Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

16.01.2020, czwartek - jak Kancelaria Sejmu kpi z inteligencji Polaków.

2020-01-16 09:24
Zacznę od opisu stanu faktycznego i w tym celu posłużę się cytatem:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sedzia-juszczyszyn-nie-otrzyma-wgladu-do-list-poparcia-krs/gzmbkmn

Wnioski są dwa:

1. Według Kancelarii Sejmu ochrona danych osobowych nie dotyczy "normalnych obywateli", bo listy poparcia z ich podpisami są do oglądania, natomiast listy z podpisami sędziów nie. Czyżby więc Kancelaria tworzyła nową kastę sędziowską? Czyżby Kancelaria dzieliła obywateli na lepszych i gorszych, tych podlegających ochronie danych osobowych i tych, których ta ochrona nie dotyczy?

2. Z listami poparcia musi być coś poważnie namieszane, bo wglądu do nich broni się jak Częstochowy. Takie postępowanie potwierdza tylko przekonanie wielu Polaków, że nominacje zostały przeprowadzone w sposób absolutnie sprzeczny z prawem i zasadami.

Pewnie moje odczucie, że rządzący traktują mnie i Polaków jak idiotów nie jest odosobnione.

Wzywam rządzących do przeproszenia Narodu za takie traktowanie albo przeprowadzenia dowodu, że jesteśmy idiotami.

Nasuwa się tu pewne podejrzenie. Otóż rządzący traktują Polaków według własnej miary inteligencji. Wydaje mi się, że jest to krzywdzące Polaków, ponieważ duża część z nich ma wyższy iloraz inteligencji niż ci, którzy popełniają naiwne "przekręty" jak choćby z ukrywaniem owych list.

Szkoda, że owe, mianowane przez PiS elity są tak prymitywnie krętackie, choć..... uważają się za najlepiej wiedzące. Takie przekonanie jest wygodne i występuje u wielu osobistości posiadających poważne braki intelektualne lub/oraz luki w wykształceniu.

Komentarze

3osoba @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-01-16 11:25

Wzywam rządzących do przeproszenia Narodu za takie traktowanie albo przeprowadzenia dowodu, że jesteśmy idiotami.
Wodzu prowadź !!!!!!!!!!!

PK.: to nie ja mam dostarczyć dowodów na rzekome zidiocenie Narodu, to rządzący muszą udowodnić prawdziwość swojej tezy.

Ostatnie wypowiedzi i Szydło i Kempy i Mazurek w UE pokazują jaki poziom intelektualny jest dla rządzących miarą kogo można zaliczyć do elity. Brawo, ale ja - w takim razie - chcę być jak najdalej od tych wspaniałych nowych elit.

takie czasy @ 83.30.154.*

wysłany: 2020-01-16 16:25

Jak wam się powodzi przekupiony elektoracie zapytał wódz?Dobrze ukochany wodzu i przewodzicielu ,odpowiedział elektorat ,za pińcet i jałmużnę emerycką .

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-01-26 21:20

Tzw. afera CBA, agenta Tomka pokazuje, że nie zadbanie o Posady i Stanowiska dla wszystkim swoich zasłużonych, może wyjść bokiem.Ni i się ich nie atakuje, a tylko daje synekurkę. Jak w USA zwalczono większość gangów? Przeważnie zaczynało się od sypania przez tzw. skruszonego gangstera, który poczuł się skrzywdzony przez gang.

PK.: coś obóz dobrej zmiany zaczyna się kruszyć, bo https://wiadomosci.onet.pl/kraj/agent-tomek-oskarza-kancelaria-premiera-reaguje-na-zarzuty/7cfd87g , a rzecznik KRS ma czelność przytomnie wypowiadać się o ustawie kagańcowej w tonie zgodnym z wypowiedziami "donosicieli i wrogów Polski".

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-01 22:19

Szanowni Państwo,

na naszym internetowym nieboskłonie jedną z najjaśniej świecących gwiazd jest portal Wolne Lektury, dostępny pod adresem www.wolnelektury.pl

Oferuje on bezpłatny dostęp do bardzo wielu, liczonych już w tysiącach książek w postaci cyfrowej, czyli popularnych ebooków. W zbiorze znajduje się głównie klasyka literatury polskiej i światowej - książki, do których wygasły już prawa autorskie. Dostępne są one w formatach pdf, epub i mobi, dogodne do otwarcia na czytnikach takich jak Kindle. Najczęściej są one opracowane, tzn. posiadają odpowiednie formatowanie, skład i opatrzone są przypisami (nie tylko oryginalnymi).

Serwis pozwala w szybki i wygodny sposób zapoznać się z wieloma dziełami literatury (choćby np. z pracą Monteskiusza "O duchu praw" albo oryginalnym tekstem "Wesela" Wyspiańskiego) i przez to stanowi unikalną polską instytucję kultury.

Jednakowoż twórcy tego projektu ostatnio zmagają się z problemami finansowymi związanymi z kosztami utrzymania serwisu, tj. utrzymania serwerów i kosztami wprowadzania nowych tytułów do publikacji. Dotychczas serwis otrzymywał dotacje państwowe, zostały one niestety z bliżej nieznanego powodu ograniczone. Dlatego zwrócili się oni do czytelników, użytkowników i przyjaciół Wolnych Lektur z prośbą o wsparcie.

Jako że czuję się jednym z nich, odpowiedziałem na ten apel przelewem w wysokości 20 zł, co może wydawać się kwotą niewielką, nie chodzi jednak o wysokość jednorazowej wpłaty, ale o systematyczność i liczbę ludzi chętnych wspierać ten projekt. Ja na pewno w tym roku ponowię wpłatę jeszcze kilka razy. Ważne jednak, by było nas więcej, coraz więcej - tak, aby zapewnić Wolnym Lekturom bezpieczną przyszłość, rozwój i pełne uniezależnienie od środków państwowych.

Dlatego gorąco zachęcam do przekazywania wsparcia finansowego, czego można dokonać na tej podstronie:

https://wolnelektury.pl/towarzystwo/

Podkreślam, na wypadek gdyby wystąpiły w tym względzie jakieś obawy - że portal Wolne Lektury nie jest w żaden sposób związany z PiS-em. Jest on prowadzony przez Fundację Nowoczesna Polska, na czele której stoi Pan Jarosław Lipszyc, człowiek o poglądach liberalno-demokratycznych. Można też zauważyć na stronie, że swoich wyrazów poparcia udzielili reportażysta Filip Springer (autor znakomitej "Miedzianki") oraz feministyczna pisarka Sylwia Chutnik. Dlatego myślę, że jest to inicjatywa ponad podziałami politycznymi - po prostu korzystna dla całego społeczeństwa. Warto ją zatem wspierać!

PK.: czyżby min. Gliński skreślił wsparcie? To tak w ramach szerzenia kultury wśród społeczeństwa. Zawsze wierzyłem w tego Ministra, brawo!

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-01 22:36

"czyżby min. Gliński skreślił wsparcie?"

Dokładnych informacji na ten temat nie mam, ale jeśli tak jest w istocie, to bardzo niedobrze. Liczę jednak na Pana, że rozpropaguje Pan apel o to wsparcie gdzie tylko Pan będzie mógł. Serdecznie pozdrawiam.

PK.: jesli Pan przeanalizuje polski system przyznawania wsparcia inicjatywom kulturalnym, to Pan zrozumie, że to właśnie min. Gliński.

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-01 22:57

A na czym taka analiza miałaby polegać? Z jakich kroków miałaby się składać?

PK.: z jednego: zapoznania się z zawartością i regulacjami prawnymi dotyczącymi tej działki.

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-03 21:06

Szanowny Panie Kucharski,

jak Pan ocenia wizytę Prezydenta Francji, Emmanuela Macrona w Polsce? Czy nie uważa Pan, że świadczy ona o kompletnej marginalizacji Polski w Europie? PiS, który obiecywał "wstanie z kolan", doprowadził już do tego, że jedynymi przywódcami, którzy chcą z nami rozmawiać, są przywódcy krajów po****ających, tacy jak Trump, Orban, czy właśnie Macron, którzy swoją populistyczną polityką wpędzili je w kryzys. Jest mi wstyd, że znaleźliśmy się w takim towarzystwie. Kiedyś byliśmy liczącym się, silnym, dumnym, europejskim graczem, chwalonym przez Brukselę, docenianym za stabilny rozwój i praworządność. Byliśmy prymusem we wdrażaniu unijnych procedur, za co zostaliśmy nagrodzeni środkami rozwojowymi. Teraz grozi nam odebranie tych funduszy. Jak my wtedy sobie poradzimy? Przecież nie mamy kapitału, tym bardziej, że PiS zniszczył inwestycje i innowacyjność w Polsce. Nasza pozycja międzynarodowa maleje z roku na rok i doszło już nawet do tego, że Rosja upomina nas w kwestii praworządności i przestrzegania zasad niezawisłości sędziowskiej. Nawet Rosja!

Czy ma Pan jeszcze nadzieję, że na Nowogrodzkiej przyjdzie jakakolwiek refleksja?

PK.: mam w tym temacie coś dla Pana i Panu podobnym:
http://s.enewsletter.pl/n/451/5E34E/vl.cceaf796013ad?utm_source=mail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=wieczorny

Moja dalsza propozycja: zamiast podpisywać ustawę powołującą nowe święto państwowe, lepiej byłoby przeznaczyć więcej pieniędzy na naukę, wdrożenia i lepsze wykształcenie młodzieży. Wówczas nie jest potrzebne specjalne święto nauki, bo będzie ono codzienne.

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-07 20:46

"Z listami poparcia musi być coś poważnie namieszane"

Listy poparcia stały się jawne. No i co jest z nimi poważnie namieszane?

PK.: otóż stało się dokładnie to, co podejrzewano:https://www.newsweek.pl/polska/wyborcza-i-publikacja-pelnych-list-poparcia-do-krajowej-rady-sadownictwa/xx5s0tg
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25670773,listy-poparcia-do-krs-sedzie-mowia-o-wycofaniu-podpisow-nawacki.html

"Zdaniem prof. Matczaka publikacja "GW" wprost wskazuje, że członkowie nowej KRS to osoby pozbawione realnego wsparcia środowiska sędziowskiego. - Są "za to" bezpośrednio związani i zależni od Ministerstwa Sprawiedliwości. I całe to "gadanie" zwolenników nowej Rady, że poprzednie wybory do KRS też były niedemokratyczne i nieprzejrzyste w świetle tego, co ujawnia "GW" staje się po prostu śmieszne. Jak rozumiem, pan Piebiak biegający po pokojach w Ministerstwie i zbierający podpisy pod listami poparcia to jest procedura w pełni przejrzysta i demokratyczna? - prof. Matczak nie kryje ironii. - Powiedzmy to sobie wprost. Nowa KRS to organ udawany, który zamiast bronić niezależności sędziów - co Radzie nakazuje konstytucja - ma pomagać ministrowi sprawiedliwości w tychże sędziów kontrolowaniu."

"... i co jest z nimi namieszane?"!!!!!!

Wieńczysław @ 5.173.254.*

wysłany: 2020-02-09 20:33

Szanowny Panie Kucharski,

w poczuciu solidarności z prześladowanymi przez rząd sędziami chciałbym zaapelować do Pana o wsparcie dla sędziego Pawła Juszczyszyna, któremu władza odebrała pensję:

https://oko.press/powstal-fundusz-dla-represjonowanych-sedziow

mam nadzieję, że będzie Pan gotów wesprzeć finansowo Pana Sędziego, który dał świadectwo swojej niezłomności.

PK.: a Pan już dokonał wpłaty?
A może Pan zrekompensuje Polakom choć część dziennej kary narzuconej na wszystkich ze względu na wybryki PiS. To tylko 2.000.000 Euro dziennie. Przecież Pańskim zdaniem wszystko jest ok, więc proszę o zwrot mojej działki, bo ja jestem odmiennego zdania. Pseudoprawnik Ziobro nie jest ponad wszystkimi. Jeszcze nie stał się dyktatorem Europy.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: