Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

09.07.2019, wtorek - PiS zawsze dotrzymuje słowa

2019-07-09 11:30
4 lata rządów (kadencja) PiS dobiegają końca.

Już przed wyborami w 2015 PiS wiele obiecał, a w trakcie rządów jeszcze do tych obietnic dorzucił.

Obiecał obniżkę VAT z 23 na 22% i nie obniżył.

Obiecał pomoc "frankowiczom" i nie pomógł. Pomoże dopiero jesienny wyrok Trybunału Europejskiego.

Obiecał 6% PKB na służbę zdrowia, a w 2019 zapisał w budżecie 4,92%. Teraz ponownie owe 6% obiecuje, ale w jakim horyzoncie czasowym - nie wiadomo.

Obiecał likwidację NFZ i... obiecał.

Zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek i na obietnicy zostało, a lekarzy i zwłaszcza pielęgniarek ubyło.

Uproszczenie podatków i ograniczenie kosztów dla pracowników, pracodawców i administracji. I... obiecał.

Reaktywacja stoczni, w tym głównie szczecińskiej (Andrzej Duda: "Musimy w naszym kraju odbudować nowoczesny przemysł morski"; Beata Szydło: "Warto mieć w Polsce stocznie i silne rybołówstwo. Trzeba doprowadzić do tego, żeby w polskich stoczniach były budowane statki, a polska bandera wróciła na morza") - została tylko zardzewiała stępka pod prom w Szczecinie.

Obiecał,że "Każda decyzja administracyjna podjęta z naruszeniem prawa z mocy prawa będzie nieważna". - ocenę realizacji pozostawiam czytelnikowi.

100.000 tanich mieszkań - zrealizował nader znikomą część, a całość programu nie jest jeszcze zamknięta prawnie (https://hipoteki.net/jakie-rzadowe-programy-mieszkaniowe-w-2019-roku/)

1.000.000 samochodów elektrycznych do 2020 - do dziś brak pieniędzy, brak planów, brak projektu.

Zniesienie VAT na ubranka dla dzieci - jest 8%.

Centralny Port Lotniczy - do dziś już rok opóźnienia i nic nie zapowiada jego realizacji.

To tylko taki pobieżny przegląd w sprawie dotrzymywania danego Narodowi słowa.

Komentarze

prawda @ 83.30.244.*

wysłany: 2019-07-09 16:04

A szczególnie w sprawach prawa i sprawiedliwości.Prezes w sejmie powiedział ,że on i jego kumple to pany.A jak wiadomo ,pany mają zawsze ochronę prawną ,i swoje prokuratory i swoje policje.Toż to hańba dla pierwszego sortu ,że kapitalisty z zachodu ,zwracają uwagi o łamaniu konstytucji.WSZAK PIERWSZY SORT ,JEST PONAD PRAWEM I KONSTYTUCJĄ.No i prezes zatrudnił geniusz leśnictwa .Obiecał ,że w tym roku zasieje,straszną liczbę drzew ,Mamy lipiec ,a ja idiota ,myślałem ,że drzewa sadzi się w kwietniu.Unym kojarzy się wszystko z liczbą 5.To i drzew ma 500milionów.pARANOJA POGANIA ,PSYCHOPATIĘ.

PK.: po pierwsze, to pan Premier był znów uprzejmy walnąć dowolną cyfrę. Jednak - co wg Premiera najważniejsze - drzewa owe mając wsysać CO2 ze spalania rosyjskiego węgla muszą stać się odpowiednio duże. Zanim to nastąpi lata upłyną, a my - w tym czasie - się całkiem udusimy z upału lub huragany poprzewracają nam wszystko, a woda będzie na kartki i prąd też, bo ten węglowy potrzebuje do powstania wody.

500.000.000 w ciągu roku, czyli 1.369.863 drzewa dziennie. Ciekawe jak?

Fajnego i światłego Premiera mamy, który do tego lubi miliony i posiada niesłychaną łatwość składania obietnic, natomiast z liczeniem i oceną ich (tych obietnic) realności ma poważne problemy (przypomnę 1 mln. elektrycznych aut). Mniejsze problemy ma wówczas gdy kupuje działki z przeceny, a potem przepisuje na żonę by je ukryć.

A tu proszę dobre rady wujka Stanisławczyka, senatora i wiceministra. Ci, którzy dzięki pani Zalewskiej (dziś dzięki wyborcom z Dolnego Śląska w Brukseli - wstyd) nie dostali się do liceum powinni opuścić Polskę w poszukiwaniu miejsca w szkołach, bo te Polsce zostały za wspaniale przygotowane do reformy. Następca Zalewskiej natomiast umywa ręce i zwala cały upichcony przez wybitną Zalewską pasztet na samorządy. Brawo wyborcy, brawo PiS, brawo panu Zalewska, brawo ministrowie, brawo Premier!.

Młodzież Wam serdecznie dziękuje.

Xxx @ 31.11.217.*

wysłany: 2019-07-09 22:38

A cos o 8 latach PO tak dla rownowagi panie redaktorzyno. Moze o podatkach ? Moze o wieku emerytalnym ? Moze o cenie paliwa ? Albo o Miru Zbychu i Grzechu ? Moze o Jozefie Baku ? Spadaj marny agitatorze na drzewo juz w pazdzierniku zostaniecie POgonieni ostatecznie. Zlodzieje i kolesie POstkomuny

PK.: no i takie typowe PiSowskie gadanie. Po co wracać do owych 8 lat. To już przeszłość i się nie wróci. Przypomnę, że dziś rządzi PiS i został wybrany, bo różne rzeczy naobiecywał. Do tego chwali się , że zawsze dotrzymuje słowa, i????????

Szanowny Trollu, zdejmij klapki z oczu i zacznij trzeźwo i obiektywnie myśleć. Na 500 i niskim wieku emerytalnym (czyli niskiej emeryturze) życie się nie kończy.

wq @ 78.8.154.*

wysłany: 2019-07-10 13:43

Ale argumenty chłopie wytoczyłeś ..... O podatkach ? to ja ci powiem, że takich podatków jakie powprowadzał PiS to nawet tym co rządzili wcześniej się nie śniło, a ZUS to podrożał przez te 4 lata o tyle, że za 1 osobową działalnośc wynosi więcej niż niektóre pensje. O wieku emerytalnym ? Ja wolę pracować do 67 i mieć więcej na starość. O cenie paliwa ? no to napisz kolego ile kosztuje teraz baryłka ropy brent a ile kosztowała np w 2008 roku zestaw to z obecnymi cenami i cenami z 2008 roku a potem przeproś nas tu wszystkich. O Mirach, Zbychach Grzechach i Józefach możemy konstuktywnie pogadać jak opowiesz o KNF'ie, Srebrnej, o Wacku specjaliście od helikopterów o GetBacku. Nie chcę już wypisywać o redemptoryście co od Stanisawa dostał dwie fury i zmarł. Normalnie mózg wyprany do białego .

PK.: ale przecie w PiSowskiej narracji to wszystko zmyślone drobiazgi. Prawdziwe afery dzieją się zawsze poza PiS.
Zapomniał Pan o największej aferze, o SKOKACH, ale tam na zdjęciu był tylko Komorowski,a Sasin i inni wchodzili do gabinetu prezesa Skoku Wołomin tylko "kurtuazyjnie". Ciekawe jaka była to kurtuazja i z jakiego powodu. Na wyjaśnienie musimy jednak poczekać na nową, odziobrzoną prokuraturę i bezstronnych sędziów.

Krótko po sukcesie prof. Krasnodębskiego nowa polska ekipa zaliczyła kolejny, w tym wypadku już drugi dotyczący wyborów, tym razem pani Szydło przepadła. Ciekawe czy będzie Prezes na nią czekał z kwiatami na lotnisku. Jak widać UE rzuca tej wspaniałej ekipie tylko kłody pod nogi i jakoś nie chce się poznać na jej jakości. Ale na Szydło zagłosowało przeszło 500.000 rodaków wiedzących o jej międzynarodowych walorach, tylko tam informacja o nich nie dotarła. Jak widać znaczenie wspaniałych PiSowskich europosłów rośnie, a z nim pozycja Polski.

Jakoś tam, w Brukseli nie oglądają ani TV Polonia, ani TVP Info i nie dowiedzieli się, że Prezes orzekł: my "jesteśmy dziś wyspą wolności, wartością dla całego świata". Może świata, ale nie Europy - ale nic dziwnego, bo z Brukseli przecie wychodzi się "ofensywa zła", a rozsiewa ją Tusk i Timmermans.

A tu o zwycięstwie PiS (pewnie znów kwiaty!!) po częściowym utrąceniu Timmermansa: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/602260,von-der-leyen-komisja-europejska-praworzadnosc.html
A, mimo owego wiekopomnego zwycięstwa, Timmermans będzie nadal robił swoje i na tym samym stanowisku. Ale o takich drobiazgach już zwycięzcy Suwerenowi nie wspominają, bo po co mu głupstwami mieszać w głowie. Ma pozostać prosty przekaz, że PiS wygrał i już, a prawda nie jest taka istotna.

To taka PiSowska VICTORIA!
Wielkie brawa!

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-07-11 07:40

„Obraza dla demokracji”, „rasizm” i „uprzedzenie” - tak wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini skomentował to, że żaden eurodeputowany jego partii, Ligi nie otrzymał stanowiska przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego komisji w Parlamencie Europejskim.
Jedyna wykluczona siła to Liga
— zaznaczył Matteo Salvini, którego ugrupowanie należy w PE do grupy politycznej Tożsamość i Demokracja.
To jest haniebne i to obraza dla demokracji: to najgorszy sposób rozpoczynania tej nowej Europy
— stwierdził.
Włoski wicepremier dodał:
Oczywiście jeśli oni chcą nas wykluczyć albo zastraszyć, pomylili się i trafili nie na te osoby.
Jak stwierdził, jest to „rasizm albo wykluczenie ideologiczne lub uprzedzenie”.
Eurodeputowani z Włoch otrzymali dwa stanowiska przewodniczących komisji i pięć funkcji wiceprzewodniczących.

PK.: niech się więc przestanie podlizywać Putinowi. To jest takie gadanie jak gadanie PiS. Obydwie partie udają, że nie wiedzą czemu, bo ich prawda jest - ich zdaniem - prawdziwsza, choć rozwalająca Europę. Jak może rozwalacz zostać jednym z szefów Parlamentu Europejskiego? Pan Salvini jest po prostu bezczelny. Jak ktoś nie zgadza się z polityką UE, nie może być w jej władzach i to nie wina "lewaków" z parlamentu UE, tylko na własne życzenie. Stąd "kordon sanitarny" wobec Fideszu, PiS i Salviniego. "Gdzie drzewo rąbią, tam wióry lecą".

powoływać @ 83.30.160.*

wysłany: 2019-07-11 14:40

się na Salwaniego ,neofazi ,który nie wpuszcza głodnych dzieci ,to potwierdzać bydlactwo tych ,co czynią w innych krajach.U nas wbrew intencją KK ,widzimy jak jest.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-07-11 20:15

Co drugi Niemiec uważa islam za zagrożenie
Połowa Niemców czuje się zagrożona islamem - tak wynika z badania Fundacji Bertelsmanna. Największe uprzedzenia mają ludzie, którzy nigdy nie mieli kontaktu z muzułmanami.
Prawie połowa mieszkańców Niemiec uważa, że islam jest zagrożeniem. Do takiego wniosku dochodzą autorzy aktualnego "Monitora religijnego”, badania Fundacji Bertelsmanna dotyczącego religii i tolerancji. W zachodnich Niemczech 50 proc. przyznało, że obawia się islamu. We wschodniej części kraju stwierdziło tak 57 proc.

PK.: w odpowiedzi zacytuję za jednym z polskich portali prawicowo-katolickich: "Trzy miliony Turków, 1000 tureckich imamów, 900 tureckich meczetów – a wszystko na terenie zachodnich i południowych landów Niemiec." I jeszcze jeden cytat, tym razem stanowisko rządowej organizacji niemieckiej: https://polen.diplo.de/pl-pl/02-themen/02-1-willkommen/0-gesellschaft/islam/481508.

Fundacja Bertelsmanna jest prawicową instytucją i odpowiednio do tego przeprowadza badania (dobór próby).

Drugą stroną medalu są miliony absolutnie zintegrowanych muzułmanów, normalnie żyjących, normalnie pracujących w niemieckich firmach, często na kierowniczych stanowiskach, zawierających mieszane małżeństwa, zasiadających w Bundestagu, prowadzących programy w telewizjach państwowych i prywatnych, itp.

Oczywiście istnieje i w Niemczech rasizm - zwłaszcza - jak sam Pan przytoczył - wśród tych, którzy nigdy w życiu nie mieli styczności z muzułmaninem. To jest jak z antysemityzmem w Polsce - Żydów brak, a antysemityzm jest. Zawsze znajdą się debile, którzy wierzą w jakieś idiotyczne opowieści i dają się nastraszyć muzułmaninem. To właśnie świat internetu i świat ludzi pozbawionych umiejętności myślenia i analizy. To jest świat ludzi zamykających się w "zaścianku tradycji", zamkniętych na rozwój i zmiany świata, na nowinki, na nowoczesność.

Przy takiej liczbie muzułmanów w Niemczech i we Francji odradzam Panu wizytowanie tych krajów, bo mogą Panu krzywda się przydarzyć.

Na podsumowanie jeszcze jeden cytat za wspomnianym już katolickim portalem: "W roku 2016 ponownie wzrosła w Niemczech liczba przestępstw na tle seksualnym – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ponadto zmalała liczba włamań, ale wzrosła liczba przestępstw brutalnych. Raport ponadto uznał Polaków – po Turkach i Rumunach – za największą grupę obcokrajowców podejrzewanych o popełnienie przestępstw."

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-07-11 21:38

/ PK/ : Na podsumowanie jeszcze jeden cytat za wspomnianym już katolickim portalem: "W roku 2016 ponownie wzrosła w Niemczech liczba przestępstw na tle seksualnym – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ponadto zmalała liczba włamań, ale wzrosła liczba przestępstw brutalnych. Raport ponadto uznał Polaków – po Turkach i Rumunach – za największą grupę obcokrajowców podejrzewanych o popełnienie przestępstw."

Co za bełkot ?

Co za " podsumowanie " ?

Co ma piernik do ...?

Argumenty do du...upss., do czapy.

Oczywiście ci Turcy, Rumuni i Polacy to wszystko ortodoksyjni katolicy ?

A może jeszcze tzw. rzymskokatolicy ?

Bełkot i żałosne brednie Panie PK !

PK.: jak coś nie pasuje, to zaraz staje się bełkotem. Och, jakie to podpatrzone u Naczelnika, u którego wynik 27 : 1 jest sukcesem, u którego przegrana Szydło jest zemstą choć zapomniał, że przed chwilą w glorii chwały ogłosił utrącenie Timmermansa (socjalistę), a teraz dziwi się , że socjaliści nie głosują za Szydło. Na miejsce Timmermansa typuje Niemkę, najlepszą współpracownice Merkel zapominając o pozycji Timmermansa, który - mimo tak zwanej "twardej" postawy PiS i V4 - nadal będzie robił to samo.
Nie należy się dziwić, że dyktowana zemstą blokada Timmermansa wywołała blokadę kandydatów PiS. Blokada PiS była - w narracji posłów PiS - sukcesem, a blokada Krasnodębskiego i Szydło jest skandalem. Czy posłowie PiS są - tak poza tym - całkiem zdrowi na umyśle?

Jak zwykle ma Pan problemy ze zrozumieniem najprostszych faktów, ale te nowe elity tak już mają.

Rozbawiony @ 37.248.215.*

wysłany: 2019-07-12 11:46

Eee tam , czepiasz się , a jak to się ma do ,, p.o.k.o. " nie trzeba komentować.

bełkot @ 83.30.138.*

wysłany: 2019-07-12 14:36

mniej grożny od rzeczywistości dojnej zmiany.U katolibanów ,liczy się rodzina ,a potem długo nic.Sędzina z Olecka ,nakazała oddanie córki matce ,która wyszŁa z nałogu.Po zamordowaniu dziecka ,debilotowtostwo ,będzie karać sędzinę.Wszak ona, wypełniała tylko ich zalecenia.O opłacanych przez wodza ,,wpisowców ,można tylko powiedzieć-żal was ,.

PK.: oto jak Putin popiera walczących o nową, lepszą Europę, a ci wszyscy brexitowcy, włoscy i austriaccy populiści, fideszowcy jak dzieci lgną do kremlowskiej kasy: "https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wloskie-tasmy-a-rosja-putina-orzechowski-trwaja-prace-nad-druga-europa/415bmn0" A na Nowogrodzkiej jest podejmowany pan Salvini, a polska energetyka musi być zasilana węglem nabytym w Donbasie (część Ukrainy okupowana przez Putina).

Czyli Kaczyński wspiera czy też zwalcza Putina?

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2019-07-12 19:08

Nie było, nie ma i nie będzie partii, która spełni 100% swoich obietnic, a jak zauważył "Rozbawiony" nie trzeba nawet robić porównań(komentować) z poprzednikami, bo nawet nie ma czego, skoro tamci chyba nawet 10% swoich obietnic, nie to, że nie mogli, ale po prostu nie chcieli zrealizować. Jak to mówił minister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Vincent Rostowski-"obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą". A'propos obietnic, jak tam z Pańską nową nadzieją na opozycji Wiosną i obietnicą jej lidera Roberta Biedronia, że nawet jak się dostanie do Europarlamentu to zrezygnuje z mandatu europosła na rzecz numeru dwa na liście?! Czyżby też kierował się słowami Jacka Rostowskiego?

PK.: Biedroń pokazał, że nie potrafi.
Proponuję by Pan pokazał listę owych 90% obietnic, których PO nie spełniła.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-07-13 08:38

/ PK/ : a polska energetyka musi być zasilana węglem nabytym w Donbasie (część Ukrainy okupowana przez Putina).

Czyli Kaczyński wspiera czy też zwalcza Putina?

Najpierw gwoli prawdy i nauki :jaka polska energetyka potrzebuje ?

Co to jest antracyt i do czego służy?

Antracyt to najbardziej energetyczny węgiel kamienny. Najbardziej kaloryczny, o największej wartości opałowej, zawiera najwięcej „węgla w węglu”. Na Ukrainie antracyt był spalany w elektrowniach. Polskie elektrownie nie używają tego rodzaju węgla, bo spalają głównie miały energetyczne. Polska od lat 90. XX w., gdy zamknięto Zagłębie Wałbrzyskie, nie produkuje antracytu. W przeciwieństwie do Ukrainy, która musi importować antracyt z innych źródeł i stopniowo przestawić elektrownie na gaz, nie jest to z punktu widzenia Warszawy surowiec o znaczeniu strategicznym. W Polsce antracyt może być wykorzystywany w chemicznych procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Służy także do produkcji elektrod. Jest składnikiem do produkcji materiałów dla hutnictwa, np. nawęglaczy i spieniaczy żużla. Część surowca polscy importerzy reeksportują do innych państw UE.

Jaka jest skala problemu?

Według naszych informacji do Polski od marca 2017 r. do września 2018 r. trafiło w sumie 304 tys. ton antracytu z Donbasu. W tym roku koleją (przede wszystkim przez Małaszewicze) przyjeżdża go znacznie mniej niż wcześniej, a utrata przychodów z tego tytułu w porównaniu do roku ubiegłego sięga kilkudziesięciu mln dolarów.

Warto zaznaczyć, że antracyt kupują firmy prywatne, więc stwierdzenie, że państwo polskie sprowadza węgiel od separatystów, jest nieuczciwe. Prawdą jest jednak, że państwo przymyka oczy na ten proceder. Gdy Ministerstwo Energii mówi o znikomym wpływie tego importu na polski bilans energetyczny, ma rację. Ale problem z antracytem z Donbasu nie polega na jego wpływie na polski rynek, tylko na tym, że wbrew polskiej racji stanu i polityce unijnej wspiera on prorosyjskich separatystów.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1212962,antracyt-o-co-chodzi-w-aferze-z-weglem-z-donbasu.html

Polska popiera Putina kupując podobno ukraiński antracyt do filtrów i elektrod a Niemcy robią tylko czystą ekonomię, budując Nord Stream I i II ?

To jest HIPOKRYZJA antypisowski trollu i niedoinformowany, żeby nie powiedzieć nieuku.

PK.: a tu, o wszystko wiedzący najlepiej, trochę cyferek: https://www.money.pl/gielda/rachunek-za-importowany-wegiel-wyniosl-w-2018-ok-7-mld-zl-6370591703570561a.html
"Rosja manipuluje węglem

Pod koniec października ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin stwierdził, że Rosja mogła sprzedawać ukraiński węgiel z ukraińskiego Donbasu okupowanego przez Moskwę do Polski mieszając go z własnym surowcem. Według informacji ujawnionych przez Karolinę Bacę-Pogorzelską i Michała Potockiego z Dziennika Gazety Prawnej surowiec z Donbasu najpierw trafia do Rosji, skąd później jest dostarczany do Polski. Procederem zajmuje się spółka Doncoaltrade zarejestrowana od 2012 roku w Katowicach. Na jej czele stoi Ołeksandr Melnyczuk, który swego czasu pełnił funkcję wiceministra paliw, energetyki i przemysłu węglowego w Ługańskiej Republice Ludowej."

oraz polecam również to:
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/598870,wegiel-rosja-polska-import-antracyt.html

No i jak? Cofnie szanowny teraz swoje chamskie kalumnie pod moim adresem, czy okaże się absolutnym zakłamanym tchórzem? Żeby dyskutować, trzeba się samemu czegoś nauczyć, zanim się innemu od nieuków nawrzuca. Takie brednie może szanowny Premierowi lub innym wybitnościom z obecnej elity wciskać.

Żadne organizowanie konwencji wyborczych i defilad w Katowicach nie zaciemni faktu, że rozwój polskiej energetyki węglowej nie wspiera polskiego górnika. Wspiera natomiast putinowskiego.

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2019-07-13 16:30

Trochę przykładów niespełnionych obietnic PO - Obiecywali 3xTak, obniżenie podatków PIT CIT i VAT do 15%; 4xTak, czyli referendum w sprawie wprowadzenia JOWów, likwidacji Senatu, zmniejszenia liczby posłów do 230 i likwidacji immunitetu parlamentarnego; likwidacja tzw. podatku Belki; opodatkowanie na ogólnych zasadach rolników i reforma lub likwidacja KRUS; likwidacja NFZ i i reforma służby zdrowia; wprowadzenie Polski do strefy euro; ogólna obniżka i uproszczanie podatków; ułatwienia dla przedsiębiorców; zmniejszenie administracji; niepodnoszenie wieku emerytalnego; walkę z umowami śmieciowymi; masowe powroty Polaków z emigracji. Można by dodać jeszcze cytat ze słynnego spotu wyborczego PO"...już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tutaj będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki. Dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, a dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo...". Mało? A jak miałoby wyglądać spełnianie obietnic składanych przez opozycję totalną teraz, bo ewentualnej wygranej na jesień to pokazuje Trzaskowski w stolicy. Będzie powtórka z rozrywki, najpierw obietnice, a po wyborach znowu ktoś wyskoczy i powie coś w stylu Rostowskiego, czyli jeszcze raz go cytując "obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą"?

PK.: proponuję zestawienie Pańskiej listy z tą pełną: http://demagog.org.pl/wp-content/uploads/2015/10/Raport-obietnice-wyborcze-PO-PSL-20113.pdf. Wynika z niej wprost, że 50% obietnic zostało zrealizowanych. Proponuję również na zwrócenie uwagi na wagę tych zrealizowanych i tych nie.

Przypomnę - o czym już pisałem - że PiS proponował zlikwidowanie NFZ i jakoś, mimo końca kadencji, NFZ nadal istnieje i ma się nader dobrze. Masowe powroty Polaków z emigracji były od zawsze sztandarowym hasłem PiS.https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/85-tys-zl-dla-powracajacych-do-kraju-z-emigracji-wielkiej-brytanii/5c8b0ej
Do wejścia do strefy euro potrzebne są pewne zmiany prawne, do których potrzebna jest większość konstytucyjna w Sejmie, a ze względu na opór PiS nie było można jej uzyskać.

Tak więc - choć nie twierdzę by wszystkie obietnice zostały spełnione - polecam analizę realistyczną.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: