Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

06.07.2019, sobota - ważna wizyta

2019-07-06 11:01
Pan Prezydent Andrzej Duda dotarł do Lwówka Śląskiego.

Dotarł i się spotkał.

Się spotkał i przemówił do Ludu swego.

Ale w tymże wystąpieniu coś mu się pozajączkowało i wykazał się wyjątkowo krótką pamięcią.

Na szczęście istnieją jeszcze świadkowie, którzy mogą pamięci Prezydenckiej nieco pomóc.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sedzia-stanislaw-biernat-odpowiada-prezydentowi-dudzie-ws-tk-i-wieku-emerytalnego/38cv64g

Szkoda, że tak zwana opozycja nie jest w stanie w sposób rzeczowy reagować na takie populistyczne wystąpienia.

Opozycja - jak widać - robi wszystko, by na jesieni przegrać wybory.
Kiedyś Tusk twierdził, ze nie ma z kim przegrać - dziś sytuacja się diametralnie odwróciła i to Kaczyński nie ma z kim przegrać. Kamysz kugluje z kim stworzy koalicję, Biedroń kugluje jak się zabezpieczyć przed klęską Wiosny, Schetyna "tworzy" dopiero program i przygotowuje się do rozpoczęcia kampanii. (Niech uważa by jej nie rozpoczął po terminie wyborów.)
Przypominam, wybory już za 3 miesiące! Schetyna natomiast się zachowuje jakby to miało nastąpić za lat 4. Może, dalekowzrocznie, przygotowuje się już na wybory w 2023.

Komentarze

a może @ 83.30.150.*

wysłany: 2019-07-06 13:52

Opozycja zrozumiała ,że branie władzy ,to samobójstwo ,a kontynuAcja wŁAdzy dojnej zmiany ,też samObójstwo.?Na zdrowy chłopski rozum ,te przekupstwo ,tak jak w Grecji, skończy się katastrofą gospodarczą.I wymarzona prywatną partię wodza ,szlag trafi ,,.Oni mają sztandar ,czy nie?Bo jeżeli mają ,to miło będzie jak będą wyprowadzać,jak za przeproszeniem RAK owski.

PK.: wyprowadzenia sztandaru nie przewiduje, bo populizm zawsze znajdzie swoich wyznawców.

Straszenie LGBT, seksualizacją dzieci, upadkiem chrześcijaństwa - to w naszym zaścianku ma wiernych odbiorców. Nawet jeśli z prawdą nie ma nic wspólnego, bo by przeprowadzić konfrontację z rzeczywistością trzeba chcieć - choć trochę - myśleć, a Kaczyński wie, że ta cecha wśród jego wyznawców nie jest najpopularniejsza.
Jednak, proszę mi wierzyć na słowo, 2+2 jest jeszcze ciągle 4 i tu nawet ani pan Prezydent, ani pan Premier, ani Naczelnik, nawet najbardziej kwiecistymi wypowiedziami, niczego nie zmienią.

zwymiotowałem @ 178.235.102.*

wysłany: 2019-07-06 17:37

Ciągle to samo !!!!!

PK: co to samo?

Do a może @ 83.26.207.*

wysłany: 2019-07-07 01:08

...a może boli cię że Grecja przetrwała, chrześcijaństwo przetrwa a z LGBT robi się nieudolny populizm i pogrąża wielce słabą nijaką opozycje. Jedynie twoje 2+2 ma sens bo coraz więcej ludzi widzi że opozycja cholera wie co znacząca ideowo próbuje przekłamać ten wynik. Prawda jest taka że obecny rząd wstawił się nie tylko za prostymi ludzmi ale za każdym Polakiem natomiast nie każdy twardogłowy Polak zauważył że opozycja walczy nie dla nich tylko dla przejęcia władzy w jakimkolwiek ideowym składzie. I to jest prawdziwa porażka.

PK.: cieszy mnie, że Grecja przetrwała, ale za jaką społeczną cenę. Okazało się tam, że rozdawanie jest łatwe, ale odbieranie rozdanego boli. Najlepszym na to dowodem jest wynik wyborów w Grecji.

Owo "wstawianie się za prostymi ludźmi" jest nader pozorne, a "wstawianie się za każdym Polakiem" tylko propagandową konstrukcją.

a może @ 83.30.145.*

wysłany: 2019-07-07 12:45

Dlaczego nie napisałeś ,że katolicyzm przetrwa?I jestem ciekawy co myślisz o takim dictum.Przekupienie wyborców ,jak leci ,biednych i bogatych pińcetem ,można zrozumieć .Chociaż te pińcet ,przyniesie dramatycZne skutki.np setki tysięcy kobiet bez emerytury.Ale po jaką cholerę wodzowi ,łamanie prawa i Konstytucji?Przecież opozycja walczy ,nie o stołki ,a powrót do wolności i demokracji. Może przyczyną tego szaleństwa ,jest dążenie o opuszczenie UE.Bo tylko ona ,może nam pomóc w tej sprawie ,jak i pomogła Grekom ,którzy by dziś umierali z głodu. No i argument ,że Grecja przetrwała denny ,bo Korea ,Una ,też trwa ,a ludzie umierają z głodu.

PK.: na konwencji w Katowicach Wódz wyznał, że Polska wzorem demokracji, a Ziobro, że wzorem praworządności, więc o co niby tu walczyć.

Do tego Gowin potwierdził, że Polska idzie w dobrym kierunku, Szydło i Morawiecki wymienili dokonania ostatnich 3,5 lat, więc wiadomo na kogo należy wrzucić, bo w tej sytuacji to opozycja nie jest potrzebna, jako że to PiS i tylko PiS nam demokrację, równość, wolność, europejską podmiotowość, praworządność i dobrobyt w stanie zapewnić jest.

Sądzę, że Wodz w Katowicach reklamując PiS jako partię prawdziwie demokratyczną sięgnął do swoich notatek z okresu studiów, gdzie PZPR też jako taką partię zachwalano, a ustój w PRL nazwano demokracją socjalistyczną. Ta PiSowska demokracja to właśnie takie coś. Widać Wódz tkwi w przeszłości i nas tam zaprasza.

Wodzu kochany, myśmy (ci nieco starsi) już to brali i obaliliśmy (z Twoim i Brata czynnym udziałem) nie po to by tam wracać.

Ram @ 77.255.208.*

wysłany: 2019-07-08 01:18

A co tu z Czerwonej Doliny moga pisac jatrza na obecny rzad trzeba pojechac nad BAltyk ile dzieci wypoczywa z rodzicami nad morzem za czasow Po i Psl nie bylo tak byla bida na nic nie bylo piniedzy

PK.: a kto chce wracać do tamtych czasów? Trzeba patrzeć w przyszłość zamiast rozpamiętywać lata przeszłe.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-07-08 12:19

bu3las porównuje PIS do PZPR, pan też nie unika takiej tezy, a ja w Internecie odnalazłem taki tekst: "PiS to PZPR Bis? Przemówienie zjednoczeniowe Bieruta jakże podobne do języka układu władzy
21 maja 1948 roku zakończył się zjednoczeniowy Kongres Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. „Obradom Kongresu towarzyszyły wzruszenia i uczucia milionów ludzi pracy, towarzyszyło im tętno milionów serc olbrzymiej większości narodu. Miliony bezpartyjnych robotników, chłopów, inteligentów ufają Zjednoczonej Partii, pragną ją mieć za swojego przewodnika” – mówił Bolesław Bierut.
W przemówieniach Kaczyńskiego często pojawia się wątek Zjednoczonej Prawicy.
„Zlikwidowaliśmy rozłam w ruchu robotnicznym, stanowimy dziś jedną zgodną i zwartą siłę robotniczą. Jest to wielka i niezwyciężona siła. Mamy jasny program, oparty na wszystkich naszych doświadczeniach, na najlepszych tradycjach.” – mówił Bierut.
„Ustaliliśmy wytyczne wielkiego planu, który przepiękny nasz kraj, zasobną w skarby materialne i ludzkie Ojczyznę, przekształci w kraj dobrobytu, w kraj kultury twórczej, w kraj radosnego życia.” – dodawał Bierut. Wielkie plany pojawiają też w wypowiedziach Kaczyńskiego. ” Naszym wielkim dążeniem i jednocześnie nadzieją, jest to, by polska wieś i polskie miasto żyło na tym samym poziomie” – mówił. „Cały rząd musi pracować na wielki plan Morawieckiego” – pojawiło się w innym przemówieniu.
„Uchwały Kongresu wzmocnią przekonanie wszystkich ludzi uczciwej i rzetelnej pracy, że partia troszczy się o wszystkie ogniwa gospodarki narodowej” – mówił Bierut. „My w Polsce najlepiej wiemy, co dobrze służy naszemu narodowi; nie ma dzisiaj patriotycznej alternatywy dla naszej polityki” mówił z kolei Jarosław Kaczyński."
Zamieszczam, by młodsi uświadomili sobie, jak rodziła się "komuna". Z żalem zauważam, że "komuna u nas trzyma mocno".

zgroza @ 83.30.155.*

wysłany: 2019-07-08 15:35

Jezusie Nazareński.Pani Kr.YSIA PRZyNAŁA SIĘ ,ŻE NALEŻAŁA DO KOMUNISTYCZNEJ ORGANZACJI MŁODZIEŻOWEJ.Ba ,bardzo zasłużona była ,bo zrobili ją, szefem sądu koleżeńskiego.No i nurtuje pytanie .Dlaczego Wodza Kiszczak ,nie internował?Wszak podobno w szkołach uczą ,że to on z bratem obalili komunizm.A Wałęsę gumkują ,jak za przeproszenie ,Brężniew Chruszczowa.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: