Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

10.08.2018, piątek - "ulepszanie" kolanem

2018-08-10 13:51
"Pracownicy Biur Legislacyjnych Sejmu i Senatu zgłosili ponad 600 poprawek, uwag i wątpliwości do 12 nowelizacji ustaw sądowych - informuje Radio Zet.
Jak wynika z analizy dziennikarki radia Joanny Komolki, pracownicy zwracali uwagę m.in. na to, że przechodzenie w stan spoczynku sędziów po 65. roku życia jest niekonstytucyjne, niezgodne z konstytucją są zapisy o de facto braku możliwości odwołania się sędziego od negatywnej opinii KRS co do dalszego jego orzekania po ukończeniu 65. roku życia. Eksperci zwrócili też uwagę na zbyt duże uprawnienia Prezesa Izby Dyscyplinarnej SN, w tym decydowania w kwestiach budżetowych całego Sądu.

Pracownicy Biur zaznaczyli także, że "projekty nowelizacji były przygotowane niezgodnie z techniką legislacyjną, a podczas ich uchwalania złamano tzw. zasadę trzech czytań".

Joanna Komolka zaznaczyła również, że "poprawki opozycji, uwagi zgłaszane np. przez RPO, SN czy HFPC nie były w ogóle brane pod uwagę, czasem nawet nie wysłuchiwane podczas posiedzeń komisji"." (źródło Onet)

Sejm "dobrej zmiany" za duże pieniądze (nasze, podatników) zatrudnia wyselekcjonowanych specjalistów w Biurach Legislacyjnych Sejmu i Senatu. Mają oni - w założeniu - opiniować zgodność z prawem przygotowywanych ustaw.

Jednak okazuje się, że to wyrzucone pieniądze, bo Nowogrodzka wie lepiej co jest zgodne, a co niezgodne z prawem. Zgodne jest to, co pasuje do bieżących koncepcji Kaczyńskiego, a niezgodne to, co akurat nie pasuje.

Tak to jest jak "rewolucję" robi się na kolanie i wyłącznie pod konkretne zamówienie polityczne.

To jest tylko psucie państwa oraz psucie prawa zamiast jego reformowania.

To jest postępowanie na zasadzie: "i co mi zrobicie?".

Jedyną tamą takiej arogancji władzy mogą być obiektywne instancje europejskie, bo polskie nie są przez rządzących respektowane i absolutnie zmarginalizowane. Opozycja niemrawa i bez pomysłu na sposoby walki o prawa obywateli, a media - nawet te pozarządowe - nader słabe.

Najlepszą ilustracją sprawności rządzących jest sprawa nowelizacji trybu wyborów do PE. Najpierw wszyscy karnie podnieśli rękę za, teraz jednak się okazuje, że właściwie od początku byli przeciwko. To nie rząd, sejm i senat tylko kabaret w reżyserii aroganckiego Prezesa. Byłoby nawet śmieszne, żeby nie dotyczyło nas wszystkich i dlatego staje się smutne.

Wyborco, nie daj się dalej robić w bambuko. To jest jawne nas obrażanie i kpina z naszej inteligencji. 500+ i 300+ to nie wszystko! Chętniej widziałbym tu profesjonalizm+ oraz inteligencję+, a w zamian dostajemy arogancję+, chamstwo+ oraz głupotę posłusznych karierowiczów++++ połączone z brakiem profesjonalizmu.

Komentarze

Wieńczysław @ 176.114.235.*

wysłany: 2018-08-10 14:42

A czy Joanna Komolka przeprosiła już za rozpowszechnienie ordynarnego kłamstwa o tym, jakoby kpt Arkadiusz Protasiuk miał powiedzieć tuż przed katastrofą słowa "jak nie wyląduje, to mnie zabiją"? Ta pani słynie z kolportowania fejk newsów, nie może więc dziwić, że dla p. Kucharskiego jest wielkim autorytetem dziennikarskim.

PK.: niestety słowa kpt. Protasiuka pozostaną tajemnicą na zawsze.
Zamiast się czepiać proszę się postarać o opinie Biura Legislacyjnego. Po ich przeczytaniu, zapraszam do dyskusji. (Co do fejk-newsów, to polecam te Kurskiego, Ziemkiewicza, Gmyza, Czarneckiego, itp.)

Dla p. Wieńczysława wszystko, co nie sławi PiS jest kłamstwem, prowokacją i aktem antypaństwowym. Niestety takie podejście uniemożliwia jakikolwiek dialog i zawęża Pańskie horyzonty.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: