Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

29.12.2019, niedziela - idzie 2020

2019-12-29 11:14
Szanowni Państwo,

oto 2019 odchodzi, a 2020 nieubłaganie nadchodzi.

Życzę wszystkim by ów Nowy, który będzie - moim zdaniem - niezmiernie ciekawy, był lepszy od dotychczasowych.

Życzę wszystkim by zaczęli wreszcie być ponownie jednym narodem.

Życzę wszystkim by zaczęli zdroworozsądkowo oceniać sytuację, by odłożyli na bok nienawiść, by zaczęli się do siebie uśmiechać, by zaczęli ułatwiać sobie życie miast dyszeć nienawiścią.

Wreszcie życzę wszystkim by zaczęli ze sobą rozmawiać. Nie muszą się we wszystkim zgadzać, ale by się nauczyli dyskutować, by zaczęli być otwarci na argumenty inaczej myślących, by, zamiast recytować formułki rozpowszechniane przez media i partyjnych działaczy, zaczęli analizować to co słyszą jak również to co mówią i piszą.

A do tego zdrowia i wytrwałości, powodzenia i rozsądku i obyśmy ten ciekawy 2020 przeżyli jak dojrzali Europejczycy.

Do siego Roku.

Komentarze

Wieńczysław @ 5.173.245.*

wysłany: 2019-12-29 13:12

"Życzę wszystkim by zaczęli wreszcie być ponownie jednym narodem."

Kiedy ostatnio byliśmy jednym narodem?

PK.: różni różnie to widzą, ale jedno jest pewne, że dziś nie jesteśmy, bo choć Prezydent powinien robić wszystko by wszyscy obywatele czuli się równi - ten obecny dba tylko o jedną opcję, a tego mu robić nie wolno. Prezydentowi nie wypada preferowanie jednej opcji i obrażanie innych. Dzisiejszy Prezydent gra z jedną opcją i podlizuje się tylko sprzyjającej mu części Narodu. Nadsłu**** tylko sygnałów z Nowogrodzkiej, a tam nie jest reprezentowany cały Naród. Będąc prezydentem tak grać nie wolno. Prezydent musi grać ze wszystkimi i być Prezydentem wszystkich oraz - co najważniejsze - bezwzględnie przestrzegać Konstytucji.
A do tego powinien dbać o to żeby było mniej propagandy, populizmu i jednopartyjności, a więcej profesjonalizmu oraz otwarcia na wszystkich.

O ponownym wyborze nie decyduje ilość wykonanych selfie z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich.

xy @ 31.60.103.*

wysłany: 2019-12-31 19:50

Ponieważ szkoda mi czasu na polemikę z Panem, bo nie jestem Syzyfem, toteż skwituję Pana najnowszy, stary do intencji aż do wymiotów, wpis z „ życzeniami”.

Szkoda mi czasu i wysiłku, żeby dać coś więcej od siebie niż wklejenie wpisu internauty na „ życzenia „ Tuska:
„ Panie Tusk, mógłby się pan powstrzymać od złośliwości przy składaniu życzeń. Wprowadzacie głupi zwyczaj robienia z życzeń okazji do uderzenia w przeciwnika politycznego. A może to oznaka pańskiej bezsilności?”

Dlatego życzę Panu zdrowia w 2020 roku i mniej infantylizmu.

Chyba, że to dodatkowo, oprócz zdziecinnienia, u Pana też bezsilność?

PS. Tylko niech Pan moich życzeń nie traktuje jako okazję i nie rozwija się na wszystkie możliwe tematy, byle wyrzucić z siebie żółć antypisowską!!!

PK.: szanowny xy, to, co robię nie jest "wyrzucaniem z siebie żółci anty pisowskiej", to życzenie wszystkim by nasz (Pański również) kraj stał się normalny, by wszyscy jego obywatele, bez względu na orientacje polityczne, religijne czy seksualne, mogli o rządzie i prezydencie powiedzieć, że o nich myśli i się o nich troszczy, by się czuli bezpiecznie oraz u siebie.

Pan wzywa do zaniechania obrzucania się błotem, a sam, w tym wpisie, to co robi. Trochę konsekwencji bym się spodziewał. Czyli jednym wolno, czego innym zabraniają? Czyli znów ideologia jedynej słusznej prawdy?

Życzę szczęśliwego Nowego Roku i więcej refleksji, tolerancji, otwartości na inność oraz miłości bliźniego, a przede wszystkim mniej zapiekłości.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: