Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

16.07.2019, wtorek - ohydna manipulacja

2019-07-16 17:51
Nareszcie mi się otworzyły oczy na ohydną manipulację mającą miejsce w Parlamencie Europejskim.

Otóż, wspaniała europosłanka, wybitna premier, która w ciągu kwartału lub najwyżej dwóch odbudowała Polskę z totalnych ruin, autorka największego sukcesu polskiego rządu na arenie europejskiej (1:27), osoba z największym poparciem w wyborach europejskich (ponad 520.000 głosów), przepadła w głosowaniu na przewodniczącego komisji w "rządzie UE". I to przepadła, jako jedyna kandydatka w dwóch podejściach - raz 21:27, a w poprawce 14:34.

Do dziś trwała niepewność co do przyczyn tego niesprawiedliwego wyniku. Aż tu została ona rozświetlona przez samego Prezesa: "Odrzucenie kandydatury Beaty Szydło na szefową unijnej komisji ds. zatrudnienia to złamanie zawartych porozumień, to nigdy wcześniej nie miało miejsca; była premier zapłaciła za to, że jest przedstawicielką katolickiego kraju i uznaje chrześcijańskie wartości - powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński."

Nie wiem kto z kim owe porozumienia zawierał, faktem jest, że zostały bezczelnie złamane. Przeciwni pani Premier europosłowie ulegli bowiem "lewicowej i lewackiej manipulacji"("w obecnym Parlamencie Europejskim jest duża grupa posłów, która "alergicznie reaguje na polityków, których programy zbudowane są w oparciu o fundament wartości chrześcijańskich". - Pani Szydło do takich polityków się zalicza i ci lewicowi, bądź lewaccy politycy, europarlamentarzyści, pomimo ustaleń z szefami ich partii, z szefami ich rządów, nie chcą oddać swojego głosu na polityka, który reprezentuje właśnie taki konserwatywny, chrześcijański nurt - stwierdził Dworczyk.") Bo to właśnie pani Premier wychowała syna na księdza, to ona pląsała w pierwszym rzędzie na uroczystościach u ojca Dyrektora. Do tego PiS, stanowiąc najliczebniejszą grupę, zasiada we frakcji "o ogromnej sile ognia" https://oko.press/frakcja-pis-w-pe-dryfuje-na-polityczny-margines-saryusz-wolski-mamy-potezna-sile-ognia/

Uważam, że doszło do kompromitującej manipulacji. Przeciwni premier Szydło europosłowie, w swojej absolutnej nieświadomości, zostali przez lewicowców i lewaków podstępnie użyci do walki z prawdziwymi chrześcijańskimi wartościami. Sądzę, że fakt tej rosnącej manipulacji (najpierw było tylko 27 przeciw, a drugim podejściu już 34 nieświadomych) dopiero uświadomili im Dworczyk, Kaczyński, i - który do nich dziś dołączył - premier Morawiecki. Myślę więc, że w trzecim podejściu Szydło musi wygrać, bo teraz już owi europosłowie są świadomi swego błędu.

P.S.:
Z poparciem wszystkich europosłów PiS, na szefa UE została wybrana Niemka, bliska współpracowniczka A.Merkel, zwolenniczka związków partnerskich, walcząca o ustawy zwalczające przemoc w rodzinie i pełne równouprawnienie kobiet,jako minister rodziny, autorka urlopu tacierzyńskiego w Niemczech, podkreślająca dbałość o przestrzeganie praworządności oraz europejskich praw i reguł. Jej zastępcą natomiast pozostanie pan Timmermans, który - z jej poparciem - będzie nadal śledził wykroczenia przeciw europejskim zasadom.
Tak więc PiS wygrał na wszystkich frontach.

Wielkie uznanie i brawa dla europosłów PiS. Utrącenie Timmermansa, jak widać, zdecydowanie opłaciło się!

Już od pierwszych dni nowej kadencji widać, że wszystkie głosy oddane na kandydatów PiS stanowczo zmienią Europę na lepszą, zwłaszcza, że inni członkowie frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów osiągnęli w swoich krajach wspaniałe wyniki wyborcze i należą do głównego nurtu krajowej polityki.

Komentarze

Miriada @ 79.162.226.*

wysłany: 2019-07-17 13:19

Pani Szydło przegrała, bo broniła wartości europejskich: chrześcijaństwa, rodziny i "Europy ojczyzn". Oczywiście to, że wywaliła europejską flagę ze swojego gabinetu, była twarzą aroganckiej, antyeuropejskiej polityki rządu PiS i że Polska postrzegana jest na świecie jako kraj łamiący prawo i dryfujący ku autorytaryzmowi i ksenofobii - nie miało żadnego znaczenia... Słowem - lewacki* spisek masonów i Sorosa.

*lewak - według PiS każdy mający inne zdanie niż rządząca partia.

proces @ 83.30.154.*

wysłany: 2019-07-17 14:02

Geniusz manipulacji wszech czasów ,krok po kroku ,osiąga swój cel.Marzy razem z biznesmenem z Torunia ,o tYm ,aby UE nas opuściła.Bo sam nie może ,wiedząc ,że większość krajan ,chce UE jak kania deszczu.I ma światełko w tunelu ,500000 fAnów pani Beci w jej okręgu wyborczym ,a w całym kraju miliony ,zechce zemsty na lewakach z UNII.Bo,że chroń naszego zbawcy ,od złych mocy lewactwa i postępu ,i pomagaj w realizacji dalszych planów ,budowy państwa teokratycznego.

Irmina Schadenfrau @ 31.60.94.*

wysłany: 2019-07-17 17:53

W Turcji, Rosji czy na Białorusi też jest demokracja. Tylko, że zawsze wygrywa ten sam ukochany przywódca. Na jesieni Polacy zdecydują czy bliżej im do Zachodu czy do Rosji.

PK.: chyba nie IM tylko NAM i jeszcze należy dodać Węgry, Koreę Płn i Chiny(fajne towarzystwo), ale wynik ostatnich wyborów w Istambule jednak był - nawet tam - niespodzianką. A u nas?

PK @ 212.106.30.*

wysłany: 2019-07-18 11:42

I tak oto, dzięki uporowi, arogancji i pewności siebie pani Szydło oraz brakującej umiejętności polityczno-dyplomatycznego poruszania się w UE całej biało-czerwonej drużyny, PiS stracił szansę na stanowisko komisarza dla Polski.
To ponowny i niewątpliwy sukces. BRAWO!!!! Ciekawe czy będą kwiaty.

Obserwator @ 31.60.126.*

wysłany: 2019-07-19 08:29

Podobne zachowania prezentuje rodzimy klub radnych PiS. Na każdej sesji przewodniczący klubu Gierus składa wniosek o odwołanie radnego Szymańskiego z prezydium Rady, a Rada konsekwentnie ten wniosek przytłaczającą ilością głosów odrzuca. Kpina z radnych i marnowanie ich czasu (druk kart do głosowania, powoływanie komisji skrutacyjnej, liczenie głosów) i kpina z mieszkańców. Ale widać PiS poza awanturą przed kamerami nie ma żadnych merytorycznych propozycji dla Jeleniej Góry...

PK.: a kto ich wybrał? Mieszkańcy JG!!!! To ich przedstawiciele. Zresztą Radny Szymański wylądował tam z tego samego klucza.

Bear @ 31.60.118.*

wysłany: 2019-07-20 23:39

Szymański to nie moja bajka, ale wiem z autopsji, że nikogo potrzebujacego nie zostawił na lodzie i pomagał tym, których zlali ci z PO czy SLD. Mam nadzieję, że to nie koniec jego politycznej drogi, bo to jeden z nielicznych przyzwoitych w tym szambie.

PK.: za mało znam pana Szymańskiego by się do tego odnieść.

Willy @ 31.0.36.*

wysłany: 2019-07-21 15:10

Sukces odniesiony w Brukseli przez Beate Szydlo to logiczna kontynuacja jej wczesniejszych dokonan.
Tak trzymac !!!

B+ @ 83.8.223.*

wysłany: 2019-07-22 17:50

www.youtube.com/watch?v=Qq_uOd6-lKo ;
www.youtube.com/watch?v=vKXvTYUH8vI ; Ha ,ha, ha, I jak towarzyszu Kucharski pańska nadzieja na opozycji "Wiosna"? Najpierw start Biedronia to wg. towarzysza Czarzastego oszukaństwo, a teraz towarzysz Czarzasty i już chyba można mówić towarzysz Biedroń ramię w ramię. Jak to w tej polityce wszystko szybko się zmienia. Ledwie kilka miesięcy, a tu takie zwroty akcji, których nawet scenarzysta politycal fiction chyba by nie wymyślił!? I jak tam towarzyszu, wiarygodni są ci ludzie na opozycji, można im ufać i polegać na nich jak na przysłowiowym Zawiszy, co nie!?

PK.: przyznaję, Biedroń zawiódł na całej linii i zaprzepaścił kolosalny potencjał poparcia.

przykre @ 83.30.244.*

wysłany: 2019-07-23 13:49

że wspaniali ludzie dali się nabrać Biedronowi.,NP profesor Platek.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-07-23 16:56

Panie Pawle, pan B+ @ 83.8.223.* wywołał temat pana Biedronia, zatem warto wrócić do dyskusji sprzed miesięcy. Pan teraz napisał, że Biedroń rozczarował. Pytanie: Kogo i czym? Mnie oczywiście nie, bo moja diagnoza sytuacji brzmiała: " inicjatywa Biedronia to dla mnie projekt badawczy i możemy się z niego dowiedzieć ilu mamy "katotalibów"." Zatem w tej kwestii jest jasne, że mamy "katotalibów" i obecne wydarzenia czyli kopiowanie naklejek "Strefa wolna od LGBT" i "partia Boga" czyli hezbollah i krew na ulicach tego dowodzą. Niemniej jednak, dla każdego z nas powinno być oczywistym, że nie dla wszystkich katolików w Polsce jest to do zaakceptowania. Teksty tygodnika Więź, księdza Obirka czy redaktora Hołowni świadczą o tym, że metody PIS czyli podzielić i skłócić uderzyły poważnie w tą instytucję. Skuteczność demolowania takich tajemniczych postaci jak ksiądz Oko czy pan Rydzyk (o którym śp. biskup Pieronek w Jeleniej Górze twierdził, że jest finansowany ze Wschodu) będzie można ocenić dopiero za kilka lat.
Wracając jednak do pana Biedronia to wtedy napisałem "Wcale nie złym dla PO scenariuszem, jest stały powolny spadek Biedronia w sondażach na poziom poniżej 5% bo to wzmocni kościół propeowski, a samodzielny start partii Biedronia w wyborach będzie bez sensu. Zanim tak się stanie, będzie szansa na przekonanie Biedronia i jego wyborców o jakiejś formie połączenia z SLD i innymi, nawet tymi którzy teraz trzymają z PO. SLD mimo wieloletniej nagonki trwa i struktury istnieją w przeciwieństwie do Biedronia, który jest tylko jednoosobisty podobnie jak Nowacka. Wtedy może SLD zrobi to co kiedyś mimo, że się Czarzasty zastrzega, że już nigdy, ale w polityce nigdy nie mów nigdy. Ja zaś na teraz mogę napisać, że Biedroń nigdy nie wstąpi do PO ale jego wyborcy mogą głosować na tą partię gdy ta wykaże się racjonalnością w kwestiach podnoszonych przez Biedronia". Też się nie pomyliłem i "związki partnerskie" trafiły (może tylko chwilowo) do programu uosobianego przez pana Schetynę, a pan Biedroń razem z panem Czarzastym i co jeszcze ważniejsze z panem Zandbergiem stanęli obok siebie. Co do braku innych sił zwanych lewicowymi to się jeszcze zobaczy.
Zatem pan Biedroń nie jest rozczarowaniem tylko symptomem zmian. Problem w tym, że na razie nie jest wiadomo czy zmiany będą ewolucyjne czy rewolucyjne. Pan Biedroń jest gejem i pan Rabiej jest gejem. Nie wstydzą się tego i ludzie nawet ich wybrali do władz. Cieszą się zaufaniem społecznym. Wszyscy wiedzą, że wśród kleru są geje. Nawet wiadomo, że są nazywani "lawendową mafią". Dla mnie pozostają pytania: No, i co z tego, że oni nie są hetero? Co mnie to obchodzi?
Niestety, ta wojenka "lawendowych" o narybek wylała się teraz na kraj. Nawet rząd naszego kraju jest w to zamieszany. Prawdziwa "paranoja i schizofrenia" ale także "podłość i skundlenie" rządzących. Osoby LGBT chcą być sobą i po tysiącach lat bywania "czarną owcą", "chłopcem do bicia winnym wszystkiego", itp. spełniają marzenia zawarte w tekście "chcemy być sobą, chcemy być sobą wreszcie". Przecież nikogo nie dziwi ładnie ubrana dziewczyna na ulicy czy chłopak. Są tacy jacy są i są z tego dumni. LGBT też chcą być dumni z tego kim są. Im nie wolno? Dlaczego?

PK.: bo Prezes uwolnił tego dżina jako kampanijnego wroga, bo Rydzyk potępił LGBT, bo ksiądz proboszcz pochwalił za pogonienie kota LGBT, bo PiS potrzebuje wroga, bo PiS podobno broni tradycji chrześcijańskiej rzucając petardami i kamieniami w bliźniego i do tego cytat
"Joanna Klimowicz
dziennikarka Gazety WyborczejPrezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zawiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (sprawstwa kierowniczego w zamieszkach) przez marszałka Podlasia , dwóch radnych i p.o, dyrektora gabinetu marszałka. Panowie zostali uwiecznieni na zdjęciach podczas „ustawiania” blokady Marszu Równości.

W sobotę kibole pokazali, na co ich stać. Obrzucili legalny i pokojowy Marsz Równości na ulicach Białegostoku kamieniami, petardami, jajami, butelkami z wodą i z moczem. Kilka razy próbowali zatrzymać pochód, zmuszając do ostrej interwencji policjantów. Rozganiał ich helikopter straży granicznej, wybuchały granaty hukowe, w oczy gryzł dym pieprzowy. Setki kolorowo ubranych , w większości młodych ludzi przeszły do końca 3-kilometrowej trasy, ale wielu było roztrzęsionych, zapłakanych, przerażonych.

Do groźnego starcia ochraniającej marsz policji z kontrmanifestantami doszło na ul. Legionowej, na wysokości katedry, której „bronili” kibole.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski w poniedziałek zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (sprawstwa kierowniczego w zamieszkach) przez marszałka Artura Kosickiego (przekroczenia uprawnień) oraz jego współpracowników: radnego klubu PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, pełniącego obowiązki dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego i radnego miejskiego Henryka Dębowskiego. Panowie zostali uwiecznieni na zdjęciach podczas „ustawiania” blokady. Łukaszewicz pochwalił się na Twitterze: „Obroniliśmy katedrę pw. NMP”.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości uważa, że „tego typu marsze wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne budzą ogromny opór” i w związku z tym „warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane”.

Na forum kibiców Jagiellonii Białystok pojawił się wpis zadowolonych z siebie zadymiarzy. Zapowiadają, że podczas Marszu Równości w Płocku 10 sierpnia też „przegonią dewiantów". Kierownik drużyny Arkadiusz Szczęsny pochwalił kibiców, którzy „potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie”. Klub Jagiellonii stanowiska nie zajął.

Policja poszukuje agresywnych mężczyzn. Publikowane są ich wizerunki, część sama zgłasza się na komendę. Jak 37-letni obywatel, który stanął naprzeciwko policji z wózkiem. Postawiono mu zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do tej pory zatrzymano 28 osób.

Szokujące ogłoszenie pojawiło się w białostockiej parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Księża podziękowali zadymiarzom, którzy „w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją”.

***"
W Białymstoku wykorzystano grupę takich którzy też chcą być sobą. Oni chcą ubrać pas z napisem "Bóg z Nami" ale w orginale to brzmiało "Gott mit uns" i być użytym w procesie zastraszania i eksterminacji. Oni chcą bić i mordować, ale i czuć, że sa obrońcami innych ludzi. Już tak w historii nieraz było. W filmie Wołyń pokazano "święcenie narzędzi mordu". Czy zatem to czego dokonali kapłani nawołując przecież do tego co się stało nie było tym samym? Mieliśmy szczęście, że żaden z rzucanych kamieni nikogo nie zabił.
Zatem konkludując, Biedroń jest i istnieje jego partia, zawierająca program rozdziału kościoła od państwa, a ponadto z drugiej strony namawianie ludzi do bicia innych by "przekręty i szwindle" pod płaszczykiem religii mogły trwać i to na pewno nie jest to, co się nazywa "wartości chrześcijańskie". Teraz może się okazać, że w sondażach panu Biedroniowi wzrośnie, bo przecież wyborcy są w większości świadomi, że w tekstach ewangelii nie można odnaleźć tekstu "pedały do gazu".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-07-24 23:05

Mam wrażenie, że pan Roman Giertych w sprawie LGBT zaleca zajęcie się czymś innym np. Przekrętami i Szwindlami oraz Partactwem i Sabotażem, bo zamieścił "Bajkę o albinosach".
W sercu terenów indiańskich plemię Czirokezów szykowało się do wyborów wodza. Zwolennicy najwyższego przywódcy zebrali się, aby omówić strategię wiecową.
Wystąpił najpierw Pierś Dziecka, który pieczę sprawował nad domem narad. Odezwał się do Wodza.
Wodzu, rzekł. Nie wiem już co ty wymyślisz na te zebranie wiecowe aby Cię ponownie wybrało, ale ze wszystkich danych, które donoszą służby nasze wygląda, że przeżarliśmy już prawie wszystkie zapasy, ludzie nawet nędzny pemikan kupują dwa razy drożej niż za naszych niegodnych poprzedników (oby ich mór wytłukł i oby żadnego bizona nigdy nie ubili !- dodał), szamani nie leczą już nawet przeziębienia, bo wszystkie zioła sprzedali Apaczom, żadne plemię z nami już nie rozmawia, a jak rozmawia to tylko po to, abyśmy od nich świecidełka kupili i to drożej niż inni, bo się wstydzą, że nam sprzedają i za ten wstyd nam płacić każą. Grupa naszego plemienia, która dorwała się do władzy pod Twoim Wodzu światłym przywództwem nakradła już tyle, że nawet najgłupszy członek naszego światłego plemienia, który nic tylko się w bębny informacyjne wsłu****, zaczyna nas uważać za zwyczajnych złodziei. Nawet moje skromne potrzeby, który stały u podstaw mojego szlachetnego miana nie budzą już zrozumienia jako oczywista rekompensata za trudy służenia sprawie. Co zrobisz Wodzu? Toż przecież nie wmówimy im, jak to się udało lata temu, że przyjdą Nawajowie i domy nam zabiorą, kobiety zgwałcą, a nawajskość wprowadzą jako prawo. W to już nie uwierzą, bo żaden Nawaj nie przyszedł, a i tych, którzy przychodzili na tereny ościennych plemion twój poprzednik Wodzu (oby sczezł przy palu męczarni!) powstrzymał jakoś. Co robić Wodzu?
Co robić Wodzu? - zakrzyknęli zebrani słudzy, bo strach im było na myśl, że przyjdzie im nagle wieść życie prostego członka plemienia, a i niejednemu przeszły po plecach ciarki na myśl, że Straż Plemienna mogłaby nie ukrywać już ich bezeceństw.
Wódz myślał, myślał i rzekł.
Głąby moje patentowane! Co byście beze mnie zrobili? Nawet łajna bizoniego nikt nie pozwoliłby Wam zbierać, bo byście rozkradli lub zgubili je patałachy. Bez mojej pomocy, szczurze pomioty, to byście nawet jednego członka plemienia nie przekonali, bo tylko kraść umiecie, a i to jakoś niezbyt lotnie. Ale posłuchajcie skunksy moje kochane. Musimy nasze plemię obronić przed albinosami!
Albinosami?? jęk się rozległ zachwytu i zdziwienia na zebraniu, ale jeden z sług wodza zapytał zdziwiony, ale ty wodzu z albinosami chcesz walczyć...? No i przecież wielu z nich nas poparło na ostatnim wiecu.
Cicho - zawołał Wódz. Macie słuchać, a nie myśleć. Jeżeli nawet kiedyś nas poparli, to jest ich problem, że durnie są. Albinosów mało, a pozostałych dużo. Ktoś musi być winny, że jest źle. A skoro nie mogę, rzekł wódz, być winny ja, to muszą być winni albinosi, bo na nich padło. Jak będą następne wybory, to wybierzemy sobie innych. Bębny i rogi rozniosą wieść, że albinos to wróg. Jak nam uwierzą, to jakoś znowu ich nabierzemy.
Jaki morał z tej bajki indiańskiej?
Nie dmij w róg, w który dąć każe wróg.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: