Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

14.04.2019, niedziela - ideowiec

2019-04-14 14:19
Wielce szanowny Pan Marszałek Senatu Karczewski, trzecia co do ważności osoba w Polsce, postanowił - bardzo słusznie - zarazić swoim szlachetnym postępowaniem polski lud pracujący.

Otóż uchylił rąbka tajemnicy swojej prywatności oświadczając z trybuny senatu, że zawsze pracował, pracuje i będzie pracował dla idei. Stwierdził, że istnieją grupy zawodowe, w których praca dla idei jest właściwie wpisana w ich etos. On też do takiej grupy należy i dlatego apeluje do nauczycieli i rezydentów by brali z niego przykład.

Sądzę, że wymienione z trybuny grupy zawodowe chętnie ową ścieżką podążą, jako że za swoją "ideowość" pobiera prawie 20.000 zł miesięcznie (z czego diety są zwolnione od podatku). Jestem przekonany, że apel Marszałka chętnie zostanie i przez nauczycieli i rezydentów wysłuchany i powinien On zlecić by został zawarty w ofercie płacowej rządu dla tychże grup. Oczywiście z zastrzeżeniem, że swoją pracę będą wykonywali li tylko dla idei. Taki zapis w porozumieniu z nauczycielami znalazłby na pewno zrozumienie, zwłaszcza, że został wskazany jako słuszne rozwiązanie przez samego Marszałka Senatu.

Chciałbym tu wyrazić wdzięczność szanownemu Marszałkowi za konstruktywną propozycję zakończenia strajku w oświacie i wykazanie nieudolności pań Szydło, Rafalskiej i Zalewskiej, które - jak wnioskuję z ich zachowania - dla idei nie pracują, zwłaszcza, że większość z nich, już nader rychło, będzie kasowała o wiele więcej jako europosłanki. Wiem, że praca na wygnaniu, na obczyźnie to ciężki kawałek chleba i ogromnie im współczuję przymuszenia do emigracji. Jednak - dla pocieszenia - informuję, że dopóki mamy wspólną Europę, odwiedzanie kraju nie będzie skomplikowane, a ponadto po zakończeniu kadencji będą mogły powrócić na łono ojczyzny (oczywiście tylko jeśli wola Naczelnika taka będzie).

Nie wiem czy fakt wytypowania do emigracji jest nagrodą czy karą.

Pani Szydło już ma jeden europejski sukces za sobą (27:1) i jestem przekonany, że nie jest on jej ostatnim sukcesem na tym trudnym ringu. Pani Zalewska nie ma jeszcze sukcesów na arenie europejskiej, ale jej wydatne przysłużenie się do ratowania polskiej oświaty, dbałość o poziom wykształcenia młodzieży i wytrwałe reformy wbrew ohydnym trendom oświatowym w Europie i na świecie, z pewnością absolutnie ją kwalifikują do "wypróbowania się" na scenie europejskiej. Jestem przekonany, że jej umiejętność prowadzenia owocnych konsultacji i negocjacji przyniesie Polsce same wiekopomne dokonania i zdecydowanie podniesie rangę naszej ojczyzny na europejskim parkiecie.

Jestem ogromnie dumny i z mądrości Marszałka i z jakości polskiej reprezentacji w europarlamencie. To jest ta właściwa droga do pokazania wszystkim naszej woli unowocześniania, wyzwolenia z okropnego lewactwa zagubionych narodów Europy oraz sposobu nowoczesnego reformowania społeczeństwa, a co za tym idzie również przykład prawdziwego wstawania z kolan.

Z takimi ludźmi na czele wstaniemy szybciej od innych i będziemy jaskrawym przykładem mądrości dla każdego europejskiego rządu.

P.S. Taki ciekawy cytat: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/tu-chce-sie-zestarzec-czego-polacy-szukaja-w-czechach/t088f5k
W tym kontekście nasunęło mi się, że za daleko szukać nie trzeba, bo w naszej Grupie Wyszehradzkiej mamy wspaniałe przykłady, tylko - może - wypadałoby nieco zacieśnić współpracę i wzmóc wymianę doświadczeń. To taka sugestia dla wszystkich tych, którzy pracują dla idei.

Pytanie tylko dla jakiej - tej sprzyjającej dobrostanowi wszystkich Polaków, czy też tej podnoszącej zadowolenie Naczelnika.

Komentarze

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2019-04-14 21:59

No i dzięki intelektowi pana marszałka mamy kolejną stałą "odpolityczną". "Prędkość Siwca" to 189 km/h, a "praca dla idei" to 231000 zł/rok. W tym wyścigu po kasę nasz były radny miejski pan Oliwier był baaardzo blisko tej liczby już w 2016 roku! Wszystko to z okrzykiem "nam się należy". No to "nie ma dziwne", że nauczyciele i inni z budżetówki też chcą. Pozostaje upadek rządu (tak się dzieje w demokracji) lub dogadanie się czyli w praktyce zadłużanie lub dodrukowanie (tak było w latach 80-tych, ale skończyło się 650% inflacją) albo "zamordyzm" (też tak było).
Moim zdaniem prezes wypuścił dobrze znane demony i dlatego istnieją znane metody zapędzania tych demonów do ich miejsca w historii. Czy ta władza temu podoła, bardzo wątpię. Pycha nie pozwoli rządzącym przyznać się do błędów, a Szmal (praca dla idei) będzie trzymać na stanowiskach. Z miesiąca na miesiąc sytuacja może być coraz gorsza. Dlatego czym szybciej w wyborach wybierzemy innych polityków tym lepiej dla nas obywateli i obecnie rządzących. Przecież już teraz wielu polityków opozycji i wielu wyborców żąda rozliczeń. O ile hasło "Smoleńsk pomścimy" nie zostało zrealizowane, bo było niedorzeczne o tyle nowe hasła, które jeszcze nie wybrzmiały, mogą być realizowalne. To, do niczego dobrego nie prowadzi!

PK.: no i proszę, dobra zmiana stała aż tak dobra, że nawet trolle umilkły.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-04-15 19:10

PK.: no i proszę, dobra zmiana stała aż tak dobra, że nawet trolle umilkły.

Eeeeeeee, nie , trolle cały czas szukają zaczepki i żółć ich zalewa.

Trolle: PK i troll Buniek - „всегда готов”

14.04.2019, niedziela - ideowiec
2019-04-14 14:19
Komentarzy [1]

18.03.2019, poniedziałek - bez lektury
2019-03-18 22:35
Komentarzy [2]

14.03.2019, czwartek - porażka pani Prezes i PiS-owskiego kombinowania
2019-03-14 17:11
Komentarzy [0]

Wobec takiego stanu rzeczy, odzewu na wpisy trolliwyrażonego liczbą komentarzy, ja skomentuję słowami „wieszcza”:

- porażka pana PK i antyPiS-owskiego kombinowania

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA !

PK.: trochę rzeczywiście szkoda, że dyskutantów nie jest zbyt wielu, ale są jeszcze inne statystyki, które pokazują ilość czytelników ale te nie są upubliczniane.
A tu nie chodzi o wybitne wpisy panów typu xy ale o właśnie czytelników.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-04-16 07:05

Tysiące czytelników uznało, że nie należy, że nie warto " karmić " trolli.

Jest więc dobrze.

Jest baaaaaaardzo dobrze !!!

PK.: karmienie okazów w ZOO jest zabronione.

dlaczego @ 83.30.252.*

wysłany: 2019-04-16 15:22

Nie dyskutuje się.Bo rozum każe odpuścić ,w czasie paranoi polityki .To nie jest smuta ,to pogłębiająca się choroba górnej części ciała , wybranych przez 1 sort.A z tym trudno dyskutować ,to nalęży leczyć.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: