Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

15.11.2019, piątek - jak się robi prawo

2019-11-15 10:15
Zacznę od cytatów:
https://senat.edu.pl/senat/proces-legislacyjny/
https://natemat.pl/287511,czy-senat-moze-zablokowac-ustawe-oto-co-moga-senatorowie-opozycji
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/515269,rzad-sejm-ustawy-uchwalanie-inicjatywy-pis-beata-szydlo-projekt-poslowie.html

Jak z tego wynika tzw. inicjatywa poselska była przez różne rządy wykorzystywana. W kadencji PiS jednak była wykorzystywana najczęściej, a procedowanie ustaw zgłoszonych w tym trybie było wyjątkowo expresowe co odbijało się zdecydowanie na jakości (choćby wielokrotne poprawki uchwalonych ustaw) uchwalanego prawa. Nie było konsultacji, nie było dyskusji ani w sejmie, ani komisjach, ani w senacie. Nie brano pod uwagę nawet opinii Sejmowego Centrum Legislacyjnego, a doc.dr.hab.prawa poseł Krystyna Pawłowicz, podczas procedowania jednej z tych pendolinowych ustaw, oświadczyła, że mimo świadomości jej niezgodności z Konstytucją RP zagłosuje za, bo tego oczekuje od niej partia.

Wybór marszałka Grodzkiego ten proces może poważnie spowolnić i właśnie ta świadomość spędza sen z oczu I sekretarzowi. Po klęsce prób przekupstwa, uruchomił Kurskiego. Ten, jak to jest w zwyczaju "dziennikarzy" TV zwanej z przyzwyczajenia publiczną, "bezstronnie" prześwietlił oświadczenie podatkowe prof. Grodzkiego i doszedł do wniosku jakoby tenże był bogaczem posiadając 200.000 zł oszczędności i jeżdżąc Jaguarem (w lizingu) (Moim zdaniem nic wielkiego dla wieloletniego dyrektora szpitala, profesora medycyny z wieloma publikacjami oraz członka rozlicznym międzynarodowych gremiów medycznych). Dla porównania "obiektywni dziennikarze" Kurskiego podali dane o majątku marszałek Witek (https://finanse.wp.pl/majatek-drugiej-osoby-w-panstwie-co-posiada-elzbieta-witek-6445398295124097a), która wykazała oszczędności w wysokości 10.000 zł, ale w tymże porównaniu zapomniano podać ile zarobiła i jakie posiada nieruchomości, bo miała - z założenia - wyjść na "biedną". Nikt jednak nie wykazał, czy fakt posiadania skromniejszego majątku jest obciążeniem, czy też wręcz przeciwnie.

Dlaczego jednak nie porównano majątku obecnego marszałka z byłymi marszałkami i senatu i sejmu? Dlaczego nie powiedziano nic o majątku Prezesa NIK, czy jednego z prominentnych senatorów PiS.

Wiadomo, że wśród naszych parlamentarzystów jest wielu milionerów i jakoś im to ani w pracy nie przeszkadza ani nie ma wpływu na oceny wyborców (ponownie wybrani).

http://n-22-3.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p121/f/414e773d5b7e5c06d564f594bf6384d0/857cbe60-0771-449d-9a36-d83c53c79616.pdf
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grzegorz-bierecki-oswiadczenie,224,0,2407904.html
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/o%C5%9Bwiadczenie-maj%C4%85tkowe-marsza%C5%82ka-senatu-czego-dowiadujemy-si%C4%99-o-karczewskim/ar-AAxP7rt

Na koniec TVP przytoczyło wpis facebookowy pewnej pani, która jakoby wręczyła prof. Grodzkiemu 500 USD w podzięce za operację matki, a on nie wystawił na tę sumę paragonu fiskalnego.

Analizując ten najazd na nowego marszałka nasuwa się tylko jeden wniosek: nic poważnego, poza przynależnością do niewłaściwej partii, znaleźć się nie udało i nie było jak go w oczach PiSowskiej publiczności oczernić tak więc napisano stek populistycznych bzdur.

Mam nadzieję, że ten wybór rozpoczął w polskim parlamentaryzmie nową, normalną epokę, chociaż mam świadomość, że Kaczyński tak łatwo się nie podda oraz broni nie złoży i teraz, jako dr. prawa, gorączkowo myśli jak można senat ominąć i zneutralizować konstytucyjne prawa marszałka Grodzkiego.

W tym wyborze zawarte są dwa elementy. Po pierwsze Polacy pokazali Kaczyńskiemu, że jednak miłość i uwielbienie dla PiSowskiego modelu państwa oraz "polskiego modelu dobrobytu" i społeczeństwa ma swoje granice, a po drugie to efekt psychologiczny i pokazanie, że z PiSem jednak można wygrać. To ma dla opozycji efekt i dobry i zły. O tym dobrym już napisałem, a złym jest umocnienie pozycji Schetyny.

Komentarze

z autopsji @ 82.139.17.*

wysłany: 2019-11-15 15:22

Proste jak drut nowy pan marszałek to kabotyn !!!

PK.: a to odkrycie, to niby na jakiej podstawie!!!!!?????

P.S.
polecam:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tomasz-grodzki-odpowiada-tvp-nie-wstydze-sie-swojego-majatku/l61vhd8

xy @ 31.60.72.*

wysłany: 2019-11-16 09:18

Ja osobiście czekam na „ orendzie „ Marszałka Grodzkiego na specjalnie dla niego zwołanej Sesji Nadzwyczajnej ONZ

PS. Ile było takich „ orendzi „ Borusewicza, na ten przykład.

Borusewicz może nie profesor, ale się nie ośmieszał.

Jest zbyt inteligentny

PK.: ale kipiąca nienawiść i żal z racji popsutej zabawki. A tu jeszcze Prezydent straszy, że ustawy o 30-krotnym ZUSie nie podpisze, a Gowin się boczy. Coś się wspaniała biało-czerwona konstrukcja zaczyna trochę sypać.

A Wy trolle, z braku lepszych pomysłów, tylko kpić potraficie, ale w tle chlipanie słychać.

hańba @ 83.30.130.*

wysłany: 2019-11-16 13:51

UNE CHCIAŁY PRZEKUPIĆ PROFESORA .I nie atakowały ,.a POTEM W RŻIMOWEJ SZCZUJNI ,NIE zAPOWIEDZIELI WYSTAPIENIA .MAARSZA ŁKA .I zaatakowali.uNE DOSTAŁY SR KI i straciły poczucie rzeczywistości brnąc w podłości i szaleństwie.To co robią ,świadczy ,że nie kumają ,że odejdą i odpowiedzą za swoje czyny.Czyli stracili rozum.A debili ,się nie każe ,tylko wysyła do wariatkowa.

Leoncjo @ 78.8.155.*

wysłany: 2019-11-16 22:04

A ja dalej pozostanę przy swoim
PIS i PO
JEDNO ZŁO


PK.: link kasuję, ponieważ nie popieram rozpowszechniania skrajnie nacjonalistycznej i rasistowskiej ideologii.

pokazali @ 83.30.100.*

wysłany: 2019-11-17 13:35

jak pani Becia spotkała się ,przypadkowo z gangsterem.gDZIE BYŁ PAN KAMIŃSKI ?I czy Banaś sprawdził skąd gangster ma tyle kasy?nAPRAWDE NALEZY SIĘ LUDU BOŻY ,ZACZĄĆ SIĘ BAĆ ,A NIE GŁOSOWAĆ ZA PIŃCET.

Leoncjo @ 78.8.155.*

wysłany: 2019-11-17 17:39

PIS PO JEDNO ZŁO

Skoro wg Pana artykuł jest skrajnie nacjonalistyczny to przeanalizujmy zawarte w nim tezy oraz kilka innych moich spostrzeżeń :
- czy sprowadzenie wojsk USA daje nam poczucie bezpieczeństwa ? W razie globalnego konfliktu zagrożenie uderzenia ze strony Rosji jest wielkie bowiem - jak powiedział Putin - walnie tam atomem gdzie bazy amerykańskie (obecnie kilka tyś żołnierzy USA na tyłach a reszta ma przybyć w odsiecz w ciągu 30 dni - ha ha ha !! - juz Polski nie będzie)
- (...)
- uchwalenie za czasów PO Ustawy nr 1066 i niewycofanie jej przez PIS po "objęciu władzy" (w skrócie ustawa o możliwości wejścia wojsk obcych -sojuszników z Unii- w celu zaprowadzenia nowego porządku w Polsce wraz z możliwością użycia broni palnej)

PK.: zanim Pan zacznie wmawiać czytelnikom populistyczne bzdury, polecam zapoznanie się z załączoną opinią:
http://orka.sejm.gov.pl/rexdomk7.nsf/Opdodr?OpenPage&nr=1066


- nierozliczenie przez PIS poprzedników z PO mimo hucznych zapowiedzi, że w kajdanach wyślą ich na zesłanie za szalbierstwa, niegospodarność i ośmiorniczki z lat panowania Tuska, Kopacz, Komorowskiego itp.) - zatem "panowie kopiemy się po kostkach żeby nikomu nie spadł włos z głowy" (...) .

I tak wymieniać można by dalej ale już mi się nie chce.
L.

PK.: te inne, ohydnie rasistowskie i jawnie antysemickie punkty usunąłem z powodów, o których w poprzednim wpisie.

Powtarzam, na tym blogu nie mam zamiaru popularyzować miłej Panu ideologii. A gdzie przysłowiowa katolicka polska tolerancja?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: