Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

06.04.2020, poniedziałek - pięść Prezesa

2020-04-06 22:52
Dziś mieliśmy do czynienia z "czystym Kaczyńskim".

Najpierw ograł Gowina, który w hamletycznym geście pożegnał się z wicepremierostwem. Był to dość pusty gest, bo nic nie dał ani Gowinowi, ani Polsce.

Po pierwszym przegranym głosowaniu, Kaczyński zarządził przerwę w obradach Sejmu i zwołał swoich chłopaków, walnął pięścią w stół i pokazał wszystkim kto tu rządzi.

W drugim głosowaniu (bo zastosował metodę głosujemy aż do mojego zwycięstwa, a osiągamy je po trupach) już wszyscy byli grzeczni i chwilowo popsuta maszynka do głosowania zadziałała bez zarzutu. Nawet "zbuntowani" Gowinwoscy się "zmitygowali" i poparli projekt PiS. Żeby było śmieszniej jednocześnie złożyli projekt przełożenia wyborów o 2 lata. Porozumienie zbłaźniło się absolutnie. Wszelkie rozpaczliwe próby pokazania niezależności Gowinowców zostały przez Kaczyńskiego skutecznie (ciekawe za jaką cenę) zniwelowane. Aczkolwiek nie świadczy to dobrze o 18 posłach Porozumienia, ale. po raz kolejny, Kaczyński pokazał, że jest naczelnikiem absolutnym.

Nikt tej ustawy nie konsultował pod względem prawnym czy konstytucyjnym, nikt, bo Prezes kazał ja poprzeć i przestraszeni posłowie nacisnęli prawidłowy guzik.

Ale nie tylko sprzeczność tej ustawy z polskim prawem i Konstytucją są draństwem, największym draństwem jest fakt, że zajęła ona rządzącym Polską wiele czasu i energii, które byłyby o wiele bardziej przydatne, gdy byłyby skierowane na reakcję na gospodarczą zapaść gospodarki. Tu propozycji, takich prawdziwie pomagających i zatrudnionym i przedsiębiorcom, brak.

Minister Szumowski opowiada o wirtualnej rzeczywistości w służbie zdrowia. Żyje w jakiejś równoległej rzeczywistości i nie chce ani widzieć ani słuchać o jej realnych problemach. W opowiadanej przez niego bajce jest wszystko wspaniale, a w realu brakuje wszystkiego. Najlepszym żartem jest ministerialne stwierdzenie jakoby tonie on minister zleca testy na wirusa i ich ilość (śmieszna) zależy od lekarzy. To nie od lekarzy zależy podjęcie decyzji o udostępnienie testów wszystkim, uważającym się za ewentualnie zagrożonych, czy to przez kontakty, czy to przez stan zdrowia, czy też chcących się upewnić czy ne są zarażającymi nosicielami choćby z powodów rodzinnych. Zwłaszcza, że wszyscy, a min. Szumowski szczególnie, doskonale wiedzą, że jest wiele przypadków bezobjawowego przebiegu tej choroby.

Tak więc żyjemy w państwie nie tyle tekturowym, co w takim opowiadanym przez rządzącym, którzy żyją w równoległej bajkowej rzeczywistości.

Rząd PiS potwierdził dziś, że udało mu się skopiować model PRL, w którym rząd żył we własnym, odległym od realnego, świecie i nie potrzeby obywateli, lecz potrzeba władzy i płynących z niej cukierków są dla ekipy PiS najważniejsze.

Krótko podsumowując. Dziś Biało-czerwona drużyna pokazała, że bliższa koszula ciału, że nie dobrostan obywateli jest dla niej ważny, dla niej ważny jest dobrostan swoich, a dla Kaczyńskiego władza (jak mówił w dawnych czasach Jacek Fedorowicz: wadza).

Dziś oto byliśmy świadkami "cudu nad urną wyborczą. Duda na prezydenta ważniejszy od Polski i dobrostanu Polaków.

Komentarze

Rafał Piotr Szymański @ 199.249.230.*

wysłany: 2020-04-07 12:41

Polska wojna z koronawirusem niewiele dała. Austria i Czechy powoli uruchamiają gospodarkę. Sklepy zaczynają działać, do wakacji mają ruszyć hotele. Tymczasem my słyszymy o kolejnych obostrzeniach, które zamierza wprowadzić rząd. Nad Wrocławiem latają policyjne helikoptery, a ulice miast patrolują funkcjonariusze z długą bronią. To tylko pokaz siły, który nic nie daje. Problem w tym, że nie robimy testów. 80% infekcji przebiega bezobjawowo. Nie badani chorzy wracają do domu i zarażają rodziny. Chorych mamy więc tylu ile testów wykonano. Mamy masę zarażonych lekarzy i zamkniętych oddziałów - bo nie zabezpieczono pracowników służby zdrowia. Rząd nie radzi sobie ze wzrostem zachorowań, niszczy miejsca pracy i chce jeszcze podnieść podatki. Absurd goni absurd. Ale byle do 10 maja. Wybierzemy pana Andrzeja i można spokojnie umierać...


PK.: szanowny Panie Radny, dlaczego w Powiecie Miejskim JG nie powstał jeszcze Fundusz Pomocy zagrożonym bankructwem i małym przedsiębiorcom zagrożonym utratą środków do życia.

Nick @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 15:13

Dobrostanem dla Polski i Polaków jest to,żeby w państwie nie było chaosu,którym obdarowuje nas totalna,nieodpowiedzialna za państwo opozycja. W takiej sytuacji w jakiej obecnie znajduje się Polska ,musi sprawnie działać rząd i prezydent wybrany w demokratycznych wyborach. Wiadome jest,że nieobliczalna opozycja podwazalaby decyzję prezydenta któremu zgodnie z konstytucją zakończyłaby się kadencja. Jak widać artykuł napisany został przez osobę dążąca do do bezprawia i chaosu. Naprawdę zenujace " wypociny" fanatyka totalnej opozycji.


PK.: szanowny Nicku, chyba nigdy się nie dogadamy, bo autorem chaosu jest Kaczyński. To on zamiast zajmować się walką o dobro Polski i Polaków, zajmuje się wyłącznie utrzymaniem swojej władzy. Nic nie miałbym przeciwko kontynuacji władzy PiS, jeśli rząd wykazałby się realnym planem ratowania kraju. Dziś ma wejść pod obrady Sejmu tarcza 1.1, która małym firmom, samozatrudnionym i pracującym na umowach zlecenia i o dzieło, nie daje nic. Min. Emilewicz, w wolnych chwilach od walki o wybory w maju, miała zajmować się tworzeniem tarczy 2.0. Widać czasu zabrakło, bo dziś ogłosiła, że prace potrwają jeszcze przez przeszło tydzień, a dzisiejsze przecieki wskazują, że to co powstaje jest papierowym tygrysem.

Skandalem i najlepszym dowodem na nieporadność tego rządu jest jego postępowanie jakoby "ratujące" kraj przed masowym bezrobociem absolutną zapaścią gospodarczą.

Sądzę, że takie postępowanie wyprowadzi ludzie na ulice i wywiezie Prezesa, Prezydenta i Premiera na taczkach. Obywatelskie nieposłuszeństwo wobec rządu, który nie dba o obywateli (a to jest jego podstawowy obowiązek), stanie się powszechne i doprowadzi do anarchii i absolutnego chaosu.

Rząd, który działa empatycznie wobec społeczeństwa, w dobie największego kryzysu od 1929 roku, zajmuje się tylko utrzymanie się, za wszelką cenę, u władzy.

Szanowny panie Nicku, nie wiem w jaki sposób zarabia Pan na swoje i rodziny życie, ale wnoszę, że nie należy Pan do żadnej z grup zawodowych dotkniętych widmem masowych bankructw i związanego z tym masowego bezrobocia. Zatrudnieni na etacie są, przy tym, w zdecydowanie lepszej sytuacji, bo są chronieni prawem pracy i zabezpieczeni finansowo. Samozatrudnieni, właściciele małych firm rodzinnych i zatrudnieni na umowach zlecenia i o dzieło stają przed alternatywą przejścia pod "skrzydła" MOPSóW i innych Ośrodków Pomocy Społecznej. Czy to tak trudna zrozumieć?
Nie chcę tu bronić opozycji, która - niestety - jest nader licha, ale apeluję do inteligencji członków rządu.

P.S. a oto ilustracja skuteczności działań polskiego rządu: http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,862553D2AB00531E8E532B3512783514D3778E2D#/

Karol @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 15:20

Jaka opozycja taka reakcja rządu. Jest demokracja kto chce ten będzie mógł głosować. Proszę autora, żeby spokojnie bez emocji i widocznego zacietrzewienia,przeczytał jeszcze raz swoje "dzielo" i zaprzestał szerzyć propagande totalsow !


PK.: demokracja pokazała swoje oblicze w pierwszym wczorajszym głosowaniu, wynik drugiego był tylko wynikiem politycznej korupcji. Z demokracją, to drugie głosowanie nie miało nic wspólnego.

Przepchnięta kolanem ustawa o głosowaniu korespondencyjnym nie spełnia żadnego z konstytucyjnych jej elementów, bo nie zapewnia ani tajności, ani powszechności (karty wysyłane pod adres zameldowania, a nie rzeczywistego zamieszkania, co, w dobie ograniczeń związanych z zarazą, wyłącza ogromną grupę obywateli), ani bezpośredniości.

W załączeniu odpowiedni cytat z Konstytucji:
WYBORY I KADENCJA

Art. 96.

Sejm składa się z 460 posłów.

Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.

Art. 97.

Senat składa się ze 100 senatorów.

Wybory do Senatu są powszechne, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu tajnym.

Polecam lekturę i analizę oraz życzę zdrowia.

B+ @ 83.7.103.*

wysłany: 2020-04-07 15:43

wiadomosci.dziennik.pl/artykuly/6478599,ue-plan-marhalla-europa-koronawirus-pandemia.html


PK.: to jest opinia tego Pana, ale jego szefowa mówi coś zupełnie innego : https://businessinsider.com.pl/finanse/fundusze/plan-marshalla-dla-ue-unijne-srodki-na-walke-z-koronawirusem/gx40xkd

A 100 mld. euro, z czego 11-12 mld. dla Polski jest już sprawą pewną. Te pieniądze mają byc przeznaczone na wsparcie zatrudnionych w firmach zmuszonych do przejścia na postojowe (kurzarbeit).

Tak więc poczekajmy na zatwierdzenie innych pieniędzy pomocowych, o których decyzja pojawi się szybciej od "tarczy 2.0", a to, z kolei, również jest dziurawa i właściwie wyłącznie papierowym tygrysem.

P.S. właśnie wiceminister Bortniczuk (Porozumienie), jako sprzeciw wobec ustawy o wyborach korespondencyjnych, złożył dymisję, chociaż wczoraj, w obydwu głosowaniach, był za. Nie rozumiem tego faceta, to jest za, czy przeciw, bo przed głosowaniem twierdził, że nigdy tego projektu nie poprze, potem dwukrotnie go poparł, a potem ustąpił w proteście przeciw tej ustawie, za którą głosował.

Proszę o pomoc, bo nie jestem w stanie zrozumieć jak ten facet kombinuje.

Normalny do nie nienormalnego @ 31.60.110.*

wysłany: 2020-04-07 17:17

do RPS:

"Będziemy iść w kierunku ograniczania wprowadzonych regulacji"


Szef KPRM pytany był też, czy Polska - podobnie jak ZAPOWIADAJĄ ( podkr. moje!) władze Austrii, Niemiec czy Czech - będzie po świętach Wielkanocnych powoli wracać do normalności, powiedział, że rząd chciałby po świętach zacząć "odmrażać społeczeństwo i gospodarkę".

- Czyli przywracać do funkcjonowania gospodarkę. To jest szalenie ważne, ale musimy sobie jasno powiedzieć, że dla nas sprawą nadrzędną jest też bezpieczeństwo Polaków. W związku z tym, my tak jak do tej pory będziemy postępować - krótko mówiąc będziemy w sposób elastyczny dostosowywać się do sytuacji - powiedział Dworczyk.

PK.: oświadczenie Dworczyka jako kłóci się ze wczorajszym komunikatem jego szefa, premiera Morawieckiego, jakoby szczyt zarazy czeka nas w maju i czerwcu. Czyżby panowie nie rozmawiali?

Piotr @ 37.30.28.*

wysłany: 2020-04-07 17:25

Do wszystkich geniuszy zachwyconych działaniami PiS-owskiego Rządu https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-w-polsce-jakub-bierzynski-wszystkie-klamstwa-rzadu-w-sprawie-epidemii/xb2g1s9
Panie Pawle niestety nam przedsiębiorcom w tym porąbanym kraju nikt nie pomoże. Całe te tarcze to o kant czterech liter rozbić. Ta hołota przy korycie sama nie wie co robi wypowiedż z dziś Pani minister że nie można wprowadzić stanu wyjątkowego bo trzeba będzie wojsko na ulice wysłać. Normalnie szok codziennie pan Błaszczak mówi ze dziś na ulicach jest 8 tys wojska to ten sam Rząd różne opowiadania. A więc liczmy na siebie jak zawsze bo ta elita Pis-owska ma nas normalnych ludzi w głębokim poważaniu.
Zdrowia życzę.

PK.: ale źródło wiedzy wszelkiej dla trolli PiSowskich, czyli TVPiS, twierdzi przecież, że nam się pomaga i pochyla nad każdym polskim losem. To jak to jest?

Twierdzą również (to samo źródło wiedzy), że te tarcze dbają o utrzymanie zatrudnienia, ale za to utrzymanie mamy zapłacić my, czyli kto je utrzymuje - rząd, tarcza, czy pracodawcy. Tak więc twierdzenie jakoby rząd o to walczył jest zwykłym kłamstwem.

Piotr @ 37.30.28.*

wysłany: 2020-04-07 17:56

Przepraszam bardzo ale od 5 lat nie oglądam żadnych wiadomości czy to TVPiS czy Tvn Czy Poalsat swoje przemyślenia wyciągam z wiadomości z internetu i CNN. Niestety ciemna masa PiS-owska nie używa własnych głów do tego co służą tylko do noszenia beretów bo wtedy wiedzą do czego służą uszy. To było na marginesie oczywiście jako żart. A tak na poważnie WPROWADZA SIĘ ZAKAZ ZGROMADZEŃ A ZA TYDZIEŃ ORGANIZUJE SIĘ ZGROMADZENIA POD SKLEPAMI KOLEJKI. Opowiada się że jesteśmy najlepsi w walce z wirusem a prawda jest taka że robimy testy na poziomie Rumuni PRZEPRASZAM RUMUNÓW. Minister opowiada że robimy mnóstwo testów a prawda jest taka że jesteśmy w ogonie Europy. I już zaczyna się rejterada jak szczury z okrętu Gowin i jego partia już zwija żagle. Czyli mamy się czego bać ja już raz przeżyłem w niedzielny poranek brak TELERANKA Czyżby miało być tak samo tylko będzie inny główny aktor. Myślę że będzie to jakiś pionek popychadło bo ten cały wódz jest tchórzem w tamtych czasach generał miał j--a i sam to ogłosił. Czas spadać z tego chorego kraju.

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-04-07 18:04

"szanowny Panie Radny, dlaczego w Powiecie Miejskim JG nie powstał jeszcze Fundusz Pomocy zagrożonym bankructwem i małym przedsiębiorcom zagrożonym utratą środków do życia."

Niech Pan nie zawraca głowy Panu Radnemu takimi głupotami! Pan Radny jest teraz zajęty naprawą gospodarki i walką z koronawirusem.

Niech Pan się zwróci o pomoc do MOPS-u.

"Problem w tym, że nie robimy testów. (...) Chorych mamy więc tylu ile testów wykonano."

Panie Radny, to kłamstwo. Testów robimy oczywiście za mało w stosunku do potrzeb, ale to nie takie proste, bo mamy mało laboratoriów, sprzętu i ludzi. Obecnie liczbę testów na milion mieszkańców mamy nieco mniejszą niż w Wielkiej Brytanii, ale większą niż np. w Belgii. Ale to nie znaczy, że ich nie robimy w ogóle.

Całkowitym kłamstwem jest natomiast stwierdzenie, że "chorych mamy tylu ile testów wykonano". Otóż w ciągu jednej tylko doby wykonujemy mniej więcej taką liczbę testów, ile wynosi całkowita liczba stwierdzonych przypadków od początku pandemii. Liczba wyników pozytywnych w Polsce to 5%, czyli testujemy często "na wyrost".

Jak widać, jest Pan radnym z dykty, skoro nie potrafi Pan sprawdzić rzetelności danych, którymi się Pan posługuje w celu prowadzenia prywatnej wojenki ze swoją poprzednią partią.


PK.: nie zauważył Pan, że apel o ów fundusz wspaniale wpisuje się w przypisywaną RPS "naprawę gospodarki".

Min. Szumowski powiedział, że możliwości wykonywania testów to ponad 13000, a wykonujemy 8000 dziennie, czyli Pańska teza o braku możliwości jest totalnie fałszywa. Porównanie nas z Wlk. Brytanią nie jest dobre, bo tam premier twierdził, że korona, to taka grypa. Tak twierdził aż do wylądowania na OJOMie z powodu zakażenia koroną. Porównanie z Belgia też słabe, bo populacja to 11 mln., czyli mniej niż 1/3 polskiej.

Nigdzie liczba przeprowadzonych testów nie równa się liczbie wykrytych zarażeń. Np. w Niemczech potencjalnie można przeprowadzić 500 000 testów tygodniowo, a w Polsce 80.000 i tego też się nie wykorzystuje.

Żeby zabrać głos nie wystarczy wysłuchać Szumowskiego i Morawieckiego, ani TVPiS.

Nick @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 20:18

Z przykrością stwierdzam,że powiela Pan opinie wyrażane przez przeciwników obecnego rządu,proszę wlaczyc samodzielne,obiektywne nie podszyte politycznie myślenie. Widocznie zapomniał Pan celowo o sytuacji w jakiej znaleźli się przedsiebiorcy polscy,którzy pracowali przy budowie autostrad w czasie rządów gloryfikowaniej przez Pana PO. Czyżby zapomniał Pan ilu przedsiębiorców popełniło wówczas samobójstwo z powodu bankructwa. W jaki sposób PO i PSL pomogło wtedy tej nie tak licznej jak obecne liczbie przedsiebiorcow. Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego ze złym zarządzaniem państwem . Zapomniał Pan o tym,że min.Rostowski popierając się swoim autorytetem jako min finansów po zakończeniu niechlubnych rządów obecnej opozycji z PO i PSL stwierdził,że "pieniędzy nie ma i nie będzie" ! PO zostawiła przysłowiową "pusta kasę" a obecnie domaga się pomocy dla przedsiębiorców toż to czysty populizm i hipokryzja skoro w czasie swoich rządów nie była w stanie pomóc znacznie mniejsze liczbie przedsiebiorcow. Nie interesuja mnie Pana przekonania czysto polityczne a nie racjonalne. Rząd na pomoc przeznacza 10% PKB to bardzo dużo. Od czasu obecnego rządu PKB znacznie wzrosło . Proszę przypomniec sobie ile % bezrobotnych było w latach poprzedniego rządu,była to dwucyfrową liczba i nikt wtedy nie przejmował się tymi bezrobotnymi ani tymi pracującymi na " smieciowkach". Obecnie ludzie,którzy mają dzieci otrzymują pomoc od państwa a co by mieli obecnie gdyby rządziła PO wraz z PSL-em ? Który rząd walczył ze "smeciowkam",,który rząd obniżył podatki,który rząd pomógł dzieciom,kto walczył z ubóstwem? Mniej polityki ,zacietrzewienia a więcej obiektywizmu i . realizmu. Z wielką przykrością czyta się to o czym Pan pisze,brak jakiejkolwiek rzetelności. Nie potrafi Pan oceniać realnie tego robi obecny rząd bo jest Pan fanatykiem pozbawionym sprawiedliwego spojrzenia na obecną sytuację. Żyje w demokratycznym kraju i nie chce być pozbawionym swoich praw odnośnie wzięcia udziału w głosowaniu i państwo ma obowiązek mi to umożliwić nawet w takiej sytuacji jaka jest obecnie w kraju.Nie ma żadnego przymusu,kto chce ten będzie głosował a Pan ma wolny wybór i może nie korzystać ze swojego prawa i nieglosowac nikt Pan za to nie ukarze. Wręcz nie życzę sobie,żeby opozycja pozbawiała mnie moich praw obywatelskich


PK.: uprawia Pan nieuprawnioną propagandę i demagogię. Nie przypominam sobie, w czasach, na które się Pan powołuje, nastąpiła zaraza spychająca przedsiębiorców przez siłę wyższą w biedę. Z tego co pamiętam to większość tych upadłości było wynikiem błędnej kalkulacji kosztów, by załapać się w przetargach, w których najważniejsza była cena https://forsal.pl/artykuly/702992,plaga-upadlosci-wsrod-wykonawcow-autostrad-to-wina-gddkia.html.

Tych sytuacji nie można w, żadnym wypadku, porównywać. Tak więc uprawia Pan bezczelną demagogię kłamiąc i wykazując nieznajomość tematu.

Co do 500+ PO popełniło błąd, ale dobra zmiana, która w kampanii walczyła ze śmieciówkami, do dziś ich nie zlikwidowała (stan na dziś około 2 mln. zatrudnionych na owych "śmieciówkach").
Tak, na marginesie, to informuję po raz kolejny, że nie jestem i nigdy nie byłem bezkrytycznym fanatykiem PO i prosze by to sie utrwaliło. Fakt, że ktoś nie kocha PiS nie znaczy, ze musi kochać PO.

Co do wyborów korespondencyjnych, to pominął Pan paragraf mówiący o karach do 3 lat więzienia za "zniszczenie" karty do głosowania. Nie rozumie Pan, że ten paragraf jest batem na wszystkich, którzy - z dowolnych powodów, choćby z racji błędu poczty - nie wysłali swojego głosu?

Ta ustawa przeczy Pańskiemu konstytucyjnemu prawu do oddania głosu, ponieważ nie stwarza warunków do oddania go w sposób określony w Konstytucji.

Nick @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 20:51

Dla geniuszy zachwyconym totalna opozycja dla których wyrocznia jest to co napiszą w Onecie czyli na portalu niepolskim ,którzy nie rozumieją,ze obecna sytuacja nie jest wina rządu,przypominam . Kto w czasie rządów POi PSL pomogł polskim przedsiębiorcom bankrutujacym przy budowie autostrad a było ich niewielu w porównaniu z tymi,którzy obecnie potrzebują pomocy. Po zakończeniu swoich niechlubnych rządów PO według słów ich ministra finansów p.Rostowskiego zostawiła długi i przysłowiową "pusta kasę" ,cytat z min.Rostowskiego " piniędzy nie ma i nie będzie" więc niby skąd obecny rząd jakby wziac pieniądze na obecne zadania,nieodpowiedzialnej ,totalnej opozycji ? Z czego i jaka pomoc przedsiębiorcom udzieliłaby obecna opozycja gdyby nadal rządziła ? Opamiętajcie się fanatycy Platformy,więcej realizmu,zdejmijcie klapki z oczu i bądźcie obiektywni chociaż wiem,że to nierealne życzenie wielu Polaków

PK.: otóż rząd PiS już po 6 miesiącach ogłosił, że kraj przestał być w ruinie i jest w kwitnącej formie. Potem i Szydło i Morawiecki codziennie opowiadali jak jest wspaniale, jak wszystko rośnie, jak kraj się bogaci (mam przytoczyć cytaty, czy Pan sam je pamięta).

Nie jestem fanatykiem PO, jestem tylko uważnym słuchaczem i obserwatorem.

Opowiadanie i Onecie i podobnych mediów jakoby byłyby niepolskie jest po prostu objawem nieznajomości jak chodzi życie w gospodarce globalnej, a do tego totalną bzdurą. TVPiS jest absolutnie polska i robi więcej szkód w umysłach widzów niż wszystkie inne media, no może poza rydzykowymi. Pański umysł został też zablokowany tą TVPiS-owską propagandą.

Karol @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 21:01

Jak nie zgłosiłem wcześniej,że nie przebywam pod adresem zameldowania to nie mogłem głosować tam gdzie przebywałem więc argument marny. Nie wstydzę się tego na kogo głosuje i nikt mnie nie ukarze za to na kogo głosuje to mało mnie interesuje czy to jest tajne czy nie ,następny argument Pana jest marny. Istotne jest tylko to,że mogę wziąć udział w wyborach bo to mi gwarantuje Konstytucja . Nie bardzo rozumiem Pana przytoczenia z Konstytucji dotycząca ilości posłów i senatorów ? Dużo zdrowia życzę,może żółć Pana nie zaleje .

PK.: czegoś Pan nie jest w stanie zrozumieć. Pańską osobistą decyzją jest ujawnienie na kogo zagłosował, ale w Konstytucji jest powiedziane, że wybory są anonimowe i tajne. Forma zaproponowana w ustawie PiS nie gwarantuje ani jednego, ani drugiego i to jest najważniejszy problem prawny. W tej ustawie też nic nie ma o aktualizowaniu list wyborczych, jest powiedziane, że pakiety będą wysyłane na adresy zameldowania. Czytanie ze zrozumieniem jest, choć niemile widziane przez PiS, jest czynnością bardzo pożyteczną.

Nick @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-07 21:17

Zależy mi czasu na polemikę z fanatykiem bo jest to bezproduktywne . Fanatyk jest ślepy i głuchy na argumenty. Jestem jednym z tych ,którym PO wraz z PSL pomogła zbankrutować ! Obecnie mam się świetnie znacznie lepiej niż małej za świetlanych rządów PO. Zatrudniam znacznie więcej pracowników i nie martwię się o jutro swoje i swoich świetnych pracownikow a najważniejsze jest to,że oni też się nie martwią i w pełni mi ufają. Dałem radę za PO i bez ich pomocy to tym bardziej radzę sobie teraz. Żaden rzetelny przedsiębiorca nie żyje z miesiąca na miesiąc zawsze ma zapasy finansowe bo w każdej chwili mogą przyjść trudności w biznesie. Uczciwy przedsiębiorca nie zawsze liczy na pomoc,życie to najlepsze nauka. Zawiodłem się raz i od tamtego czasu zawsze odkładałem na rzecz "czarną godzinę". Przezorny zawsze ubezpieczony !

PK.: serdecznie Panu gratuluję. Sądzę, że wówczas zrobił Pan jakiś błąd, bo nie przypuszczam by osobiście Tusk lub jakikolwiek inny działacz partyjny lub urzędnik rządowy akurat uparł się by Pańską firmę wykończyć. Teraz, widocznie, robi to lepiej i jeśli robi Pan to dobrze i w zgodzie z prawem, to mie przypuszczam, by był powód do strachu przed zmianą rządu.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-04-07 23:04

Jestem już zmęczony, ale jeszcze nie na tyle chory by nie myśleć. Generalnie świat nie był przygotowany na epidemię a PiS twierdził, że nie ma sprawy(mam screeny). Miało być wszystko: maski, rękawiczki, testy, respiratory, płyny dezynfekcyjne.... Nawet minister zdrowia z PAD w lutym pojechali na narty(zresztą marszałek senatu też). A dziś ręka w nocniku. Płyn Orlenu jest... na wiszących na drzwiach stacji kartkach, że go nie ma. Można pojechać i zobaczyć jak ktoś nie wierzy. Przepisy ograniczające ruch ludności wzajemnie sprzeczne. Raz do kościoła 5-tka, teraz 50-tka. I tak ze wszystkim. A ponoć pieniędzy mamy jak lodu, to co nawala? Oczywiście czynnik ludzki, czyli obecna rządowa ekipa. Ma ona w d...e to co się dzieje w szpitalach, szkołach, uczelniach, przychodniach. Dlaczego? Bo ich interesują własne frukty. Właśnie się dowiedziałem, że uchwalili sobie, że ministrowie, wice i kierownicy urzędów wraz z RODZINAMI mają prawo do bezpłatnej extra opieki zdrowotnej. Granda i państwo z dykty. I dlatego tak potrzebny im jest Duda.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-04-07 23:23

a dla happy-Nicka jest okazja się wykazać. W Caritasie na Żeromskiego zamknięto jedno piętro z 23 pacjentami. Pozostała tylko 3-ka opiekunów, bo reszta uciekła. Szukają odważnych. Zgłoś się. Mnie nie chcą z racji wieku, ale ty miałbyś szanse.

przerazony @ 78.10.128.*

wysłany: 2020-04-08 12:35

panie nick napisz ze jestem zerem gdyz panska glupota jest gluprza od ustawy wyborczej.skoro autorytety naukowe dla pana sa taka wiedza jaka reprezentuje naczelnik posel to nie mamy o czym mowic.widac ze szalenstwo zrobilo z was kalekami.ten kto teraz pchnie ludzi w objecia zarazy powinien byc sadzony jak przestepca i odpowiadac za bol i krew

PK.: i oto Trump wywiązał się ze swojego hasła wyborczego: America first again. Wczoraj było ponad 2 tys. ofiar śmiertelnych. Trump wygrał!!!!!!

Wieńczysław @ 5.173.249.*

wysłany: 2020-04-08 14:19

No i widzisz Kucharski, pokazałeś swoją gotowość do merytorycznej dyskusji. Skasowałeś mój wpis, w którym zbyt celnie wypunktowałem twoje błędy. Pewnie jesteś z tego niezwykle dumny i zadowolony. Prawdziwy bohater z ciebie!

Powiedz mi, jak tu traktować cię poważnie?


PK.: otóż skasowałem, bo znowu, całkiem bezkrytycznie, powtórzył Pan narrację TVPiS. Jak Pan zacznie samodzielnie myśleć i analizować, będę chętnie wszystko publikował.

Karol @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-08 18:39

W jakim stopniu tajne było głosowanie korespondencyjne wprowadzone przez PO dla niektórych wyborców ? Jest Pan niegrzeczny (delikatnie ujmując)przypisując wyłącznie sobie umiejętność "rozumowania",mam odmienne zdanie. W wielu Pana polemikach np.z Nikiem jest Pan poprostu arogancki,nie uznaje Pan opinii innych niż pańskie. Ja w całości popieram to co pisał Nick a Pan nie musi ,dla mnie nie ma żadnego znaczenia co sądzi osoba ,która jest arogancka . Na tym kończę wymianę opinii z Panem.


PK.: szanuję Pańską ocenę wspaniałości PiS, ale pozostanę przy swoim zdaniu. Jeśli nie Pan wypowiadać się na tym forum, też muszę to uszanować. Co do mojej "arogancji" jestem innego zdania.

Życzę jednak wiele zdrowia.

Nick @ 109.241.119.*

wysłany: 2020-04-08 19:32

Według Pana ja uprawiam nieuprawnioną propagande i demagogię a Pan oczywiście nie uprawia propagandy i demagogii. Dlaczego nie odniósł się Pan do stopy bezrobocia w Polsce w czasie gdy rządziło SLD z PSL oraz w latach rządów PO z PSL-em ? Przypominam dane lipiec 1994 (wprowadzony plan Balcerowicza)bezrobocie wynosiło 16,9% w lutym 2003 - 20,7%, luty 2013- 14,4%, w lutym 2020 - 5%. Który rząd przejmował się bezrobotnymi ? Z całym szacunkiem dla Pana , nie ma Pan pojęcia o bisnesie a bezkrytycznie zabiera Pan głos w tym temacie. Moim jedynym błędem to,że ufałem ówczesnemu rządowi,który oszukał przedsiębiorców i pozostawił na tzw."pastwę losu" i nie udzielił żadnego wsparcia. Nie widzi Pan niczego dobrego w tym co robi obecny rząd a opozycja według Pana jest nieudolną to kto ma rządzić ! Odnośnie wyborów proszę nie siać prymitywnej propagandy,że ktoś ma być karany za zniszczenie karty do głosowanie,uświadamiam Panu,że nie wzięcie udziału w głosowaniu nie jest równoznaczne ze zniszczeniem karty. Kto nie chce głosować nie odbiera karty i na tym koniec. Z przykrością stwierdzam,że stan pańskiej propagandy i demagogii jest na bardzo niskim poziomie nie opiera się Pan na żadnych danych . Życzę zdrowia i chłodnej głowy.


PK.: więc zacznę od końca i tu cytat za Gazetą Prawną: "Jedna z przyjętych poprawek zmniejsza katalog czynów podlegających karze pozbawienia wolności do lat 3. Kara ta będzie grozić osobie, która kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Tej samej karze podlega osoba, która umieszcza w skrzynce pocztowej przygotowanej do umieszczenia koperty zwrotnej przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu." Uważam, że ten punkt jest tak nieostry, że można go zastosować przeciwko każdemu, zwłaszcza punkt o kradzeniu. Np. jeśli poczta mi karty nie dostarczy można mnie oskarżyć o kradzież, a jak interpretować, że jeśli karty nie wysłałem, bo nie chcę głosować, to znaczy, że ją ukradłem?

Niestety znowu demagogia totalna. Porównywanie sytuacji gospodarczej z 1994, czy 2004 z dzisiejszą jest po prostu kompromitujące dla Pana jako myślącego analitycznie i realnie dyskutanta.

Podpowiem Panu, że np w 1994 w Niemczech było ponad 4 mln., a na koniec 2019 2 mln. bezrobotnych. Czy to też zasługa rządu PiS?

Tak tylko dla porządku wspomnę, że, według GUS, bezrobocie w Polsce w lutym 2020 wynosiło nie 5 tylko 5,5%, co też było bardzo dobrym wynikiem, ale dziś to już - z innych powodów - historia.

Hgj @ 217.99.231.*

wysłany: 2020-04-08 22:51

W jakim stopniu tajne było głosowanie korespondencyjne wprowadzone przez PO dla niektórych wyborców ? Jest Pan niegrzeczny (delikatnie ujmując)przypisując wyłącznie sobie umiejętność "rozumowania",mam odmienne zdanie. W wielu Pana polemikach np.z Nikiem jest Pan poprostu arogancki,nie uznaje Pan opinii innych niż pańskie. Ja w całości popieram to co pisał Nick a Pan nie musi ,dla mnie nie ma żadnego znaczenia co sądzi osoba ,która jest arogancka . Na tym kończę wymianę opinii z Panem.

Człowieku, przecież w komentarzu do którego się odniosłeś nie ma słowa odnośnie PiSu. To jednak jest chamstwo i arogancja, ewentualnie paranoja...PK.: szanuję Pańską ocenę wspaniałości PiS, ale pozostanę przy swoim zdaniu. W komentarzu nie musi wystąpić słowo PiS, ale bez tego widać z kim autor trzyma i skąd czerpie natchnienie. Jeśli nie chce Pan wypowiadać się na tym forum, też muszę to uszanować. Co do mojej "arogancji" jestem innego zdania.

Życzę jednak wiele zdrowia.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-04-09 00:35

Dlaczego krytykuję działania rządzących? Podpowiadają mi, że opozycja nie jest lepsza. Nie ma lidera, kłóci się. I na pewno nie poradziłyby sobie lepiej. Jakie ma to znaczenie? Nikt nie ma monopolu na rację, a bez krytyki nie rozwoju. Nie notoryczna wojna, ale szacunek dla przeciwników. Nie kwestionowanie wszystkiego, ale próba rozmów. Nie dzielenie, ale próba zasypywania podziałów. Kryzys jest takim momentem, kiedy można powiedzieć sprawdzam. Sprawdzam co mamy w kartach. Sprawdzam czy potrafię się dogadać, sprawdzam czy potrafię słuchać, sprawdzam czy potrafię znaleźć najlepsze rozwiązanie. Rozmawiam, słucham, podejmuję decyzję. Trudny to czas dla nas wszystkich. Nie zazdroszczę rządzącym. Ale to też egzamin. Zdrowia, zdrowia i przede wszystkim zdrowia dla nas wszystkich! A rządzącym zwykłej mądrości i niech Moc będzie z nami :-).

PK.: polecam wszystkim zwolennikom głosowania korespondencyjnego przypomnienie sobie obaw wyrażanych w 2013 roku przez prof. Pawłowicz czy europosła Bielana, lub posła Asta, jakie to nieakceptowalne zagrożenia taka forma głosowania ze sobą niesie. Wówczas był to projekt wrogich Polsce partii i był zły, dziś jest to projekt najlepszej partii, więc jest bezpieczny, nie stwarza zagrożenia tak głośno podnoszonych wówczas możliwości oszustw. Mam dość mocne podejrzenie, właściwie bliskie pewności, że ówczesne, niszczące pomysł tego projektu wypowiedzi polityków, były konsultowane z posłem Kaczyńskim przepychającym dziś tą straszną metodę kolanem przez Sejm. Jak to, drodzy Państwo, szybko ogląd spraw się zmienia. Życzę miłego tajnego, powszechnego i bezpośredniego głosowania i pytam tylko czemu panów Bielana i Asta żadna stacja nie skonfrontowała z tamtymi ich wypowiedziami. Ciekawe co by powiedzieli? Co się tak nagle i diametralnie zmieniło w tej groźnej i pod żadnym pozorem akceptowalnej w 2013 metodzie głosowania?

Ludowe powiedzenie mówi o robieniu z gęby cholewy. Lud jest jednak bardzo mądry. Może w wyjaśnieniu tej cudownej metamorfozy pomogą mi mędrcy aktywni na tym blogu.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-04-09 20:28

Panie Pawle, ale temat wyborów korespondencyjnych w interpretacji Pani Pawłowicz był beee, gdyby rządziła dzisiejsza opozycja. A przyjaciele z PiS są jak król Midas, czego się nie dotkną to od razu staje się lepsze, bądź zamienia się w złoto(pana Glapińskiego). Przykład z maseczkami. Jak opozycja mówiła, że potrzebne to udowadniano, że nie bardzo. Ale jak od 16 kwietnia będzie obowiązek to oczywiście, że są niezbędne. Dlaczego? Proszę o odpowiedź... ;)

PK.: uważam, zgodnie z moim wpisem u RPS, że w obliczu owych 15% bezobjawowych chorych maseczki są konieczne.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2020-04-09 21:09

Panie Kucharski, czy wie Pan, co to jest filmoteka?

PK.:zdradzę tu, że karierę zacząłem jako krytyk filmowy i przez wiele lat udawało mi się z tego, całkiem nieźle, żyć.

A tak, by skłonić Pan do zajęcia się ważniejszymi sprawami, polecam następujący link:
https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1458225,koronawirus-w-czechach-liczba-zarazonych-najnowszy-bilans.html

Otóż właśnie Czechy z 10 mln., poza Austrią, poważnie przygotowują się do "stopniowego otwarcia kraju", mimo dużej ilości przeprowadzanych testów (biorąc pod uwagę proporcję do populacji), a może dzięki tej stosunkowo wysokiej liczbie testów. Chociaż mają podobną liczbę stwierdzonych nowych zachorowań, to chorych hospitalizowanych jest w Polsce dwukrotnie wyższa czyli u nich wyłapuje się również mniej groźne przypadki. Zachowując proporcje, Polska powinna wykonywać dziennie około 30.000 testów, a wykonuje (za min. Szumowskim) 8.000.

Polecam również zapoznanie się z "tarczami" w innych krajach:
https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-jak-inne-kraje-pomagaja-przedsiebiorcom-6498050151291009a.html

Oraz:

okazuje się, że najważniejsze osoby w państwie kpią sobie z wprowadzonych przez rząd (czyli nich samych) ograniczeń związanych z zarazą:
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/katastrofa-smolenska-10-rocznica-jurasz-kolejna-stracona-okazja/1zf0242
Wspaniały przykład "nieposłuszeństwa obywatelskiego", czy też aroganckie pokazanie, że nam, rządzącym wolno więcej. Po prostu wstyd!!!!!!

Wieńczysław @ 5.173.249.*

wysłany: 2020-04-10 16:54

https://youtu.be/XKF4AhwmIys

Obawiam się, że niestety nie otrzyma Pan przelewu od samorządu, ponieważ samorząd sam domaga się pomocy finansowej.

Teraz ci, którzy pracują, bo ich praca nie grozi zakażeniem, będą musieli utrzymywać tych, którzy nie pracują, bo ich praca grozi zakażeniem.


PK.: to wystąpienie Prezydenta Łużniaka świadczy tylko o tym, że zatrudnienie w JG spadło już, w pierwszej fazie koronakryzysu, o 30%. Boję się, co będzie dalej. W tej sytuacji Państwo musi pomóc.

UE się dogadało i przeznacza 500 mld. euro na walkę ze skutkami zarazy. I to jeszcze nie koniec, bo do tego dojdzie fundusz wsparcia restartu gospodarek europejskich.

https://businessinsider.com.pl/finanse/pakiet-ratunkowy-ue-ile-dostanie-polska/d74lyqf

B+ @ 83.7.102.*

wysłany: 2020-04-10 21:15

Pomoc samorządu? Przecież już przed obecnym koronakryzysem miasto było pogrążone w kryzysie. Zresztą, właściwie to Jelenia tkwi w permanentnym kryzysie od lat 90. Jazda po równi pochyłej trwa od co najmniej dwóch dekad, a teraz to będzie spadanie w przepaść. Widział Pan stan zadłużenia "wspaniale" zarządzanej Jeleniej Góry już od ponad 13 lat przez platformianą ekipę na koniec grudnia 2019 roku?! To ponad 214,5 mln. złotych. Strach pomyśleć jaki dług miasto będzie miało na koniec tego roku.


PK.: trochę się Pan nie zna na przepisach finansowych samorządów. JG, przed zarazą, była zadłużona w wysokości 40% budżetu, a dozwolona wysokość wynosi 80%. Byłaby w lepszej sytuacji gdyby nie dodatkowe obciążenia albo ograniczanie dochodów (np. brak pełnego refinansowania reformy edukacji oraz podwyżek dla nauczycieli, pielęgniarek i lekarzy, zwolnienie z PIT młodych do 26 roku życia) narzucane samorządom przez PiS. Dowodem jest gwałtowny wzrost zadłużenia JG w ostatnich trzech latach. Jeszcze w 2017 było inaczej: https://www.jelonka.com/jelenia-gora-wysoko-w-rankingu-zadluzenia-gmin-72826. A przecież ani wielkiego przemysłu, ani kopalni ani nie, ani nie będzie, a narzucone przez rząd PiS obciążenia rosną.

Proszę powyższego nie traktować, jako propagandy sukcesu i pochwały dla gospodarności rządu prezydenta Łużniaka, ale trzeba operować obiektywnymi faktami, a nie demagogią.

Dług pewnie w tym roku wzrośnie, ale to nie 13-sto letnie rządy PO wymyśliły zarazę. Z drugiej strony, w każdych wyborach stawał w szranki również kandydat PiS i jeśli jego program przemówiłby do wyborców, to PiS by dziś piastował stanowisko prezydenta miasta.

P.S.
Co Pan powie o wizycie posła Kaczyńskiego na Powązkach w czasach gdy dla całego Narodu cmentarz jest zamknięty. Czyli ma inne prawa, albo jest ponad prawem, zupełnie jak w PRL.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2020-04-11 18:27

No i Kucharski pękł.

PK.: a niby z czego Pan to wnosi?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: