Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

07.03.2020, sobota - Wieńczysław zarażony wirusem populizmu

2020-03-07 17:47
Mój stały i pilny czytelnik, niejaki Wieńczysław, w swojej ogromnej mądrości, był tak miły wypowiedzieć się o, a nawet ocenić sprawę 2 mld. na KurTV.
Tekstu nie opublikuję, bo nie uważam za aż tak istotny, ale spełniając prośbę szanownego Wieńczysława się doń ustosunkuję.

Otóż:

opowiadanie opozycji o przewadze onkologii nad PiSowską toporną telewizją państwową jest oczywiście sprytnym zabiegiem kampanijnym, co rozszyfrowali również spece z komitetu Dudy i mieli z tym niejaki problem, bo inaczej nasz kochany Prezydent nie zwlekałby tak długo ryzykując wyschnięcie tuszu w długopisie. Rzutem na taśmę, ostatniego dnia jednak mądre głowy dobrej zmiany wymyśliły jak można mieć ciastko i jednocześnie je zjeść - sprzedali Kurskiego za 2 mld. zł.

Trzeba przyznać ruch efektowny, choć sądząc z czasu potrzebnego do urodzenia tej transakcji, napotykający na potężne wewnętrzne partyjne opory. Kurski był przecie i wierny i przydatny. Jego telewizja ma niezaprzeczalne osiągnięcia w ogłupianiu żelaznego elektoratu, a on sam nie ma żadnych zahamowań, by wspierać PiS, bez względu na metody. (Tak prywatnie nie wierzę, by tego dzielnego wojownika Kaczyński porzucił bez środków do życia. Tylko czekać gdzie znów zabłyśnie, oczywiście po pewnej kwarantannie.)

Jak powiedziałem, to ruch nader efektowny, ale po bliższej analizie, świadczący o niezwykle niskim mniemaniu PiSowskich marketingowców na temat inteligencji Narodu. Kto bowiem uwierzy, że wymiana Kurskiego, tylko twarzy siermiężnej telewizji narodowej, cokolwiek zmieni. Zwłaszcza teraz, w trakcie jednej z najważniejszych ofensyw propagandowych PiS. Taka telewizja jest, po prostu, Dudzie bardzo potrzebna.

Po pierwsze, nikt nie wie od kiedy Kurski przestanie sprawować pieczę nad telewizją, bo trzeba znaleźć mu następcę. Jaki będzie ów następca dopiero pokaże na ile zmiana w telewizji jest autentyczna. (Chodzą plotki, że ochotę miałaby doświadczona dziennikarka, posłanka Joanna Lichocka, co żadnej zmiany nie gwarantuje, a jeżeli już, to tylko na gorszą). Następca też nie będzie w stanie, w ciągu tygodnia zmienić oblicze tej instytucji. Wszystkie gwiazdy typu Ziemkiewicz, Wolski, Ogórek, Holecka, itp nie znikną z dnia na dzień. Nie można też wywrócić do góry nagami całej ramówki i np., ze skutkiem natychmiastowym, zdjąć z anteny formaty typu "Z tyłu wizji" czy "Warto rozmawiać" i podobne, zmienić załogę "Wiadomości" i TVP Info. Do tego, w obecnym gorącym okresie kampanijnym, byłoby wręcz szkodliwe dla Dudy.

Po drugie, zmiana tonu i przekazu TVP wymaga totalnej wymiany obecnych "dziennikarzy", a to też nie następuje z tygodnia na tydzień.

Po kolejne, Kaczyński nie dopuści do zmiany "misji" TVP, bo kto lepiej, za pieniądze podatników, będzie wspierał "osiągnięcia" dobrej zmiany, chwalił bon moty premiera i kreował nowe elity.
TVP ma być partyjno-rządowa i już, bo takiego darmowego wsparcia kampanii Dudy nikt inny nie zapewni. Przywrócenie jakichś tam durnych parytetów partyjnych jest przecie durnym propagandowym wymysłem byłych lewacko-liberalnych pseudoelit. Dziś jest chwila, gdy wszystkie ręce muszą być na pokładzie.

Po następne kolejne, owa transakcja jednak świadczy, że wreszcie opozycja nauczyła się sprawnie wykorzystywać demagogiczno-propagandowe narzędzia, dotychczas z powodzeniem stosowane tylko przez PiS. Tym zaskoczyła rządzących do tego stopnia, że nawet "poświęcenie" Kurskiego stało się jawą. Jednocześnie odczytuję to jako słabość Kaczyńskiego i strach Nowogrodzkiej przed odpływem głosów na Dudę. Jednak, jak już wspomniałem, mam wątpliwości co do skuteczności tego dealu, bo Naród, zwłaszcza ta nie będąca bazą PiSu jego część - mam nadzieję - jest inteligentniejszy od założeń PiSowskich speców kampanijnych. Oczywiście wiele zależy od dalszych posunięć opozycji.

Najlepszym dowodem na jednak, nie do końca, czysto demagogiczny wydźwięk przekazania owych 2 mld. na onkologię jest natychmiast ogłoszony przez min. Szumowskiego i Prezydenta plan stworzenia poza NFZ Funduszu Zdrowia na leczenie rzadkich chorób dziecięcych i onkologię. Pomysł jednakowoż bezczelnie ukradziony Kamyszowi, który ogłosił go tydzień temu na konwencji PSL.

Na koniec uważam, że należy wrócić do Tuskowego pomysłu zniesienia abonamentu i opłacania państwowej telewizji z budżetu (jak to robi wiele krajów), bo wówczas takie, jak ta "zadymy", nie miałyby miejsca, a i zaoszczędziłoby to "mitręgi" w ściąganiu abonamentu. Słowem prościej, a taniej choć pieniądze dla TVP te same. Jeśli ktoś się ma zamiar oburzyć, że czemu tv opłacana z budżetu tworzonego z podatków, winien wiedzieć, że system abonamentowy jest też swego rodzaju podatkiem, nader łatwo omijanym, czyli mniej sprawiedliwym.
Tu polecam: https://nowosci.com.pl/abonament-rtv-media-publiczne-beda-oplacane-z-budzetu-panstwa-to-koniec-abonamentu-rtv/ar/c1-14381811

Tak oto wypada nam czekać do maja, ale widać, że kampania nabrała barw.

Komentarze

Rafał Piotr Szymański @ 185.80.221.*

wysłany: 2020-03-08 19:00

Prezydent wykonał ruch dziwny i niestety dosadnie podsumowujący jego mizerną prezydenturę. Zamiast pokazać wyborcom "cojones" - jak mądrze podpowiadał mu Adam Hofman i zawetować ustawę, nasz mąż stanu ustrzelił faceta, który jest autorem propagandowego sukcesu Prawa i Sprawiedliwości i któremu sam zawdzięcza pozycję lidera sondaży. Można nie lubić Kurskiego i tego co zrobił z publiczną telewizją, ale to właśnie jego prymitywna propaganda dała PiS-owi i Dudzie mocne czterdzieści procent poparcia. Dziś prezydentowi pozostał wkurzony żelazny elektorat i żona-doradca, która wedle ostatnich medialnych doniesień objaśnia mu rzeczywistość. To trochę za mało na zwycięstwo. Ale nawet gdy wygra nigdy nie będzie "prezydentem wszystkich Polaków", a w pamięci zapisze się jako mamałyga bez własnego zdania, ślepo wykonująca polecenia Prezesa.

Wieńczysław @ 5.173.255.*

wysłany: 2020-03-09 20:15

Demagogia PO nie jest rzeczą nową:

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/61630,tusk-pis-to-wojna-platforma-to-dobrobyt.html

PK.: no i co z tego, a czy PiS kiedykolwiek zarzucił demagogię? Wspomnę tylko "Polskę w ruinie".

Pani Kopacz nie była ani nie jest gwiazdą, ale min Radziwiłł też jakoś nie zabłysnął i w nagrodę został wojewodą. A dzielenie Polaków przez PiS jest faktem

Niestety, we wszystkich swoich komentarza unika Pan bezpośredniego odniesienia się do tez zawartych w moim tekście, tylko zajmuje się marginesowymi bzdurkami. Czekam na rzeczową krytykę.

Wieńczysław @ 5.173.255.*

wysłany: 2020-03-09 21:23

W związku z epidemią koronawirusa muszę stwierdzić - całkiem obiektywnie - że minister Szumowski ewidentnie nie dorósł do swojej funkcji. Z niecierpliwością czekam, aż wróci normalność, z czasów PO, kiedy ministrem zdrowia była Ewa Kopacz - uosobienie spokoju, profesjonalizmu i kompetencji oraz Bartosz Arłukowicz, pełen empatii dla pacjentów, niezrównany profesjonalista, sprawnie radzący się sobie z problemami służby zdrowia. No i oczywiście wiceminister Sławomir Neumann, specjalista w zakresie finansowania zakładów opieki zdrowotnej.

PK.: szanowny Panie Wieńczysławie, informuję, że - moim zdaniem - od 1989 roku Polska nie miała szczęścia do dobrych ministrów zdrowia i min. Szumowski też nie ma pomysłu na korzystne zreformowanie naszego systemu ochrony zdrowia.

A co Pan na to: https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/wlochy-msze-sw-bez-wiernych-z-powodu-koronawirusa/3cdywbd

były jeleniogórski włóczęga @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-03-09 21:31

Mógłby Pan zmusić się do większego szacunku dla swojego nawytrwalszego czytelnika. Ja rozumiem, że Panowie się z zasady nie zgadzają, ale nie zaprzeczy Pan, że bez tego adwersarza blog usnąłby jak Tusk w fotelu po dokładnym sprawdzeniu stanu konta. W sensie, że hajs się zgadza i teraz to co najwyżej moznaby ewentualnie na jogging czy w gałę. Czy w gruncie rzeczy nie z "luki informacyjnej" bierze się naturalna potrzeba konwersacji (ang. communication gap - tak przynajmniej uczyli mnie na anglistyce.)

PK.: jeśli publikowałbym wszystkie światłe wpisy szanownego Wieńczysława, okazałoby się, że jestem w stosunku do niego niezwykle grzeczny, w porównaniu z zawartością jego publikacji..

Wieńczysław @ 5.173.253.*

wysłany: 2020-03-09 22:08

A co Pan na to: https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/wlochy-msze-sw-bez-wiernych-z-powodu-koronawirusa/3cdywbd

a co mnie to obchodzi? ja jestem ateistą, nie mój cyrk, nie moje małpy.

PK.: bardzo wygodna wymówka, bo trzeba by zająć jakieś stanowisko, a tu, bez instrukcji, strach ogarnia.
Bycie ateistą nie zwalnia z zajęcia stanowiska w sprawie zdrowia Polaków, bo Polakiem Pan przecie jest

A taka postawa jest niezrozumiała: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowe-zalecenia-kosciola-ws-mszy-swietych/1v5c6tw

Przypomnę, że pierwszy chory podróżował autobusem i udało mu się zarazić kilka osób. Co to znaczy zmniejszyć ilość wiernych, a to nie można w tak groźnej sytuacji zaapelować, by modlono się w domu.

Piotr @ 37.30.28.*

wysłany: 2020-03-10 15:45

Panie Pawle mam taką propozycję NIECH PAN ZABLOKUJE TEGO OSZOŁOMA WIEŃCZY coś tam. Co do tekstu no miał Pan racje już Kurski ma nową fuchę .https://wiadomosci.wp.pl/news-wp-jacek-kurski-zostal-doradca-zarzadu-tvp-6487416065226881a i PAD poległ tak się załatwia sprawy w PiS

PK.: szanowny najlepszy Prezydent dostał po prostu po łapach jak uczniak. Partia pokazała mu jego miejsce w szeregu i potwierdziła doniosłość jego stanowiska. Jego rola to bycie trzymadłem dla długopisu. Jeśli - choć troszeczkę - usiłuje się usamodzielnić zabiera mu się wszystkie zabawki. Paczuską wyrzuca (przepraszam zawiesza), Kurskiemu daje synekurkę, a p.o. prezesa mianuje się niejakiego Łapińskiego, poplecznika i obrońcę Kurskiego. Czyli wszystko zostaje po staremu, bo inaczej stać się nie mogło. Tak więc "bohaterstwo" PAD-a skończyło się burzą w szklance wody.

Widz @ 31.60.112.*

wysłany: 2020-03-10 20:41

Czytam Pana blog I nie mogę się nadziwić infantylnemu poziomowi tej tzw. dyskusji
(...)

Gdyby nie pisał takich gorliwych głupot, to mógłby jeszcze uchodzić za skrzywdzonego mędrca, a tak … widać, słychać i czuć a Pan go jeszcze dodatkowo dekonspiruje.

PK.: ponieważ całość przydługiej wypowiedzi jest mało, że obraźliwa to jeszcze bez sensu, więc skróciłem, szanowny genialny politologu.
Ostatnie zdanie jest częścią przemyśleń supertrolla Widza o naszym Radnym RPS.

Widz @ 31.60.89.*

wysłany: 2020-03-10 22:12

I jeszcze jedno, najbardziej infantylne wasze stwierdzenia: Prezydent wszystkich Polaków.

Nie ma czegoś takiego, w przyrodzie to nie występuje.

Nie ma prezydenta wszystkich Amerykanów, Rosjan, Francuzów, itd. itp.

Waszym prezydentem nie jest Duda, moimi nie byli Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski a tym bardziej Jaruzelski.

Ale żyłem z tym i nie histeryzowałem jak pensjonariuszka pensji dla panienek z dobrych domów.

Ani nawet jak PK i RPS.

PK.: i na tym polega Pański problem, bo prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków, prezydent powinien łączyć a nie dzielić. Niestety wiele osób (łącznie z PAD-em) tej oczywistej prawdy nie rozumie. Dodatkowo, prezydent jest strażnikiem konstytucji. Tak to już jest.

Jeśli Pańskim prezydentem jest Duda, to czemu Pan nie protestuje gdy poseł Kaczyński lekceważy, pomiata i poniża Najważniejszą Osobę w Polsce.

Marian @ 78.88.138.*

wysłany: 2020-03-10 23:01

Panie Pawle, myślę podobnie jak Pan Piotr i zupełnie się nie zgadzam z włóczęgą, takie trolle jak widz czy wieńczysław vel minotaur nie wnoszą absolutnie nic do dyskusji poza zabieraniem cennej przestrzeni blogowej, podziwiam Pana, ze jeszcze ma Pan cierpliwość odpisywać na ten pisowski bełkot wieńczysława, który myśli że poprzez tani sarkazm ktoś go dostrzeże, swoją drogą takich osobników jak widz, as czy wieńczysław nie rozumiem: ja jak nie cierpię takich tendencyjnych mediów jak tvp info, tv republika czy radio maryja to po prostu tam nie zaglądam....dziwne typy...może faktycznie trollują i chcą Pana wyprowadzić z równowagi, na koniec chciałbym z ubolewaniem stwierdzić, że nie daruję pisowi, że tak niszczą moją ulubioną stację radiową "trójkę" gdzie własnie odeszła świetna Ania Gacek, miejmy nadzieję, że już długo nie porządzą...

PK.: sam Pan zauważył: ci dżentelmeni uważają za swoją misję dowalanie i szydzenie z nielubiących PiS. I sami się świetnie tym bawią, bo nie zdają sobie sprawy z ogromu prymitywizmu i chamstwa jakie przy okazji okazują. Ale chamstwo PiS wpuścił do sejmu i na salony, więc oni myślą, że tak wypada.

Widz @ 31.60.114.*

wysłany: 2020-03-11 07:08

PK.: i na tym polega Pański problem, bo prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków, prezydent powinien łączyć a nie dzielić. Niestety wiele osób (łącznie z PAD-em) tej czywistej prawdy nie rozumie. Dodatkowo, prezydent jest strażnikiem konstytucji. Tak to już jest.

Jeśli Pańskim prezydentem jest Duda, to czemu Pan nie protestuje gdy poseł Kaczyński lekceważy, pomiata i poniża Najważniejszą Osobę w Polsce.

No to proszę mi okazać Pana krytykę, zwykłego wtedy posła, Donalda Tuska, który rezygnując z kandydowania na prezydenta, stwierdził PUBLICZNIE, że urząd prezydenta, to nie strażnik konstytucji, jeno ....żyrandola!

No i Komorowski został strażnikiem.


A teraz próbka waszej metody argumentacji " ad absurdum":


Jak tak możecie pisać: / .../bo prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków, prezydent powinien łączyć a nie dzielić.

Wszystkich Polaków ???

A co z Polkami Wy męscy szowiniści?

Co z pozostałymi 54 płciami?

Dlaczego tylko Polacy a nie obywatele Polski mają być łączeni przez prezydenta?

Toż to jawna DYSKRYMINACJA?

Co na to PO, Bodnar, UE, TSUE i wszystkie organizacje Sorosa???

PK.: publikuję, choć niechętnie, ale chcę pokazać tą publikacją moc Pańskiej inteligencji i demagogii do potęgi nnnnn.

Udało się Panu wyprodukować na tyle głupi wpis, że nie warto nawet go komentować, bo komentowanie byłoby nobilitacją autora i zejściem na jego poziom.

Bzdury wypisywane przez szanownego Wieńczysława są, przy Pańskich, zdrowym źródłem mądrości wszelkiej.

Jako uzupełnienie wypowiedź Prezydenta obrazująca jego wyszukaną inteligencję i znajomość tego jak i z czego żyją Polacy:
https://noizz.pl/spoleczenstwo/andrzej-duda-tysiac-zlotych-za-wynajem-mieszkania-to-za-duzo/jktm4fr

Wieńczysław @ 5.173.255.*

wysłany: 2020-03-15 17:28

"Jego rola to bycie trzymadłem dla długopisu."

Fakty są takie, że Komorowski zawetował 4 ustawy, a Duda 9. Jakoś wtedy nie obrzucał Pan Komorowskiego błotem. Dla Pana fakty nie mają znaczenia. Liczy się tylko propaganda.

PK.: owszem zawetował, by za chwilę je podpisać w jeszcze gorszej wersji, bo został rozegrany jak uczniak przez Kaczyńskiego i Ziobrę.

Czy do Pana nie jest w stanie dotrzeć, że to wszystko jest tylko gra pozorów i ustawki dla utrzymania pozorów. Tu się teoretycznie wetuje, ówdzie kieruje do TK, a efekt jest ten sam, ale można powiedzieć, że państwowe instytucje działają. Te ustawianki się robi tylko po to, by właśnie tacy jak Pan mogli wypisywać, że oto groźny Duda zawetował PiSowską ustawę. Mniej naiwności, drogi Panie, błagam.

Widz @ 31.60.72.*

wysłany: 2020-03-16 16:13

A niby dlaczego Duda ma być " wzorcowo niezależny" i spełniać marzenia opozycji i wrogów Polski?

Żeby PK i RPS go pochwalili?

A dlaczego Bul- Komorowski pilnował Thuskowego żyrandola?

Jego 4 weta nie były ustawką ???

Buhahahahahahaha.

Mniej naiwności, drogi Panie, błagam.

PK.: a kto jest wrogiem Polski, bo mam wrażenie, że największym Pan.

Wieńczysław @ 5.173.255.*

wysłany: 2020-03-16 17:04

" owszem zawetował, by za chwilę je podpisać w jeszcze gorszej wersji,"

To które 6 ustaw, których liczba wet była większa od liczby wet Komorowskiego były później jeszcze raz podpisane w innej wersji? Proszę wymienić wszystkie 6 - w przeciwnym razie Pańska teza o prezydencie jako "trzymadle długopisu" będzie wyłącznie propagandowym kłamstwem.

Jeżeli umie Pan myśleć, umie Pan analizować i ma Pan wiedzę w tej sprawie, która uzasadnia Pańskie tezy, to proszę się teraz wykazać. Ma Pan dużo czasu - wszak trwa narodowa kwarantanna.

PK.: Pan ma również sporo czasu, więc proponuję nie zadawać głupawych pytań, bo które to ustawy, taki wybitny specjalista i obiektywny oraz nader pilny obserwator polskiego i niemieckiego życia politycznego, powinien wiedzieć nawet obudzony w środku nocy.

Rząd z tektury: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wlasnie-sie-dowiedzielismy-oficjalnie-i-z-pierwszej-reki-ze-polskie-wladze-nie/xcxmlm1

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: