Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

25.05.2020, poniedziałek - Wielki Jasnowidz

2020-05-25 17:12
Kaczyński udowodnił, że posiada jeszcze jedną niezmiernie cenną właściwość. Otóż jest genialnym jasnowidzem.

To przecież właśnie on, już wiele miesięcy temu (w 2018), powiedział kto zostanie wybrany i powołany na I Prezesa SN. Wyboru dokonało niezależne Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN w tajnym głosowaniu, a powołania samodzielnie, po wnikliwej analizie zalet i umiejętności kandydatów, Prezydent RP. I..., ku zaskoczeniu wszystkich, tą tajnie wybraną i niezależnie powołaną okazała się ta osoba, którą już dawno wskazał i namaścił Prezes Kaczyński.

Tak więc procedury niech sobie będą jakie chcą, ale przepowiednie Prezesa zawsze się przez nie przebiją. Może więc zrezygnować z tego całego cyrku i po prostu udać się do Prezesa jak do Wyroczni Delfickiej i zapytać. Ów się zmarszczy, zamyśli i przepowie jak Pytia. No i sprawa jest rozwiązana bez błyskawicznych zmian p.o. Prezesów SN, bez trudzenia dostojnego Zgromadzenia Ogólnego, bez narażania na zagrożenia epidemiologiczne szacownych Sędziów SN, jako, że oni w większości w grupie ryzyka, bo przecież, według słów i Premiera i Prezydenta, sędziami byli już za komuny.

Tak więc i Kaczyński zadowolony i wymogom proceduralnym stało się zadość. W dość prosty sposób też wybrano szefa Trybunału Stanu. Posiadanie "swojego" człowieka na tym stanowisku może okazać się bardzo potrzebne dla rozmaitych notabli PiS, bo sondaże pokazują, że ich samo-władza nie jest już tak pewna i zasiadająca tam koleżanka i Ziobry i Dudy (obydwaj zagrożeni Trybunałem Stanu) jest ogromnie - prawdopodobnie - ogromnie pomocna. SN też zatwierdza wyniki wyborów, a - jak już wspomniałem - sondaże są coraz mniej różowe.

Krzyki opozycji o rzekomym złamaniu prawa nie mają potwierdzenia w Ustawie, bo:
"Art. 12. [Powołanie Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego]
§ 1. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego jest powoływany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na sześcioletnią kadencję spośród 5 kandydatów wybranych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego i może zostać ponownie powołany tylko raz. Osoba powołana na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego może zajmować to stanowisko tylko do czasu przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego.
§ 2. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybiera kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego spośród sędziów Sądu Najwyższego w stanie czynnym, nie później niż na 6 tygodni przed upływem kadencji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego albo w terminie 14 dni od dnia przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego albo zrzeczenia się stanowiska Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego."

Nie jestem prawnikiem, ale na moje, prymitywne rozumienie, to ta Ustawa jest sprzeczna z Konstytucją, jako że czymś innym jest powołanie, a czym innym wybór. Tu, Prezydent jednocześnie powołuje i wybiera, bo skoro powołuje z grona 5 kandydatów, to znaczy, że wybiera.
Moim zdaniem, opozycja zamiast populistycznego bełkotu zaprezentowanego dziś choćby podczas konferencji prasowej, powinna już dawno, jeszcze będąc przy władzy, zgłosić tę sytuację do wyjaśnienia przez TK.

Z drugiej strony władza ma poważne problemy z przestrzeganiem procedur ogłaszanych przez jej członków. Oto Premier w trakcie biesiady w gliwickiej knajpie, podczas której ani przepisowe odstępy ani maseczki nie są przestrzegane. Albo Prezydent Duda podczas "gospodarskiej" wizyty lub zakupów na targu w Garwolinie, pokazuje, że kąpiel w tłumie i organizowanie zgromadzeń Go nie dotyczą. Dodatkowo nadmienię tylko, ze kampania jeszcze się nie rozpoczęła bo termin wyborów ciągle tajny, a Prezydent śmiało realizuje spotkania przedwyborcze (ale to tylko tak na marginesie w ramach przestrzegania równości dostępu do kampanii przez różnych kandydatów), które są szeroko relacjonowane przez media.

No i gwóźdź ostatniego tygodnia czyli pokazanie przez PiS Prezydentowi środkowego palca w postaci przywrócenia Kurskiego. I co na to Prezydent? No nic, bo taki już on jest bojowy, samodzielny i niezależny.

Komentarze

pewnik @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-05-26 11:47

Frustrat !!!!!!!!!!!

PK.: dlaczego?

HS @ 91.225.158.*

wysłany: 2020-05-26 20:59

nich tak zostanie że ma pan prymitywne rozumienie

rozumny @ 91.225.158.*

wysłany: 2020-05-26 21:05

i niech tak zostanie że ma pan prymitywne rozumienie

Michal @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-05-26 21:57

Prezydent wykonuje swoje obowiązki głowy państwa i ma prawo a wręcz obowiązek spotykania się z Polakami więc ta złośliwa uwaga jest nie na miejscu. Czy nie przeszkadza Panu " kąpiel " w tłumie w wykonaniu prezydenta Warszawy, który nie ma jeszcze statusu kandydata na Prezydenta kraju ? Pana komentarze są przewidywalne a tym samym poprostu nudne. Według Pana urzędujący Prezydent powinien zamknąć się w Pałacu Prezydenckim, nie powinien zabierać głosu i tak w ogóle nie powinien się pokazywac, za to kandydat na kandydata ,ma prawo brylowac ,wedlug Pana " kąpać" się w tłumie jak przystało typowemu Narcyzowi. Nie oburza Pana to,że prezydent Warszawy urządza sobie spotkania w tzw terenie nie należącym do miasta stołecznego ? Nie czuje Pan zażenowania działaniami opozycji i Senatu dot.wyboriw ? Pozdrawiam i nie czekam na odpowiedź ale na odrobinie obiektywizmu, którego tak bardzo brakuje w Pana komentarzach.

PK.:otóż według mnie urzędujący Prezydent powinien mieć własne zdanie, a nie w pełni się podporządkowywać Nowogrodzkiej. Jest On bardziej przewidywalny nawet ode mnie. On nie jest politykiem tylko kukiełką lub - lepiej - pacynką, sterowalną bez żadnego protestu.

Prezydent, jako Prezydent powinien być przykładem dla obywateli i dlatego w dobie ograniczeń kontaktów nie powinien się "kąpać w tłumie", bo jest Prezydentem i ponieważ jest Prezydentem.

gdyby @ 83.30.139.*

wysłany: 2020-05-27 13:12

marionetka prezesa ,zamiast włóczyć się ,bez potrzeby ,po wszystkich powiatach ,-za to chwalą go pisiaki -pieniądze za, obstawy, przeloty ,uczty bredzenie,,przeznaczył ,na choćby jednego frankowicza ,ma u mnie głos ,jak w banku Morawieckiego ,

bu3las @ 176.114.236.*

wysłany: 2020-05-30 23:37

Gdyby babcia miała wąsy, to by... Dalej była babcią, tak jak ja w życiu na pis_dzielca nie zagłosuję, choćby...

No właśnie, nie mogę pojąć tej nienawiści do PiS-u. Choćby przysłowiowo ozłocili kraj, to i tak na pis_dzielców nie. - Bo rozwolnienia dostaniecie lemingi...? Mimo pandemii papier toaletowy jest w ciągłej sprzedaży, różnisty.

Gdy widzę zajadłość, pozamerytoryczne ataki na rządzących, to utwierdzam się w przekonaniu, że niestety muszę głosować na nich, bo pchający się na ich miejsce to zaślepiona prymitywną nienawiścią szumowina.

Dziś dał popis swych kompetencji Hołownia, a zawtórował mu Trzaskowski krytykując budowę toru wodnego do Elbląga. To paradne... Myślałem, że to gafa, głupotka naszej niedoszłej prezydentki, a to jest okazuje się program PO et consortes. Chcą Polskę cofnąć w rozwoju. No niedoczekanie wasze...

PK.: przepraszam, ale Pana nie rozumiem i bardziej widzę zajadłość i głupotę rządzących. Może inna opcja nie będzie idealna, ale trzeba dać im szansę, bo obecna swoje umiejetności już pokazała i szansę przesrała.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: