Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

21.01.2019, poniedziałek - chmura

2019-01-21 12:42
Wychodząc na ganek mojego domu, w tak pogodny dzień jak dzisiaj, patrzę na zalesione góry. Widok jest rzeczywiście wspaniały. Tym bardziej, że dom leży na wzniesieniu i to zdecydowanie rozszerza mój horyzont.

Sielankę, góry i zieleń przesłania jednak brunatna chmura smogu ciągnąca się od centrum JG aż do uzdrowiska Cieplice Zdrój z jednej i przez Łomnicę, Mysłakowice aż do Karpaczu z drugiej strony. W bezwietrzne dni jest ona tak gęsta i tak brunatna, że zasłania część owych zalesionych gór. W powietrzu zaś wisi typowy zapach "grzewczy".

Jednocześnie patrzę na hektary wspaniale nasłonecznionych dachów i setki dymiących kominów.

Musi tak być? Czy kominy muszą dymić? Czy te nasłonecznione dachu muszą leżeć "odłogiem"?

Sądzę, że jednym z najpilniejszych zadań włodarzy JG jest znalezienie sposobu, by owe dachy, czyli potencjalne elektrownie lub piece ogrzewające domy i wodę użytkową, zagospodarować. Nie jest rozwiązaniem wymiana starszych pieców na nowsze, bo te nowsze i tak będą - chociaż podobno zdrowiej - nadal dymić. Jedynym rozwiązaniem jest pokrycie tych dachów panelami fotowoltaicznymi i zamiany ich z potencjalnych na rzeczywiste elektrownie lub/oraz piece grzewcze.

Szanowny panie Prezydencie, szanowni Rajcy, jako podtruwany mieszkaniec JG, w swoim i innych podtruwanych imieniu, proszę o szybkie znalezienie metody dofinansowania takich inwestycji w nasze zdrowie i urodę Kotliny.

Może termoizolację powiązać z obowiązkiem założenia fotowoltaiki, może nowe pozwolenia na budowę powiązać również z takim obowiązkeim?

P.S. A takie coś mi się nawinęło w ramach śledzenia uczciwości i rzetelności oraz niesłusznych oskarżeń o "skok na kasę" urzędników państwowych i spółek Skarbu Państwa (czyli naszych, obywateli RP):
https://lublin.onet.pl/gigantyczne-pieniadze-dla-andrzeja-pruszkowskiego-po-zwolnieniu-z-pge-dystrybucja/4w53y8h

Komentarze

Wieńczysław @ 78.9.29.*

wysłany: 2019-01-21 20:58

"Jedynym rozwiązaniem jest pokrycie tych dachów panelami fotowoltaicznymi i zamiany ich z potencjalnych na rzeczywiste elektrownie lub/oraz piece grzewcze."

1. Obawiam się, że pokrycie panelami fotowoltaicznymi dachów domów nie wystarczy do ich ogrzania, zwłaszcza w zimowe, krótkie i chłodne dni.
2. W jaki sposób można te panele "zamienić na piece grzewcze"? O jakiej technologii Pan pisze?

PK.: to niech się Pan podkształci, polecam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny
Może nie do końca przy np. -20, ale już częściowe podgrzanie pomoże.

Metodą jest też wykorzystanie taniego prądu wytworzonego przy pomocy fotowoltaiki do ogrzewania wody. Sposoby magazynowania prądu istnieją, a czułość nowoczesnych paneli pozwala na produkcję prądu nawet w deszczowe dni oraz nocą "https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/energia-ze-slonca-takze-noca-3582.html."

xy @ 87.105.71.*

wysłany: 2019-01-22 09:26

P.S. A takie coś mi się nawinęło w ramach śledzenia uczciwości i rzetelności oraz niesłusznych oskarżeń o "skok na kasę" urzędników państwowych i spółek Skarbu Państwa (czyli naszych, obywateli RP):
https://lublin.onet.pl/gigantyczne-pieniadze-dla-andrzeja-pruszkowskiego-po-zwolnieniu-z-pge-dystrybucja/4w53y8h

A mi się takie coś " nasunęło". bez związku, POdobnie, jak u Pana, z fotowoltaiką:

Ciekawy raport: "Wyborcy partii opozycyjnych w większym stopniu dehumanizują swoich oponentów, niż na odwrót"

Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej

—wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

W raporcie sporządzonym przez Paulinę Górską, czytamy m.in. o kontaktach pomiędzy zwolennikami PiS a zwolennikami partii opozycyjnych.

W grupie zwolenników PiS kontakt ze zwolennikami opozycji wiąże się z pozytywnymi postawami wobec nich – im częstsze są interakcje z wyborcami partii opozycyjnych,
tym cieplejsze są uczucia żywione wobec tej grupy, większe zaufanie wobec jej członków oraz mniejsza dehumanizacja

—czytamy w raporcie.

Zwolennicy partii opozycyjnych uważają, że są bardziej nielubiani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej

—czytamy dalej.

W świetle ostatnich oskarżeń wobec obozu władzy o sianie nienawiści, ten raport wygląda co najmniej zaskakująco…

https://wpolityce.pl/polityka/430557-ciekawe-kto-kogo-bardziej-nienawidzi-raport

PK.: widać, że PiSowska badaczka nie analizowała choćby mojego bloga, bo po takiej analizie doszłaby do zupełnie odmiennych wyników. Analizując treści przekazywane przez braci Karnowskich łatwo można usprawiedliwić stan psychiczny mordercy Adamowicza. Wczoraj również zadałem sobie ponownie oglądanie "Wtylewizji". Tą Niagarę kłamstw, nienawiści, oszczerstw i szyderstwa wytrzymałem tylko 15 minut, ale nawet w tym krótkim czasie ilość nienawiści i chamstwa wylewających się z wyświetlanych komentarzy telewidzów pokazała, że apele i zobowiązania do zarzucenia "mowy nienawiści" są wyłącznie pobożnymi życzeniami.
Takie media, już do tego stopnia pokazały, że każda, nawet najbardziej kretyńska i nienawistna wypowiedź, jest akceptowana. Tego samymi apelami się zahamować nie da. Tu potrzebne jest bardziej radykalne działanie, a te działania są w ręku tych, którzy nadal pławią się w szambie nienawiści oraz których te wszystkie chamskie trolle słuchają, chociaż już nie wiem czy kogokolwiek słuchają. Tak więc trzeba selekcjonować publikowane komentarze, a przede wszystkim zmienić samemu język przekazu. Temperaturę rozkręconej przez te media nienawiści trzeba koniecznie schłodzić, a nie nadal, w imię partykularnych interesów politycznych grup, nadal podgrzewać. W przeciwnym wypadku, to gdańskie morderstwo może znaleźć naśladowców.
I żadne opowieści o chorobie psychicznej zabójcy nie zmienią rzeczywistości pokazującej czym się jego nienawiść żywiła.

xy @ 87.105.71.*

wysłany: 2019-01-22 09:44

A mi się takie coś nawinęło w ramach edukacji ekonomicznej dla " poszukiwaczy" ekonomicznych klęsk PiS - u.

Ciekawe czy odnotują to ci, którzy np. kłopoty ze sprzedażą koni w Janowie wieszczą jako sygnał upadku gospodarczego RP?

"Mamy poziom długu najniższy od dziewięciu lat" - poinformował premier Mateusz Morawiecki komentując ostatnie dane Eurostatu dotyczące długu publicznego Polski do PKB za trzeci kwartał 2018 roku.

Szef rządu napisał na Twitterze, że z danych Eurostatu wynika, że dług publiczny do PKB Polski spadł po III kwartale 2018 do 49,4 proc.

Eurostat poinformował, że polski dług publiczny, liczony według metodologii ESA2010, na koniec III kwartału 2018 r. wyniósł 49,4 proc. PKB wobec 50,4 proc. PKB w II kw. i wobec 51,9 proc. PKB w III kw. 2017 r.

Poza rokiem 2014 - kiedy PO skonsumowało OFE - mamy poziom długu najniższy od dziewięciu lat. To kolejny dowód, że nasza polityka gospodarcza i finansowa jest prowadzona w sposób racjonalny i odpowiedzialny

- dodał.

PK.: nikt nie zaprzecza, że dzięki światowemu boomowi, sytuacja ekonomiczna Polski nie jest zła. Wszyscy, natomiast, przewidują, że w obliczu nadciągającego kryzysu może się poważnie załamać. Pierwsze oznaki już są.
A klęska stadniny w Janowie jest tylko przykładem na efekty zamiany fatalnych "PO-wskich" specjalistów na tych lepszych i bardziej profesjonalnych, wybranych na drodze konkursu, spośród najlepszych.

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2019-01-22 16:11

No i co infantylny staruchu, dzieciaczku rozkoszny z siwą głową?

Zwieracze nie działają i znowu łajno poleciało:

PK.: widać, że PiSowska badaczka nie analizowała choćby mojego bloga, bo po takiej analizie doszłaby do zupełnie odmiennych wyników. Analizując treści przekazywane przez braci Karnowskich łatwo można usprawiedliwić stan psychiczny mordercy Adamowicza.

Ale ..., jak to bywa ze zdziecinniałymi staruchami, o mentalności ****rza, ani przeprosin, ani publikacji mojego poprzedniego wpisu o autorce i platformie badawczej.

Należało się po Panu spodziewać, zero refleksji i zero odwagi, żeby przyznać się do błędu.

Przez takich bezmyślnych " siewców" " języka miłości", że użyję waszych " metod", to ja też mogę napisać, że wasz wyznawca próbował wtargnąć w celach terrorystycznych do Pałacu Prezydenckiego????????????????????????????????????????????????????????????????????.

PK.: z ust Pańskich płynie sama mowa miłości, a Prezydent i Premier nawoływali, do czego nawoływali?, coś obiecywali. Pan jednak głuchy, bo nie rozumie, co znaczy stać się zamiast nienawidzącym nawet samego siebie i zakompleksionym chamem - normalnym Obywatelem RP. Skąd Pan wie, że był "naszym wyznawcą", i że miał cele terrorystyczne? Chyba jest Pan przypadkiem posiadającym nienawiść w DNA.

Jest Pan typowym widzem "Wtylewizji". Analizując poziom, kulturę i język tej audycji i zestawiając ze "Szkłem Kontaktowym" widać wyraźnie, kto co ogląda i do kogo jest co skierowane. Marcin Wolski robi audycję dla prymitowno-knajackiej części, a TVN dla tej normalnej części naszego Narodu.

Tak na marginesie, to 26.01. były prezes KNF ma opuścić areszt choć prokuratura wnioskowała przedłużenie. Skąd o tej dacie, już 2 tygodnie temu, wiedział prezes NBP, Glapiński? Od wróbelków?

Widać nie tylko Pan zapomniał o apelach Prezydenta i Premiera, bo https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tak-prokuratura-wyciszala-mowe-nienawisci-analiza/jrk4ljf

Pod rozwagę: https://lublin.onet.pl/lublin-i-wroclaw-falszywe-alarmy-bombowe-w-biurze-po-i-w-urzedzie-wojewodzkim/0c9r9zr

Wieńczysław @ 176.114.235.*

wysłany: 2019-01-26 12:12

Oto najnowsze wieści z frontu walki z nienawiścią w wykonaniu PO:

https://polskatimes.pl/radny-z-krakowa-chce-egzekucji-kaczynskiego-i-dudy/ar/9241927

PK.: wyciąga Pan starocie z 2015. Nie wiem czy radny jest nadal radnym, bo się tą wypowiedzią nie popisał.
Wpis jednak natychmiast usunął i publicznie zań przeprosił. Takiego zachowania w przypadku Naczelnika nie stwierdziłem. Gdzie przeprosił za ZOMO, za kukłę Wałęsy, za zdradzieckie mordy?

Przyzna Pan, że nie są to porównywalne przypadki. Do tego krakowski radny nigdy nie był premierem RP i nie jest szefem rządzącej w RP partii.

Tak więc skucha!

P.S. Dlaczego Naród ma świętować 6-tą rocznicę śmierci matki posła Kaczyńskiego?

Jak Pan ma kogoś z rodziny, którego rocznica śmierci będzie w najbliższym czasie, to niech zaprosi posłów i marszałków i ministrów, by wpadli.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: