Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

14.02.2018, środa - prawo dla każdego

2018-02-14 15:11
W załączeniu mała ściągawka dla służb i prokuratorów z uwzględnieniem prokuratora generalnego, który mimo posiadania dyplomu prawa UJ wykazuje poważne luki w znajomości obowiązującego prawa, z prośbą o zapoznanie się i wdrożenie:
https://www.arslege.pl/rasizm/k1/a293/
https://www.arslege.pl/propagowanie-faszyzmu-lub-innego-ustroju-totalitarnego-lub-nawolywanie-do-nienawisci/k1/a292/
https://www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s202/
https://www.google.pl/search?client=firefox-b-ab&dcr=0&ei=xE2EWsLZEoWRmgW-yaFw&q=art+216+kk&oq=art+216+kk&gs_l=psy-ab.3..0j0i7i30k1j0j0i7i30k1j0j0i7i30k1l3j0i7i10i30k1j0i7i30k1.7867.9045.0.11947.2.2.0.0.0.0.266.519.2-2.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.2.517....0.WFBSQKRH9OM
https://www.google.pl/search?hl=en&q=konstytucja%20art%2013&ved=0ahUKEwjWhe-Zy6XZAhUBvywKHZKKAcgQsKwBCEsoBDAB&biw=1366&bih=631

W polskim prawie wszystko jest zapisane (patrz powyżej). Tak więc służby, choćby policja, zamiast ochraniać rozmaite demonstracje, "happeningi", wystąpienia publiczne typów takich jak Międlar czy Rybak, kiboli wywieszających określone bannery na stadionach, powinny natychmiast działać i przestępców zatrzymywać lub przynajmniej spisywać. Podstawę prawną mamy i?

Czyżby do obowiązków służb nie należało nadzorowanie przestrzegania prawa?

Użycie dobrego polskiego prawa jest jedyną metodą na ukręcenie łba uwolnionemu przez PiS dżinowi rasizmu i faszyzującego nacjonalizmu.

Tu kalkulacje wyborcze są absolutnie nie na miejscu, bo dalsze przymykanie oczu na podobne łamanie prawa rozzuchwala przestępców oraz szkodzi i Polsce i Polakom. To może się odbić rykoszetem i wówczas ci sami, którzy te demony uwolnili będą opluwali tych, którzy Polakom (niestety wszystkim, bo tak to działa) przykleją gębę rasistów i faszystów. Szanowni Panowie, to nie tamci będą ponosili winę za takie widzenie Polaków, to wy, swoimi cynicznymi politycznymi kalkulacjami, sami ów fatalny i fałszywy obraz Polaka teraz tworzycie.

Apeluję więc do panów Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Ziobry i Jakiego by zamiast wymyślać kulawe ustawy zajęli się realizacją swoich uprawnień, do których zmuszają ich istniejące paragrafy kk i artykuły Konstytucji. Są oni bowiem, jako urzędnicy państwowi, zobowiązani do natychmiastowego informowania odpowiednich organów o przestępstwach, o których "powzięli wiedzę". Nie lawirowanie, nie opowiadanie o nikłej szkodliwości społecznej, o nielicznych wypadkach. Nie, bo każde przestępstwo powinno być ścigane z przewidzianą prawem surowością.

Moim marzeniem jest, by Polska była państwem prawa i to sprawiedliwie w stosunku do wszystkich swoich obywateli. Nie wybiórcze typowanie i wybieranie kogo się opłaca, a kogo nie ścigać za dokonane przestępstwa. Kodeks Karny i Konstytucja obowiązują w równym stopniu wszystkich.

Komentarze

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2018-02-14 22:35

Panie Pawle, do kogo Pan adresuje ten apel? Przecież ONI tego nie czytają. ONI wiedzą duuużo lepiej niż my, małe robaczki, co w tym kraju jest potrzebne. ONI już to dawno zdefiniowali, że trzeba to wszystko(Konstytycję przedewszystkim, sądy, ordynację wyborczą) przeorać, zmieszać z panslawinistycznymi urojeniami, doprawić własnym kato-nacjonalistycznym smrodkiem i tym zaklejać usta inaczej myślącym.Wcześniej udało IM się części narodu zochydzić ostatnie 20 lat tak by ich 30-stoprocentowy SUWEREN nabrał przekonania, że jest ICH 99%. Jednego należy być pewnym, że to się da tak mamić SUWERENA, tylko jak długo?

PK.: przecież napisałem. Do panów Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Ziobro, Jakiego, itp., ale również do normalnych policjantów, prokuratorów i sędziów. Mogę również dodać pana Zielińskiego, tego od konfetti.

A oto jak min. Jaki, po raz kolejny, potwierdził swoją pełną profesjonalność i skuteczność:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/reprywatyzacja-kamienicy-przy-ul-nabielaka-kara-ktorej-nie-ma/pm0v6kw

A Macierewicz po Jaegerze, Misiewiczu "przytulił" kolejnego 20-to latka na dyrektorski stołek. Są tylko dwie możliwości: albo nikt poważny nie chce z nim pracować, albo ma skłonności pedofilskie.

O Narodzie, kto nami rządzi!!!!!!!

z netu @ 109.241.186.*

wysłany: 2018-02-15 17:56

(...)
Szłapka w swoim wiernopoddańczym liście pisze tak: w Polsce miliony Polaków nienawidzą PiS. Miliony popierają Pana, Panie Timmermans i chcą, żeby Pan bronił demokracji i praworządności, bo obydwie te wartości tak ważne dla Europy i Pana są u nas zagrożone.

Jak można być taką mendą i donosić na swój kraj niczym szmalcownicy na Żydów. W czasie wojny , często państwo podziemne wydawało wyroki na szmalcowników. Na Szłapkę wyrok powinni wydać wyborcy, żeby takie indywiduum jak Szłapka nigdy nie znalazł się w sejmie.
Jakim prawem ten chłoptyś wypowiada się w moim imieniu?

PK.: tylko część z Pańskich mądrości publikuję, by pokazać czytelnikom poziom intelektualny autora oraz pokłady chamstwa i nienawiści w nim drzemiące.

Drogi "z netu", pan Szłapka nie w Pańskim imieniu występował, a w imieniu tych którzy PiS-u nienawidzą, a Pan przecie do nich nie należy, więc proszę się nie czepiać. Nie umie Pan czytać?

Po drugie nie jest to donos na Polskę, tylko skarga na zbrodnie dokonywane na Narodzie przez PiS, a PiS to (na szczęście) nie cała Polska.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-15 19:21

Panie Pawle pełen podziw za spokojną odpowiedź trollowi ruskiemu. z netu @ 109.241.186.* wyraźnie reprezentuje interesy sił wschodnich, planujące dumny Naród zamieszkujący w Europie Centralnej przekształcić w Katolicką Białoruś Narodu Polskiego. Pan poseł Szłapka słusznie się temu przeciwstawia i gdybym mógł na niego głosować, to z pewnością ma mój głos. Demokracja i praworządność są z pewnością wartościami, które Polacy powinni bronić i widać wyraźnie, że są teraz w Polsce zagrożone. Wolacy oczywiście tego nie rozumieją. Wolacy wolą Rosję i wpis z netu @ 109.241.186.* świadczy jednoznacznie o tym.

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2018-02-15 19:56

www.youtube.com/watch?v=sDVgVD2DjdM

PK.: serdeczne podziękowania na ręce posła Kukiza za wprowadzenie podobnych "wybitności" do sejmu. I takie "coś" jest posłem RP!!!

Czy przypadkiem nie przedstawiciele MW firmowali happening w Katowicach z szubienicami?

Jeśli ktoś jest szefem MW, to musi się liczyć z faktem, że niektórzy jego działalność uznają za bliską grupom faszyzującym. Nie ma w tym nic dziwnego. To jest ryzyko "zawodowe".

Nie widzę powodów by się oburzać. Sam chciał, albo za głupi żeby to zrozumieć.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-15 22:41

Do B+:pan Andruszkiewicz użył słowa "zdrajca" po to by obrażać konkretne osoby. Dziwi się, że i on jest obrażany. No i znów,proponuje metodę PIS czyli Prokurator i Sąd. Problem w tym, że obecny rząd zniszczył zaufanie do obu tych instytucji. Posłowie nie są od tego by chodzić po sądach tylko by uchwalać mądre prawo. Gdyby pan Andruszkiewicz i inni posłowie byli wybierani za mądrość mielibyśmy mądre prawo ale widać jego wyborcy wolą by poseł cechował się tylko "kąśliwym" językiem i podział Polacy-Wolacy się pogłębiał. Putin się cieszy!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-15 22:49

Panie Pawle proponuję odnaleźć w sieci :"Rozmowa z Magdą Jethon" Pozwolę na sobie zamieścić dwa cytaty:„…Pisowcy publicznie mówili, że książkę napisał nieodpowiedzialny narkoman, ale jednak wyrzucili Macierewicza i prawie wszystkich jego współpracowników. Zrobili totalną czystkę w Ministerstwie Obrony – i to nie zwyczajną czystkę polityczną, tylko taką, jaką się robi, kiedy się czyści gniazdo szpiegów albo przestępców. W tym przypadku można przypuszczać, że to było gniazdo i jednych, i drugich”. No, i jeszcze jeden: „Kluczowe jest, żebyśmy sobie uświadomili, że jesteśmy na wojnie z Kremlem, nie z PiS-em. Rosja wykorzystuje PiS, cyniczni liderzy PiS-u mniej lub bardziej chętnie się na to godzą – ale wyborcy PiS to ludzie oszukani.
Oczywiście, Kreml nie jest wszechmocny, nie generuje wszystkich naszych problemów. Ale po mistrzowsku nasze problemy wykorzystuje, żeby nas niszczyć”. Warto przeczytać całość.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-16 23:53

Panie Pawle, proponuję przeczytać wywiad z Jadwigą Staniszkis. Tu zamieszczę tylko cytat: "Komuś zależy - mówi pani. Komuś wewnątrz obozu władzy czy jednak podmiotowi zewnętrznemu? Komuś zewnętrznemu, za pośrednictwem kogoś wewnątrz. Nie chcę wskazywać palcem, ale to jest ewidentne. Izolacja Polski to jest poddanie całej Europy Środkowej. Ale pamiętajmy, że granica Europy Środkowej to jest, w sensie kulturowym, zachodnia granica Niemiec. Nie wschodnia. I Merkel to doskonale rozumie. Ona ma wyczucie tego wspólnego dziedzictwa kulturowego, tych wszystkich dziwnych analogii. Wie, że izolacja Polski to krytyczne zagrożenie, rozumie, że to by zmieniło cały układ. I wie, że jeżeli to nastąpi, to Niemcom pozostanie tylko przebijanie się na Zachód, podkreślanie swej trwałej przynależności do Zachodu, a nie odpowiedzialności za Wschód. A jeśli nie zmienimy kierunku, to ile nam zostało czasu do momentu, w którym staniemy przed koniecznością kolejnego historycznego wyboru geopolitycznego? Nie będzie żadnego momentu historycznego wyboru. To się wszystko odbywa krok po kroku, niepostrzeżenie, poprzez uzależnianie w różnych dziedzinach. Problemy energetyki, problemy inwestycji, wyłuskiwanie w machinie państwa i gospodarki konkretnych ludzi i wprowadzanie w ich miejsce swoich pionków. Tu zresztą przecież nie chodzi o żadne nowe zabory, tylko o izolację - to ona w zupełności wystarczy Rosji. W korytarzu na Zachód jesteśmy dużym i ważnym krajem. Nasz los wpłynąłby wystarczająco na losy całego kontynentu."
Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/jadwiga-staniszkis-w-pis-nasila-sie-walka-o-wladze-kaczynski-nad-tym-nie-panuje,12938644/3/

PK.: teoria nie jest ani nowa ani odkrywcza, bo dla każdego jest absolutnie jasne komu jest na rękę rozbijactwo jedności europejskiej w wykonaniu Orbana i Kaczyńskiego. Polityka Rosji polega na rozmowach z poszczególnymi członkami UE, a nie bezpośrednio z Brukselą. Kto nie rozumie, że alternatywą na obrażanie się na Brukselę są "zielone ludziki" w Polsce jest wrogiem Polski i należy go odsunąć od wszelkich wpływów politycznych.

Naszym celem winna być możliwe najściślejsza koordynacja polityki z krajami jądra UE z wprowadzeniem Euro i wspólnej polityki obronnej i zagranicznej. To jest jedyna droga ucieczki przed uściskiem syberyjskiego niedźwiedzia.
https://businessinsider.com.pl/finanse/wejscie-do-strefy-euro-opinia-marka-belki/8jl2e7q

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: