Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

07.02.2018, środa - wstawanie z kolan

2018-02-07 15:03
Pierwszy wstał z kolan Prezes. Pokazał swoją siłę wykrzykując o kanaliach i tym podobnych, a wszystko z mównicy sejmowej w trybie "poza trybem". Na łagodności tego wystąpienia nie poznał się przegrany przedstawiciel "totalnej opozycji" i zgłosił sprawę do Komisji Etyki. Jak mógł? No ale jako totalny, totalnie neguje wszystko dobro płynące z ust Prezesa i tym należy ten jego nierozważny krok usprawiedliwić.

Zgłoszenie wpłynęło więc Komisja musiała rozpocząć procedowanie. Na jej styczniowe posiedzenie nie był łaskaw się zgłosić Prezes (pewnie zajęty) więc procedowanie przesunięto na następne posiedzenie. Tu jednak, poza Prezesem, nie zgłosił się, chcący koniecznie być uczestnikiem owego procedowania poseł Długi (Kukiz15). Czekamy na następne posiedzenie, ale jest postęp, bo Komisja uznała, że obecność Prezesa na posiedzeniu nie jest konieczna.

Jako drugi wstał z kolan europoseł Czarnecki i był uprzejmy zestawić europosłankę Thun ze szmalcownikami. Choć historyk, pewnie przespał wykład o szmalcownikach i nie przewidział, że Parlament Europejski jest lepiej poinformowany i w ramach totalnej walki z patriotycznie myślącym Czarneckim, ukarał go pozbawieniem funkcji (a z tym dodatku funkcyjnego) wiceprzewodniczącego Parlamentu. Jest to oczywisty atak zagranicy i komunistów wspieranych przez PO na broniącego polskiej racji stanu wielkiego polityka, który już z niejednego partyjnego garnka się pożywiał. Zawsze wierny, zawsze wyważony, zawsze celnie oceniający wszelkie zdarzenia i popierany przez wszystkie media (choć niektóre powinny go dawno skreślić z listy gości) i tu takie niezrozumienie i to wyrażone przez ponad 2/3 europarlamentarzystów. Ani chybi Tusk, ze strachu przed zawsze wszędzie głoszoną przez Czarneckiego prawdą w tym swoje poplamione krwią paluchy maczał.

Następnie wstał red. Sakiewicz i w sposób niezmiernie elegancki zaliczył w studiu telewizyjnym polską europosłankę Thun do narodu niemieckiego. A wezwany do przeprosin był uprzejmy przyznać, że nie włada językiem niemieckim i ten fakt uniemożliwia mu przekazanie przeprosin Róży Thun w rozumianym przez nią języku. Czemu miałby przepraszać za pokazanie typowej polskiej tolerancji?

Ale następny wstający był już zbiorowy. Wstał - w pośpiechu - i Sejm i Senat przepychając ustawę IPN. Ponieważ w trakcie tego wstawania mieliśmy do czynienia ze zbiorowym powstającym dodało to tej czynności i znaczenia i powagi, i to do tego stopnia, że hałas owego powstawania został zauważony w wielu krajach.

Ostatnim powstającym został Prezydent. Ten jednak, choć wstawał w tej samej sprawie, uczynił jednak to tylko częściowo. I chwała mu za to, bo dał tym samym szansę powstania TK.

Żal tylko, że to wzmożone powstawanie bije rykoszetem w tych, którzy już dawno stali, bo tamci niech sobie wstają, ale proszę na własne konto, a nie w moim imieniu i dla mojego dobra, bo mnie o zdanie nikt nie pytał.

Komentarze

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2018-02-07 17:38

Żałosne, ale z drugiej strony czytając to i widząc Pańska frustrację, bezcenne.

PK.: owszem, żałosne, że tacy nami dziś rządzą, a frustracją największą wykazał się dziś R.Czarnecki. Nie umie tej własnej głupoty przepracować i coraz większe bzdury opowiada. Strasznie go to wstawanie pokaleczyło, zwłaszcza w głowę.

A do tego chamstwo, buta i hucpa panów Sakiewicza i Czarneckiego są przecież tak typową cechą nowych elit kulturalnych "dobrej zmiany". Brawo!

A przykład dał wrażliwy żoliborski inteligent. I Żoliborz i inteligencja się wstydzą.

porażające @ 109.241.186.*

wysłany: 2018-02-07 21:29

Pierdzielisz pan jak mały kazio przy dużym piwie !!!!!!!!!!!!! Ot podnóżek potrzebujący mieć nad sobą swojego pana !!!!!!!!!

PK.: ja żadnego pana nie potrzebuję, a wy też, bo macie PREZESA (pana nad panów) - ten wie wszystko i zawsze najlepiej. A prawda ma to do siebie, że boli i lepiej jej nie widzieć, bo wówczas trzeba by zacząć samodzielnie myśleć (co bywa trudne i jakże niewygodne oraz uciążliwe) zamiast bezkrytycznie powtarzać wielkie i objawione prawdy (pijąc duże piwa) - nawet te najbardziej durne jak choćby wszystkie "usprawiedliwienia" Czarneckiego. Za butę, kłamstwa, oszczerstwa, chamstwo i arogancję, w normalnym świecie, trzeba płacić. Wstawanie z kolan nie znaczy podstawiania nogi tym od dawna stojącym. To nie jest metoda, ale jakże chętnie przez PiS stosowana.

Szkoda, że Polskę, czyli i Pana i - niestety - również mnie reprezentuje osobnik o umysłowości i mentalności kibola.

https://vod.pl/programy-onetu/fakt-opinie-marek-borowski-802/s9xl9kk#0

AW @ 83.26.235.*

wysłany: 2018-02-08 17:05

Bardzo trafnie to zostało zebrane ... Pozdrawiam

PK.: ja również.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-09 13:36

Fajnie pan pisze o sprawach 'warszawskich". Jednak, jako, że jest ten blog pisany na forum lokalnym brakuje mi w nim opinii i relacji o tym co się dzieje u nas w okolicy. Spraw dotyczących naszych PISowskich działaczy przecież nie brakuje. Atak budżetem w prezydenta Zawiłę prowadzony przez PIS i "dresiarzy" moim zdaniem dzięki skutecznej akcji prezydenta pt. nie damy na "kościół" jak nie będzie budżetu, (prasa lokalna ujawniła trzy inwestycje w tym obszarze) nie został niestety przez pana opisany. Zabrakło też pozytywnego komentarza do wyczynów naszego radnego Szymańskiego na ziemi niemieckiej. Nikt go nie pobił ani żaden polityk niemiecki go nie zwyzywał, a przecież PIS, ten warszawski, gdy do nas działacze niemieccy przyjadą pluje jadem. Nie zgadzam się z pana opinią, że zameczek na Zabobrzu należy sprzedać. Mamy też szum wokół KSWiKu. Narodowe instytucje finansowe zmuszają gminy karkonoskie do tego by sprzedały wodociągi niemieckiej prywatnej firmie. Dla mnie to skandal. Wodociągi i kanalizacja to przecież "monopol naturalny". Monopoli się nie prywatyzuje i już! Proces prywatyzacji wymiaru sprawiedliwości jest prowadzony i prywatne spółka o nazwie PIS już prawie może robić co chce. W Jeleniej Górze w dniu 22 bm. odbędzie się pierwszy proces na wniosek tego właściciela. Warto obserwować jak to teraz zadziała. Moim zdaniem będzie to "pierwszy polityczny proces' w Jeleniej Górze od lat 80-tych. Pani Agnieszka ma się czego obawiać. Może pan w tej sprawie coś skrobnie? Podobno, mecenas Giertych się podjął jej bronić?

PK.: po co mam pisać, skoro Pan świetnie to zrobił.

Dodam tu jeszcze najnowszy wyczyn Prezesa.
Najpierw zawłaszczył warszawski Plac Piłsudskiego, bo - podobno - był istotny dla obronności kraju. Wówczas już wyrażałem moje wątpliwości co do prawdziwości wyznań pana Wojewody. No i teraz rozpoczęto na placu budowę twierdzy obronnej przed Niemcami, Izraelem i Ukrainą, która przybiera formę niezwykle istotnego dla tejże obronności pomnika smoleńskiego. Tak, z zewnątrz jakby na fragment muru obronnego wygląda.

Kolejna prezesowska nocna akcja, bez konsultacji, bez pytania o zdanie Warszawiaków, bez takich bzdurnych formalności jak uzgodnienia urbanistyczne i architektoniczne, pozwolenia na budowę, po prostu pokazanie, że Polska jest prywatnym kartofliskiem PiS i będzie sobie budował co chce i gdzie chce. Kłamstwo o obronności było tylko dla gawiedzi, bo i tak środkowy palec Prezesa był przygotowany. Buta, kłamstwo i arogancja przekraczająca wszelkie granice, ale to sposób rozmowy Prezesa z Narodem.

Mnie, nawet na mojej działce nie wolno nawet szopki bez odpowiednich formalności postawić, bo zostanie okrzyknięta samowolą budowlana, ale Prezesowi?
Ja bym musiał pytać sąsiadów o opinię, ale Prezes?
Przecież Suweren wybrał PiS, więc mu wszystko wolno i to przy pomocy mataczenia, kłamstwa i kruczków prawnych? Czy to dla Prezesa nowość? Wszystko tylko na chama i kolanem! Czyżby Naczelnik RP chciał pokazać wszystkim Rodakom, że prawo jest jedynie po to by je omijać?
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wiceprezydent-warszawy-pis-dokonuje-mordu-na-przestrzeni-publicznej/3qw6mhl

Ciekawe która ulica w JG zostanie nazwana imieniem Lecha Kaczyńskiego? Ja sugeruję Wolności, bo ta nazwa, w państwie PiS fatalnie się kojarzy.

500plus @ 94.254.253.*

wysłany: 2018-02-10 08:47

A tutaj ciągle frustracja, żółć i nienawiść.
Ciekawe komu i za co musi pan udowadniać, że wciąż zachowuje "słuszną", antypolską postawę.
No bo jakaś racjonalna przyczyna tego, że systematycznie, niby bezinteresownie wydala pan z siebie te złości i smrody musi być.
Chyba, że jej nie ma a pan zachowuje się zupełnie spontanicznie i szczerze, jak oczadziali ****rze z Hitlerjugend , którzy spontanicznie i szczerze nienawidzili Żydów . Tyle, że w pana czaszce Żydem jest Pisowiec, poza tym nie różni się pan od dziobatych nienawistników z Hitlrjugend.

PK.: najpierw bym poczytał co to Hitlerjugend i jak się to pisze, potem bym się zastanowił o czym piszę, a na końcu co piszę. Ja, swoją postawę, uważam za właśnie najbardziej pro-polską. Myli Pan pojęcia, PiS, to nie Polska. PiS to jest właśnie anty-Polska, to tylko organizacja, która zawładnęła Polską w celu realizacji chorych ambicji jednego człowieka i "dofinansowania" jego najwierniejszych wyznawców.
Proszę o argumentację swojego wystąpienia. Ja nie widzę w moich wypowiedziach podobnej PiS-owskiej nienawiści dla samej nienawiści.
Ale drogą R.Czarneckiego bym nie szedł, bo sam Pan wie dokąd go zaprowadziła.

Wczoraj oglądałem film o zamachu w Bostonie w 2013. I tam padło jakże znajome zdanie. Jeden z zamachowców udowadniał - z pełnym przekonaniem - jakoby 11.09. to rząd USA skierował samoloty na Trade Center, a wszyscy świadkowie byli podstawionymi przez rząd aktorami. A wszystko to w ramach propagandowej akcji obrzydzania Muzułmanów. Jakże to przypomina narrację PiS-u rozprzestrzenianą za pośrednictwem KurInfoTv, gorzej: widać, że ten propagandowy mechanizm działa. Strach się bać.

To nie czepianie się - jak Pan sugeruje - to fakty o owocach wspaniałych rządów wybitnego i patriotycznego min. Macierewicza:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rosja-rozmiescila-w-obwodzie-kaliningradzkim-iskandery/cr8fbtx

xy @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-02-10 17:28

Mocno średnio inteligentny domyśliłby się, że skoro ktoś wcześniej napisał poprawnie Hitlerjugend a następnie Hitlrjugend, to jest to oczywista " literówka ".

Pan się nie domyślił.

Wniosek ?

PK.: wniosek prosty - nienawiść do mnie mu tak do głowy uderzyła, że przestał kontrolować co pisze. Nie tylko o literówkę chodzi, ale o całość.

Czy to takie teraz wytyczne z KC aby przeciwników PiS porównywać albo ze szmalcownikami albo Hitlerjugend?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-11 00:10

Panie Pawle, 500plus @ 94.254.253.* swoim tekstem: "A tutaj ciągle frustracja, żółć i nienawiść" zainspirował mnie do podzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi oceny stanu umysłów po dwóch latach od wyborów. Jestem oczywiście przeciwko PISowi ale PO wcale nie kochałem i dla mnie hasło PIS-PO jedno zło jest wciąż prawdziwe. Jednak za PISu jest zdecydowanie gorzej. Oczywiście, ze względu na metody. Gospodarkę PO rozkręciło i PIS zbiera żniwa ale przecież nam wszystkim żyje się lepiej, chociaż oczywiście obie partie dbają bardziej o wybranych i można podać wiele przykładów transferu "swoich" w obie strony. Dla ekonomistów jest oczywistym, że obecna koniunktura to zasługa przynależności do UE, wprowadzenia wielu regulacji unijnych i oczywiście otwarcia granic. To wszystko jest policzkiem dla Putinowskiej Rosji, która niestety oddziałuje na sytuację w regionie. Biskup Pieronek wprost powiedział, że Radio Maryja powstało za rosyjskie pieniądze. Wiemy, że TVN to amerykańskie pieniądze. Demokrację mamy w powijakach, bo ta by istnieć wymaga świadomych obywateli. U nas, niestety dominuje "homo sovieticus". Gatunek ten ceni mocnych przywódców i do życia potrzebuje wroga. Do tego dochodzi nasza historia, która jest, jak każdego europejskiego państwa tak złożona, że można historią uzasadnić każdą, najbardziej bzdurną tezę. Przecież, w chwili powstania naszego państwa, stoczyliśmy o terytorium sześć wojen ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Państwo powstało, bo obcojęzyczni władcy kazali nam się zabijać nawzajem. Ponadto, musimy też pamiętać o zatargach religijnych i etnicznych. Przypomnę, że antysemityzm był obowiązkiem każdego katolika przed wojną, a cerkiew to był symbol okupacji rosyjskiej i jednocześnie centrum oporu narodu ukraińskiego przed polonizacją. Zatem amunicji do oddziaływania na obywateli przy pomocy tzw. "polityki historycznej" nie brakuje. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat wydawało się, że nasi obywatele dorośli do czasów tzw. post-historycznych w Europie. Problem w tym, że historia dogoniła Europę, a Putin jest carem. Pamiętając, że Piłsudski i Lenin byli agentami kajzerowskich Niemiec to warto przyjąć hipotezę, że dziś też przywódcy mogą być agentami obcych mocarstw. Dziennikarz Piątek bez żenady ale i też bez zarzutów o zniesławienie, pisze o tym wprost. Nie mamy powodu by mu nie wierzyć. Co z tego co napisałem wynika? Wydaje mi się, że tylko jedna rzecz. Polityka historyczna i skłócanie obywateli z powodu starych faktów historycznych na naszym terenie nie wypali. Tu ludzie się ani Rosjan ani Niemców się nie boją, a poza tym, mamy tu taką mieszankę ludności, że metodą "polityki historycznej" PIS tylko sobie wyborców zrazi do siebie. Zatem, wyraz "frustracja" padł we wspomnianym wpisie jako frustracja rządami PISu i to ze strony zwolennika "dojnej zmiany". Kłamstwo Smoleńskie coraz bardziej zwykłym, chamskim, kłamstwem wyborczym. Pod listą nagród ministerialnych na memach: "Głębiej ryj w koryto by nie słyszeć: świnia". Premier, bohaterka 27:1 i trzech ministrów i to najbardziej błyszczących, szczęśliwie dla nas wszystkich, już poza rządem, europoseł reklamujący w Europie słowo "szmalcownik", 447 głosami wywalony za chamstwo. Podłe metody, polegające na wyzwiskach w stosunku do przeciwników politycznych w postaci "kanalie", "zdradzieckie mordy", itd., po to by "homo sovieticus", uznał przywódcę jako silnego, wartego poparcia władcę coraz bardziej zauważalne. No i ilość "skundlonych" wcale nie taka porażająca. Stąd i frustracja, bo wcale nie są tacy pewni, że "Podli i Skundleni" w takich okolicznościach, wygrają w wyborach i to pomimo ustawowego zmanipulowania systemu wyborczego. Zatem, panie Pawle, warto pisać o konkretnych sprawach ważnych dla regionu, a politykę wielką zostawić redaktorom mediów krajowych. Cienizna intelektualna kandydatów PISu wyjdzie sama z siebie i będzie można sobie poużywać. Na pewno skorzystam.

PK.: ależ o kim tu, z miejscowego PiS-u, coś ciekawego można napisać. O Kubackim, o Szymańskim, o Mrozie? Szkoda tuszu.
Czy o wiernej Machałek, która teraz, za zasługi w ministry wysłana została, ale - poza wiernością - nic nie potrafi. Witek została przesunięta na boczny tor, czyli z dolnośląskiego desantu został tylko Morawiecki i Lipiński. Morawiecki co robi, raczej obiecuje zrobić - wiemy, a o pożytkach dla regionu z posłowania Lipińskiego jakoś nic nie słychać.

Niestety przedstawiciele PO czy Nowoczesnej - też mnie nie porwali. Tak więc o kim tu, z jeleniogórskiego grajdołka, pisać. Jeszcze najbardziej aktywna dla regionu jest Czernow.

Wszystko w rękach rozsądnych i myślących wyborców.

P.S. Kaczyński się zorientował, że z tą ustawą o IPN głupio wyszło i teraz próbuje sklejać rozbitą porcelanę, ale zapomniał, że to on sam ją potłukł i że sklejanie będzie trudne i długotrwałe, zwłaszcza gdy mówi się o nim dość pokrętnie. Wówczas nawet składanie przez premiera wieńców w Chełmie Lubelskim nie pomoże:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-musimy-zdecydowanie-odrzucac-antysemityzm/ldzftvw

PK @ 178.37.189.*

wysłany: 2018-02-11 15:03

Proponuję by, w sprawie najnowszej katastrofy samolotu w Moskwie, Macierewicz - w ramach pomocy sąsiedzkiej - zaproponował usługi swojej doświadczonej komisji smoleńskiej do zbadania przyczyn. Przecież przez te długie lata prac analitycznych i eksperymentów naukowych, jego wybitnie profesjonalni specjaliści nabrali już chyba dość doświadczenia i o wypadkach lotniczych wiedzą wszystko.

A do tego o czystym koncie nowej gwiazdy PiS:

"Daniel Obajtek ma mnóstwo szczęścia. Z pensją 3 tysięcy na rękę został milionerem. Rodzina z Pcimia i okolic obdarowała go atrakcyjnymi działkami nad morzem. A teraz jest prezesem Orlenu.

Jeszcze pięć lat temu był technikiem rolnictwa, wójtem małopolskiej gminy Pcim. Od kilku dni rządzi jedną z największych spółek skarbu państwa, paliwowym gigantem – PKN Orlen. Za prezesem Obajtkiem ciągnie się jednak ciągle wiele niewyjaśnionych spraw z przeszłości.

W 2013 roku oświadczenia majątkowe wójta Obajtka zaczyna badać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Śledczy odkrywają luki i braki: jest tam zaskakująco dużo bardzo drogich nieruchomości. Znienacka potrafi mu się pojawić 300 tys. oszczędności. Albo dom za 500 tys. zł, który w następnym roku znika. – Żeby „wyrównać” stan majątku, zmienił wartość domu, raz wyceniał go na 400, a potem już tylko na 150 tysięcy – opowiada „Newsweekowi” jeden z byłych agentów CBA.

Gdy CBA pyta o drogie działki w Kopalinie i Sasinie, atrakcyjnym letnisku nad Bałtykiem, Obajtek tłumaczy: darowizny od rodziny. On sam atrakcyjną działkę oddał w użytkowanie bratu leśnikowi.

Kontrola odkrywa, że Obajtek ukrywa jedną z nieruchomości, sporo gotówki i udziały w spółce. Że pod jedną z jego działek wziął kredyt biznesmen z Pcimia. Z gmatwaniny działek, mieszkań i domów wynika jedno: po 17 latach w fabryce wujów i siedmiu latach pracy jako wójt Obajtek jest milionerem.

Prokurator trochę się dziwi. Obajtek opowiada, że przez 17 lat zarobił dwa miliony złotych.
Prokurator nie bada faktu, że aby zebrać dwa mln zł, Obajtek musiałby zarabiać trzy razy więcej, niż w zarabiał w fabryczce u wujów."

Szyszko ma też szopę w ruinie, a nie tak dawno ścigano za porcję dorsza za 7.50 zł zapłaconą kartą służbową oraz zegarek, ale tamci, to nie byli swoimi, bo swoich traktujemy równo, czyli wszystkich swoich jakby delikatniej i przez palce.

z netu @ 109.241.186.*

wysłany: 2018-02-12 11:36

Czy towarzysze Cimoszewicz i Święcicki zaprotestują po słowa Merkel?

Dla byłych towarzyszy Cimoszewicza ( byłego premiera) i Święcickiego ostatniego sekretarza KC PZPR i byłego prezydenta Warszawy sprawa jest prosta , Polacy mordowali Żydów.

Oświadczenie Angeli Merkel a przedtem ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela burzy ich widzenie II Wojny Światowej. Dla nich było jasne , że to Polacy mordowali Żydów, Cimoszewicz najprawdopodobniej wyniósł to z domu od ojca oficera informacji, a Święcicki ze szkoleń gdy był w PZPR.

Przecież oświadczenia tych antypolaków padły oficjalnie, Święcickiego w publicznej TV a Cimoszewicza w dzienniku Rzeczpospolita.

Tym sposobem ci panowie poparli brednie Polakożercy Grossa , który powiedział, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy.

Oczekuje , że ci byli komuniści wystąpią w prasie o jakieś sprostowanie od kanclerz Merkel i ministra Gabriela.

Przecież oficjalne władze niemieckie muszą się mylić, oni tzn. ci niby Polacy i Gross wiedzą lepiej.

PK.: niech Pan lepiej poszuka w necie i jeśli już zabiera głos, to niech łaskawie nie kłamie!
Oświadczenia władz niemieckich dotyczyły obozów śmierci i odpowiedzialności za zbrodnie niemieckich nazistów. Od przeszło 50 lat Niemcy przerabiają ten plugawy okres ich historii i wielokrotnie już przyznawali się do sprawstwa tych zbrodni. Tak więc nic nowego się nie stało. Niemcy mają odwagę przepracowywać nawet te najczarniejsze fakty ze swojej historii. Prowadzą również badania i zastanawiają się aktywnie dlaczego Naród niemiecki wówczas milczał. Prowadzą też akcje oświatowe uświadamiające niemieckie winy.

Polacy, lub raczej ci, którzy dziś, licząc na luki w wykształceniu wśród takich jak Pan, opowiadając że są właścicielami jedynej prawdziwej prawdy, szkodliwie i bezczelnie zakłamują historię i na siłę zaprzeczają jej faktom zamiast się z nią zmierzyć.

Nie wiem ilu Niemcy zabili Żydów (z twierdzeniem jakoby mniej niż Polacy się nie zgadzam), ale wiem, że Polacy zabili dziesiątki tysięcy Żydów i żadne oświadczenia Naczelnika i Premiera tego nie zatrą. Nie chodzi o ściganie się na cyfry, chodzi jedynie o przyznanie się do prawdy historycznej. To, że Polacy świadomi prawdy historycznej głośno o niej mówią, nie znaczy by byli "antypolakami". Niech Pan więc się douczy i przestanie bezczelnie kłamać i obrażać Polaków stawiających czoła prawdzie, bo to - poza tym, że chamskie - jest jedynie przeciwskuteczne i antypolskie.

B+ @ 83.5.201.*

wysłany: 2018-02-12 15:35

PK.: takich drani nie publikuję. Rzeczywiście ma on rację, że przemawia tylko do swojego plemienia. Ja do niego nie należę, a Pan?
Temu facetowi coś odbiło, bo kłamie i zmyśla jak najęty i to bezkarnie, a siedząca obok niego panienka (podobno dziennikarka?) rozbawiona, że ho,ho.
Żenada!!!!!!

Przytaczam ranking oglądalności programów TV. Jak widać telewizji, w której się produkuje polecony przez Pana jegomość brak w pierwszej 20-ce. To o czymś świadczy.

B+ @ 83.5.201.*

wysłany: 2018-02-12 21:08

www.youtube.com/watch?v=c69w8fj599U&pbjrelod=10 A tu jest równie dobry film jak ten nieopublikowany przez Pana.

PK.: podał pan zły adres.

bu3las @ 94.254.255.*

wysłany: 2018-02-14 01:20

A to Pan opublikuje?

Wypowiedź: "Czuję się winny za Holokaust, chociaż ja sam nie zrobiłem nic złego" – poparło zdecydowanie 4,5 proc. ankietowanych; skłonność do zaakceptowania tej opinii zasygnalizowało 5,9 proc. 55,7 proc. pytanych zdecydowanie odrzuca winę, dalsze 20,5 proc. raczej ją odrzuca.

Mamy do czynienia ze zniekształceniem pamięci historycznej – powiedział kierujący projektem badawczym Andreas Zick z Instytutu interdyscyplinarnych badań nad konfliktami i przemocą (IKG) w Uniwersytecie Bielefeld.

Niemcy wzrastają w świadomości, że to były niemieckie obozy, że Niemcy je zbudowali – zaznaczył szef EVZ Andreas Eberhardt. Jak dodał, "bardziej złożona sytuacja panuje w Izraelu".

Powyższe cytaty zaczerpnięte z ONET-u.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ponad-polowa-niemcow-uwaza-ze-ich-rodzina-byla-ofiara-hitlera/h71spxl?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

Panie Pawle, Pan znawca Izraela, mógłby nam objaśnić tą "bardziej złożoną sytuację" w Izraelu?

PK.: a co to ma wszystko wspólnego z bublem prawnym Jakiego o IPN?
I pytanie dodatkowe:
dlaczego ludzie urodzeni w latach 70-, 80- i 90-tych ubiegłego wieku mają się czuć współodpowiedzialni za Holocaust?

Czy Pan się czuje współodpowiedzialny za np. pogrom kielecki, za akcję antysemicką 1968??

A czy za to czuje się Pan również współodpowiedzialny?:http://wszechnica.org.pl/wyklad/pogromy-i-napasci-na-zydow-w-polsce-po-wojnie/

A czy za obecne wypuszczenie przez PiS dżina antysemityzmu czuje się Pan też współodpowiedzialny, czy tylko radośnie serfuje na tej fali?!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-14 12:52

Panie Pawle niestety zauważam, że po akceptacji przez obywateli pokroju "Widza", "Wienczysława", B+, "bu3las" itp. słów "kanalie" w polityce krajowej, Pomyje i Szambo faktycznie wybiło, ale przecież, na Parchy i Strupy na ciele naszej klasy politycznej jest lekarstwo. Zanim go nas ten rząd pozbawi, trzeba jak najwięcej ludzi przekonać, by podłość nazywać podłością, a skundlenie skundleniem. Podłością dla mnie, jest skłócanie obywateli w kraju o bardzo złożonej historii. Wypominanie historii dziadków i babć, w taki sposób, aby wezwani czuli się zawstydzeni i nienawidzili tych którzy im to wypominają jest właśnie tą podłością. Dla mnie, "między Bugiem i Nysą to My są". Teraz, niestety Pomyje i Szambo coraz bardziej czuć i trzeba ludzi uczulać na ten zapach. Nie wszyscy zauważają te, jakże wschodnie techniki i tego, że niektóre media to kopia Russia Today. Najpierw mieli się wstydzić ci Polacy co mieli dziadka w wermachcie i faktycznie pomimo, że takich dziadków było 400 000 się wstydzili. Jeden, który się nie wstydzi jest oczywiście największym wrogiem. Później, komuniści czyli ci co mieli dziadka w Ludowym Wojsku Polskim albo MO, UB, SB. I faktycznie się ludzie zawstydzili. Nie znam polityka, który by powiedział: faktycznie mój dziadek był w UB i co z tego? Co prawda jest jeden oficer - płk. Mazguła, który mówi: tak byłem kilka lat w LWP i co z tego? Jakiż wielki jazgot przeciw niemu podli ludzie podnoszą. Pytanie dlaczego milczy tysiące tych, którzy tak samo jak i on, nosili mundur w latach PRLu? Wstydzą się? A czego tu się wstydzić? Wrogiem Polski mieli być Syryjczycy. I tylko kilka osób się odezwała, że to nie są wrogowie. Jednocześnie miliony się wystraszyło, że Syryjczycy zaleją nam cały kraj. Dlaczego mieszkańcy wierzą w takie bzdury? Teraz w metodzie oczerniania i zastraszania sięgnięto po brudne sprawki z naszej historii. Zakazano pod karą więzienie dochodzenia prawdy. Historię, ma nam napisać nasz ukochany przywódca i Instytucja Prawdy Nacjonalistycznej. I tacy ludzie jak bu3las @ 94.254.255.* i B+ @ 83.5.201.* się tym podniecają. Panie i panowie, rodacy, Pomówienia i Szczucie to jest droga do trwałego podzielenia obywateli. To jest droga do zniszczenia państwa. Polakożercy i Szuje chcą tego i podział na Wolaków i Polaków się pogłębia. Wolacy nasyłają policję na Polaków śpiewających Hymn Polski. Putin się cieszy. Apeluję, byśmy zawrócili z tej drogi i pisali o konkretach. O sprawach, a nie o ludziach i ich słabościach. Jak widać z powyższego tekstu wszyscy mogą bluzgać. Tylko po co? Czy to jest droga w kierunku poprawienia naszej rzeczywistości? 22 lutego odbędzie się w Jeleniej Górze pierwszy proces polityczny w którym do oskarżenia pani Agnieszki użyto prowokacji politycznej. Czy droga Prokuratura i Sądy to dobra droga rozwoju życia politycznego w kraju? Zamordyzm moje pokolenie pamięta i możemy porozmawiać o konkretach. Może o tym wspomniany Bu3las, B+ i inni napiszą ? Ale tak od siebie i szczerze!

PK.: podział jest jeszcze bardziej cyniczny, bo są komuniści i złodzieje i są też wybrani dobrzy komuniści, którzy są przez obecną władzę wynagradzani i obsypywani i honorami i zaufaniem. To jest szczyt absolutny cynizmu i podłości oraz jawny dowód na to, że nie chodzi o walkę z "komunistycznymi przestępcami", a jedynie z tymi, którzy nie kochają PiS, a łatka komunisty jest jedynie wykorzystywana jako demagogiczno-propagandowe alibi.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-02-14 22:33

Ups... chodzi o prowokację policyjną.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: