Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

04.01.2020, sobota - zagrywka Schetyny

2020-01-04 10:09
No i Schetyna nie złożył swojej kandydatury na szefa PO. Znaczy to,że mimo długotrwałych kulisowych rozmów, przekonywania, namawiania, zorientował się, że szans na zwycięstwo nie ma.

Postępuje jak Tusk i namaszcza nacechowanego bezbarwnością i brakiem charyzmy sztywnego, ale posłusznego Siemoniaka. Jest kolejny - moim zdaniem - fałszywy i prowadzący do utraty znaczenia PO po nominacji Kidawy-Błońskiej błąd grupy schetynowców. To jest takie mieć ciastko i zjeść ciastko. Wiem, że mnie nie kochają, ale wiem również, że jestem najlepszy i muszę kierować, choćby z tylnego siedzenia, bo nikt inny tego lepiej nie zrobi. Fakt kolejnych czterech klęk wyborczych niczego genialnego pana Grzegorza nie nauczył. Winni byli wszyscy i wszystko, tylko nie jego brak umiejętności zorganizowania prawdziwej kampanii, przekonania wyborców (brak charyzmy i fatalne zdolności komunikacyjne) i powołania "biorących" oraz wyrazistych kandydatów.

Obawiam się jednak, że zagranie Schetyny i tak późne przekazanie władzy w PO unicestwi szanse opozycji na sukces w maju. Brak tegoż będzie nie tylko osobistą klęską pana Grzegorza, ale też klęską wszystkich Polaków. Jednak pan Grzegorz, zainteresowany tylko najważniejszymi urzędami w państwie i władzą nie jest w stanie dostrzec swojego braku kwalifikacji do tychże funkcji. Karbowy nigdy nie będzie charyzmatycznym przywódcą. Nie widzi, że swoimi "zagrywkami", brakiem programu oraz umiejętności rozmowy z Polakami gra na PiS.

Schetyna nie ma - czego nie chce zobaczyć - ani pozycji, ani charyzmy, ani politycznego myślenia, ani konsekwencji, ani determinacji Kaczyńskiego. Najlepszym dowodem kwalifikacji przywódczych i Schetyny i Budki było niedawne głosowanie w Sejmie, które PiS wygrał tylko dzięki pójściu na wagary 11 posłów opozycji. Tak było już 5 lat temu, za Kopacz, gdy inne "obowiązki" odciągnęły posłów PO od przybycia na głosowanie nad postawieniem Ziobry przed Trybunałem Stanu - czyli powtórka z rozrywki, czyli brak dyscypliny absolutny, czyli i szef klubu i szef partii nie zdali ważnego egzaminu.

Obserwując posłów PO odnoszę wrażenie, że nie wiedzą oni po co właściwie w owych sejmowych ławach zasiadają. Nie widać również w nich ani zacięcia ani zęba walki. Brak również wyrazistego programu, bo absolutnie zdominowani przez narrację PiS, są w stanie tylko reagować na posunięcia Nowogrodzkiej. To Nowogrodzka wyznacza tematy do dyskusji w mediach i w Sejmie. Po zaś tylko potulnie podąża szlakiem wyznaczonym przez Kaczyńskiego.

Uważam, że Jarosław Kaczyński jest urodzonym wodzem, tylko szkoda, że realizuje tak szkodliwy dla Polski program.

Komentarze

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2020-01-04 12:57

Panowiu Pe Ka do sztambucha.
Niech nie wybucha.

Klapa Grzesia będzie klęską wszystkich Polaków?
O moiściewy! Już płaczę nad marną klęską mą!

"Karbowy nigdy nie będzie charyzmatycznym przywódcą.
Nie widzi, że swoimi "zagrywkami", brakiem programu oraz umiejętności rozmowy z Polakami gra na PiS."
UMIEJĘTNOŚĆMI. A może i dobrze!
Grześ karbowym?
O ja cię nie mogę!
Aleć słusznie waść prawisz!

"Uważam, że Jarosław Kaczyński jest urodzonym wodzem,
tylko szkoda, że realizuje tak szkodliwy dla Polski program."

Szkodliwy.
Kto z tych gierojów po drugiej stronie barykady...
Ale o co tu pytać!
Gabinet cieni leży PO KO tem.

Szkodnik! Szkodnik ten Kaczor! Może jeszcze naród się obudzi
i na prezydenta RP wybierze... Hołownię?
O babciu! Toż tylu kandydatów!
Przebierać! Jak w ulęgałkach!
Zgniłych do cna.

Tekst dam też do Żukiewicza.
A co! Ma się marnować?

Wieńczysław @ 5.173.235.*

wysłany: 2020-01-04 15:24

"Winni byli wszyscy i wszystko, tylko nie jego brak umiejętności zorganizowania prawdziwej kampanii, przekonania wyborców (brak charyzmy i fatalne zdolności komunikacyjne)"

Nie kwestionuję wymienionych cech PO i Schetyny, jednakowoż główną przyczyną porażki tej partii jest to, że w latach 2007-2015 sprawowała swoje rządy bardzo źle, o czym Polacy zdążyli się zorientować. W porównaniu z rządami PiS były to po prostu bardzo słabe, nieudolne i szkodliwe dla Polski rządy (a w zasadzie "nierządy"). I ludzie to widzą. Żadna, nawet najlepsza, najbardziej profesjonalna kampania by tego nie zmieniła. Wiem, że Panu wystarczają cuda-wianki, opowieści w stylu "zbudujemy silną pozycję w Unii Europejskiej" albo "będą nas leczyli dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki", ale są to tylko populistyczne hasła skierowane do ludzi niewyrobionych politycznie oraz zakompleksionych względem Zachodu (Pan przecież złego słówka nie piśnie o tym, co się tam dzieje). Polityka to sprawa poważna i trzeba ją uprawiać w sposób poważny, sama kampania to nie wszystko.

"Brak tegoż będzie nie tylko osobistą klęską pana Grzegorza, ale też klęską wszystkich Polaków."

A ja sobie wypraszam takie stwierdzenia. Pan jest ostatnim człowiekiem, który może się wypowiadać za Polaków. Te czasy na szczęście mamy już za sobą!

"Nie widzi, że swoimi "zagrywkami", brakiem programu"

Brakiem programu? A ja myślę, że gdyby PO wygrała wybory, to by Pan nie mówił, że nie ma programu. Panu chodzi jedynie o zwycięstwo, o władzę Pańskiej ulubionej Partii. To nie jest ważne, czy ma program, czy nie, czy wie, po co idzie do władzy, czy nie. Program to ściema. Platforma musi wygrać, musi pogonić PiS, nieważne po co. Może nawet rządzić gorzej (i tak zresztą robiła), byleby nie rządził PiS. To się tylko liczy.

PK.: choć to stek bzdur, ale daje pojęcie o wybitności autora. Refleksji brak, tylko zapatrzenie w populizm Pisu.

"tylko szkoda, że realizuje tak szkodliwy dla Polski program."

Tak, a to ciekawe, co jest w nim takiego szkodliwego? Proszę porównać z rządami PO: jaki jest stan finansów państwa, jakie są realizowane inwestycje, jaka jest kondycja spółek skarbu państwa, jakie zmiany są wprowadzane w służbie zdrowia, w edukacji, w każdej dziedzinie. Ale konkretnie, bez partyjnego bełkotu. I dopiero wtedy możemy dyskutować.

PK.: więc stan finansów Państwa jest fatalny (gorączkowo szukają pieniędzy przez nowe podatki), zmiany wspaniałego ministra zdrowia tylko powiększyły kolejki, reforma minister Zalewskiej rozwaliła edukację i budżety samorządowe, o genialnych "reformach" sądownictwa autorstwa Ziobry nawet wspominać nie ma potrzeby - to jest prawda i trzeba jej spojrzeć w oczy.

sprzeciw @ 83.30.124.*

wysłany: 2020-01-05 13:03

Wódz prawdziwy walczy ,garuje w tiurmie ,a nie śpi pod pierzynką do południa w chwilach hetakomby.Wódz bierze na klatę wszystko ,rządy też ,a nie ze strachu rządzi za plecami figurantów i podobnych tchórzy do siebie.

Były jeleniogórski włóczęga @ 176.114.239.*

wysłany: 2020-01-05 13:58

Panie Pawle szczęsliwego nowego roku.

PK.: serdecznie dziękuję i pozdrawiam z życzeniami zdrowia i szczęścia.

krecik @ 139.28.219.*

wysłany: 2020-01-06 17:30

PiS przegrywał wybory za wyborami, a jednak nikomu nie przyszło do głowy, żeby odstrzelić Kaczora. Teraz wszyscy uważają go za geniusza, choć ostatni raz wygrał wybory w 2006 roku i po dwóch latach oddał władzę! Schet idzie w dobrym kierunku - stworzył szeroką koalicję od konserwatystów podebranych z PiS po lewicę. Z czasem ludzie zapragną normalnej partii środka, a nie formacji mentalnie tkwiącej w PRL tyle że z Matką Boską na sztandarach. Różnicą między PiS a PO jest to, że fundamentem elektoratu PiS jest idea, a PO - kasa. A to jest zła motywacja.

PK.: to piękne co Pan pisze, ale nie jest prawdą, bo Kaczyński potrafi mobilizować i gonić do roboty, a Schetyna nie, Budka również. Jedyna dobry kandydat na szefa PO to Zdrojewski.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-01-06 20:25

W tej ciągłej wymianie poglądów na forum tego bloga jestem zdecydowanie częściej po stronie Gospodarza. Bardzo często też prezentuję informacje wspierające tezy gospodarza i ożywiające bloga.
Pan Wieńczysław źle ocenił rządy PO, ale nie podał żadnych konkretnych danych by je porównać z obecnymi rządami. Zatem, pozwolę sobie przytoczyć tekst pana Waldemara Kuczyńskiego: "Koalicja PO-PSL miała zostawić Polskę w ruinie. Oto te ruiny (by porównywać z obecną władzą):
- 460 mld. zł z budżetu UE;
- 1000 km. autostrad,
- 1200 km. dróg ekspresowych;
- 12000 km. dróg lokalnych;
- spadek zagrożonych ubóstwem z 45% do 22%;
- najdłuższy w Europie (52 tygodnie) urlop rodzicielski.
Pozycja w Unii:
- Polak szefem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej
- z dofinansowania in vitro urodziło się 27 tys. dzieci; -
- świadczenie rodzicielskie 1000 zł przez rok;
- podwyżki płac nauczycieli o 44%.
Od 2007 do 2015.
- Długość życia z:(k)79,7 (m)71-do(k)81,1(m)73,5;
- płaca minimalna z 936 zł do1750;
- płaca przeciętna z 2691 zł do 3783;
- bezrobocie z 10% do 7,9%;
- nakłady na zdrowie z 41,5 mld zł do 66,1 mld.
-PKB na głowę do średniej UE z 53,8% na 70;
- eksport z 387 na 682 mld.zł;
- zatrudnienie osób w wieku 55-64 z 29,7% na 42,5;
- liczba przedszkoli z 16.9 tys na 21,6 tys; liczba żłobków z 373 na 1798.
- 110 tys. młodym dofinansowano mieszkania;
- 260 tys. firm powstało z pomocą państwa, w tym 100 tys kobiecych i 25 tys. osób 50+;
- opieka przedszkolna na wsi z 23% (05) do 75%(15); wsparcie 1,5 tys starup-ów.
-1,8 mln. bezpłatnych podręczników dla uczniów; 3-krotny wzrost studiujących niepełnosprawnych; termomodernizacja 800 tys. mieszkań; dziesiątki nowych elektrowni wodnych, 8 tys km światłowodów."
W mojej ocenie rządy PISu to przykład dewastacji państwa. Żadna z instytucji państwa nie została wzmocniona podczas rządów PISu. Dla nas mieszkańców prowincji najbardziej widoczne są spustoszenia w oświacie i wymiarze sprawiedliwości ale i w służbie zdrowia jest też gorzej.
Rządy PO były niezbyt udane, bo wtedy PISowi udało się zaprezentować swoim zwolennikom nasze państwo jako "ruinę". Obywatele w to uwierzyli i dalej dzięki mediom tzw. publicznym i wpisom zwolenników PISu w Internecie są utwierdzani, że wtedy było bardzo źle, ale moim zdaniem wiele z tych treści to zwykłe kłamstwa i przy dobrej kampanii medialnej opozycja będzie w stanie przekonać społeczeństwo.
Nie wierzę w to, że zwolennicy PISu pozyskują informacje tylko z mediów rządowych i rydzyjka (które jak twierdził biskup Pieronek było ufundowane za pieniądze ze wschodu). Zatem muszą widzieć, jak niewiele się poprawiło i jak wiele zostało zepsute. Oba te okresy rządów osłabiły ocenę wielu instytucji państwa i zaufanie społeczne do demokracji jako instytucji.
PIS wraz z częścią kleru, w pierwszej kolejności, zaatakował Komisję Badania Wypadków Lotniczych i uznano, że "Raport" to kłamstwo. Łatwo było tego dokonać, bo wstrząsająca katastrofa i hasło "Polska w ruinie" współgrały ze sobą. Naturalna nieufność do władz Rosji była też pomocna.
Naturalna jest też potrzeba wymiany rządzących i PO wybory przegrało, a teraz skuteczna propaganda wciąż utrzymuje wysokie notowania PISu. Po tylu latach, posiadając wszystkie możliwości udowodnienia, że wspomniany "Raport" to faktycznie jakaś manipulacja - "Komisja M." zawiodła. Zatem dowodzi to tego, że tezy obecnej partii rządzącej, przyczyniające się do tamtego zwycięstwa wyborczego były kłamstwami i to głoszonymi z wysokości ambon tysięcy kościołów w Polsce. Czy ten fakt, zostanie przez opozycję wykorzystany w najbliższych wyborach nie wiem, ale polecam do przeczytania tekst pana redaktora Stankiewicza: "Rok pełen skandali".
Poza tym, PO nie rządzi, a PIS tak i jak to ujął pański sąsiad blogowy pan Jacek, strzelając sobie w kolana (a faktycznie to nam wszystkim). Ostatni strzał w NIK, prokuraturę i więziennictwo jest druzgocący dla kolejnych instytucji. NIK złożył 16 wniosków do prokuratury na działalność ludzi pana Jakiego. TK to już zgliszcza. Mam nadzieję, że nawet pan Wieńczysław od czasu do czasu coś innego niż propagandę (czyli kłamstwa) rządową czyta, słucha i ogląda.

PK.: z bardzo wieloma rzeczami się w pełni zgadzam, jednak mam zastrzeżenia jeśli chodzi o ocenę przyczyn ostatnich 4 zwycięstw PiS w wyborach (Duda, samorządowe, europejskie i parlamentarne). Cukierki rozdawane przez PiS to jedna strona, a absolutna nieudolność opozycji to druga. Opowiadania jakby olbrzymim sukcesem było uzyskanie jednogłosowej przewagi w Senacie jest czystą propagandą, a związana z walką o utrzymanie władzy przez Schetynę przesuwanie wyborów na przewodniczącego partii w nieskończoność może zaowocować przegraniem kolejnych, już 5-tych wyborów. Sprytnie, bo owa przegrana pójdzie już na konto tego nowego przewodniczącego, choć rzeczywistymi winowajcami będą schetynowcy.

Bardzo źle się dzieje w opozycji. Poza Kosiniakiem nie widać zapału i woli wygranej.

Wieńczysław @ 5.173.245.*

wysłany: 2020-01-07 23:04

"Pan Wieńczysław źle ocenił rządy PO, ale nie podał żadnych konkretnych danych by je porównać z obecnymi rządami."

Podałem, ale moja wypowiedź została skasowana w ramach wolności i tolerancji, praktykowanej we właściwym sobie PRL-owskim stylu przez naszego Konrada Wallenroda.

PK.: jak zwykle musi Pan mnie obrzucić odpowiednimi epitetami. To tak w ramach katolickiej dobroci.
Tak skasowałem, bo to nie były fakty tylko powtarzanie Morawieckiej propagandy sukcesu.
Proponuję jednak ustosunkować się do faktów przedstawionych przez Pana Buńka. Ale to chyba przekracza Pańskie możliwości intelektualne.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-01-08 20:43

Panie Pawle, mam wrażenie, że porażka opozycji to część jakiegoś planu. Ilość kłamstw w które, dzięki propagandzie partii rządzącej, wierzy większośc naszego społeczeństwa jest tak wielka, że partia która by zaproponowała zmianę kursu, bez ujawnienienia się tych oszustw "miałaby przechlapane". To rzeczywistość musi zweryfikować obietnice obecnie rządzących.
Za "kłamstwo smoleńskie" ktoś musi "beknąć". Kłamstwo węglowe, polegające na tym, że likwiduje się wiatraki by wspierać polski węgiel, gdy w rzeczywistości wspiera się ruski, zaczyna wychodzić na wierzch. Program "mendy na urzędy" spowoduje tysiące "spraw dla reportera". Itd...

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-01-08 20:45

Panie Pawle, Pan Wadim Tyszkiewicz napisał tak:
"Nowosolanie wybrali. PiS poniósł sromotną klęskę. Mamy prezydenta.
Co ciekawe były wicewojewoda z PiS, startujący tym razem z własnego komitetu, który zapowiadał, że wybuduje w Nowej Soli kilkudziesięcio piętrowy wieżowiec Solan Tower, zdobył ok. 238 głosów, kiedy żeby wystartować w wyborach trzeba było uzbierać 1500 podpisów poparcia. Gdzie się podziało blisko 1300 popleczników? Może prokuratura sprawdzi te podpisy? Cud nad Odrą? Mimo tego, że opozycja wobec mnie i naszego kandydata na prezydenta stosowała brudną grę (kilka dni przed wyborami miasto zostało zasypane "anonimową" gazetką pełną paszkwili i insynuacji), mieszkańcy miasta nie dali się na to nabrać.
Nowa Sól pokazała Polsce, że rozum jest ważniejszy od polityki.
P.S. Gliwice też górą. Tak jak w Nowej Soli. Brawo."

PK.: ale czy numer z Kidawą na prezydenta przejdzie?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: