Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

09.01.2018, wtorek - happy end

2018-01-09 16:42
No i już, po około 6 miesiącach, tasiemiec pt. rekonstrukcja rządu znalazł swój szczęśliwy finał. Skończyło się grillowanie i - jak powiedział Premier - teraz "do roboty". A jak z tą robotą będzie "po owocach poznamy".

Zmiany głębokie. Po długotrwałej wojnie wreszcie zniknęli z rządu ci najbardziej krytykowani. Sądzę, że tu Kaczyński musiał ulec naciskom czego dowodem może być jego absencja na uroczystości w Pałacu. Szkoda, że zachowali się Kempa, Tchórzewski, Jurgiel i Zalewska. Ale nie można wymagać za dużo.

Pozostaje tylko pytanie o zakres swobód udzielony przez Prezesa Premierowi. Trzon betonu został, bo i Błaszczak, i Brudziński i Ziobro. Wszystkie siłowe resorty nadal są pod absolutną kontrolą Nowogrodzkiej. Premier też dostał od Kaczyńskiego kontrolera i nadzorcę w postaci Suskiego, co świadczy o pewnym ograniczonym zaufaniu Prezesa.

Jedno jest pewne - dziś odtrąbiono początek kampanii wyborczej. Stało się jak zwykle przed wyborami, czyli PiS chce pokazać mniej betonową twarz, a Prezes usuwa się w cień.

Pewne jest również, że jeśli zmiany przyniosą oczekiwany efekt, to dla opozycji zaczyna się ciężki czas. Proponowałbym, aby również PO zdobyło się na odwagę i odsunęło Schetynę, a ludowcy Kosiniaka. Zjednoczona lewica też powinna zadbać o charyzmatycznego przywódcę, a Petru winien wycofać się z nazwy Plan Petru i zająć się sprawami dotyczącymi i interesującymi większość zamiast zajmować się wirtualnym problemem Artykułu 7. Zacięta i mściwa Lubnauer też nie ma - w moich oczach - cech trybuna ludowego. Wówczas zmagania nabiorą innej barwy.

Teraz należy się liczyć ze wzrostem słupków dla PiS i jeśli nowy rząd rzeczywiście weźmie się do roboty, to druga strona musi zrobić to samo, bo inaczej większość centrum zostanie wchłonięta przez PiS czyli marzenie Kaczyńskiego się spełni i na najbliższą wieczność PiS będzie u władzy i to z realną szansą na konstytucyjną większość.

Oczywiście dzisiejsze zmiany są wyłącznie zmianami personalnymi i ich prawdziwy wymiar dopiero zobaczymy. Sami ludzie, bez zmiany dotychczasowej linii niezadowolonych nie uspokoją. Sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że z jednej strony wszystkie zmiany ustrojowe zostały już dokonane, a z drugiej przebadane zostały granice arogancji PiS i Naród pokazał, że specjalnie się tą sytuacją nie przejął. Teraz czas na kolejny etap, na uporządkowanie np. Służby Zdrowia, stworzenie mniej rygorystycznych ram dla biznesu i na zadbanie o dalszy wzrost bogactwa obywateli. Jest to możliwe tylko przez wpuszczenie odrobiny liberalizmu do gospodarki i odpartyjnienie obsady ważnych stanowisk prezesowskich.

Pierwszą poważną próbą i Premiera i rządu będzie dzisiejsze spotkanie z Junckerem. Zobaczymy ile wolności ma Premier, bo podstawowym elementem powodzenia projektu przejęcia absolutnej władzy za niecałe 2 lata jest odpowiedź na dwa pytania:

Czy Morawiecki z nową ekipą będzie chciał pójść w tym kierunku?
Czy mu partia na to pozwoli lub na ile pozwoli?

Przypuszczam, że Naród jest pełen nadziei i nawet odebrane mu wolności nie przeszkodzą w poparciu dla rządzących.

Dziś gratuluję Prezydentowi, że załatwił zmianę na szczycie MON.

Parę godzin później.
Tak słucham i czytam co przedstawiciele dobrej zmiany mówią o tych wyśmienitych zmianach i zaczynam czegoś nie rozumieć.
Początkowo się nazywało, że Premier sam sobie mebluje gabinet i stąd zmiany w rządzie. Jednak widać ktoś na Nowogrodzkiej się obudził i przestraszył nadmiernego wmawiania samodzielności Morawieckiego i, oto, narracja uległa zmianie i teraz wolno tylko mówić, że nowy skład rządu nie jest rządem autorskim Premiera, tylko rządem PiS. Czyli, zgodnie z przewidywaniami niepisowców, to Nowogrodzka ten gabinet umeblowała, a Premier tylko go firmuje. Czyli Morawiecki jest prawdziwym premierem, czy tylko marionetką w rękach Kaczyńskiego? Znaczy był samodzielny, ale przestał, czy jak?

Po konferencji prasowej Premiera w Brukseli.
Niestety Premier potwierdził, że sama zmiana twarzy nie zmieni stosunku UE do Polski. Ani w sprawie sądownictwa, ani uchodźców polska narracja nie została przez Junckera kupiona. Teraz, do następnego spotkania w lutym, ma się odbyć liczenie ilu pracujących w Polsce Ukraińców, bez których mielibyśmy ogromne trudności z rękoma do pracy, można zaliczyć jako uchodźców wojennych. A jak w takim razie traktować setki tysięcy Polaków pracujących w Anglii, Irlandii, Holandii i Niemczech? Czy też jako uchodźców wojennych?

Czyli narracja się nie zmieniła, zmieniło się jedynie opakowanie. Czy UE kupi zamianę kobity z broszką na chudego w okularach - wątpię.

Wniosek: egzamin oblany, bo nowego otwarcia brak.

P.S. Do wszystkich Wieńczysławów:
No i okazało się, że nie warto było kruszyć kopii w obronie Księcia. Trochę Was zleceniodawcy oszukali, bo najpierw odwołali najlepszą panią Premier, a teraz najlepszych trzech ministrów (no, paru dobrych jeszcze zostało, ale z zaciekłym ich bronieniem bym się wstrzymał). I warto było tak gardłować?

Komentarze

PK @ 78.10.89.*

wysłany: 2018-01-10 11:10

Z dzisiejszych komentarzy wynika, że były Minister Wojny łatwo się nie podda, ale sądzę, że szable są policzone i Kaczyński tego "buntu" się nie boi, a do tego wie o swojej "atrakcyjności" i ma dość przykładów skruszonych powrotów pod "ojcowskie" skrzydła.
Sądzę również, że tu jego kalkulacja jest słuszna i pozbycie się Macierewicza przyniesie więcej korzyści niż strat.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-10 13:13

Chodzi o Fritza von Blomberga - Ministra Wojny Rzeszy ???

On już chyba nie żyje ???

PK.: a może tak, choć raz byłby Pan w stanie wysilić umysł i coś na temat zamiast bełkotu.
Przypuszczam, że brak jeszcze oficjalnej linii interpretacji. Centrala ma opóźnienia? A samodzielnie, to za trudno.

frajer @ 78.88.144.*

wysłany: 2018-01-10 18:26

Czuję się frajerem. Kurde, zawsze jeśli chodzi o polską politykę, od wielu lat zostajemy wszyscy nabici w butelkę. Gdy powołano nowego premiera, postanowiłem wstrzymać się z komentarzem do momentu konkretnej rekonstrukcji i zmian w tym gabinecie. One już nastąpiły i to ze względu na ich wygląd czuję się jak frajer! Na czele Rady Ministrów zasiadł były doradca Tuska i bankster – Mateusz Morawiecki, a jego nowi ministrowie nie pochodzą z mojego świata i nie reprezentują moich poglądów! Antoni Macierewicz, który jako nieliczny z ministrów nie bał się przeprowadzać ważnych zmian, teraz odchodzi z dymisją. Gdy startowaliście w wyborach, mieliście rozliczyć się ze wszystkimi zbrodniarzami, złodziejami i całą tą bandą, która okradała nasz kraj przez ostatnie lata. Mieliście wprowadzać poczucie sprawiedliwości, a nie przywracać do władzy ludzi mocno związanych z układem okrągłego stołu. Już nie jesteście partią, na którą głosowałem.

PK @ 78.10.89.*

wysłany: 2018-01-10 21:25

muszę zrobić aktualną wrzutkę dotyczącą JG.

Dziś obywatele JG zorganizowali spotkanie w sprawie budżetu miasta. Celem było wysłuchanie argumentów tej grupy radnych, która budżet zablokowała.

Przybyli mieszkańcy, media, władze miasta w komplecie i 11 pustych krzeseł dla owych radnych. Pokazali swoje aroganckie oblicze i że nie chcą rozmawiać z mieszkańcami, bo się boją, bo nie mają argumentów.

Radny Szymański z Komisji Finansów, który 15.11.2017 zatwierdził budżet razem z poprawkami czym procedura tworzenia budżetu - według przepisów (które mam nadzieję, że zna) - została formalnie zakończona. Potem nastąpiło głosowanie wszystkich radnych i 11 budżet odrzuciło domagając się kolejnych poprawek, już po wszelkich terminach. Następnie swoje zwycięstwo upublicznili, nie informując jednak mieszkańców, że złamali procedury, że postąpili wbrew prawu pokazując swoją arogancję i pogardę dla miasta.

Można nie kochać Zawiły, można prowadzić kampanię wyborczą, ale nie można, postępując wbrew procedurom, tylko populistycznie, blokować rozwoju i funkcjonowania JG, zwłaszcza będąc wybranym przez jej mieszkańców radnym miasta. Blokować nie w imieniu mieszkańców, tylko w imieniu partykularnych interesów politycznych. Nie można też uciekać przed wyborcami, lecz trzeba mieć na tyle cywilnej odwagi by móc stanąć oko w oko z tymi wyborcami i im wyjaśnić powody weta.

Mieszkańcy przyszli, mieszkańcy wykazali dobrą wole, mieszkańcy chcieli dyskutować, chcieli wysłuchać argumentów - panowie radni stchórzyli.

Przypomnę tu powiedzenie nowego Premiera:"lepiej rozmawiać niż prowadzić monologi". Panowie radni wstyd.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-10 22:11

złowieku, że tak uprzejmie zacznę, czy ty myślisz co piszesz czy antypisowska wścieklizna blokuje ... ?

" Obywatele JG " to KOD ?

Zgoda , to też obywatele, ale dlaczego nie powiedzieć otwartym tekstem , że to stronniczy stronnicy Zawiły, z których dwójka ma zarzuty prokuratorskie, gebelsiaku ?

Dalej, cytat : Radny Szymański z Komisji Finansów, który 15.11.2017 zatwierdził budżet razem z poprawkami czym procedura tworzenia budżetu - według przepisów (które mam nadzieję, że zna) - została formalnie zakończona. Potem nastąpiło głosowanie wszystkich radnych i 11 budżet odrzuciło ...

Jeżeli Szymański " ZATWIERDIŁ" " budżet " to po kiego było to głosowanie ?

Skoro wg. " PRAWA PK " , Szymański jednoosobowo zatwierdza budżet / a może jednak opinię PROJEKTU BUDŻETU przez Komisję Finansów ?/ to po kiego cała RADA MIASTA JG i to głosowanie ???

Jeżeli głosowanie Rady Miasta było bezprawne, to po co Zawiła chce się " pochylać " i rozmawiać ???

Może, zanim się Pan zajmie " opiniami prawnymi" to może opanować wiedzę z zakresu szkoły podstawowej, bo na gimnazjum już za póżno !

PK.: mędrcu jeleniogórski, najpierw zapoznaj się z procedurami, a potem wypisuj te swoje populistyczne dyrdymały.
Głosowanie Rady Miasta nie było bezprawne (nikt nigdzie tego nawet nie sugerował, tak więc jest to Pański populistyczny wymysł). Było zgodne z procedurami, ale okazało się być populistyczne i kampanijne mające na celu odebranie Prezydentowi możliwości realizacji budżetu, by potem mu to wytknąć. Bezprawne było jedynie złożenie w tym momencie nowych poprawek, bo czas na nie był, zostały złożone i w autopoprawce budżetu uwzględnione. Na tym posiedzeniu Rady Miasta na poprawki było już za późno! Tak stanowi prawo!

Myślenie ma przyszłość i nie boli, drogi Widzu!

Informuję również, że stronnicy Zawiły też są obywatelami miasta, a w spotkaniu uczestniczyli nie tylko jego poplecznicy, co wynikało z wypowiedzi uczestników.

mietal waluś @ 159.205.96.*

wysłany: 2018-01-11 07:28

polecam Panie Kucharski psychoanalityka..... a komentowanie czyjegoś wyglądu jest słabe i reprezentuje Pana poziom ...

PK.: proszę o cytat takiego mojego zachowania.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-11 08:35

Chętnie się podszkolę.

Proszę mi więc podać konkretnie, jaki przepis obliguje Radę Miasta do przyjęcia budżetu z pozytywną opinią Komisji Finansów, bez dyskusji.

Proszę o udowodnienie, że głosy opozycyjnych radnych w trakcie sesji budżetowej były formalnymi wnioskami o zmiany w projekcie budżetu a nie uzasadnieniami ex post lub ex ante do odrzucenia tegoż projektu.

Dalej, projekt budżetu miasta jest konstruowany wyłącznie z inicjatywy Prezydenta, więc Rada Miasta może jedynie wnosić poprawki i jeżeli uzna / ta Rada /, że nie spełnia ten budżet oczekiwań, to może go odrzucić.

Brak budżetu nie stanowi kataklizmu i paraliżu „ rozwoju JG „, bo wtedy obowiązuje „ projekt Prezydenta „.

Jest to prowizorium, które jest utrudnieniem, ale nie jest klęską.

Jeżeli przyjąć, że walka polityczna części RM jest populistyczna, to dlaczego nagłe „ wzmożenie „ „ Obywateli JG „ czyli KOD-u jest wyrazem czystej, bezinteresownej troski o „ wszystkich Obywateli JG „ ???

PK.: na podpuchy w rozpatrywanie formalnych kruczków nie dam się naciągnąć.

Dodam tylko, że prowizorium poważnie opóźnia i blokuje działania władz miasta. Terminy składania rozmaitych aplikacji o granty upływają zwykle w marcu - kwietniu, a wówczas wojewoda jeszcze nie zatwierdzi (za krótki czas) budżetu, a aplikowanie na podstawie prowizorium będzie wykluczone.

Do ostatniego zdania:
jeśli Radni kierują się tylko partykularnymi interesami politycznymi ktoś musi zorganizować obywateli. To wczorajsze zebranie nie było przeciwko komuś, było zaproszeniem do wyjaśnienia powodów veta. Niestety żaden z 11 Radnych nie miał odwagi oświecić mieszkańców dlaczego. KOD, czy nie KOD, powtarzam, że nawet sympatycy KOD i Zawiły są mieszkańcami JG (w przeciwieństwie do niektórych radnych), a każdy mieszkaniec ma prawo wiedzieć dlaczego radni postępują tak, a nie inaczej.

Dużym brakiem tego spotkania mieszkańców była nieobecność prawnika potrafiącego objaśnić zebranym procedury zatwierdzania budżetu. Dziś, ogromnie ważna jest edukacja społeczeństwa!

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-11 12:45

Już trzy tygodnie po wigilii a Pan dopiero teraz zaczął mówić ludzkim głosem ?

Nareszcie.

A teraz proszę porównać wymowę swoich wpisów: tego z 2018-01-10 21:25 z tym z 2018-01-11 08:35.

Jest różnica ???

A teraz, dlaczego Marcin Zawiła nie zorganizował sesji Rady, na którą może przyjść KAŻDY OBYWATEL MIASTA JELENIA GÓRA , tylko organizuje POPULISTYCZNE SZOPKI pod tytułem „ Obywatelskie „ czytaj KOD - owskie „ przesłuchanie „ niepokornych „ radnych „ ???

Wysługuje się KOD – em, pozbawiając go resztek wiarygodności, o ile o wiarygodności w przypadku tego „ jeleniogórotworu „ można mówić ???

PK.: na to zebranie mógł przybyć każdy obywatel JG. Nie było żadnych ograniczeń ani sprawdzania przynależności partyjnej. Na fakt, że pewna grupa mieszkańców uznała, że jest to spotkanie nie dla nich, organizatorzy nie mieli wpływu, to raczej wina tych mieszkańców.
Jeśli Pan zaniechałby tych bzdurnych złośliwości pod adresem KOD, to również można by uznać, że i Pan zaczyna przemawiać ludzkim głosem.

Ponownie zacytuję premiera Morawieckiego:"lepiej rozmawiać niż monologować" i polecam częstsze stosowanie tej zasady.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-11 15:25

Zaledwie 3 z 23 radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry pojawiło się wczoraj (10.01) na organizowanym przez lokalny Komitet Obrony Demokracji panelu dyskusyjnym na temat projektu budżetu miasta na rok 2018, który w grudniu nie uzyskał akceptacji większości radnych.

Zródło : http://www.jelonka.com/news,single,init,article,72954

Gdzie było 11 " szabel " Zawiły ???

" Olali " " zatroskanych OBYWATELI JELENIEJ GÓRY " ???

A może tylko nie chcieli swoimi twarzami firmować operetkowej zagrywki żąłosnego Marcina Zawiły, bo mają " instynkt samozachowawczy " ????????

PK.: lepiej trzech niż 0, jak to miało miejsce w przypadku przeciwników budżetu. Nie chodziło o to by się stawili w komplecie, ale również nie chodziło o to by wszyscy mieszkańcom pokazali środkowy palec.

Był za to i Zawiła, i Łużniak, i Skarbnik, i Sekretarz Miasta. Brak było np. przewodniczącego Rady Miasta, choć jego psim obowiązkiem było przyjście oraz przewodniczących Komisji Finansów , Komisji Rozwoju, Komisji Oświaty i Wychowania, choć ci by się bardzo przydali.

Oczywiście poszło o 10 mln. rezerwy na oświatę, ale nikt nie był w stanie podać dlaczego akurat 10 mln., na co mają one być i kiedy będą potrzebne. Pan Wrotniewski, na konferencji prasowej też na to pytanie nie odpowiedział.

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2018-01-11 15:47

Na dymisji ministra zdrowia i obrony można było jechać ile wlezie, a tu proszę takie piękne samozaoranie się totalnej opozycji po wczorajszym głosowaniu. Szczerze mówiąc to nawet mnie zadziwia ta kompletna degrengolada i totalna nieporadność totalnej opozycji i to nawet mimo ciągłego wsparcia ze strony czersko-wiertniczo-akselszpringerowych mediów .A władze Jeleniej?Cóż można powiedzieć, to trochę taka emanacja parlamentarnej totalnej opozycji, czyli totalna nieporadność, a trzeba pamiętać, że w Jeleniej Górze od ponad 27 lat rządzą(rządziły) właściwie tylko trzy ugrupowania nieboszczka UW, SLD I PO.Zawiła natomiast piastuje już swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-11 16:02

Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor - bo o nim mowa - sformułował swoje wnioski po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To ostatecznie podważa narrację Laska, Millera i Tuska mówiącą o spiskowych teoriach "pisowskich pseudospecjalistów".

Poniższa część komunikatu podkomisji smoleńskiej nie jest może zaskakująca dla tych, którzy śledzą jej prace. Dowiedzieliśmy się bowiem, że:

1. lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej;

2. istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię,

3. brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

FRANK TAYLOR z PiS - u ???

Nie znałem dotąd takiego PiSowca z " sekty smoleńskiej ".

A Pan, jako wierny zwolennik " sekty pancernej brzozy " go zna ???

PK.: już było tam wielu podobnych "specjalistów". Niektórzy pokazywali puste kartki jako dokumenty, inni ze wstydu pouciekali do USA, a ilu jeszcze będzie - poczekajmy do 10.04.2018.

Wolę bajki braci Grimm, więcej mają wspólnego z rzeczywistością.

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2018-01-11 22:11

Ależ wolność i demokracja w tej totalnej opozycji drogi Panie PK, co nie?!Trzej posłowie PO ośmielili się zagłosować zgodnie z własnym sumieniem i zostali wykluczeni z szerów partii, która podobno na sztandarach ma wypisaną walkę o demokrację, wolność i światopoglądowy pluralizm.Nasz drogi Prezydent miasta w kotlinie też ostatnio w Orszaku Trzech Króli ostatnio występował.Oj, żeby totalny Grzesiu nie dowiedział się, ze nasz prezydent miasta w kotlinie z Orszakiem Trzech Króli ostatnio się pokazywał, bo też może zostać wykluczony.

PK.: po tym głosowaniu oczekuję abdykacji Schetyny i Lubnauer, bo wykazali brak kwalifikacji do bycia konstruktywną opozycją.

Buniek @ 178.43.227.*

wysłany: 2018-01-11 23:12

Do frajer @ 78.88.144.* proszę zwrócić uwagę na słowa kapłana na ostatniej miesięcznicy " Prawda jest nierozłączna z wolnością, nie można budować przyszłości na kłamstwie - mówił kapłan. Jak nie zbudowano świetlanej przyszłości na kłamstwie katyńskim, tak nie zbuduje się przyszłości naszej Ojczyzny na kłamstwie smoleńskim". Kapłan oba kłamstwa łączy i chyba w tym jest cel by wskazać wspólnych mocodawców. Problem w tym by ustalić kto kłamie w sprawie Smoleńska. W wersję słusznie zdymisjonowanego ministra wierzy już tylko 6% respondentów.

PK.: w którą wersję, bo było ich kilkanaście.

Buniek @ 178.43.227.*

wysłany: 2018-01-11 23:22

Panie, Pawle, ja się cieszę, że taką nieudolną opozycję mamy. Prezes nie musi, a przecież mógłby opozycjonistów do pierdla zamykać i zamordyzm wprowadzić. Mógłby też wybory sfałszować. Dzięki temu, liczy na to, że najnormalniej wybory wygra. Jego ludzie kasę biorą i chęć do twardych zamordystycznych praw im powoli odchodzi. Może to się jakoś po kościach rozejdzie i z UE nas nie wyprowadzą. Oby!!

PK.: i to dzięki PO i Nowoczesnej, a tu cała prawica na nich nalatuje - okazuje się, że bez sensu, bo oni bardziej przyczyniają się do zwycięstwa biało-czerwonej drużyny niż jej specjaliści od PR.

Jak Schetyna z Lubnauer nadal tak dziarsko będą sobie poczynać, to Kaczyński może Bielana zwolnić.

B+ @ 83.5.203.*

wysłany: 2018-01-12 17:35

Totalny Grzegorz jak rasowy "wuc" trzymający za twarz podwładnych, jednych karze innym wspaniałomyślnie okazuje litość, a innych nawet chwali?!.Za złamanie dyscypliny i głosowanie zgodnie ze swoim sumieniem przeciw ustawie aborcyjnej, troje posłów karze najsurowiej, bo wyrzuceniem z partii, a również za złamanie dyscypliny, głosowanie przeciwko Polsce w europarlamencie, wobec sześciu europosłów nie wyciąga żadnych konsekwencji.Cóż można powiedzieć, PO najprawdopodobniej podąża drogą nieboszczki UW?!Już nawet niektóre media stojące dotąd murem za Platformą, zaczynają przebąkiwać, że to prawdopodobnie początek jej końca.

PK.: więc szanowny Pan, podobnie jak wielu posłów, nie zrozumiał w jakiej sprawie było to fatalne głosowanie. Otóż to było głosowanie wyłącznie w sprawie dopuszczenia do dalszego procedowania nad społecznym (250.000 podpisów) projektem ustawy o aborcji.

W tym głosowaniu sumienie nie miało nic do gadania, bo to było wyłącznie skierowanie do dalszego rozpatrywania w komsjach, które o niczym, ale to absolutnie o niczym związanym z poglądami nie decydowało. I dlatego te kary, bo posłowie swoim przeciw lub wyjęciem karty pokazali tylko jedno, że wniosek 250.000 obywateli mają w d..ie i nie będą go w ogóle rozpatrywali. Tu nie mówimy o sumieniu i światopoglądzie, tu mamy do czynienia tylko z arogancją i głupotą.

P.S. Zawiało moją młodością, a to dzięki obrazkom z "gospodarskich wizyt" Premiera:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/premier-wzniosl-toast-mlekiem-w-oborze-mowilem-gospodarzowi-ze-bylem-kiedys-wprawny-w/tye01bh

Łza się w oku kręci, zupełnie jakbym się cofnął do czasów Chruszczowa, Gomułki, Jaroszewicza i Gierka.

B+ @ 83.5.203.*

wysłany: 2018-01-13 13:00

Czy to pierwszy raz, kiedy PO pokazuje, gdzie ma faktycznie głosy obywateli?Była taka piękna inicjatywa PO przed 2007 rokiem, kiedy również byli w opozycji "4xTAK"-wprowadzenie JOW, likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów do 230 i likwidacja immunitetu poselskiego.Sami aktywiści PO zbierali podpisy, zebrano ich podobno 750 tyś. i co PO zrobiła po dojściu do władzy mając możliwość wprowadzenia w życie przynajmniej części tych postulatów?!Zmielono te podpisy.Taka to Platforma była i widać dalej jest obywatelska.

PK.: i tu Pan dotknął sedna problemu.
Właśnie by zapobiec takim głosom nie należało olać tego głosowania ani głosować przeciwko.

Ukazał się polityczny analfabetyzm "wybrańców" Narodu (tych z PO i Nowoczesnej). Stracili wszystko!! Wstyd!!!!!

Przy wyborach ogłoszonych za miesiąc Kaczyński ma konstytucyjną większość w kieszeni i to na pełne 4 lata, a na dodatek bez specjalnie kosztownej kampanii, bo ową załatwili mu i Schetyna i Lubnauer i posłowie PO oraz Nowoczesnej.

Panie Prezesie, ja bym tak zrobił! Ci, którzy twierdzą, że są opozycją przestali istnieć, a lewica jeszcze nie powstała, tak więc lepszego momentu nie było już od bardzo dawna. Łatwo i przyjemnie może Pan stać się polskim Orbanem.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-14 23:29

Chciałbyś Pan cieszyć się szacunkiem ?

Tego się nie kupi !

Na to trzeba sobie zapracować !


Chucpa nie jest dobrą drogą do tego celu !

Podobnie jak tchórzostwo i jednoczesna bezczelność !

Najgorszym , czego można się w życiu " dorobić jest śmieszność.

A tej Panu nie brakuje i myślę, że nigdy nie zabraknie !!!

PK.: widać, że najtrafniej ocenia człowiek sam siebie, bo celniejszej autooceny nie mógł Pan o sobie wymyślić.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-15 12:32

Tylko pętaki publikują wybiórczo wpisy innych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PK.: spokojniej, tylko zarozumiali i tchórzliwi "mędrcy" mogą wymagać publikowania wszystkich swoich obraźliwych bzdetów. Jak Pan chce by wszystko było opublikowane, niech sobie założy własnego bloga. Na moim, to ja, nie Pan, będę rozstrzygał co puścić, a co nie nadaje się do publikacji.

Informuję, że rozmawiam z adwokatem o doniesieniu do prokuratury na Pana za porównanie mnie z Ministrem Propagandy III Rzeszy. Był Pan tak miły uczynić to 10.01.2018 w następującym zdaniu: "Zgoda , to też obywatele, ale dlaczego nie powiedzieć otwartym tekstem , że to stronniczy stronnicy Zawiły, z których dwójka ma zarzuty prokuratorskie, gebelsiaku ?"

Specjalnie to opublikowałem by mieć dowód.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-15 17:26

I jeszcze jedno, ale to wymaga znajomości języka polskiego, której Pan nie posiada.

Nie nazwałem Pana Goebbelsem, tylko " gebelsiakiem ", które to określenie jest synonimem propagandysty, uprawiającego propagandę metodą w/w.

I to proszę skonsultować z adwokatem !!!

Ahoj i powodzenia w dalszym uprawianiu PROPAGANDY antypolskiej i antypisowskiej!

Żegnam !

PK.: niech Pan czeka na wezwanie (o ile Ziobro pozwoli)!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-01-15 20:00

Panie Pawle, daj pan spokój żadnych prokuratorów! Wyzwiska świadczą o wyzywającym. Prokurator to tylko wtedy gdy ktoś kłamstwa o kimś mówi. Dlatego ważne jest kto kłamie w sprawie Smoleńska. Teraz niestety nie czas na wyjaśnianie tego bo zaufanie do sądów ma poziom zero. Przecież jak pan wezwie eksperta/biegłego to na niego ABW naślą (patrz sprawa pana Ziobry). Nawet jak pan jakieś dowody ma to się odpowiedniego sędziego "wylosuje". Jedyne co nam zostało to poczekać aż to się wysypie. Nic tak świnie nie skłóca jak koryto! Niech pan swoje robi i komentuje rzeczywistość na blogu. ....szczykiewiczem proszę się nie przejmować!

PK.: uważam,że chamstwo i bezczelność oraz obrażanie nie mogą pozostać bezkarne. Inna sprawa, czy Ziobro jest tego samego zdania. Pewnie wymyśli, że to nie jest składowa "przemysłu nienawiści" i że Widzowi wolno (bo prawdziwy patriota i katolik) a mnie nie.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-01-16 15:36

Panie Pawle, zamiast się "..szczykiewiczem" i jego "(sz)czynami" zajmować lepiej coś konkretnego o jakiejś sprawie pisać. Pan Rafał napisał, że pragnie by do "macierzy" wrócił zameczek na Zabobrzu. W tej sprawie obawiam się, że wróci bo przecież u nas zabytek może dostać dofinansowanie tylko wtedy gdy właścicielem zabytku jest kościół (Patrz sprawa trzech dofinansowań z budżetu miasta, które z racji nieuchwalenia zostały na portalu opisane). Co by nie mówić zapis pana Rafała jest konkretny. Teraz zbliżają się wybory i wiadomo, że ich wynik będzie z lekka podrasowany (prezydent już podpisał) ale nie warto się poddawać bo to rasowanie to tylko na kilka procent możliwe. Kiedyś na pańskim blogu czytałem propozycję internauty jak uobywatelnić wybory samorządowe. Można zacząć promować ideę Klubów Obywatelskich. Pan zna język naszego zachodniego sąsiada, a tam, ze względu na historię, jest mnóstwo systemowych rozwiązań dotyczących wyborów lokalnych. Może warto byłoby aby jakieś z nich pan promował dla JG? Kampania się zaczęła i pomyje się leją, a może by tak jakoś inaczej to odbywało?

PK.: niestety język "dyskusji" uległ skundleniu. Niestety "lepszy sort" nie przebiera w słowach i uważa, że to w ramach "wolności wypowiedzi". Zapomina jednocześnie i myli prostackie chamstwo i arogancję z ową wolnością. Posługuje się kłamstwami i trickami w celu udowodnienia, że czarne jest białe i odwrotnie. Jeśli myśląca część Narodu połozy uszy po sobie i nie będzie na te bzdury reagować wówczas przyjdzie tylko wyemigrować, bo w tych warunkach, z takimi Widzami i Wieńczysławami, o swojej racji i wspaniałości przekonanymi współżyć się nie da. Myślenie i analizowanie - to trzeźwe i obiektywne - straciły, teraz każdy (np. min. Jaki, europoseł Czarnecki, senator Jackowski, poseł Pięta, itp.)) może powiedzieć każdą bzdurę i ona staje się natychmiast obowiązującym prawem, bo z ust ministra czy innego prominentnego przedstawiciela "elity" padła.

A kochani PiS-owscy trolle się przestraszyli. I Widz i Wieńczysław (tych nędznych wywodów nie opublikowałem by oszczędzić czytelników) udowadniają, że to jest moja nadinterpretacja i oni mnie z Ministrem III Rzeszy nie porównywali, a tak właściwie, to żadne porównanie nie było, tylko taka publicystyczna konstrukcja. Niestety myślenie przyszło za późno.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-01-16 22:59

Panie Pawle, przypomniało mi się Barejowskie "a nie, jezioro przesuniemy..." i wykład kto pod kim jest "podwieszony". Rzecz dotyczy stolicy i kilka cytatów: "Tymczasem jak ujawnił dziś prezes Szpikowski, w najbliższych latach duże inwestycje szykują się także na przeznaczonym do likwidacji Lotnisku Chopina. ", "decyzje polityczne w tej sprawie zapadły. Rozbudowę portu w Radomiu popiera m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan czy Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. Nie wiadomo jednak, co będzie dalej z Modlinem.", "Dlaczego drugim lotniskiem stolicy ma być odległy o 100 km Radom, a nie Modlin, do którego z centrum Warszawy jest niespełna 40 km ?", "Nie jest jednak tajemnicą, że od kilku miesięcy między zarządcą Okęcia a samorządem Mazowsza toczy się spór o Modlin. PPL jako jeden z czterech udziałowców portu zablokował emisję obligacji, która miała sfinansować zwiększenie terminalu i remont pasów." Te cytaty to przejaw przewagi polityki nad ekonomią i tylko wskazują na powrót do tzw. "komuny". Jest lotnisko Okęcie ale megalomański decydent chce budować jakiś port centralny w szczerym polu, jednocześnie jest będące w rękach Sejmiku lotnisko w Modlinie, które jest zwalczane przez zarząd PPL, a na tle tego konfliktu chce ugrać swoje kolejna paczka polityczna wspierająca Radom. Nie liczą się koszty. Wszak budżet doda. Nie liczy się wygoda pasażerów, chociaż wiadomo, że z Okęcia i Modlina lepiej się lata bo są dobrze skomunikowane. Ważne tylko kto komu i kto zarobi. Ot korytko. A czy u nas mamy coś podobnego? Czy te nasze obwodnice nie są jakoś do opisanej sytuacji podobne? Oczywiście pytam w kontekście wyborów. Tam ten temat jest istotny. Co u nas z takich konkretnych rzeczy może się stać osią sporu? Czy rzeczywiście ten dom kultury na Zabobrzu?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 185.25.122.*

wysłany: 2018-01-17 08:53

ewentualnie : " ... to żadne porównanie TO nie było ".

PK.: a co?

P.S.
Oto jak na przyjacielu Orbanie można polegać:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wegry-przyjely-uchodzcow/zb2n306

Wieńczysław @ 78.8.60.*

wysłany: 2018-01-17 19:02

"Myślenie i analizowanie - to trzeźwe i obiektywne - straciły,"

O wiele lepszym od Pana i bardziej obiektywnym analitykiem politycznym jest Gracjan Roztocki.

PK.: gratuluję idoli, bo idola każdy sobie dobiera według własnego poziomu.

Wieńczysław @ 78.8.60.*

wysłany: 2018-01-17 21:34

Wolę z Gracjanem Roztockim zgubić, niż z Kucharskim znaleźć.

PK.: Pański wybór. Ja z tym panem nic nie chciałbym mieć, ani, ani. Ale jeśli to Pański poziom, proszę.

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-20 11:32

Oto skutki goebbelsowskiej propagandy:

http://natemat.pl/227761,w-gryficach-probowano-wlamac-sie-do-biura-posla-pis

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-okno-biura-poslanki-nowoczesnej-pomazane-odchodami-policja-s,nId,2509471

https://www.wprost.pl/kraj/10095950/atak-na-biuro-politykow-pis-malzenstwo-z-zarzutami.html

Opozycja, nie mogąc pogodzić się z utratą władzy, ucieka się do coraz brutalniejszych metod, korzystając ze sprawdzonych, nazistowskich wzorców. Demokratyczne władze powinne w takich sytuacjach stanowczo reagować.

PK.: to są skutki napuszczania typu "komuniści i złodzieje", "gorszy sort", "znienawidzone elity". Kto sieje, ten zbiera i niech teraz nie płacze, że po tej całej PiS-owskiej "propagandzie" lud się burzy i w odpowiedzi na arogancję robi głupoty, uważając, że to jedyna forma pokazania tej władzy swojego do niej stosunku.
Demokratyczne władze nie powinny doprowadzić do takiego rozhuśtania nastrojów. Ich wina (tych obecnych władz), że tak mają!!!!!

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-20 18:10

Nie podzielam Pańskiego populistycznego poglądu na rolę opozycji w demokratycznym państwie. Bliższa jest mi opinia prof. Leszka Balcerowicza, który stwierdził, że w normalnych krajach opozycja współpracuje z rządem i proponuje dobre rozwiązania, a nie zajmuje się destabilizowaniem kraju i aktami agresji. Pan te akty usprawiedliwia, co jest niezwykle przykre. Lepiej, żeby Pan myślał obiektywnie i samodzielnie, zamiast powtarzać demagogiczne argumenty Schetyny i Petru.

PK.: zapomniał Pan dodać o obowiązkach rządzących. Rządzący mają rządzić w imieniu i na rzecz całego społeczeństwa. Rządzić nie znaczy dzielić społeczeństwa. Rządzić znaczy chronić wszystkich. Rządzić znaczy dbać o spokój społeczny i bogactwo kraju i jego mieszkańców.

Władza ma obowiązek wysłuchania wszystkich obywateli. Władza ma obowiązek tłumaczyć swoje posunięcia i konsultować zmiany. Władza wreszcie, ma obowiązek działania w ramach prawa, ma obowiązek przestrzegać i stosować się do wskazań konstytucji, a nie zajmować się wymyślaniem pokrętnych wyjaśnień dla jego obchodzenia.

Prof. Balcerowicz ma rację (od kiedy stał się on Pańskim idolem?) pod warunkiem, że obóz rządzący ma wolę rozmowy z opozycją, a ten nie ma, więc jak opozycja ma z nim współpracować i cokolwiek proponować, jeśli rząd - z założenia - wszystko wie lepiej. Nawet Kaczyński i Piotrowicz wiedzą lepiej co jest dla Pana dobre, czego mają się uczyć Pańskie dzieci i wnuki, z kim wolno Panu się zadawać, a kogo potępiać, itp.

B+ @ 83.7.57.*

wysłany: 2018-01-20 18:47

Coś Pan pitoli o tym, że to obecnie rządzący doprowadzają do rozhuśtania nastrojów?"Ulica i zagranica", "uruchamianie emocji w parlamencie i poza nim" czyja to taktyka? www.youtube.com/watch?v=sXLKAbhfbH4 www.youtube.com/watch?v=a5hpeWxjBl0&t=174s

PK.: a Pan ma ogromnie krótką pamięć i opowiada kłamliwe populistyczne bzdury rozpowszechniane przez propagandową machinę PiS.
Przypomnę więc Panu wynoszenie polskich wewnętrznych problemów do Brukseli przez PiS. A to w sprawie rzekomo sfałszowanych wyborów, czy też Smoleńska. Przypomnę antyrządowe manifestacje PiS organizowane w czasach PiS-u w opozycji. Przypomnę również antyrządowe wystąpienia Kaczyńskiego na miesięcznicach. Czy to nie była "ulica i zagranica", czy to nie była "totalna opozycja"?

Niech Pan da spokój tej demagogicznej propagandzie, tylko zacznie myśleć! To tylko taka dobra rada na nowy rok.

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 09:23

Serdecznie polecam wywiad z Panem Krzysztofem Pieczyńskim, aktorem:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-20/skandalisci-krzysztof-pieczynski-transmisja-w-polsatnews-pl-od-godz-2000/

Typowy przedstawiciel Polski Racjonalnej :)

PK.: on jest tylko przedstawicielem samego siebie. Różnicy skrajni ortodoksi się zdarzają.

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 09:53

"Niech Pan da spokój tej demagogicznej propagandzie, tylko zacznie myśleć!"

Dla Pana Kucharskiego myśleć - oznacza: walczyć z PiS-em. Jeśli ktoś walczy z PiS-em, choćby używając idiotycznych argumentów, to ma szansę zostać uznany za człowieka myślącego :)

PK.: a dla Pana ważne jest tylko słowo wypowiedziane przez populistyczną i kłamliwą propagandę PiS, bo zwalnia z obowiązku myślenia. A to nie jest prawda! Nawet, a zwłaszcza, słowa wypowiadane przez wielkich typu Czarnecki, Jackowski, Pawłowicz, Jaki, Pięta i jak oni tam wszyscy się nazywają muszą być sprawdzane pod względem zawartej w nich obiektywnej prawdy.

Okazało się nagle, że tak wspaniali ministrowie jak Waszczykowski, Radziwiłł, Macierewicz przestali być wspaniali, a w MON nawet nie tylko sam główny kierownik, a nawet jego "pieski" też okazali się nagle lisi.
Przypomnę tylko, że jeszcze nie tak dawno był Pan w stanie dać sobie "odrąbać rękę" w obronie tych wspaniałych ministrów, a wszelką ich krytykę nazywał napadaniem na PiS i przemysłem nienawiści. I... okazało się, że Pańscy Bogowie zrobili Pana w d..ę i cały wysiłek w obronie okazał się psu na budę.

Czy teraz będzie Pan miał na tyle odwagi by tamte napaści na krytykujących odszczekać, a krytykujących przeprosić?

I kto tu myśli i analizuje?

Warto było?

Wieńczysław @ 185.23.22.*

wysłany: 2018-01-21 10:44

"Prof. Balcerowicz ma rację (od kiedy stał się on Pańskim idolem?)"

To, że przyznaję mu rację w jakiejś sprawie, nie znaczy, że jest moim idolem.

"pod warunkiem, że obóz rządzący ma wolę rozmowy z opozycją, a ten nie ma, więc jak opozycja ma z nim współpracować i cokolwiek proponować, jeśli rząd - z założenia - wszystko wie lepiej."

Proszę podać fakty, które potwierdzają tę tezę.

(PK.: mógłbym przytaczać i przytaczać, miejsca by zabrakło.)

"Nawet Kaczyński i Piotrowicz wiedzą lepiej co jest dla Pana dobre, czego mają się uczyć Pańskie dzieci i wnuki, z kim wolno Panu się zadawać, a kogo potępiać, itp."

Chyba Pan ma jakieś urojenia. Co Pan wygaduje? Gdzie Pan zauważył, że ktokolwiek z tych ludzi decyduje, z kim ma się Pan zadawać?

(PK.: ja, urojenia? Mówię tylko to, co gołym (ale nie PiS-owskim) okiem widać.)

- Nawet dzisiaj, mimo że ponoć już sądownictwo jest "wzięte za mordę" przez "dyktatora" funkcjonują usłużni PO-wscy sędziowie, którzy wydają skandaliczne, drakońskie wyroki za mówienie prawdy. Słynna stała się ostatnio sprawa pisarza Jacka Piekary, który stwierdził, że Dorota Wellman nie jest zbyt atrakcyjna seksualnie (co jest prawdą) i za to PO-wska sędzia nałożyła na niego karę pół miliona złotych. Okazuje się więc, że w Polsce można rzucać bezkarnie obelgi na "dyktatora" ("kur****", "gnojek" itp.), można też bezkarnie zarzucać brak seksualnej atrakcyjności poseł K. Pawłowicz (która NIE domagała się za to żadnej kary, a podeszła do sprawy z dystansem), a za tę samą opinię, która jest niczym więcej jak tylko opinią właśnie, zupełnie dopuszczalną w demokratycznym państwie - można zostać ukaranym kwotą pół miliona złotych.

Czekam, aż Pan obiektywny analityk będzie zaraz udowadniał, że "wolność słowa ma swoje granice" i tak dalej, i tak dalej. Skoro ma swoje granice, to już Pan analityk powinien dawno gnić w mamrze za nazwanie ministra Jakiego "gnojkiem".


PK.: przepraszam za skasowanie części Pańskiego wywodu, ale była ona tylko przepisana z propagandy Kurinfo.

Na temat kompetencji, kultury i prawdomówności min. Jakiego mam swoje zdanie i go nie zmienię. Przypomnę tylko, że obrona takich wybitnych polityków się nie opłaca (powody już podałem).

Nie Panu i niejakiemu J.Piekarze oceniać publicznie "atrakcyjność seksualną" Doroty Wellman. Wszelkie tego rodzaju uwagi, bez względu na osobę ocenianą, są chamstwem i należy z nimi walczyć. To nie jest zależne od poglądów politycznych, to jest pewien standard kultury osobistej i z "wolnością słowa" nic nie ma do czynienia. A to czy ktoś się czuje osobiście dotknięty oceną swojego wyglądu jest jego prywatną sprawą.

A sądownictwo jeszcze (i na szczęście) do końca nie zostało "wzięte za mordę", bo Ziobro dopiero nad tym pracuje. I oby mu się to do końca nie udało.

Wieńczysław @ 185.23.22.*

wysłany: 2018-01-21 11:39

"(PK.: mógłbym przytaczać i przytaczać, miejsca by zabrakło.)"

Jak zwykle, od lat to samo: przykładów jest mnóstwo, ale żadnego nie pokażę, bo nie znam. Pan po prostu nie wie co pisze i ani jednego faktu nie jest Pan w stanie podać. Sama PO-wska propaganda. Wystawia Pan tylko fatalne świadectwo swojej inteligencji, której zresztą Panu wyraźnie brakuje.

"(PK.: ja, urojenia? Mówię tylko to, co gołym (ale nie PiS-owskim) okiem widać.)"

Pan mówi tylko to, co widać przez Szkło kontaktowe.

PK.: wolę poziom i kulturę występujących w Szkle od tych z Kurinfo.

A to o srogości i konsekwencji w zwalczaniu zjawisk ekstremalnych:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/neofaszyzm-w-polsce-szokujacy-material-superwizjera/083q0zt

Ciekawe co na to ministrowie Ziobro, Błaszczak i Brudziński? Czy ktoś wlezie na stołek i zakrzyknie faszyści i rasiści?

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 11:59

"Ciekawe co na to ministrowie Ziobro, Błaszczak i Brudziński?"

Joachim Brudziński
"W sprawie bulwersujących wydarzeń opublikowanych prze#TVN24 w programie #Superwizjer rozmawiałem dzisiaj z Ministrem Sprawiedliwości @ZiobroPL. Za chwilę będą opublikowane oficjalne komunikaty w tej sprawie."

Ale dla Kucharskiego to za mało. Sprawa zostanie rozwiązana dopiero wtedy, gdy cały rząd poda się do dymisji, a owi neonaziści zawisną na szubienicy. Każde umiarkowane i zgodne z prawem działanie będzie niewystarczające i będzie świadczyło o tym, że PiS wspiera neonazistów i czyni ich swoją partyjną bojówką.

PK.: a dlaczego ta aktywność dopiero po materiale TVN? Co robiły służby? Co robił Prokurator Generalny min. Ziobro?

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 12:06

"Ciekawe co na to ministrowie Ziobro, Błaszczak i Brudziński? "

A co ma minister obrony narodowej do występków jakichś neonazistów? Jak zwykle w celu dowalenia PiS-owi wyłazi na wierzch Pański kompletny brak wiedzy o funkcjonowaniu państwa.

PK.: oj, pamięć krótka. A kto jeszcze 2 tygodnie temu był ministrem od Policji?

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 12:28

" oj, pamięć krótka. A kto jeszcze 2 tygodnie temu był ministrem od Policji?"

A co to ma do rzeczy? Czy jak (załóżmy hipotetycznie) 2 tygodnie temu byłem prezesem Wodnika, to mam teraz, zamiast obecnego prezesa, wydawać oświadczenia w sprawie awarii wodociągów?

Pan specjalnie się tak kompromituje, żeby zrobić z siebie durnia, czy to tak dla zabawy?

PK.: otóż jest to całkiem proste. Jeśli 2 tygodnie temu został Pan odwołany z Wodnika i teraz wyszły na jaw "jakieś niedociągnięcia" powstałe w czasie Pańskiego, jako prezesa Wodnika, panowania, to jest Pan - nawet po odwołaniu - za nie odpowiedzialny.

A kto się kompromituje, niech ocenią czytelnicy.

B+ @ 83.5.202.*

wysłany: 2018-01-21 12:39

Nie jesteś antyPiSowcem, jesteś bezmyślnym kłamliwym populistycznym propagandystom?Jesteś antyPiSowcem, jesteś człowiekiem myślącym?

PK.: po pierwsze, jeśli już, to powinni być propagandystą.
Proszę o wykaz moich kłamstw i zjadliwej antyPiSowskiej propagandy, takie pozbawionej podstaw.

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 12:40

"K.: a dlaczego ta aktywność dopiero po materiale TVN? Co robiły służby? Co robił Prokurator Generalny min. Ziobro?"

To tak jakby pytać, dlaczego przestępstwo jest ścigane wtedy, gdy jest ujawniane? Naprawdę trzeba to tłumaczyć małemu Pawełkowi z 1c? Mały Pawełku, po prostu tak jest już na świecie i w państwie, że są przestępstwa, które nie wychodzą na światło dzienne, a jak wychodzą - to z pewnym opóźnieniem. Po za tym skąd wiesz, że prokuratura o niczym nie wiedziała? Przecież dziennikarze TVN-u, jako lojalni, prawi obywatele na pewno już przed emisją materiału poinformowali odpowiednie służby. Czyż nie?

No i pozostaje pytanie: dlaczego te środowiska nie zostały wyeliminowane i zdelegalizowane w czasach PO? Co robiły służby? Co robił prokurator generalny Seremet?

PK.:otóż wszyscy płacimy podatki, za które utrzymywane są rozmaite służby odpowiedzialne za "wykrywanie" takich wypaczeń.
A co robił Seremet - nie wiem, ale zdecydowany wzrost aktywności tych grup notujemy od dwóch lat.

Dziennikarze nie mają obowiązku informowania Prokuratury, ale taki obowiązek ma, wprowadzony do oficjalnej polityki przez Kukiza, poseł Winnicki.

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 12:44

" Jeśli 2 tygodnie temu został Pan odwołany z Wodnika i teraz wyszły na jaw "jakieś niedociągnięcia" powstałe w czasie Pańskiego, jako prezesa Wodnika, panowania, to jest Pan - nawet po odwołaniu - za nie odpowiedzialny."

Pan chyba zwariował. Jakie znowu "niedociągnięcia"? Od kiedy to minister jest odpowiedzialny za przestępstwa?! Nie ma żadnego powodu, by promowanie nazizmu uznawać za jakieś wyjątkowe, inne niż wszystkie, przestępstwo pod względem sposobu jego ścigania. To nie jest wina ministra, że ktoś popełnił przestępstwo, a minister temu nie zapobiegł. Minister nie jest w stanie zapobiegać wszystkim przestępstwom. To jakiś absurd. Widze, że jest Pan gotów dalej się kompromitować, byle tylko dowalić PiS-owi. Brawo!

PK.: minister nie jest odpowiedzialny za przestępstwa, jest odpowiedzialny za ich ściganie.

Proponuję, by Pan, za wszelką cenę, nie szedł w zaparte i bezmyślnie "rżną głupa", tylko - choć raz w życiu - uruchomił proces myślenia, a co do kompromitacji, to już na ten temat się wypowiedziałem.

P.S. jeszcze na temat "wyjątkowości przestępstw". Otóż są takie, ścigane dopiero po ich zgłoszeniu przez poszkodowanego, ale są również takie ścigane z urzędu. Otóż walka z propagandą faszystowską i rasistowską należą w Polsce do tej drugiej kategorii.

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności milczenia posła Winnickiego jakoś Pan nie skomentował. Czyżby partia zabraniała?

Wieńczysław @ 185.230.168.*

wysłany: 2018-01-21 13:18

"Otóż są takie, ścigane dopiero po ich zgłoszeniu przez poszkodowanego, ale są również takie ścigane z urzędu. Otóż walka z propagandą faszystowską i rasistowską należą w Polsce do tej drugiej kategorii."

Walka z propagandą faszystowską jest przestępstwem? Od kiedy?

"Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności milczenia posła Winnickiego jakoś Pan nie skomentował. Czyżby partia zabraniała?"

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wśród ustrojów totalitarnych, których propagowanie jest ścigane, nie wymienił Pan komunizmu. Przypadek? Nie sądzę.

PK.: odpowiedzi na zasadzie, a w Krakowie to jest więcej gołębi nie mają nic wspólnego z rzeczową dyskusją. Faszyści - z tego co ja wiem - nie są komunistami, a to właśnie o nich chodzi. Czy też - Pańskim zdaniem - Winnicki jest komunistą?

Nawet prostego zdania nie potrafi Pan zrozumieć. Gdzie napisałem jakoby "Walka z propagandą faszystowską jest przestępstwem?"?
Proszę wskazać ten fragment. A o ściganiu przestępstw związanych z propagowaniem symboli faszystowskich oraz tejże ideologii mówi polski kodeks karny. Paragrafy gdzieś między 215 a 227. Mówi o tym również Konstytucja.

B+ @ 83.5.202.*

wysłany: 2018-01-21 14:14

Ależ drogi Panie, kwestionować Pański legendarny obiektywizm, i zarzucać kłamstwo czy zjadliwą antyPiSowską propagandę, nie śmiał bym, wszak jest Pan wzorem obiektywizmu.Wzorem obiektywizmu i wyważonej merytorycznej oraz
kulturalnej dyskusji niczym wzór metra z Sevres.

PK.: jak zwykle. Zamiast odpowiedzi na pytanie - ironizowanie, bo argumentów brak. Typowe.

Tak oto zwykle wygląda dyskusja z Wami!

A tu typowy objaw skutków PiS-owskiej propagandy i katolickiej miłości bliźniego:
https://slask.onet.pl/lewakow-sedziow-prokuratorow-i-chuliganskich-bojowkarzy-kod-u-pub-w-czestochowie-nie/w1ygt29

I kto wznieca nienawiść i podziały?

B+ @ 83.5.113.*

wysłany: 2018-01-21 19:48

Fakt, było to dawno, bo kilka lat temu, nie wpuszczono mnie do pewnego lokalu, powiedziano mi że jestem nieodpowiednio ubrany i odmówiono wstępu.Czy to nie była przypadkiem dyskryminacja ze względu na ubiór?Czy też powinienem wtedy powiadomić organy ścigania, złożyć prywatny pozew?

PK.: w dobrych czasach PRL, wiele lokali prowadziło np. obowiązek krawatowy. Tak było. Nie jako dyskryminacja tylko rzekomo w dbałości o kulturę i wychowanie społeczeństwa. Marek Hłasko, w "Kameralnej", miał swoją marynarkę i krawat w szatni, bo bez nich był mniej wybitnym pisarzem.

B+ @ 83.5.113.*

wysłany: 2018-01-21 20:51

Tak, może ma Pan rację, bo www.youtube.com/watch?v=7sLiAebWM7U

PK.: też mam zabawny link:
http://wyborcza.pl/7,75398,22927232,premier-morawiecki-tlumaczy-zagranicznym-dziennikarzom-zamach.html

Czyli o tym jak Premier dba o zgodny z prawdą przekaz o Polsce oraz o dobre imię Polski w świecie. Kłamstwo na kłamstwie. Czy tak mamy wstawać z kolan? Czy to jest ta odmładzająca rekonstrukcja? Ta nowa krew?

Horror!!!!!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: