Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

22.10.2019, wtorek - popłoch na Nowogrodzkiej

2019-10-22 18:35
No i Prezes pękł.

4 lata prosperity, 4 lata nareszcie sprawiedliwych rządów, 4 lata podnoszenia Polski z ruin i kolan, czyli 4 lata dobrej zmiany i dobrego rządu i... niewdzięczność.

Naród nie docenił nawet pętami rozrzucanej kiełbasy wyborczej.

Jedyny, który to wszystko docenił to niejaki pan d'Hont. To on pozwolił PiSowi wygrać Sejm, ale już do Senatu nie wpadł i maszynka "szybkiej ścieżki ustawodawczej" się zatkała.

Ten durny Naród źle powrzucał kartki i odebrał PiSowi zasłużoną senacką większość. Nie pomogła nawet kampanijna niezdarność Schetyny. Naród w wyborach bezpośrednich pokazał Kaczyńskiemu żółtą kartkę.

Kaczyński rozesłał dobrze wyposażonych w prezenty emisariuszy mających przemówić "do sumienia" nowym senatorom i... oni - mimo wszelkich proponowanych wisienek - nie chcieli wesprzeć poparcia perspektywy tej najlepszej Polski.

Więc - pomyślał Prezes - po co mamy nową Izbę w SN, zwłaszcza, że jej członkowie zostali starannie wyselekcjonowani przez Ziobrę. Może się okazać, że Naród dobrze wrzucał ale członkowie Komisji źle policzyli albo coś zachachmęcili. W swoim pozwie PiS sugeruje dostawianie na niektórych kartach dodatkowych krzyżyków w celu unieważnienia głosów na PiS, ale tylko tych na PiS. Wnosi zatem o ponowną, sądową kontrolę tych kart. Czy tusz ten sam, czy ręka ta sama? Tego podejrzenia nie będę nawet komentował, ale jest ono prostą sugestią dokonania "cudu nad urną". Tego jeszcze w Polsce nie było i nikt nigdy członkom Komisji Wyborczych lub Komisarzom Wyborczym (bo tylko oni mogli tego "cudu" dokonać) nie imputował próby fałszerstwa wyborów. Ze względu na kolegialność liczenia głosów musiałyby to zorganizowane grupy przestępcze i to aż w 6 Komisjach, a ich członkami też musieliby być, obecni przy liczeniu, obserwatorzy z ramienia PiS.

Uprzedzając zastrzeżenia Wieńczysławów chcę również wspomnieć o 3 protestach (m.in. dotyczącym Jeleniej Góry: https://jg24.pl/?txt=45586&title=wybory_do_senatu_w_okregu_nr_2_moga_byc_powtorzone) złożonych przez KO. Różnica jednak polega na tym, że nie są one oparte na przypuszczeniach lub - jak to określił marszałek Terlecki - na chęci upewnienia się czy i na ile wszystko było ok., lecz na realnie istniejących nieprawidłowościach przy przygotowaniu kart do głosowania.

Na koniec analiza zasadności protestów PiS:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-oboz-wladzy-ma-racje-skarzac-wyniki-do-senatu-sprawdzamy-zarzuty-politykow-pis/b8cvy1h

Może się okazać, że to genialne "szachowe" pociągnięcie specjalistów z Nowogrodzkiej może ich pozycję w Senacie jeszcze bardziej osłabić.

Komentarze

do rozpuku @ 31.11.217.*

wysłany: 2019-10-23 12:10

Każdy może złożyć protest wyborczy !!! A od jego rozpatrzenia jest Sąd Najwyższy. Widocznie pan Schetyna i jego poplecznicy nie wierzą w ten Sąd i jej przewodniczącą panią Gersdorf, ponieważ zwołuje OBWE i inne czynniki zewnętrzne do patrzenia na ręce sądom podlegającym Sądowi Najwyższemu i jemu samemu !!!

PK.:1.protest wyborczy musi mieć uzasadnienie i to poparte udokumentowanymi faktami wskazującymi na dokonane przewinienie (jak to miało miejsce choćby w JG z pomyłka na karcie do głosowania do Senatu), a nie oparte na chęci sprawdzenia czy było wszystko ok. Sprawdzaniem zajmowały się Komisje, obserwatorzy wydelegowani również przez PiS oraz Komisarze Wyborczy mianowani przez min. Brudzińskiego. Protest złożony przez PiS jest sugestią, że oni wszyscy oszukiwali, by zrobić krzywdę PiSowi. Sensu w tym rozumowaniu, niestety, brak.
W załączeniu wyjątek z informacji SN dotyczącej protestów wyborczych:
"Protest przeciwko ważności wyborów w okręgu wyborczym lub przeciwko wyborowi posła lub senatora może wnieść wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania na obszarze danego okręgu wyborczego. Protest może wnieść także przewodniczący właściwej komisji wyborczej, a także pełnomocnik wyborczy.
Zarzuty z dowodami

W proteście wyborczym należy sformułować konkretne zarzuty wskazujące, jakie przepisy kodeksu wyborczego i w jaki sposób zostały naruszone albo, jakie przestępstwo przeciwko wyborom zostało popełnione. Wnoszący protest powinien w nim również przedstawić lub wskazać konkretne dowody, na których opiera swoje zarzuty.

Kodeks wyborczy ustala pisemną formę wniesienia protestu. Nie jest zatem możliwe wniesienie go w innej formie, czyli na przykład w postaci elektronicznej (art. 241 § 1 k.wyb.). Protesty wniesione za pośrednictwem poczty elektronicznej nie będą rozpoznawane."

Jakoś o chęci sprawdzenia czy się zgadza nic tam nie ma!!!!!!

2. protesty wyborcze nie rozpatruje - z woli Ziobry - Przewodnicząca SN prof. Gersdorf tylko powołana przez nielegalną Ziobrowską KRS specjalna Izba Kontroli w SN. Logika tu jest taka: skoro powołania członków tej Izby dokonała nielegalna KRS, to sama Izba też nie jest legalna nawet jeśli jest PiSowska.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-parlamentarne-2019-rzecznik-sn-ocenia-protesty-wyborcze/2bc3yef

Lepiej zamiast słuchać szczujni Kurskiego, się zagłębić w obowiązujące w Polsce przepisy i potem zabierać głos.

Szanowny PiSowski trollu stwierdzam stanowczy niedostatek podstawowej wiedzy o Państwie oraz zamulenie PiSowską propagandą.

pisowski troll @ 31.11.217.*

wysłany: 2019-10-23 19:54

Pierdoły pan piszesz panie frustracie !!!!!

PK.: dziękuję za miłe słowa, ale widać, że prawda w oczy kole. Proponuję trochę pomyśleć i poczytać i poanalizować zanim się zacznie coś pisać. Bzdur dosyć słychać z Nowogrodzkiej i Woronicza. Chyba dorośliśmy już by zamiast uprawiać demagogię i populizm rozmawiać konkretnie, w oparciu o fakty, rzeczowe argumenty i przepisy. Takie okreslenie "pierdoły" niczego nie tłumaczy, tylko świadczy o Pańskiej frustracji i strachu.

Proszę o wyjaśnienie czemu są to owe "pierdoły", ale tak rzeczowo. Czy może to za trudne? Może argumentów brak? Może wiedzy brak?

A dlaczego PiS nie złożył protestu w Jeleniej Górze chociaż różnica pomiędzy Mrozem i Pokojem wyniosła tylko 1.000 głosów? Bo Mróz wygrał? Bo taki mieli humor(cytat z min. Sellina)?

Oto stan faktyczny:
https://natemat.pl/288433,afera-w-wyborach-do-senatu-kim-jest-kazimierz-klimek-z-kw-polska-lewica

pinky @ 83.26.212.*

wysłany: 2019-10-23 23:30

zieeeeew... przegraliście i musicie się z tym pogodzić. Kolejna odsłona za 4 lata, a przez ten czas fajnie by było żeby zamiast dyrdymałów trzymał się Pan lokalnych problemów jakie zapewniają nam notable z PełO... Nie widziałem Pańskiego wpisu np. na temat wysokości opłat za wodę lub koszmaru na głównych ulicach Jeleniej - przecież to hamuje Pańskie dochody!

PK.: przyznaję, powodów do zadowolenia z działań nowej ekipy na ratuszu nie jest za wiele, ale patrząc na aktywność senatora Mroza nie mam pewności jak działałaby jego ekipa. Zawsze łatwiej być w opozycji. Jednak wymieniając rury trzeba kopać, ale można robić to mniej lub bardziej sprawnie. Na Sudeckiej mamy do czynienia z tym mniej sprawnym modelem. Dlaczego prace na tej ważnej ulicy nie odbywają się np. na dwie zmiany?

Stopień urzędniczej arogancji niektórych przedstawicieli nowej ekipy władz miejskich jest nie do zaakceptowania.

Co do cen wody, to polecam: https://zaradnyfinansowo.pl/ceny-wody/

W JG jest drogo, ale bywa drożej, co oczywiście nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Śmiecie też drogie, ale ich najgorszym elementem jest model postępowania z mieszkańcami stosowany przez pracowników wydziału do spraw śmieci.

A tak na koniec, to z tą kolejną odsłoną za 4 lata, to byłbym bardziej ostrożny, bo historia już pokazała, że może ona nastąpić np. za 2 lata.

normalka @ 83.30.151.*

wysłany: 2019-10-24 14:38

jAK SIĘ RAZ WDEPNEŁO W G O ,to powoli i wytrwale stacza się do szamba.Żal tylko ,potomków tych ,co nam dziś zgotowali powtórk,e z mrocznej historii.

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-10-24 19:00

Dobry wieczór.
Wybory wyborami ,moje marzenie to uwolnienie Wawelu tak jak to zrobili Hiszpanie"Ekshumacja gen. Franco."

PK.: ale ile to już lat było trzeba....

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-24 21:07

Jakim trzeba być pierwotniakiem, żeby porównywać Franco z Kaczyńskim.

Jaką amebą, żeby mieć takie marzenia.

Ja w takim razie mam " marzenie", żeby takich jełopów utylizować.

PK.: porównanie nie jest rzeczywiście szczęśliwe, choć osobiście nie interpretuję tego jako zestawienia czy porównania tych dwóch Panów, bardziej jako pewną przenośnię związaną z rangą miejsca pochówku. Jednak nie uprawnia do stwierdzenia o "utylizacji".

Może jeden z PiSowski trolli wyjaśni mi czemu, zgodnie z uzasadnieniem protestów wyborczych, głosy uznane za nieważne mają być uznane jako głosy na PiS. Ja tej kretyńskiej bezczelności niestety zrozumieć nie mogę, a jej autorem jest główny PiSowski specjalista od protestów, niejaki Sobolewski.

Chwała jego inteligencji i zrozumieniu sensu aktu głosowania!

To właśnie Kaczyński nie jest w stanie zaakceptować decyzji Suwerena skazującej PiS na przegraną w Senacie.

Wyborca Lewicy @ 109.70.100.*

wysłany: 2019-10-25 09:45

Ciekawi mnie rozstrzygnięcie w sprawie naszego okręgu: członek SLD Kazimierz Klimek rejestruje się, pomimo paktu senackiego i poparcia przez SLD Jerzego Pokoja, jako kandydat komitetu Lewica Polska (czy to zgodne z prawem???). SLD oficjalnie odcina się od niego. Tymczasem na kartach wyborczych Kazimierza Klimka zamiast nikomu nieznanego logo Lewicy Polskiej zostaje umieszczone logo idącej w górę w sondażach koalicji SLD-Razem-Wiosna. W efekcie nikomu nie znany hydraulik, który od lat nie może nawet zostać radnym, zbiera niemal 20 tys. głosów i umożliwia zwycięstwo PiS w naszym okręgu odbierając głosy Jerzemu Pokojowi i wprowadzając w błąd głosujących. Jako wyborca Lewicy czuję się oszukany...
P.S. Sąd Najwyższy w podobnej sprawie nakazał powtórkę wyborów.

PK.: odpowiedź jest prosta. Pan Klimek jest z Lewicy Polskiej (to taka kanapowa partia), a nie z Lewicy ani z SLD. Pod jego nazwiskiem widniało KW Lewica Polska, ale logo po prawej stronie to Lewica. Nie wiadomo dlaczego się stało i kto wprowadził te dane. Czy pan Klimek, chcąc się podszyć pod Lewicę, czy jakieś przeoczenie?

W każdym razie nie było to zgodne z prawdą, bo Lewica Polska nie była członkiem stowarzyszenia Lewica. Trzeba więc to wyjaśnić.

Fakt pozostaje faktem - wyborca został wprowadzony w błąd.

Wieńczysław @ 5.173.225.*

wysłany: 2019-10-25 16:43

Serdecznie polecam najnowszy odcinek wideobloga Witolda Gadowskiego:

PK.: już Panu zwracałem uwagę, że ten Pan nie jest absolutnie z mojej bajki i nie będę się przyczyniał do popularyzacji jego szkodliwych "przemyśleń".

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-10-25 19:42

xy> idę dalej ,czy dożyję dnia jak pozbawią wężyków i gwiazdek generała ze nie zapobiegł katastrofie tutki?
Ta katastrofa przyczyniła się między innymi do rządów PISu.

Dzień był piękny ale idiotów na drogach co drugi.
Kapral.

PK.: w ramach opowieści jak to PiS spełnia obietnice co jest z wrakiem ze Smoleńska. Przecież miało być tak, że jak tylko ci złośliwi szkodnicy z PO zostaną odsunięci od władzy, to wspaniały PiS natychmiast naprawi ich zaniechania i sprowadzi wrak w ciągu tygodnia.

Upłynęły 4 lata, były rozmaite Komisje i Podkomisje, pracowały nad tym najtężsi politycy z Prezydentem, Premierem i gen. Macierewiczem na czele i co? Gdzie ten wrak? Ile pieniędzy kosztował ten Macierowiczoski chocholi taniec komisyjny? Gdzie raporty? Gdzie winni? Co robi Ziobrowska Prokuratura? Gdzie akty oskarżenia?

Szanowni wyborcy Macierewicza i innych szukających "zbrodniarzy" ze Smoleńska, gdzie to wszystko? Czy nie rozumiecie, że Macierewicz potrzebuje tego anturażu do potwierdzenia swojej przydatności? Przecież on doskonale wie, że to wszystko populistyczne kłamstwa i bzdety. Te niekończące się badania, kosztowne zagraniczne ekspertyzy, dobrze opłacani profesorowie i inni naukowcy z zagranicznych krajów i .... ? Co zostało wyjaśnione? Chyba głosującym na Macierewicza rozum odebrało.

Czy nie czujecie się wystrychnięci na dudka, okłamani?

Ja mówię: sprawdzam. Żądam wyników tych badań zapłaconych z moich podatków. A jak nie ma, to żądam zwrotu do budżetu tych wszystkich pensji i honorariów wywalonych na ten Macierewiczowski cyrk.

Krzysztof Kąkolewski @ 176.114.235.*

wysłany: 2019-10-26 00:01

Co u Pana słychać?


PK.: dziękuję, wszystko dobrze.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-26 12:11

Co tam u Pana słychać?

Tekst o Macierewiczu pryncypialny niczym agitki z rodem z Żołnierza Wolności lub Trybuny Ludu!

A cenzurowanie niewygodnych tekstów lub choćby tylko ripost na bzdury oraz bełkot szanownego i akolitów - niczym z Mysiej.

Skąd te umiejętności u Pana?

"Stara, dobra szkoła"???

PK.: Pańska wnikliwość, umiejętności analityczne i kultura wypowiedzi budzą tylko podziw. Jak zwykle Pańskie komentarze pełne faktów, wiedzy o ludziach i świecie, konkretnych i solidnie udokumentowanych zarzutów oraz zdrowej oceny moich tekstów.

Jestem wielce zobowiązany za wykazaną przez Pana - jak zwykle - wnikliwość i mądrość wypowiedzi. Ważne jest również, że nie są napastliwe i nie obrażają interlokutora.

Szacun!

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-10-26 21:16

Trzeba zmienić maksymę ;polegać jak na Zawiszy na poległ jak Zawisza.
Nie trzeba ICH wykańczać sami padną jak muchy po DTT.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-10-26 21:22

Panie Pawle stare porzekadło głosi: "do tutki nie wsiadaj bez wódki". Jak sie mozna domyślać niektórzy się tej zasady trzymali. Teraz pan pyta o wrak i śledztwo, to ja dodam swoje pytanie: kto kłamie i co oznacza pojęcie "kłamstwo smoleńskie"?
Pan soclib oczekuje konsekwencji dla jakiegoś generała. Ale w tej tutce byli Ci co formalnie decydowali i nikt inny nie mógł im nic nakazać! Zatem, moralnie uzasadnionych konsekwencji wyciągnąć się nie da, ale co do politycznych korzysci, to się z panem soclib zgodzę. Widać, że do rzeczy wzięli się "kłamcy profesjonaliści". (Profesjonaliści to ci którzy utrzymują się ze swojej profesji).
No i oczywiście cytat: "Roman Giertych - strona oficjalna -List do premiera Morawieckiego.
Media donoszą panie premierze, że w Ministerstwie Finansów za Pana tam rządów podwładni wiceministra Banasia, którzy mieli zwalczać wyłudzenia VAT kierowali mafią wyłudzającą VAT. A podległa Panu jako obecnie premierowi prokuratura doprowadziła do ich aresztowania. To genialny patent! Aby naprawić jakiś problem Państwa należy wyaresztować pisowców, którzy mają się zajmować jego rozwiązaniem. Bardzo mi się ten plan podoba i czekam na rozwiązania w innych dziedzinach życia państwowego. Proponuję, aby na koniec, gdy już wszystkich Pan pozamyka, polecił Pan ostatniemu prokuratorowi, który będzie jeszcze na wolności (pozostali za krzewienie przestępczości będą już siedzieć), aby zatrzymał Pana jako tego, który odpowiada za całościowe psucie Państwa. Czy wyobraża Pan sobie tę chwilę, gdy ostatnia policyjna suka zajeżdża po Pana o 6 rano, a tam nie ma nawet kamer TVP, bo ostatni „dziennikarz” został zatrzymany przez ABW?
Czyż nie byłoby to piękne?
Zawsze życzliwy,
Roman Giertych
PS Tylko żeby się nie okazało, że tym ostatnim prokuratorem jest Zbigniew Ziobro..."

Wieńczysław @ 5.173.225.*

wysłany: 2019-10-26 22:08

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/611102,antysemityzm-niemcy-holokaust-elity.html

Panie Kucharski, kiedy odszczeka Pan swoje kłamstwa na temat tego, że "Antysemityzm w Polsce jest największy w przeliczeniu na 1 Żyda"? W ogóle co to za kretyńskie wyliczanki!

PK.: pozwoli Pan, że przyznam się do mojej małości umysłu wobec wielkości Pańskiego. Jest Pan najbardziej obiektywnym i wnikliwym komentatorem wpisów na różnych blogach. Podziwiam zawsze wszechstronność i głębię analizy. Nie jest mi dane doścignąć Pana w Jego erudycji i wyszukanej inteligencji. Tak więc uchylam się podjęcia tego tematu, bo Pan ze swoim guru, niejakim Gadowskim, pozostajecie wzorem mądrości wszelakiej niedoścignionym. Gdzie mi do równania z Panami, zwłaszcza w tolerancji, otwarciu na odmienne poglądy oraz oczywiście umiłowaniu głębokiej wszechstronnej analizy jak również katolickiej miłości bliźniego. Jesteście, razem z xy dla mnie nieosiągalnym wzorem. Wstydzę się, że nie jestem w stanie wspiąć się na prezentowane przez Panów wyżyny intelektualne.

Pozdrawiam.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-26 22:26

Ditiotreitol (DTT, odczynnik Clelanda) – organiczny związek chemiczny będący podwójnym tiolem i diolem. DTT jest związkiem chiralnym, a nazwa ditiotreitol wywodzi się od czterowęglowego cukru, treozy, posiadającego odpowiadającą DTT konfigurację przestrzenną. Epimerycznym analogiem ditiotreitolu jest ditioerytritol, odpowiadający konfiguracją erytrozie, epimierze treozy.

DTT jest niezbyt silnym odczynnikiem redukującym o potencjale redoks -0,33 V w pH 7. W dwuetapowej reakcji przedstawionej poniżej DTT redukuje mostek dwusiarczkowy, sam zaś utlenia z utworzeniem heterocyklicznego pierścienia 1,2-ditianu, zawierającego wewnątrzcząsteczkowy mostek S-S. Zdolności redukcyjne DTT są ograniczone do zakresu pH powyżej 7, ponieważ tylko zjonizowana forma grupy SH jest reaktywna, a jej pKa wynosi ok. 8,3.

DTT jest używany do redukcji mostków dwusiarczkowych, a także do ochrony grup tiolowych przed utlenieniem, np. w celu uniemożliwienia tworzenia wewnątrzcząsteczkowych lub międzycząsteczkowych mostków pomiędzy resztami cystein w białkach. DTT znajduje zastosowanie w biologii molekularnej, między innymi jest wykorzystywany w elektroforezie typu SDS-PAGE w celu niszczenia trzeciorzędowej struktury białek. W przypadku niezdentaurowanych białek, DTT nie jest w stanie zredukować wszystkich mostków S-S, lecz tylko tę część, która ulega ekspozycji do środowiska wodnego (DTT jest hydrofilowy), toteż na podstawie stopnia redukcji poszczególnych wiązań dwusiarczkowych można wnioskować o położeniu tych wiązań w badanym białku.

DTT jest związkiem nietrwałym, ulega łatwo utlenieniu pod wpływem tlenu. Roztwory DTT powinny być przygotowywane w rozpuszczalnikach odgazowanych lub nasyconych gazem obojętnym. Popularną metodą uniknięcia rozpadu DTT jest przechowywanie roztworów w formie zamrożonej.

Związkiem o podobnym zastosowaniu jak DTT mogącym stanowić jego alternatywę jest TCEP (Tris(2-karboksyetylo)fosfina, zazwyczaj w formie chlorowodorku). W odróżnieniu od DTT, TCEP reaguje w szerokim zakresie pH i nie ulega utlenieniu przez tlen atmosferyczny, nie posiada także charakterystycznego dla tioli przykrego zapachu.

Muchy umarły, ze ... śmiechu.

PK.: dobry obyczaj wymaga, by podać źródło za którym się cytuje informacje.

Wieńczysław @ 5.173.225.*

wysłany: 2019-10-26 23:50

"Nie jest mi dane doścignąć Pana w Jego erudycji i wyszukanej inteligencji"

Cieszę się, że w końcu Pan to sobie uświadomił. O własnej inteligencji wrodzona skromność nie pozwala mi mówić, natomiast Pańska, jaka jest, każdy widzi.

PK.: przecie przyznałem z pokorą, że nie jestem w stanie wspiąć się na Pańskie wyżyny intelektualne, a Pan jeszcze kopie leżącego. Czy to po katolicku?

Wieńczysław @ 5.173.225.*

wysłany: 2019-10-27 00:46

Nie dość, że z inteligencją nietęgo, to jeszcze słaba pamięć: pisałem wiele razy, że jestem niewierzący, więc etyka katolicka mnie nie obowiązuje.

PK.: słyszałem, że partia rządząca i przez Pana popierana twierdzi jakoby wszyscy Polacy, ba Europejczycy, na etyce katolickiej stoją i Polska bronić jej musi przed zakusami lewicy, Żydów, innowierców i liberałów. Aha, zapomniałem jeszcze o najgorszym wrogu - o gejach.

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-10-27 02:28

Wieńczysławie zmień ksywę na Eł-geniusz. Małe przekłamanie ,winno być DDT,późna pora a od kilometrów huczy w głowie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dichlorodifenylotrichloroetan

Jestem pewien że Waść wie o co mi biegało no ale piślaki tak mają.
Tak mam zastrzeżenia do generała bo jak historia IIWŚ pokazuje to byli generałowie którzy świadomie swoich żołnierzy prowadzili na śmierć a byli i tacy nawet w Ludowym Polskim Wojsku którzy unikali bezsensownej śmierci .

Wystarczył rozsądny oficer ze stopniem kapitana tak jak na statku czy na okręcie być "pierwszym po Bogu" i wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i zatrzymać "wycieczkę na grzybobranie" . Wiadomo jak takie wycieczki zakładowe się bawiły.

Może popracujemy nad tematem bonzy Głódzia . To koledzy Go wybrali czy się mylił Duch Święty? Zamarzyło Mu się Cesarstwo Rzymski. Ot smieszno i straszno jak mawiają na Wschodzie.

Czekam na 12 list. I posiedzenie Sejmu ,kto się wyłoży,kto się popisze ? Będzie z pewnością wesoło nie merytorycznie.

W Brazylii ich chopy bedom ksiendzami a nasz KCEpiskopat musi powołać biuro matrymonialne.

Idziemy w dobrym kierunku jak lud się cieszy i opowiada kawały to Rząd powinien drżeć.

Pan Giertych tej sentencji nie wymyślił tyko lekko przerobił powiedzenie Pastora za czasów Hitlera;
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."


Wińczyslawie ełgeniuszu /bo jest większy od geniusza/co mi z moimi ii klasami wieczorówki do wykształciucha.

APEL nie palcie ,spalajcie tyle zniczy kopciuchów w te parę dni . Nieboszczykowi przecież kadzidło nie pomoże. Pieniądze przeznaczyć na dobroczynny cel.

W tych dniach wypali sie setki jak nie tysiące to niewiadomego świństwa. No to do poniedziałku do arbajtu i już człek jest zdrowszy.
Dziś na obiad zupa dyniowa z pestkami dyni styryjskiej + czarnuszka. Na II ryż z jabłkami cynamonem skórką z pomarańcza i kompot śliwkowy.

Nie zmieniać czasu bo to prowadzi ,tak mówią ,to częstych zmian żon. Ponoć już 50% związków się rozpada. Bay bay.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-27 06:47

Ponieważ napisał Pan coś o toleranci, przy okazji, dowcipnie niczym Jachira Klaudia, wycierając sobie „ twarz „ „ katolicką miłością bliźniego”, to ja wkleję tutaj tekst o lewackiej kulturze i tolerancji.

I podam źródło, zgodnie oczekiwaniem bliźniego z Czarnego.

Publicysta ujawnia kulisy lewackiego światka: Festiwal wyzwisk, gróźb karalnych. Życzenia śmierci i gwałtu pod adresem żony

Pracownik naukowy UJ i działacz Razem, o nazwisku Marcin Galent, prowadzi na moim profilu fejsbukowym festiwal wyzwisk, gróźb karalnych, pogróżek o treści przemocowej (zrobiłbym mu krzywdę nie wyjmując prawej ręki z kieszeni, ale mógł trafić na kogoś bardziej strachliwego i po prostu wpędzić jakąś delikatniejszą osobę w poważny strach, bo był to wielogodzinny potok nasilonej agresji ze strony furiata) itp. pod adresem moim i innych osób
– pisze na Facebooku Remigiusz Okraska z portalu lewicowo.pl.

Mężczyzna zwraca uwagę na hipokryzję lewicowych środowisk.

Gdybym był gejem, a atakujący homofobem, nie byłoby go w partii w ciągu 24 godzin

– czytamy.

Okraska to mąż Magdaleny Okraski, która na portalu „Krytyki Politycznej” napisała tekst „Mam lewicowe poglądy. W niedzielę zagłosuję na PiS”.

Pada ofiarą setek, jeśli nie tysięcy gróźb i wyzwisk, a życzenia śmierci, gwałtu (takie opowiastki pisały panie feministki…), urodzenia kalekiego dziecka itd. są tam na porządku dziennym i produkowane taśmowo

– przekonuje.

Następnie opisuje realia panujące w lewicowych środowiskach i hejt, który spotyka jego i jego żonę .

PK.: osoby zajmujące się publikowaniem w mediach społecznościowych muszą mieć grubą skórę (wiem to z własnego doświadczenia). Nie ma co się wypłakiwać, że jakiś hejter czy troll obszedł się ze mną w sposób mało delikatny. Dziś każdy Janusz czy Grażynka może pod nickiem xy, Wieńczysław czy Genowefa anonimowo (jego zdaniem bezpiecznie) wylewać w sieci swoje frustracje lub tylko dla "beki" wypisywać rozmaite głupoty. Nigdy nie można określić z jakiego środowiska owi "komentatorzy" pochodzą. Pani M. Okraska pisząc takie zdanie mogła (jako przekonana - jak sama pisze - marksistka) być kierowana chęcią prowokacji i wykazania, że na obecnej polskiej mapie politycznej to właśnie PiS, pod płaszczykiem walki z "lewakami", realizuje najbardziej komunistyczny program, wręcz stalinowski. Jednak owa pani napisała po prostu PiSowską agitkę i dlatego się jej dostało. Zresztą tekst ten zawiera wiele sprzeczności, bo z jednej strony zauważa, że w okresie rządów PO-PSL sytuacja na rynku pracy się zdecydowanie poprawiła, ale jednocześnie pomija uwarunkowania makroekonomiczne. Jako marksistka też nie zwraca uwagi na "poboczne" skutki rządów PiS i dokonywane przez tą partię wypaczenia ustroju. Więc, szanowna Pani Magdaleno, zamiast utyskiwać na hejt, należy się zastanowić gdzie się publikuje taką PiSowską agitkę. U braci Karnowskich znalazła ona poklask, bo właśnie tam, z tymi poglądami, jest jej miejsce.

Podsumowując, pani Magdalena wspaniale się wpisuje w PiSowską narrację: straszy, dzieli i grozi wszystkim, którzy nie chcą zaakceptować jej wywodu, bo po PiSowsku nie dopuszcza innej prawdy od tej najlepszej płynącej z Nowogrodzkiej i Woronicza.

................

To są właśnie takie klimaty, takie realia, takie standardy i tacy ludzie. To są ci sami, którzy na każdym kroku wyma****ą tolerancją, domagają się szacunku i delikatności, wszystko ich uraża i zraża, są to ludzie w deklaracjach arcylewicowi, niebywale postępowi i szlachetni

– pisze.

No więc po pierwsze nic nam nie zrobicie, mamy twarde skóry. Po drugie, dołożę wszelkich starań, żeby tacy ludzie i ich wybryki nie zostali przeoczeni w ważnych momentach, np. podczas kampanii wyborczych czy kampanii pozowania na skrzywdzone sierotki

– zapewnia lewicowych adwersarzy.

Zapowiada też, że nie zostawi tej sprawy i jego przeciwnicy dostaną odpowiedź na swoje zachowanie.

Po trzecie, gdy znowu będą łkali, że w Polsce nietolerancja, faszyzm i ktoś o nich powiedział brzydko czy spojrzał krzywo, to pamiętajcie, jacy to są ludzie i jaka jest ich tolerancja i standardy. Po czwarte, nigdy nie nadstawiam drugiego policzka i zawsze wyrównuję rachunki, choćby po długim czasie; nigdy i zawsze

– czytamy.

Miłej lektury, może Pan podniesie trochę swoją erudycje, bo w obiektywizm śmiem wątpić.

Nienawiść i zaślepienie są trudne do leczenia.

PK.: właśnie nienawiść i zaślepienie pani Magdaleny są trudne leczenia i cała jej diagnoza źródeł tego hejtu jest błędna. Oczywiście każdemu wolno być marksistą, ale musi soę akceptować sprzeciw wobec takich postaw i poglądów, bo tego właśnie wymaga tolerancja.

PS. Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/470169-kulisy-lewackiego-swiatka-zonie-zycza-smierci-i-gwaltu

PK.: a na ile mnie to wszystko dotyczy?
Coś Panu opowiem.
Otóż któregoś dnia postanowiłem się na udać na otwarcie wystawy o "zbrodni Smoleńskiej", na którą to uroczystość zwieziono autokarami wielbicieli "Gazety Polskiej". Miałem przyjemność przebywać "na papierosie" w ich towarzystwie i tam się dopiero nasłuchałem.... Język, którym owi "prawdziwi Polacy" komunikowali tylko w niewielkim stopniu zawierał słowa z normalnego słownika, bo większość konwersacji opierała się na wyrażeniach dozwolonych co najmniej od lat 21. Natomiast o poruszanych tematach nie wspomnę, nie chcąc się narazić na oskarżenia braku tolerancji dla wspaniałych członków tych Klubów. A wszystko to odbywało się w Książnicy Karkonoskiej pod patronatem poseł Machałek , u której boku dumnie trwał radny Szymański z małżonką. Jakoś w żadnej relacji opisującej ten klubowy ruch nie zauważyłem ani analizy językowej, ani stopnia zaślepienia, ani stopnia nienawiści zawartych w rozmowach członków Klubu.

Wówczas to postanowiłem, że do tego Klubu nie wstąpię i trwam w tym postanowieniu do dziś.

Dodam tylko, że wpolityce jest ultrapisowskim portalem redagowanym przez PiSowskich propagandzistów (braci Karnowskich) i finansowanym przez Skoki.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-27 14:43

I jeszcze jedno,

publikuje Pan co czwarty- piąty mój post.

Jak widać, niemoc intelektualna i strach przed polemiką jest Pana immanentną cechą !!!

PK.: będę publikował te, które uważam za warte publikacji, bo takie mam prawo.

Jeśli chodzi o wymienione przez Pana cechy, to mam, na temat kto je posiada, nieco odmienne zdanie, ale Pan ma inne, więc je akceptuję, bo jakie Pan mieć może.

Karnowscy mają tyle do przytoczonej opowieści, że to oni - pewnie z wielką radością, której się nie dziwię - ją opublikowali.

P.S. też mam opowiastkę dla i być może nawet o Panu:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/agencja-catnet-trollowala-min-dla-tvp-newsweek-ujawnia-kulisy/4xqgdby

Wiem, że się Pan oburzy i zaprzeczy, ale im bardziej będzie Pan zaprzeczał, tym bardziej będzie to wskazywało na Pański udział w podobnym mechanizmie.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-27 17:13

No jaaaaaaaaaaaaane, to ja „ Panienek z Żoliborza”.

Tylko teraz, czasowo, nie pracuję jako troll, bo do tej " pisowskiej" farmy trolli dopiero aplikuję.

Poza tym ci "pisowcy" płacą nędznie

No tak, ale takich warunków, jakie mieliśmy w farmie trolli w Inowrocławiu, w Urzędzie Miasta, to podobno nie mają nawet w putinowskiej farmie trolli w Petersburgu.

PK.: i znów ślepy na jedno oko i wsłuchany w Woronicza i Karnowskich, bo o trollach w sędziowskich togach i na ministerialnych stołkach i tych z KRS działających w kierownictwie Ministerstwa Sprawiedliwości i pod protektoratem samego Ministra Ziobry, to zapomniał, a była to dość znacząca fabryka i nawet głowy za nią (choć tylko te pomniejsze) poleciały.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-10-27 20:40

" ... i pod protektoratem Ziobry " powiadasz Pan?

To się kwalifikuje do ewentualnego ciągania Pana przez Ziobrę, gdyby chciał się Panem babrać i ubabrać.


PK.: ostatniego pytanie nie publikuję by Pana absolutnie nie ośmieszyć.

Mnie babrać? Chyba Pan żartuje? To w mojej firmie działała farma trolli? Od przeprowadzenia odpowiedniego postępowania w sprawie powiązań Ziobry z Piebiakiem jest Prokuratura pod wodzą Ziobry i służby pod wodzą Kamińskiego, czyli wychodzi na to, że Ziobro niewinny i kryształowy (jak Banaś). Po to tak PiS poukładał wszystko w wymiarze sprawiedliwości by swoi byli zawsze niewinni.

Przypomnę, że niestandardowe podejście do przepisów prawa rozpoczął Prezydent Duda od aktu łaski dla niewinnego Kamińskiego. Niewinnego, bo jeszcze nie było żadnego wyroku, a do wyroku obowiązuje domniemanie niewinności. A Prezydent Duda jest doktorem prawa z UJ i o takim "drobiazgu" zapomniał.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-10-29 13:18

Polecam dla poprawy humoru tekst: "Roman Giertych - strona oficjalna-Banaśland.
List do szczęśliwego prezesa NIK.
I znowu się Pana czepiają. Tym razem „Rzeczpospolita” donosi, że weteran, który podarował Panu kamienicę był biedny jak mysz kościelna i że podarował ją zaraz po tym, jak ją otrzymał od miasta królewsko-cesarskiego Krakowa. A co to za problem? Otrzymał majątek i nie chciał się przyzwyczajać, bo całe życie w biedzie żył. Pan go tylko uwolnił od tego brzemienia, bo inaczej niechybnie rozpiłyby się i sczezł. Dał mu Pan ogromne pieniądze za jego skromny gest - 500 złotych za taką kamienicę miesięcznie to mało nie jest, jakby nasz weteran pożył do roku 2289, to nawet byłby Pan stratny. A przecież winą Pana nie jest, że Stwórca powołał Pańskiego dobroczyńcę kilka miesięcy po tym jak podpisał akt notarialny i Pana obdarował. I nie jest Pana winą, że miasto Kraków tak chętnie mu majątek przyznało. To że był biedny i niezaradny pewnie urzędników wzruszyło, co jest normą w biurokracji, że najlepsze sukcesy w załatwianiu zwrotu majątku mają biedacy, którzy wzruszają serca ludzi władzy. Tak w Krakowie było, jest i będzie. Te wszystkie ataki panie Prezesie to zadrość jest. Stado zawistników nie może przeżyć, że stary weteran na Pana skierował swoje oblicze. Musi Pan tylko wyjaśnić ludziom jak to było. Szedł Pan sobie po Rynku i karmił gołębie z urzędniczej pensji. A wtem drogę Panu zastąpił wiarus, zarzucił Panu na głowę woalkę i zawołał „Mój ci”. Zbiegli się ludziska, bo zawsze narzucenie woalki w Krakowie z jakąś szczególną łaską się kojarzy. Gdy wyplątał Pan się z narzuconej tkaniny ujrzał dostojne i radosne oblicze weterana. I ten rzekł: urzekłeś mnie Banasiu, że gołębie ze skromnej pensji karmisz w naszym pięknym grodzie. Pójdźmy co rychlej do rejenta, a kamienicę otrzymasz. Ludzie wokół bili brawo, kobiety mdlały, Lajkonik nawet przed Panem się pokłonił i wszyscy mówili o powrocie starej tradycji do Krakowa, gdzie „Mój ci” zmieniało życie ludzkie (tak jak to Sienkiewicz o Zbyszku z Bogdańca opisał).
I tak zostałeś Pan milionerem. To prosta i uczciwa ścieżka, a kto w nią nie uwierzy to pewnie nie wierzy w dobroć ludzi. Takim niedowiarkom to powinien Pan zafundować spotkanie z Pana kolegą, aby mogli wybrać którą kończynę ten piłą im urżnie. Szybko zamknęłoby się towarzystwo niegodne.
Roman Giertych
Ponadto informuję, że ludzie budzą się do działania. Radni miasta Białegostoku przegłosowali (jednym głosem) zmianę ulicy Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" na Podlaską.

PK.: a tu IPN ogłosiło jakoby ów Darczyńca żadnym weteranem AK nie był, tylko normalnym rzezimieszkiem, co banki i sklepy napadał. Ale dał się Prezes Banaś nabrać. Tu kamienica i domek w polu od rzezimieszka, tam interesy na godziny z krakowską mafią, nuż to fałszywe oświadczenie podatkowe. Czyli postać wybitnie predestynowana do obejmowania najważniejszych funkcji w Państwie PiS, a zwłaszcza do pilnowania finansów i polowania na łotrów VAT wyłudzających... ale, ale nie na wszystkich, bo własnym podwładnym przyzwalał, a partyjny kolega, niejaki Kamiński go chronił, bo sprawdzał i sprawdzał i nic choć jest najwyższym służb specjalnych dowodzącym, dopatrzeć się nie mógł. Byłoby tak pięknie gdyby nie te pismaki obcą walutą opłacane (dobrze, że z USA, nie Berlina) nie zaczęły węszyć i opowiadać.
No i proszę pismaki, sprawniejsze od wszelkich ważnych i kosztownych służb na straży Państwa stojących.

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-10-29 18:05

Na północy mamy biedaka co mu biedak darował 2 samochody, na południu centuś krakowski co mu darują majątki. Obaj z krakowskiego to taki zwyczaj.

PK.: a ofiarodawcy natychmiast po przekazaniu podarunków ... umierają. Biedaki!

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2019-11-02 14:21

Wczoraj 1 listopada emeryci i starsi w całym kraju zostali zbombardowani numerami zaczynające się na 223 90 47 36 72 i 223 79 28 02 63.
Ślad wiedzie do krajów Afryki . Mniemam że jest to zaplata za żarty PAD o ludożercach .
Jak dużo ludzi nabrało się i oddzwoniło? Połączenie to od 30 do 150 zł. Jeszcze dużo ludzi wierzy w Murzynka Bambo,niestety wielka technologia wraz z gospodarką Chin dotarła też na Czarny Ląd.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: