale od władz zależy jaki margines swobody im się zostawi, czy i jak i na ile konsekwentnie będzie się ich zwalczać. Nie należy podlizywać się prawicowym ekstremalistom, bo - Pańską metodą - powołując się na przykład Niemiec, zwracam uwagę, że tam AfD i ruchy neofaszystowskie nie mają akceptacji wiodących masowych partii, a PiS taką partią jest, i?

Jeśli będzie Pan mnie bombardował wypowiedziami w tym kierunku, to będę je konsekwentnie kasował, dopóki Panu się oczy nie otworzą. Z nacjonalistami i prawicowymi radykałami jest mi nie po drodze, a jeśli Pan lubi Winnickich i Bosaków, Pańska sprawa, ale ja z nimi nie mam zamiaru się zadawać.

Z Pańskich wpisów wynika, że jest Pan osobą czytającą (co się chwali). Więc proszę zgłębić różnice pomiędzy patriotyzmem a szowinizmem, nacjonalizmem, ksenofobią oraz ideologią narodowościową (lub, jeśli ktoś woli narodową). Brunatność Ziobry i jego współwyznawców nic dobrego ani dla Polski ani dla Polaków nie wróży. {"Ruch Narodowy (RN) – polskie ugrupowanie polityczne powstałe 11 listopada 2012 (jako porozumienie organizacji narodowych), o charakterze nacjonalistycznym, konserwatywnym, narodowo-katolickim i eurosceptycznym. 10 grudnia 2014 założone jako partia polityczna, która została zarejestrowana 11 lutego 2015. 16 stycznia 2017 wykreślona z ewidencji, 28 lutego 2018 zarejestrowana ponownie. Od 2019 wchodzi w skład federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość.")

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: