Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

02.06.2020, wtorek - prawdziwa wiedza

2020-06-02 12:05
Pani europosłanka Beata Kempa udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce (Tłit).

Mówiła {https://wiadomosci.wp.pl/beata-kempa-gosciem-programu-tlit-6514928943019649a min.8:36)- jak zwykle - dużo i składnie. Opowiadała o powodach "przeciągania" procedowania nad projektem ustawy o wyborach hybrydowych przez Marszałka Senatu. I nawet podała powód owego "przeciągania". Otóż - jej zdaniem - jest nim pycha pana Marszałka Grodzkiego.

Skąd owa pycha się bierze zostało również wyczerpująco wyjaśnione.

Pani Europoseł, była wiceminister sprawiedliwości i absolwentka studiów administracji na UW wyjaśniła, że przeciąganie prac Senatu nad ustawą jest spowodowane tylko egoistyczną chęcią objęcia przez Marszałka Grodzkiego stanowiska p.o. prezydenta RP. Nie bardzo wiem skąd ten pomysł. Czyżby Marszałek Sejmu Witek była chora albo niesprawna umysłowo? Jako że, wbrew twierdzeniom wybitnej specjalistki od prawa administracyjnego, w wypadku braku prezydenta (powód dowolny, również wygaśnięcie kadencji), Konstytucja RP (https://www.lexlege.pl/konstytucja-rzeczypospolitej-polskiej/art-131/) stanowi, że jego obowiązki przejmuje Marszałek Sejmu, a dopiero, w wypadku niemożności przez niego podjęcia tych obowiązków, tę funkcję przejmuje Marszałek Senatu. Tak więc twierdzenie pani Kempy, że, ciągle powołującej się na Konstytucję, Marszałek Grodzki, działa "w interesie własnym", bo ma ochotę pobyć prezydentem, nie za dobrze świadczy o przygotowaniu zawodowym pani Europosłanki.
Na podkreślenie tej tezy - jak już wspomniałem - powołuje się dodatkowo na Konstytucję, której - jak widać - nie przeczytała.

Otóż, Szanowna Pani Europoseł, w Konstytucji RP, w art.131, rzeczywiście jest powiedziane, że obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek. Jednak proponowałbym dokładniejsze czytanie Konstytucji, bo w jej tekście po słowie Marszałek jest wyraźnie napisane, że chodzi o Marszałka Sejmu, a tym ciągle jest pani Witek.

Nie wiem, czy to stwierdzenie pani Kempy jest tylko czystym populizmem obliczonym na głupotę odbiorców, czy też wyrazem buty i głupoty samej wypowiadającej się.

Uważam, że osoba zajmująca tak eksponowane stanowiska w RP i- do tego - absolwentka Wydziału Prawa i Administracji, powinna wiedzieć, że w Konstytucji RP jest mowa o dwóch marszałkach i są tam dokładnie opisane ich prawa i obowiązki. Konstytucja RP nie jest zbyt grubą książką i polecałbym zapoznanie się z jej zawartością zanim się ją użyje do popierania wypowiadanych tez.

Szkoda tylko, że tak "wybitnie wykształcone" osobistości reprezentują Polskę w Parlamencie Europejskim oraz starają się kształtować poglądy na bieżącą politykę. Bo - jak zwykł mawiać pewien równie wybitny klasyk - "ciemny lud i tak to kupi".

Niestety, znajomość Konstytucji RP nie jest najmocniejszą stroną członków PiSowskiego rządu, a nawet ci, którzy ją przeczytali nie przywiązują do niej zbytniej wagi,

Z ostatniej chwili:
Dzisiejsze głosowanie w Sejmie nad poprawkami Senatu (ustawa o głosowaniu hybrydowym) pokazało wyraźnie ogrom strachu PiS przed Trzaskowskim.

Najnowsze:
mało, że maksymalnie ograniczył czas na zbieranie podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego, to jeszcze zapowiedział zmianę wzoru formularza. Ogłoszenie terminu wyborów jest oficjalnym startem do zbierania podpisów, ale zapowiedź nowego formularza nie pozwala Trzaskowskiemu na rozpoczęcie tego zbierania. Jest to nieczysta gra kruczkami prawnymi ze strachu przed tym kandydatem i chęcią utrącenia go z wyścigu.

Komentarze

une @ 83.30.132.*

wysłany: 2020-06-02 14:26

od 5 lat łżą ,jak bure s i.

KsK @ 37.248.164.*

wysłany: 2020-06-02 17:09

Ale Pan jest mądry i przenikliwy. Szkoda, że same Pawły Kucharskie nie mieszkają w naszym kraju. Polska byłaby wtedy wspaniała, taka na prawdę dla wszystkich. Ale można sobie tylko pomarzyć.......


PK.: o, ironio, jakaś ty słodka i wnikliwa.

KsK @ 37.248.164.*

wysłany: 2020-06-02 18:58

Już nie mogę się doczekać kolejnego Pana felietonu.

PK.: solennie obiecuję, że się Pan doczeka.

były jeleniogórski włóczęga @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-06-03 14:19

proszę Pana, moim zdaniem to nie jest tak, że PiS boi się RT. Pis boi się gniewu człowieka, któremu bezgranicznie i bezrefleksyjne zaufali pracownicy "apanażowi", szeregowi i wszelkiej maści inni udziałowcy tego ugrupowania. Oni nie rozmawiają ze sobą o tym co zrobi RT jeśli wygra wybory, tylko co się stanie jeśli prezes nie będzie zadowolony. Oni siebie nawzajem nakręcają tym strachem. Szkoda mi tego prezesa, bo choć tu będzie to wyśmiane, ja myślę, że to dobry mądry człowiek (a przynajmniej jest masa głupszych i gorszych). Ale to już bez znaczenia. Jego otoczenie podlega sprzężeniom wewnętrznym i żyje jego "legendą" (jego legendarnym gniewem, legendarna zemstą, legendarną pochwałą.) Sami szczują się nawzajem tymi legendami.

PK.: moim zdaniem jest inteligentny, ale nie jest dobry. Jest owładnięty żądzą władzy i zemsty za marne traktowanie go przez "salon". Jednak nie da się lubić i dlatego nie ma prawdziwych przyjaciół. Jest samotny i zapiekły oraz owładnięty swoją wizją państwa i narodu, wizją absolutnie komunistyczną z nim jako Bogiem i samowładcą na czele. Środki do realizacji tej wizji są mu absolutne obojętne, bo jest do bólu cyniczny i skupiony na sobie i swoich pomysłach, które jest w stanie realizować po trupach. Jego otoczenie to tylko potakiwacze i lizusy, ale to on tylko takich toleruje. Jest absolutnie nieprzemakalny na sugestie i rady innych w przekonaniu o swojej wyjątkowości i nieomylności. Nie jest zdolny do współpracy z kimkolwiek. Wpływ na niego miał tylko tragicznie zmarły brat bliźniak.
Polecam lekturę książki o dojściu do władzy Mussoliniego, bo jest ona kopalnią wiedzy o metodach Kaczyńskiego i ich pochodzeniu.

były jeleniogórski włóczęga @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-06-04 07:38

Pan wybaczy, ale Pan też powtarza te legendy. Znałem pracowniczkę biura poselskiego PiS ze sporego miasta, jeszcze zanim przejęli władzę. Opowiadała, już wtedy, że otaczają go bardzo nieodpowiedni ludzie. On też ma problem medialny - wychodzi fatalnie. Jedna moja koleżanka ostatnio rozbarajająco szczerze powiedziała o RT "on taki przystojny". A tu mały facet rządzi dużymi. Szlak ich trafia. Nie dziwi mnie Pańskie zdanie - czytam przecie Pańskiego bloga. Wiem, że paradygmatem szeroko pojętej opozycji jest odsunięciePis za wszelką cenę.A ja pytam co w zamian? Konsumpcja? Eutanazja? Aborcja? No i choć z obrzydzeniem pozostanę pisuarem, a dokładniej gowinowcem. Cieszę się z kazdej okazji do kulturalnej wymiany zdań z chcącymi myśleć. (Czasem coś czytam, mam mgr , czytam raczej w języku obcym, bo nie lubię tłumaczeń) A tu ciągle słyszę, że mam podstawowe, bo na nich zaglosowalem, jak wspomniałem, z obrzydzeniem dla trudnego kompromisu z samym sobą. Dużo zdrowia.


PK.: nie mam najmniejszego problemu ze wzrostem i wyglądem Kaczyńskiego. Mam problem - o czym już pisałem - z jego chorą psyche.
W PiS konsumpcja dotyczy tylko tych na górze, skąd Pan wpadł na eutanazję, (chyba za dużo Kurskiego i to po polsku Pan ogląda), aborcja? jak ktoś ma inne poglądy, to nie musi.
Z tym wykształceniem, to albo Wieńczysław, albo Widz przytoczyli badania, że członkowie i sympatycy PO, KO są słabiej wykształceni od PiSowców.
Chyba ma Pan jakieś, nieuprawnione kompleksy i szuka wyjaśnień na swoją miłość do PiS.

Otóż nie ma obowiązku głosowania przeciw PiS. Jak ktoś kocha Kaczyńskiego, Stasina, Glińskiego i Ziobrę - ma do tego pełne prawo. Natomiast trzeba grać czysto, a nie jest takim graniem, wykorzystywanie bezczelnie swojej przewagi, bo się jest właśnie przy korycie. Nie należy wymagać, by wszyscy kochali i myśleli tak samo. Nie należy nakazywać ustawą co mam robić z moim ciałem. Nie należy wmawiać, że wszyscy muszą być katolikami. Nie należy odmawiać ludziom możliwości swobodnego myślenia i wyborów. A na tym właśnie polega, obca Kaczyńskiemu, tolerancja.

były @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-06-04 07:41

szlag (err)

Racjonalny @ 5.60.198.*

wysłany: 2020-06-04 09:18

Pani Kempa i inni w PISie znają Konstytucję. To co mówią wynika z racjonalnej analizy kompetencji Marszałek Sejmu, jest a jakoby jej nie było. Przecież decyzje za nią podejmuje zwykły szeregowy poseł. Niestety (dla niego), na szczęście (dla nas) on nie może objąć funkcji Prezydenta RP. Dlatego uznają kompetencje Marszałka Senatu i uważają, że mógłby objąć tą funkcję.

były jeleniogórski włóczęga @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-06-04 09:59

https://www.bbc.com/news/topics/cljev4r3zgxt/euthanasia-and-assisted-dying

https://www.bbc.com/news/world-europe-51643306?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/topics/cljev4r3zgxt/euthanasia-and-assisted-dying&link_location=live-reporting-story

https://www.bbc.com/news/uk-northern-ireland-52234712?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/topics/c207p54m45dt/abortion&link_location=live-reporting-story

K.....ego nie oglądam. Po co? przecież wiem co tam powiedzą


PK.: nie chodzi o wprowadzenie prawem obowiązku eutanazji, ale - przy spełnieniu pewnych twardych warunków - stworzenie możliwości z niej skorzystania, jak choćby w Holandii. To samo z aborcją. To samo z nauką religii. To samo z finansowaniem kościołów rozmaitych wyznań.

Miałem do czynienia z 90-letnią osobą, która 5 ostatnich lat życia spędziła leżąc (ciągle przekładana przez rodzinę), bez kontaktu, podłączoną pod rury z odżywkami i pompowaną morfiną, bo bez wyjącą z bólu. Cała rodzina była na końcu, a pacjent nie miał nic z życia. I tak wszyscy męczyli się przez lat pięć. Tu zadałem sobie pytanie, eutanazja tak czy nie.

Przytoczę tu największe, często powtarzane, kłamstwo przedstawicieli ekipy rządzącej, które dziś ponownie padło w debacie sejmowej:

"Marek Kuchciński 🇵🇱 @MarekKuchcinski

@MorawieckiM: Języki są ważne, ale nauczcie się przede wszystkim jednego: języka polskich interesów. Jeśli jeździcie za granicę, to dbajcie o interesy Polski, nie walczcie z polskim rządem. Dbajcie o interes Polski, gdziekolwiek jesteście"

Otóż mało pochlebne wypowiadanie się o poczynaniach pisowskiego rządu nie jest jednoznaczne z brakiem dbałości o interesy Polski. Moim zdaniem jest to wyraz "języka polskich interesów", bo interesy pisowskie nie są tożsame z interesami polskimi i Polaków. A do tego chęć pokazania, że wielojęzyczność Trzaskowskiego nie jest, bynajmniej, jakąś zaletą, czyli bezczelność pana Premiera i idiotyczna próba przypodobania się nieukom. Po tym sejmowym i niedawnym na przekopie wystąpieniach Morawieckiego, odnoszę wrażenie, że absolutnie zagubił się intelektualnie.

problem @ 83.30.241.*

wysłany: 2020-06-04 15:26

Dlaczego Kiszczak nie internował bliżniaka./?Uraz został na całe życie.A jak się chce być ważnym ,to ogłasza ,że marzy się mu swoja partia.A partia to władza .tO ROZKOSZ dla kawalera.Ale co z nią zrobić ,jak już nie można wymyśleć ,nic innego ,co było.No i mamy grozę .Bo w niej ,trochę nazizmu ,trochę faszyzmu ,i trochę bolszewiazmu ,razem wszystko podlewane demokracją.Władza mądrych ogłupia ,uczciwych deprawuje.Kochający zwierzęta został zdeprawowany ,bo dla władzy ,zgodził się ,na hodowlę zwierząt futerkowych ,i obrażanie żony brata przez klechę ,biznesmena .A tu zegar tyka.,TEN BIOLOGICZNY.,.Wizja ,zaczyna spać razem z kotem ,a nie jest realizowana przez wroga koalicyjnego w sprawie 10 maja.Czy chcieliyście być w skórze tego człowieka ?Ja nigdy. Aj jako empatyczny człek ,szczerze mu współczuję.Bez konta w banku ,prawa jazdy ,znajomości języków ,i panicznie bojącego się o swoje życie ,o czym świadczą miliony z naszych podatków na ochronę.Zapomniałem o kobiecie,.ALE bIEDROŃ TEŻ NIE MA I U WYBACZYĆ TRZEBA.

B+ @ 83.7.51.*

wysłany: 2020-06-05 12:25

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7733982,koronawirus-covid-19-gospodarka-polska-niemcy.html

PK.: jeśli się te przypuszczenia potwierdzą, to należy się tylko cieszyć.

A takie radości drzewniej bywały:
https://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2020-06-11 12:46

gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/7741736,koronawirus-covid-19-francja-polska-recesja-ekonomiczna-pomoc-rzadowa.html


PK.: chyba ów komentator francuski za często ogląda TVP. Ja np., złożyłem w PUP wniosek o pomoc na początku maja i do dziś cisza. Nie wiem czy jest to szybko, dla mnie, jako potrzebującemu pieniędzy na pensje, przy osłabionych zarazą obrotach, raczej nie.

Wieńczysław @ 5.173.232.*

wysłany: 2020-07-18 20:19

W Warszawie, zarządzanej przez Pańskiego ukochanego, nowoczesnego i europejskiego Rafała Trzaskowskiego, a wcześniej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz autobusami kierują narkomani i powodują w ciągu miesiąca 2 poważne wypadki. Bo ci geniusze wymyślili, że trzeba sprzedać za 291 mln obsługę linii autobusowych niemieckiej firmie Arriva, która musi zarobić jak najwięcej. Na czym? To proste: na bezpieczeństwie, po prostu zatrudnią najtańszych "kierowców" z łapanki, którzy innej pracy nigdy by nie znaleźli.

Taki jest skutek waszych chorych kompleksów: najpierw głosujecie na "ładniejszego" i bardziej "otwartego i tolerancyjnego", a potem kończy się to śmiercią ludzi. To jest właśnie dążenie do władzy po trupach. Nie rozumiecie, że jeśli miasto od dziesiątków lat ma własną spółkę komunikacyjną, to zadaniem władz jest jej rozwój, poprawa świadczonych usług, zakup nowoczesnych autobusów, organizowanie szkoleń dla kierowców, optymalizacja tras, a nie sprzedawanie części usług raz jednej, raz drugiej zagranicznej spółce. Rozumie to Pan? Pan pewnie zaraz zacznie wypisywać głupoty o outsourcingu, który tutaj nie ma absolutnie nic do rzeczy, jest on w tej sytuacji bezcelowy: to miejska spółka odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów, więc to ona w 100% powinna realizować te usługi i ponosić za to odpowiedzialność. A prezydent powinien czuwać nad tym, by w jej zarządzie znaleźli się ludzie, którym na tym zależy.

A jednak znaleźli się tacy, którym najbardziej zależy na tym, żeby załatwiać kosztem mieszkańców lewe interesy dla Niemców. To jest taki skandal, że Trzaskowski już dawno powinien podać się do dymisji, ale niestety żyjemy w chorym kraju, w którym część społeczeństwa jest totalnie otumaniona przez TVN i taki człowiek mógł kandydować w wyborach prezydenckich, to jest po prostu coś niebywałego! Niektórzy jak widać chwalą to, jak im się pluje prosto w twarz i są gotowi zagłosować na kogoś, kto im będzie na twarz pluł codziennie!

A Pan oczywiście nadal nie ma tego minimum ilości szarych komórek, które by pozwalałyby Panu dodać 2 do 2, stwierdzić, że czarne jest czarne, a białe jest białe i że istnieje sojusz między środowiskami opozycji totalnej w Polsce, a elitą niemieckiego państwa - głównie związaną z CDU. Nie dostrzega Pan związku, między tym, że niemiecka prasa i niemieccy przywódcy walczą z PiS-em, popierają i kibicują PO, a faktem, że w samorządach rządzonych przez PO niemieckie firmy dostają lukratywne kontrakty i wygrywają przetargi, mimo że wcale to nie jest potrzebne, bo spółki komunalne mogłyby w całości realizować usługi, do których zostały powołane?

Dlaczego Pan nie dostrzega tak prostych faktów, które są przecież widoczne jak na dłoni? Czy jest coś lub ktoś, kto nie pozwala Panu ich dostrzec?

PK: Szanowny Panie, niestety muszę Panu przyznać rację, że operator warszawskich autobusów powinien być srogo ukarany. Jednakowoż nie obarczałbym tym ani Trzaskowskiego ani - tym bardziej - Niemców jako takich.

Co do dalszej części, to pozwolę sobie zauważać, że z PiSem nie walczą tylko Niemcy, ale 25 członków Unii, poza Orbanem. Czy Pan tego nie widzi? Czemu uprawia Pan, za PiSem , propagandę w stylu Gomułki? Czy jest ktoś kto nie pozwala Panu dostrzec, że pisze Pan komunistyczne głupoty z najlepszych czasów Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: