Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

04.08.2019, niedziela - wstawanie z kolan

2019-08-04 14:05
Otóż mamy najnowszy przykład "wstawania z kolan" prawdziwych Polaków. Niejaki Krzysztof Wyszkowski, nominat PiS do kolegium IPN, w końcu ważnej instytucji państwowej, zajmującej się głównie owym patriotycznym "wstawaniem z kolan", był uprzejmy zabrać głos w sprawie planów Gdańska: "Wyszkowski komentował planowane przez Gdańsk uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pisał wtedy na Twitterze:

"Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie - obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów"

"1.09 finałem tuskoidowego 'świętowania' będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte. Ambasadorzy Niemiec i Rosji, wręczą jej zaległe alimenty w zamian za odszkodowanie za ludobójstwo Polaków. Dulkiewicz nie była prostytutką i wiedziała, kto był ojcem. Ale razem z nim popełniła przestępstwo zatajając jego nazwisko i odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem. Zrobili to zapewne dla własnej korzyści, ale z krzywdą dla swojej córki i powinni za to zostać ukarani"."

Uważam, ze przeprosiny ze strony Wyszkowskiego za swoje chamstwo, bezczelność, głupotę i rasizm nie wystarczą. Owe przeprosiny są bowiem tylko pewną formalnością, o czym świadczy choćby ich forma, będąca dalszym brnięciem w i pójściem "w zaparte", bo : "Wyszkowski nie zrezygnował ze swojego uczestnictwa w mediach społecznościowych i odpowiedział Dulkiewicz na Twitterze. "Ależ nie chciałem Pani obrażać, a tylko upomnieć za szaloną agresję, którą wprowadza Pani do polskiego życia publicznego" - pisze były opozycjonista. "Proszę nie insynuować, że chodziło o Pani dziecko, bo to bzdurny i niegodny wybieg w celu zafałszowania odpowiedzialności Pani za kompromitowanie Gdańska" - dodaje Wyszkowski." Znaczy - owe przeprosiny - to tylko taki pozorowany gest, ew. alibi przed sądem, bo wynika z nich, że ten facet nie rozumie i nie chce zrozumieć co napisał, a czego napisać, jako osoba publiczna, nigdy nie powinien. To są te nowe elity "dobrej zmiany". To, tak , w głębi duszy, naprawdę gra tej Osobistości i w je łbie się międli. GROZĄ WIEJE!!!!!!

Przypomnę, że IPN czyli Instytut Pamięci Narodowej, absolutnie dziś upiszczony, jest tą instytucją, która ma badać przeszłość Polski wieku XX, nadawać kierunki jej interpretacji, mianować jej bohaterów i - wreszcie - przygotowywać materiały do programów szkolnych. W takiej instytucji - moim zdaniem - dla Wyszkowskich miejsca być nie powinno. Pierwszym ruchem prezesa IPN winno być odwołanie tegoż osobnika ze składu kolegium IPN, a zaraz po tym powinno nastąpić pozbawienie go wszelkich innych funkcji publicznych i odznaczeń państwowych.

Panie Prezesie Kaczyński to tylko Pańska zasługa. Dziękuję za rozzuchwalenie takich Wyszkowskich. Dziękuję również za "zadymę" w Białymstoku. Dziękuję za bratanie się z o. Rydzykiem i za brak komentarza do wypowiedzi rozmaitych biskupów i innych hierarchów Kościoła Katolickiego. Dziękuję za byłych i obecnych premierów, ministrów oświaty, obrony i rolnictwa, ministra kultury, za Pańską interpretację demokracji i wolności. Dziękuję. I nic to, że opozycja nie jest prawdziwą opozycją, bo rząd - jakikolwiek by on nie był - winien działać w imieniu i dla dobra całego Narodu.

Wygrać większość konstytucyjną na plecach ogłupiałego i faszyzującego suwerena nie będzie powodem do chwały.

Już teraz zbiera Pan żniwo swojej "wspaniałej" polityki. Nikt nie chce Szydło, nikt nie chce Szczerskiego, nikt nie chce Czarneckiego, nikt nie chce Krasnodębskiego, Polska jest zepchnięta do kąta. To są osiągnięcia ekipy "dobrej zmiany" na europejskim parkiecie. A europoseł Jurgiel smacznie śpi.

Komentarze

Kondziu @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-08-04 15:05

A kiedy przeprosi Dulkiewicz?
no chyba, że Pan też jest zwolennikiem wesołych tańców w rocznicę agresji niemieckiej To cofam pytanie.

chętnie poczytam też o osiągnięciach Tuska i Bieńkowskiej, gdy to "Polska w kącie nie była. Tylko rozgrywała". To apropo ostatniego akapitu.

Pozdrawiam

PK.: co do osiągnięć Tuska i Bieńkowskiej, to istnieje obszerna literatura, wystarczy tylko odrobina wysiłku i oderwanie się - choć na chwilę - od TVP. Sama pozycja Tuska jest już wystarczającym potwierdzeniem jego znaczenia na arenie europejskiej.

Ale wasza frakcja nie lubi Europy, bo w Trumpa zapatrzeni i z Wielką Brytanią w jednej frakcji.

AS @ 82.139.14.*

wysłany: 2019-08-04 15:28

Z pańskiego tekstu jasno wynika, że większość konstytucyjna tuż tuż!
I niech się pan zdecyduje Wyszkowski, czy Waszczykowski?
Kucharski, czy Kuchciński?
:-)

Jedyne wyjście, jak mówi moja ulubiona aktorka, "Weź Positivum!"

PK.: powołuję się wyłącznie na wypowiedziane wczoraj obietnice Naczelnika. Obaj panowie na W są równie wybitni.

polski faszysta nazista i nacjonalista @ 178.235.102.*

wysłany: 2019-08-04 15:59

Wygrać większość konstytucyjną na plecach ogłupiałego i faszyzującego suwerena nie będzie powodem do chwały. Panie mądry pan w przytłaczającej mniejszości !!! I niech tak zostanie !!!!!!!!!!

PK.: fakt, że jest Pan "polskim faszystą nazistą i nacjonalistą" jest Pańskim wyborem, ale nie prawem do opowiadania o demokracji, wolności (to sprzeczność sama w sobie) i rządzenia sporym europejskim Narodem.

Kondziu @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-08-04 19:35

mogłem postawić pieniądze na to, że Pańska odpowiedź zacznie się od nawiązań do pisu mimo iż ja nie dałem do tego powodu.

Uznajmy jednak, że ja jestem ten "głupi i niepiśmienny od 500 plus" może mnie Pan jednak oświeci i pochwali tym szeregiem zasług co to na rzecz Polski Bieńkowska z Tuskiem zrealizowali?

żartowałem. wiadomo, że Pan tego nie zrobi.

kończąc, wyrażę zdziwienie jak wielkim kompleksem i pisowską frustracją się Pan kieruje. Żyjemy wszak w mieście, gdzie po bije rekordy popracia przy wyborach. tu inwestycje są na czas, a każdy krok władzy doskonale przemyślany. tu żyć musi się wszak lepiej, szczęśliwiej. Mieszkańcy winni być szczęśliwi i zadowoleni. Czemu Pan nie jest?

PK.: po pierwsze proszę wskazanie gdzie w mojej odpowiedzi są "nawiązania do PiS-u". Gdzie sugerowałem, że Pan "głupi i niepiśmienny od 500+"? Chyba jest Pan odrobinę przeczulony i czeka tylko na krytykę za pisowatość. Z mojej strony nikogo za miłość do dobrej zmiany potępienie nie spotka, ale - pozwoli Pan - że wolno mi będzie oceniać dokonania tego wielce profesjonalnego rządu i polemizować z wyznawcami Kaczyńskiego.

Moja odpowiedź miała jedynie na celu zwrócenie uwagi na niesprawiedliwość Pańskiej ironicznej zaczepki w sprawie Tuska i Bieńkowskiej, bo jest ona typowa dla propagandy TVP i dlatego nawiązałem do tej stacji.

Jeśli Pan wyliczy osiągnięcia - te autentyczne, poza rozdawnictwem pieniędzy - gospodarcze, w sferze ochrony zdrowia, sądownictwa i kultury obecnego rządu, to publicznie ogłoszę, że kocham Kaczyńskiego, ale proszę mi nie wmawiać, że kocham PO. Wielu jest w mojej sytuacji i albo wrzucą za mniejszym złem, albo - co gorsze - zostaną w domu.
Otóż obecnie w Polsce nie ma ani jednego kandydata wartego głosu.
A eskalacji polityki Kaczyńskiego się boję, bo już jej pierwszą ofiarę śmiertelną mamy, bo już rozzuchwalone bojówki prawdziwych Polaków biją "pedałów", bo Morawiecki wraz z całym rządem tańczy na urodzinach rasisty Rydzyka, bo, bo, bo .....

Wykształciuch z Czarnego @ 5.172.234.*

wysłany: 2019-08-05 00:13

Dziwie się Panu, że ... dalej kasuję, bo chamskiego i idiotycznego, pisanego przez odmóżdżonych trolli hejtu, publikować nie mam zamiaru!

Pański wpis jest nader typowy dla "prawdziwych Polaków" - cieszy ich gdy sąsiadowi krowa zdechła, a wściekłość ogarnia gdy się ocieliła.

Miriada von Rotenstern @ 79.162.226.*

wysłany: 2019-08-05 11:57

PiS i jego akolici zaczynali jako konserwatyści i sygnaliści pilnujący PO, a kończą jako butni autorytaryści centralizujący gospodarkę, demokratyczny dialog przeistaczający w stek obelg. Nic dziwnego, że w Parlamencie Europejskim otoczeni są "kordonem sanitarnym", a rozsądni członkowie typu Radek Sikorski, Paweł Kowal czy nasz radny z Zabobrza - Szymański albo zniesmaczeni odchodzą, albo są wyrzucani. Długo już żyję i czasem mam wrażenie déjà vu z PRL: retoryka na poziomie kombajnisty, szczujnia w telewizji, wszechmocny I sekretarz. Obudź się Polsko...

PK.: a europoseł Jurgiel śpi za duże pieniądze.

zdziwko @ 88.156.128.*

wysłany: 2019-08-05 12:41

Powstanie z kolan... najpierw 4 litery do góry, a twarzą ew. ryj.. w gnój. Tyle w temacie.

Jajcażysko @ 31.60.85.*

wysłany: 2019-08-05 13:19

Mądry Polak po szkodzie...Czyli szedł Sasza suchą szosą....w piekiełko politycznego galimatias i pozostał mi dwuwodorektlenu.Wszystko przed wyborami perdu perdu.Świat lubi być oszukiwany więc go oszukujemy... wokół.

PK.: tylko żeby jeszcze szybko Schetynę zamienili na kogoś mniej pewnego siebie, ale lepiej kombinującego w polityce. Musi zrozumieć, że na frontmana się nie nadaje, bo pogrąży całą koalicję (już 2 razy przegrał). To, że chce koniecznie udowodnić, że potrafi, jak Tusk, wygrać z Kaczyńskim, to za mało by wygrać. Schetyno drogi schowaj się do drugiego szeregu, pokaż przyszłego premiera, którego Lud zaakceptuje i nie będzie, jak Ty, umoczony, a do tego tak drętwy i pozbawiony charyzmy.!

coś @ 83.30.255.*

wysłany: 2019-08-05 13:51

Coraz bardziej prawdopodobne ,że coŚ w nas siedzi z zakalcem.Ze szlachecko magnaciKej potęgi ,zostały rozbiory.Ten od koktajli ,bardzo brzydko, blisko sto lat temu, nazwał nasze państwo ,a sanacyjni ,faszyzujący politycy ,uciekli na zachód.Chłopi nie chcieli wolności kraju ,ograbiając powstańców styczniowych.Dziś uwielbiają wodza ,za 888.i pińcet.Polak na stanowisku w UE ,to dla neofaszystowskich prawicowców hańba.Wyrzucenie z e stanowiska ,w UE bezmózgowca w krawacie biało czerwonym ,to zaszczyt,Przegranie 1 do 27 to triumf.A TO wszystko ,to realizacja zamysłu geniusza wszech czasów ,-oderwanie się od kłębowiska zla ,CzylI UE.A jak młodzi ,zaczną stać w kolejkach po wizy ,przyjdzie czas na budowanie lądowisk dla helikopterów na wieżowcach.

PK.: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/klopoty-platformy-obywatelskiej-zdrojewski-za-schetyne/sw3s8fj

Okazało się, ze ani Marszałek Kuchciński, ani Prezes-Naczelnik, ani pracownicy Kancelarii Sejmu nie potrafią czytać.
W Instrukcji Head jest wyraźnie wyliczone kto może latać takimi samolotami i o rodzinie Marszałka nie ma tam ani słowa. Czyli...Marszałek dziś, twierdząc, że wożąc rodzinę samolotem w statusie head nie złamał prawa, po prostu bezczelnie i cynicznie skłamał (trollom, zanim zabiorą hejtowy głos, polecam lekturę Instrukcji Head. Jest dostępna w internecie).

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-08-06 08:34

/ PK/ : Okazało się, ze ani Marszałek Kuchciński, ani Prezes-Naczelnik, ani pracownicy Kancelarii Sejmu nie potrafią czytać.
W Instrukcji Head jest wyraźnie wyliczone kto może latać takimi samolotami i o rodzinie Marszałka nie ma tam ani słowa. Czyli...Marszałek dziś, twierdząc, że wożąc rodzinę samolotem w statusie head nie złamał prawa, po prostu bezczelnie i cynicznie skłamał (trollom, zanim zabiorą hejtowy głos, polecam lekturę Instrukcji Head. Jest dostępna w internecie).

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/donald-tusk-wozi-przyszego-ziecia-staszka-cudnego-rzadowym-samolotem-zdjecia-aa-HgZE-KkDN-Z3Lf.html

PK.: czekałem na taką Pańską reakcję, bo jest ona zgodna z oficjalną PiS-owską interpretacją, a Pan innych interpretacji nie dopuszcza, tylko bez analizy powtarza to, co Nowogrodzka mówić każe.
Tylko co jest z obietnicami, że będzie tańsze państwo, że koniec z "bizancjum"?
Czyżby PiS nie dotrzymywał obietnic, czym tak się wszyscy chwalą?
Wówczas Super Ekspress (związany z PiS-em) pytał z oburzeniem czemu to za latanie rodziny musi płacić podatnik, a dziś Kuchciński, Kancelaria Sejmu i inni urzędnicy przekonują, że to nic nie kosztuje. Kuchciński, dopiero na wyraźne polecenie "szeregowego posła" ogłosił, że zapłaci. Ale najpierw kluczył i kłamał i kłamie do dziś.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kancelaria-sejmu-opublikowala-szczegoly-przelotow-marka-kuchcinskiego/20smywy

To tak jak z listami poparcia dla członków KRS. Jeśli sprawa jest absolutnie czysta i koszerna, to czemu te listy są tak starannie ukrywane. Czy tym samym ich "koszerność" nie staje się podejrzana? Bo dla mnie jednoznacznie tak jest. Tam musi coś być nie do końca tak, jak być powinno.

Za Gierka było takie powiedzenie: "Lud pije szampana i je kawior ustami swoich przedstawicieli". I proszę, czyżbyśmy się cofnęli do tamtej tradycji? Dziś, co prawda, picie szampana stało się popularniejsze, ale latanie prywatnym dżetem jeszcze nie i to latanie nie za swoje pieniądze. Ja, np., nie czuję się w obowiązku finansowania lotów ani żonie, ani dzieciom Marszałka Kuchcińskiego. A Pan?

do psiaków. @ 83.30.112.*

wysłany: 2019-08-06 13:20

Różnica między marszałkiem a premierem w sposobie latnia.pREMIER MA WIĘCEJ ZADAŃ I SPOTKAŃ.debilki atakują Tuska ,zapominająć ,że Becia ,nie tylko latała wojennymi samolotami ,co NAto ,NATO?ALE I ALE doprowadziła do kolizji,.Oczywiście zebrowaci ,do dziś szukają haków na niewinnego kierowcy fiacika ,ale materiały zostały zAgubione.Stary dobry numer.Kiedyś Ziobro ,Kompromitujące dane w LAPTOPIE, UTOPIŁ Z NIM W WANNIE.a WCZORAJ ,JEDEN TAKI ,o raczej poplątnych zwojach ,jako argUment obrony Kuchcińskiego ,chwAlił się że Orlen ma większe dochody dziś ,od tych za TUSKA.gROŻNE ,ŚMIESZNE ,ALE PROWADZI NAS DO TRAGEDII.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-08-06 17:09

/ PK/: Ja, np., nie czuję się w obowiązku finansowania lotów ani żonie, ani dzieciom Marszałka Kuchcińskiego. A Pan?

Ja również, ani Kuchcińskiemu, ani Tuskowi, ani każdemu innemu.

Ale ...Kuchciński chociaż coś zapłacił za te loty.

Późno, bo późno i złapany, ale jednak.

A Tusk?

Czekam na informacje.

Wtedy były inne instrukcje Head i etyki?

PK.: nie mam informacji czy loty Tuska miały status Head, nie wiem czy za nie płacił. Wiem, że premier Szydło też latała i to do domu. Wiem, że loty w statusie Head są o wiele droższe.
Wiem, że Kancelaria Sejmu przez długi okres czasu kłamała na temat tych lotów i kłamie nadal. To wszystko jest bardzo dalekie od koszerności i wyciąganie lotów Tuska czy Komorowskiego (jak to robi TVP) jest - delikatnie mówiąc - sporym chamstwem.
Do tego wiem, bo słyszałem i czytałem, że obiecywano tańsze państwo i skromność, a tu premie dla rządu ("bo im się należały" cytat z premier Szydło), premie dla pracowników Kancelarii Sejmu, loty na nasz koszt - i gdzie ta taniość.

Wiem też, że większość lotów Kuchcińskiego była w trybie pilnym, co zwiększa ich koszty i że odbywały się prawie wyłącznie w weekendy i do domu.

PiS został wybrany, bo obiecał skończyć z rozpustnym życiem rządu PO. I ?????? z życiem rządu PO rzeczywiście skończył, ale nepotyzm i bizancjum tylko zwiększył.

W myśl zasady TKM, która zwłaszcza działa gdy chłop nagle panem się staje.

Willy @ 31.0.36.*

wysłany: 2019-08-06 18:01

Nic dodac.Ilosc chamstwa zalewajaca sfere publiczna jest ogromna.Ale PiS mowi: co mi zrobisz jak mnie na chamstwie zlapiesz ?

PK.: a przypominam, że to dopiero pierwsza kadencja, a opozycja pod wodzą wspaniałego Schetyny (już 2 razy dostał baty od PiS) robi wszystko by nie była ostatnia.

tęczowy @ 178.235.102.*

wysłany: 2019-08-07 14:10

Jeżeli pan Marszałek naruszył jakiś paragraf KK czy też inny przepis prawny to złóżcie zawiadomienie do organów ścigania. Za takie pomawianie i opluwanie sami możecie odpowiadać za łamanie praw ludzkich !!! Zastanówcie się i jak na razie nie ośmieszajcie samych siebie !!!! Jak te plotkary w maglu !!! Cioty nie chłopy !!!!

PK.: oto wykwit kultury i prawdziwego polskiego intelektu ślepego i głuchego na wszystko wiernego Suwerena!!!!!!
Polecam, zanim się coś napisze - uruchomić szare komórki.

do teczowego @ 83.30.238.*

wysłany: 2019-08-08 13:41

DLaczego Wielki Wódz kazał złożyć rezygnację?o wiemy .ALE dlaczego naraża na śmieszność swoich wasali ,i durnowatych w ternie ,którzy tak bronili Marszałka./?Przypominam isiaczym obszczymurom,,że Tusk do na urlop za granice jeździł prywatnym samochodem.

PK.: warto również przypomnieć, że Tusk przez 5 lat latał 177 razy (nie wiem ile w tym w statusie Head), a Kuchciński przez 16 miesięcy 109, natomiast Szydło przez 20 miesięcy 75 razy.

@xy @ 78.88.142.*

wysłany: 2019-08-08 22:37

"Ale ...Kuchciński chociaż coś zapłacił za te loty.

Późno, bo późno i złapany, ale jednak."
Chyba czegoś chłopie nie rozumiesz. Nie zapłaciił, tylko "przekazał na cele ChaCharytatywne". Czyli gdzie? IMHO drobna podpowiedź: Abba ojcze...
Wsiądź do dowolnego pociągu bez biletu i powiedz "przecież on i tak tam jedzie" konduktorowi. W normalnym kraju powinno to wyglądać tak (pierwszego dnia po publikacji): były marszałek sejmu, po publikacji artykułu w dzienniku XYZ, wobec wyraźnych dowodów nadużyć, podał się do dymisji dla dobra śledztwa. Postępowanie w toku. A tu w kaczogrodzie co? Wybory idą, więc narracja jest taka:poczekamy,może im (czytaj NAM, narodowi) przejdzie. A jednak nie przeszło...A wybory lada moment. No to konferencja prasowa. A ty ty, niedobry. Weź, złóż tą dymisję noooo....Damy głupkom kolejne "czysta plus" i się odczepią. Potem i tak glupki napiszą, że za "PeŁo" było gorzej-bo nasz tylko 4 bańki, a "tamci" jeszcze kawior.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: