Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

09.11.2017, czwartek - czy się opłaca?

2017-11-09 10:05
Wielokrotnie, w moich rozmowach z władzami miasta, wskazywałem na konieczność lepszego kolejowo-samochodowego skomunikowania JG z Niemcami. Jednocześnie postulowałem prowadzenie akcji reklamowych w Dreźnie i Berlinie. Składaliśmy również, jako Klaster, propozycję przedłużenia międzynarodowej linii autobusowej z Wrocławia do JG, lub stworzenia nowego połączenia wahadłowego JG - Berlin. Niestety władze nie wykazywały zbytniego zainteresowania takimi akcjami.

W oparciu o właśnie opublikowane statystyki, postulaty owe pozwalam sobie ponowić:
https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/ruch-graniczny-oraz-wydatki-cudzoziemcow-w-polsce-dane/dlqhdmb

W Kotlinie przybywa dobrych obiektów noclegowych, a tu ani komunikacja z krajem, ani komunikacja z zagranicą nie nadążają za tym rozwojem. Jeśli nic się w tym kierunku nie zrobi, to, po oddaniu S-ki przez Bolków, ruch ruszy w kierunku Kotliny Kłodzkiej, a JG będzie tracić.

Zamiast takich działań podjęto zupełnie inne kroki:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sejm-zam%c3%b3wi%c5%82-dwie-ekspertyzy-w-sprawie-reparacji-od-niemiec-ujawni%c5%82-tylko-jedn%c4%85/ar-BBEKyH9?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP.

Ale to sprawa "wielkiej" polityki, a my, lokalnie, musimy myśleć inaczej, bo to nam się po prostu opłaca.

Komentarze

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2017-11-09 14:28

"Wielokrotnie w moich rozmowach z władzami miasta wskazywałem..." I co, marne skutki?!I jak to świadczy o jeleniogórskich władzach samorządowych, że nasz region jest, jaki jest? Tym miastem od niemal 28 lat rządził(a) nieboszczka UW, SLD i PO.Był czas, że "wielka" polityka i ta nasza samorządowa to byli koledzy z tych samych ugrupowań i co?!I nic z tego nie wynikało.Rozumiem, że wtedy miał Pan takie same pretensje do "wielkiej" polityki, że nie dostrzega naszego regionu jak ma teraz?

PK.: ale równocześnie w Radzie Miasta zasiadają przedstawiciele PiS, którzy - mimo wielokrotnych zaproszeń - nie uważali za stosowne spotkać się z Klastrem, nie wnieśli żadnej inicjatywy zawierającej propozycję zainteresowania się poruszonym w tekście problemem, nie przepytywali rządzących JG, ani nie widziałem żadnej interpelacji na ten temat oraz nie użyli swoich posłów i senatorów - po prostu mają turystyczną pozycję JG w d...e.

Jaką Pan da gwarancję, że po objęciu rządów w JG nagle się ich oblicze zmieni?

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2017-11-09 16:51

Trochę historii:Zofia Czernow UW 1994-1998; Józef Kusiak SLD 1998-2002, 2002-2006; Marek Obrębalski PO 2006-2010 PO; Marcin Zawiła UW i PO 1990-1994, 2010-2014, 2014-2018. W radzie miasta większość miał SLD lub koalicje SLD-UW, SLD-PO.Lata 1993-1997 w parlamencie koalicja SLD-PSL; 2001-2005 znowu SLD-UP-PSL i samo SLD; 2007-2015 PO-PSL.Jak w tych latach "wielka" polityka współdziałała z samorządową, że tak Pan narzeka, a zwłaszcza od 2006 roku, kiedy zawitał Pan do Jeleniej Góry, przecież możliwości były niemal nieograniczone, czyż nie?!

PK.: ja nie chwalę dotychczasowych władców JG, bo - jak Pan przeczyta - wypomniałem im, że nie wykazali zainteresowania dla otwarcia turystycznego, jedynie wyraziłem wątpliwość czy takie zainteresowanie ewentualnie wykazałby Prezydent JG z PiS. Wykazałem również, że nie widać zainteresowania znaczeniem turystycznym JG ze strony obecnej opozycji w mieście, wykazałem także, że radni PiS nic nie zrobili w kierunku ruszenia problemów, o których wspomniałem.

Tak więc ten historyczny wywód tu nie ma nic do rzeczy. Z prezydentem Obrębalskim też próbowałem o tych problemach rozmawiać, ale skutek był ten sam - czyli brak zainteresowania.

kkl @ 78.8.58.*

wysłany: 2017-11-09 20:55

A co ma wspólnego oddanie S3 na odcinku Bolków-Lubawka z Kotliną Kłodzką? Jeśli już to marginalizację kłodzka, bo tranzyt ucieknie z ósemki. Zresztą niech pan nie sieje defetyzmu, nawet przy takim dojeździe jaki jest powiat jeleniogórski + JG biją kotlinę kłodzką na głowę jeśli chodzi o liczbę turystów, polecam stat.gov.pl. Obwodnica Bolkowa (w realizacji, obecnie prace projektowe) i Maciejowej (w realizacji) skrócą dojazd do Wro i dalej o jakieś 10-15 min., także na kolei w kierunku wrocławia jest postęp (widzi kto jeździ koleją, a nie wozi **** autem) i ciągle trwają roboty. Gorzej na DK 30 i kolejowej 274 w strone Niemiec - tu faktycznie marazm, ale Jelenia nie ma tu nic do gadania - adresatem Pana petycji powinna być pisowska GDDKIA (obwodnice na DK30), pisowska PLK i niepisowski Urząd Marszałkowski (kolej do Zgorzelca), ale zdaje się, że poza okolicami Wrocławia niewiele ich ten region obchodzi.

PK.: na temat Kotliny Kłodzkiej jestem innego zdania, ale przyszłość pokaże kto miał rację, oby Pan.

I właśnie moja "petycja" była do środowiska PiS, do ich radnych, do ich posłów, do ich senatorów, którzy nic w tym kierunku nie robią.

Też jestem zdania, że PO nie była w stanie nawet załatwić - mimo ich marszałka, wówczas ich rządu, ich prezydenta Wrocławia) oznakowania na obwodnicy Wrocławia. Tam nie ma ani słowa o JG, ale za to o Jędrzychowicach (kto wie co to jest, zwłaszcza obcokrajowiec) i Strzegomiu (jako o znanej atrakcji turystycznej i znaczącym ośrodku miejskim). Fakt, połączenie kolejowe jest znacznie lepsze, ale tylko - jak Pan słusznie zauważył - w kierunku Wrocławia i mam nadzieję, że będzie lepsze, bo 2 godziny by pokonać 120 km, szałem nie jest.

bumcyk @ 83.26.169.*

wysłany: 2017-11-09 21:09

Przedstawiciele PiS zasiadają w radzie miejskiej ale są w mniejszości, prezydentem też jest człowiek z PO, trudno od opozycji oczekiwać by brała odpowiedzialność za rządzących nie mając władzy.
Czy PiS zmieni coś w Jeleniej Górze? Nie wiem ale może warto spróbować, po obecnej ekipie raczej nie ma się czego spodziewać, chyba że w destrukcji.

PK.: ale mogłaby ten temat choć podjąć, złożyć interpelację, lobbować w tej sprawie przez swoich posłów i senatorów, lub przynajmniej wysłuchać uwag środowiska gestorów turystyki.
Czy też za dużo wymagam od chcących rządzić miastem?

PK @ 78.9.137.*

wysłany: 2017-11-10 09:13

No i stało się tak, jak przypuszczałem.

Panowie Widz i Wieńczysław, jakże zwykle aktywni i płodni, jak nie znaleźli pseudo-argumentów do bicia demagogicznej piany zajęli się albo śledzeniem literówek, albo zamilkli. Czyżby nie znaleźli tu paliwa do szerzenia populizmu i musieli przyznać, że brak argumentów za obroną PiS?

To tyle na temat gotowości i przygotowania obydwu Panów do rzeczowego wypowiadania się o problemach regionu.

Mam jednak nadzieję, że poruszą ten temat na najbliższym zebraniu Koła PiS lub Klubu Gazety, czy choćby przy piwie z zaprzyjaźnionym radnym, bo jest dość istotny.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-10 10:09

Kto narzucił literówki ?

Przestaję karmić trolla PK.

Szkoda mi czasu na przekomarzanki z pseudointeligentem, który nie ma mózgu, czyli PK.

Szkoda mi czasu na mitomana PK : Wielokrotnie, w moich rozmowach z władzami miasta, wskazywałem na konieczność lepszego kolejowo-samochodowego skomunikowania JG z Niemcami.

BUHAHAHAHAHAHA , nie wykonali NATYCHMIAST ???

Szkoda mi czasu na chamusia, który obraża i manipuluje, nie publikując lub publikując wygodnie dla siebie ocenzurowane teksty.

Nie zasługujesz Waść na moje merytoryczne wpisy.

PS Zróbcie sobie terapię z Buńkiem i Marianem, pocieszajcie się i pochwalcie nawzajem ...

I jeszcze mitomanie, porozmawiaj wielokrotnie z Frau Merkel, wskazując ... :):):)

PK.: no i proszę, z braku argumentów - tylko buta, chamstwo i arogancja. Taki jest jeleniogórski elektorat dobrej zmiany. Czy takim ludziom warto oddać władzę?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 11:44

Nie wypowiadam się o turystyce, bo ten temat mnie zupełnie nie interesuje. Spotkać się zawsze można, jeśli radni tego nie zrobili - to źle. Należy jednak pamiętać - o czym chyba Pan zapomniał - że to rządząca większość ma dużo większe możliwości wpływu na rzeczywistość, tymczasem Pan zdaje się obwiniać o brak działania bardziej opozycję, niż ekipę będącą u steru władzy.

Ale teraz coś zupełnie z innej beczki.

Niedawno obchodziliśmy 500 rocznicę reformacji. Jaki ma Pan stosunek do tego wydarzenia? Jak Pan ocenia postać Marcina Lutra?

PK.: to ja też z innej beczki.

Co Pan sądzi o tym ruchu PiS?
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pis-wygasza-wszystkie-stopnie-dyplomatyczne-%e2%80%9eto-zdemolowanie-zwierzchnictwa-likwidacja-polskiej-dyplomacji%e2%80%9d/ar-BBEMuJO?li=BBr5CAq&ocid=SK216DHP

Nie zajmuję się sprawami wiary, to jest prywatna sfera każdej osoby, ale protestanci wydają mi się bliżsi rzeczywistości.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 13:01

"Co Pan sądzi o tym ruchu PiS?"

Jak to co sądzę? A co mogę sądzić? Przecież chyba jest wyraźnie napisane, że to zdemolowanie zwierzchnictwa i likwidacja polskiej dyplomacji. Nie mamy już dyplomacji. Trzeba iść się podpalić.

PK.: Pan kpi, a ja pytam poważnie.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 13:01

"ale protestanci wydają mi się bliżsi rzeczywistości."

A nie przeszkadza Panu antysemityzm Marcina Lutra?

PK.: nigdy nie zajmowałem się poglądami tego pana.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 14:49

"PK.: nigdy nie zajmowałem się poglądami tego pana."

To informuję Pana, że jego poglądy na temat Żydów były iście hitlerowskie, włącznie z nawoływaniem do palenia żydowskich świątyń, szkół, domów i książek. Zresztą w niemieckim piśmiennictwie tamtej epoki również używało się wobec niego określenia "fuehrer".

PK.: o wiele ciekawsze byłoby wyjaśnienie skąd się wziął jego antyjudaizm, bo we wczesnych latach nie szczędził Żydom ani pochwał, ani współczucia w związku z antysemityzmem krzewionym przez hierarchów Kościoła Katolickiego.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 15:20

O, to ciekawe skąd ma Pan taką wiedzę, skoro "nigdy nie zajmował się Pan poglądami tego pana".

PK.: ale taką powierzchowną, potrzebną każdemu kto chce mieć podstawy wiedzy o świecie i kulturze, to w tej kwestii mam.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-10 21:09

Szanowny Panie Kucharski,

w związku z jutrzejszym Świętem Niepodległości Polski, mam do Pana pytanie: za co kocha Pan Polskę?

PK.: przecież to mój kraj i dlatego nie lubię gdy ktoś go demoluje, bez względu na kierujące nim powody, nawet jeśli jest to śmierć brata bliźniaka.

Nie akceptuję również chamstwa w postaci gwizdów i buczenia podczas składania wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza, podczas uroczystości Święta Niepodległości. To ani miejsce, ani czas na wyrażanie sympatii politycznych. Tacy "patrioci" też mi przeszkadzają. To niszczy mój kraj!

wydoiłzawilazPO @ 94.254.241.*

wysłany: 2017-11-11 06:44

mafia jeleniogórska to dla mieszkańca tylko "urzędnicze pranie mózgu na styl francuski".pracownicy urzędu miejskiego prostą sprawę załatwiają latami.Zacznij pan liczyć co udało się panu pozytywnie załatwić w gminie jeleniogórskiej kasty i mafiozów.Takie miasta omija się lub opuszcza na stałe.Szkoda życia jak nie kraczesz jak te nienapasione sępy urzędnicze.Żadna roszada stanowisk w wyborach nic nie załatwi tu dalej zakotwiczone pokolenie młodych(dzieci) na cieplych posadkach po rodzicach .Wyszkolone latami jak dopaść petenta i oszukać.Bieganie 11 listopada to wstępne ćwiczenia do biegania staruszków z urzędu do urzędu latami. Jak to dobrze że mnie w tej jeleniej norze już nie ma.

PK.: wszyscy wyjechać nie chcą, czyli jakie rozwiązanie?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 15:55

Dlaczego Donald Tusk dopiero teraz przyjął zaproszenie od prezydenta na obchody Święta Niepodległości? Rok temu odmówił. Jak Pan, jako analityk, to wyjaśni?

PK.: może uznał, że nadszedł czas na pojednanie w dniu Święta Niepodległości, że należy Prezydentowi pomóc w ugruntowaniu jego bardziej centrowego oblicza.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-11 16:57

TO NIE JEST PANA KRAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO JEST - CO NAJWYŻEJ - TAKŻE PANA KRAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PK.: dobrze byłoby by Polska była naszym wspólnym krajem, żyjemy jednak w różnych krajach.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 17:03

O, to świetnie. Cieszę się, że Pan to przyznał. Chodzi więc jak zwykle w jego przypadku nie o Święto, lecz o drobne gierki polityczne. Żałosne.

A jeszcze to oficjalne tłumaczenie, że "w tym roku zaproszenie wydało się bardziej serdeczne" - przeznaczone dla wyborców PO o inteligencji rozwielitki.

PK.: a kto, z tych tam na górze, nie bierze udziału w "drobnych gierkach politycznych", a wielu nawet w tych całkiem dużych.

Czy warto budować takie oblicze naszej Ojczyzny:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/warszawa-najwi%c4%99kszy-faszystowski-marsz-w-europie/ar-BBEPkCa?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

A tak, na to wydarzenie reagują ludzie min. Błaszczaka:
https://wiadomosci.wp.pl/policja-uzyla-sily-uczestnicy-manifestacji-przy-trasie-marszu-niepodleglosci-na-komisariacie-6186643198974081a

Komu to służy, bo mnie nie, a Panu?

Niestety ten pan ma być (według niego) "wybawieniem" Narodu:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/%c5%9bmieszniej-by%c4%87-nie-mo%c5%bce-schetyna-nagra%c5%82-or%c4%99dzie-na-11-11-jeste%c5%9bmy-patriotami-przysz%c5%82o%c5%9bci-zbudujemy-polsk%c4%99-kt%c3%b3ra-jest-najlepiej-zorganizowanym-pa%c5%84stwem-na-%c5%9bwiecie-wideo/ar-BBEPL7s?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 17:21

"Komu to służy, bo mnie nie, a Panu?"

A co, Pan ma jakieś kompleksy z tego tytułu, że ktoś o nas nakłamie za granicą? Nie wie Pan, że te wszystkie artykuły szkalujące Polskę za granicą piszą tak naprawdę polskojęzyczni dziennikarze, tacy jak np. niejaki Wieliński z GW?

Ja mam gdzieś to, co o nas piszą za granicą, bo nie mam kompleksów i robię swoje. Żyję w demokracji, więc popieram taką władzę, jaką uważam za najlepszą dla Polski, a nie taką, jaką wskażą mi jakieś gazety w tym czy innym kraju.

Nie mamy prawa maszerować, bo jacyś idioci uważają maszerowanie w dniu święta niepodległości za "faszyzm"?

PK.: no świetnie, zwłaszcza jeśli ta przez Pana w pełni uwielbiana "władza, jaką uważam za najlepszą dla Polski" opiera się na faszystach. Może teraz będzie trochę przesadzone, ale podobne mechanizmy i myślenie utorowało drogę do władzy A.Hitlerowi.

Bo zależy kto i pod jakimi hasłami maszeruje i kto na to daje przyzwolenie!

A z tymi "obcymi" mediami, to jest nie tak jak Pan myśli, bo skoro Polska - zgodnie z wczorajszymi słowami Prezesa - ma wskazywać Europie drogę do świetności, to musi być postrzegana jako odpowiedzialny gracz, musi dbać o swój "wygląd" właśnie na arenie międzynarodowej.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-11 17:32

Jak chcę pobyć chwilę w Pana kraju, to jadę do rodziny lub znajomych ...

Do Niemiec ...

PK.: szkoda, że Pan wraca!!!!!
I nie ma Pan prawa, ani nikt inny, dyktować komukolwiek jaki kraj jest jego ojczyzną. To jest po prostu chamskie i niedopuszczalne, otwarty demokrato.

Szanowny Patrioto, widać że przespało się lekcje historii Polski i omawianie takich pozycji jak np. "Pan Tadeusz" i "Latarnik".

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 17:47

"faszystach. Może teraz będzie trochę przesadzone, ale podobne mechanizmy i myślenie utorowało drogę do władzy A.Hitlerowi."

Niech się Pan liczy ze słowami, bo za takie obraźliwe oszczerstwa powinien się Pan spotkać oko w oko z prokuratorem.

Poza tym to nie PiS organizuje Marsz Niepodległości, tylko środowiska związane z Ruchem Narodowym. Przypomnę, że w czasie wojny ugrupowania takie jak Młodzież Wszechpolska, Związek Jaszczurczy, Narodowe Siły Zbrojne były zwalczane przez Niemców, a ich przedstawiciele (jak choćby przedwojenny prezes ONR Jan Mosdorf) zabijani w obozach koncentracyjnych. Trochę więcej szacunki dla polskiej tradycji, podły renegacie!

PK.: szacunek do historii nie jest równoznaczny z akceptacją Falangi i wymienionych powyżej ruchów. Dla Polski byłoby lepiej gdyby ich nie było. Nawet Wspomniany Jan Mosdorf przeżył w obozie odmianę i zaczął - wbrew wyznawanej ideologii - w ramach odkupienia win, pomagać Żydom i komunistom.

A oto jak wygląda poparcie rządu dla rasistów, ksenofobów i nacjonalistów:
https://wiadomosci.wp.pl/awantura-na-konferencji-blaszczak-poklocil-sie-z-dziennikarzem-poszlo-o-rasistowskie-transparenty-6186688033797761a?src01=483bb&src02=6186703233312385

Czy to jest patriotyzm?
Czy Pan to popiera?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 20:43

"zgodnie z wczorajszymi słowami Prezesa - ma wskazywać Europie drogę do świetności, to musi być postrzegana jako odpowiedzialny gracz, musi dbać o swój "wygląd" właśnie na arenie międzynarodowej."

Skoro Francja ma być liderem Europy i wskazywać drogę do świetności, to prezydent Macron nie może się zachowywać jak bezrozumny mały chłopiec, tylko poważny człowiek.

Skoro Niemcy mają być liderem Europy i wskazywać drogę do świetności, to Angela Merkel nie powinna niszczyć swojego kraju poprzez sprowadzanie najeźdzców, bo się tylko ośmiesza.

Nie są to odpowiedzialni gracze, tylko ludzie, którzy zdestabilizowali Europę, więc niestety nie mogą liczyć na przychylność Warszawy.

Poza tym jeśli chce Pan dbać o wizerunek Polski w świecie, to niech Pan to powie owym dziennikarzom GW i politykom totalitarnej opozycji, którzy donoszą na Polskę, opowiadając wierutne bzdury o rzekomym występującym w niej braku demokracji i wolności.

PK.: niech Pan nie powtarza tego steku demagogicznych PiS-owskich bzdur. Przecież sam Pan w nie wierzy.

A uwagi co do dbałości o wizerunek Polski niech Pan łaskawie przekaże min. Waszczykowskiemu, min. Macierewiczowi i min. Błaszczakowi oraz "niezależnym" mediom i chamom od gwizdów i buczenia na państwowych obchodach Święta Niepodległości.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 20:53

"Czy to jest patriotyzm?
Czy Pan to popiera?"

Gdy Pana zapytać, czy Pan popiera różne idiotyzmy występujące na lewackich czy kodowskich demonstracjach, to jedyna Pańska odpowiedź brzmi: przecież to ordynarna prowokacja! To PiS/narodowcy/kibole/Rydzyk (niepotrzebne skreślić) organizują takie prowokacje, by ośmieszyć wspaniałe, patriotyczne manifestacje na rzeczy obrony demokracji itd.

Pozwoli Pan więc, że postąpię podobnie i każdą taką rzecz będę nazywał prowokacją i będę też doszukiwał się w tym niecnych knowań Tuska - tak jak Pan wszędzie doszukuje się spisku Rydzyka z Kaczyńskim.

PK.: hasła rasistowskie był Pan uprzejmy nazwać "różnymi idiotyzmami", a zapomniał, że i Konstytucja RP i Kodeks Karny zawierają paragrafy stawiające tamę szerzeniu treści rasistowskich. Wystarczy je stosować zamiast bzdurzyć o wolności słowa i to ustami Ministra Spraw Wewnętrznych. Pewnym "prowokacjom" min. Błaszczak "zapobiegł" zamykając 45 osób prewencyjnie w komisariacie, inne natomiast nazwał (i Pan za nim to bezrefleksyjnie powtarza) wolnością słowa.

Chyba nie żyjemy w kraju rządzonym tą samą Konstytucją.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2017-11-11 21:52

Czytam Pana blog z pewną bym powiedział specyficzną przyjemnością. Obserwuję mianowicie reakcje Pana adwersarzy. I jakie wnioski? Pocieszające jest to. że nie jest ich zbyt wielu, a wręcz są to te same tylko 3-4 osoby (osobistości?). Poziom ich wypowiedzi jest adekwatny do ich poziomu intelektu, czyli też nie za wysoki. I ... już konkludując, nie stanowią oni wielkiego zagrożenia, bo tu na zachodzie szans na objęcie władzy jakiejkolwiek nie mają. Utożasamiam się z wieloma Pana poglądami i jest Pan swoistym papierkiem lakmiusowym dla poziomu lokalnych kilku pisowczyków z których większość tylko potrafi obsłużyć funkcję copy_paste. To co robi Pan jest twórcze a ich co najwyżej odtwórcze. Jak tak są mocni, to dlaczego nie otworzą własnego bloga? Też bym poczytał.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-11 22:19

Szanowny polsko - niemiecko - eurokominternowski patrioto, ja , w przeciwieństwie, historii Polski nie uczyłem się z GWna ani z filmu niemieckiej, państwowej ZDF " Nazi matki, nazi ojcowie ". Ani Pan Tadeusz, ani Latarnik nie przyjechali do Polski, żeby przerabiać Polskę na MacDonald'sa.

PK.: tym wpisem, jak zresztą większością z Pańskiej klawiatury - potwierdza Pan tylko powyższą opinię zBIGs'a.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-11 22:59

zBIGsie, jak tyś taki mocny, to dlaczego nie otworzysz własnego bloga. Też bym poczytał.

Głupi wpis - taka sama riposta !

Buhahahahaha.

PK.: no i znów ten błysk intelektu i tchórzostwo, bo chowanie się za nickiem to oznaka strachu przed kompromitacją.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-11 23:48

No, panowie Kucharski oraz ZBIGs - swoimi merytorycznymi argumentami przekonaliście mnie, że Marsz Niepodległości jest jednak "be" - okropny, rasistowski i nienowoczesny. Od dzisiaj już będę tylko 11 listopada paradował z różową flagą i orłem z białej czekolady i bił pokłony Umiłowanemu Przywódcy i królowi Europy, który wspaniałomyślnie zgodził się uświetnić te obchody swoją wizytą. Ho ho hoooo!

PK.: tym wpisem wspaniale się Pan wpisuje w kategorię opisaną przez zBIGs'a w przypadku Widza.
Trolle są trollami i już. Myślenie nie jest trolli silną stroną.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-12 00:05

"Myślenie nie jest trolli silną stroną."

Pan już zaprezentował swoje "myślenie" i był z tego niezły ubaw.

Czy jest jakakolwiek istotna, głęboka i prawdziwa myśl, którą wyraził Pan na swoim blogu? Śmiem wątpić. Wszystko to jest tylko bezmyślnym powtarzaniem sloganów i antypisowskiego hejtu z Pana ulubionych pisemek i lewackich portalików.

PK.: ale wlazłem na odcisk intelektualnym myślicielom.

wydoilzawilazPO @ 94.254.145.*

wysłany: 2017-11-12 06:15

Pofatygowałem się celowo by otrzymać potwierdzenie moich tez jak to urzednicy jeleniogórskiej mafii potrafia kłamać,oszukiwać i okradać chlopów z gruntów rolnych .By chłop zostal okradziony celowo wmawiano zaginiecie map katastru Jeleniej Góry i tworzono mapy nowe.Na Czarnym mapy katastru byly prowadzone do lutego 1945 r. tak dokladne że sznurkiem można było mierzyć pole z dokladnoscia do 1m.Ludziom na Czarnym pozabierano na mocy "prawa wojewody"w 2001 roku nawet powyžej 20arów pod drogi naniesione w/g uznania urzedniczego geodety .Tylko jedna uchwała R.M. glosi odszkodowanie za 16m2 zapłatę za grunt rolny.A co z pozostalymi oszukanymi i okradzionymi z gruntu?Mapy katastru po 17 latach odnalazly się w Atlasie Historycznym Dolnego Śląska a w nim i JeleniejGóry. Co na to kłamstwo i oszustwo wladze miasta?Może droga do panskiej willi jest do zapłaty?Łużniak załatwił swoje drogi wcześniej , bo jest i był w tym czasie przy korycie.Gdyby grunt pod drogi do obecnych domków był uwłaszczony to Florczak czekał by latami na budowę domów jednorodzinnych.A teraz nowobogaccy będą mieli orzech drogowy na Czarnym do rozgryzienia.Prawda zatacza koło tuż przed wyborami.

PK.: wszystko pięknie, ale w 2001 nie rządzili ani PO, ani Zawiła - zły adres.

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-12 08:46

PK.: no i znów ten błysk intelektu i tchórzostwo, bo chowanie się za nickiem to oznaka strachu przed kompromitacją.

Napisał to głupek z imieniem i nazwiskiem !!!

PK.: Pan Widz też był uprzejmy się nieco zdenerwować. A o co? A o to, że ktoś mu w oczy powiedział jaki ma potencjał intelektualny.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-12 09:09

PK.: no i znów ten błysk intelektu i tchórzostwo, bo chowanie się za nickiem to oznaka strachu przed kompromitacją.

PK.: tym wpisem wspaniale się Pan wpisuje w kategorię opisaną przez zBIGs'a w przypadku Widza.
Trolle sa trollami i już. Myślenie nie jest trolli silną stroną.

Zrozumiesz kiedyś jełopie, że to ty się kompromitujesz ?

Zamiast odnosić się do faktów , odnosisz się do mitów podanych przez media " ****o ścieku ".

Zamiast odnosić się do treści postów adwersarzy, ty cały czas odnosisz się do ich intelektu.

Jest to charakterystyczne dla głupków !

Napiszę to wprost, bo na inteligentne i zakamuflowane sugestie jesteś po prostu za głupi !

A więc, jesteś jełop, który o tym , jak to jełop, nie wie.

Wszyscy to wiedzą , oprócz ciebie.

A teraz kretynie, oburz się i " yntelygentnie " napisz coś o moich szarych komórkach i nicku .

Do roboty debilu !!!

PS I więcej mnie nie zaczepiaj głupku, bo mi cię tak po ludzku szkoda .

Nie lubię kopać leżącego ...

PK.: Dzięki, że napisał Pan całą prawdę o sobie i ja tego nie musiałem robić, bo również "nie lubię kopać leżącego", choć, co do Pana, to tak do końca pewności nie mam, czy rzeczywiście, jakbym leżał (bo do tej pory stoję) toby sobie Pan, choćby tak raz, ot tak dla fanu, dla odreagowania własnych frustracji i kompleksów, nie kopnął.

I ta przemożna potrzeba upubliczniania swoich "złotych myśli".

A jeśli chodzi o wspomniane odnoszenie się do faktów, a zwłaszcza ich samodzielną analizę, to Pańskie wpisy zasługują na Nobla. Rzeczowe, wyważone, przemyślane i nader głębokie intelektualnie, a ich największym walorem jest kultura, kultura i jeszcze raz kultura. Właśnie kultura i "giętkość oraz szlachetność" języka są Pana najmocniejszą stroną.

Czekam na światły i rzeczowy komentarz do następującej relacji z Wrocławia:
https://wroclaw.onet.pl/zamieszki-w-centrum-wroclawia-podczas-obchodow-swieta-niepodleglosci/rwn99s9?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-12 21:25

Czy zgadza się Pan z tezą, że ci, którzy zdemolowali Hamburg, to demonstranci walczący o szczytne idee, a ci, którzy niczego nie zdemolowali, za to przeszli ulicami Warszawy wznosząc patriotyczne hasła to naziści?

PK.: nie, nie zgadzam się.

Do tego w Warszawie demonstrację organizowali narodowcy i nosili rasistowskie hasła. Nie to jest jednak największym problemem, największym problemem jest zachowanie policji, która potrafiła sprawnie zamknąć "prewencyjnie" kontrdemonstrantów bez rasistowskich haseł i transparentów, natomiast "nie udało" się jej wykluczyć rasistowskich haseł i transparentów z marszu narodowców. A to - przy odrobinie dobrej woli i braku poparcia ze strony min. Błaszczaka - byłoby dość proste.

Szkoda, bo owe transparenty zepsuły cały wydźwięk tego Święta.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-13 00:06

Owszem, Marsz Niepodległości jest organizowany przez narodowców. Nic Panu nie przeszkadza organizować własny marsz. Zresztą kilka lat temu była organizowana impreza pod nazwą "Kolorowa Niepodległa", i co teraz, czy organizatorzy stracili zapał?

Policja ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo, a nie aresztować kogoś za hasła. O tym, czy hasło narusza przepisy, decyduje sąd.

W Marszu szło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a tych, którzy nieśli głupie czy nawet rasistowskie hasła było kilkadziesiąt. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora i nie przylepiajmy łatki "nazistów". W marszu organizowanym przez narodowców idą przedstawiciele różnych nurtów polskiego patriotyzmu.

A propos, według klasyfikacji jednego z historyków istnieją 3 nurty polskiego patriotyzmu:
1. Insurekcyjny - romantyczny, związany z ideą polskich zrywów niepodległościowych, poświęcenia, ofiary za ojczyznę, walki "za wolność naszą i waszą".
2. Republikański - odwołujący się do tradycji I Rzeczypospolitej, afirmujący ustrój republikański oparty na idei dobra wspólnego, wolności i równości wszystkich obywateli (choć wtedy była to głównie szlachta)
3. Samorządny - odwołujący się do ruchów społecznych, samopomocowych w XIX, początku XX wieku oraz tradycji Polskiego Państwa Podziemnego. Jego podmiotem jest naród rozumiany jako wspólnota kulturowa realizująca swoje interesy, dążąca do suwerenności państwowej i wzmocnienia państwa poprzez pozytywistyczną pracę u podstaw.

Z którym z tych nurtów Pan by się utożsamił?

PK.: z żadnym z w/w. A Pan? (W tej sprawie - między innymi - odbyła się wczoraj wyjątkowo fascynująca dyskusja w ramach "Areny Idei" na TVN24, polecam).
Na temat również warto przeczytać:https://opinie.wp.pl/dariusz-bruncz-to-hejtrotyzm-a-nie-patriotyzm-polska-mistrzem-swiata-w-nienawisci-6187081325987969a

Otóż szanowny Panie nie jest tak, jak Pan mówi. Policja stoi na straży porządku, a porządek - w tym wypadku - wyznacza Konstytucja i obowiązujące prawo. Tak więc występujący przeciwko tam zapisanemu porządkowi łamią prawo i stają się przestępcami, czyli policja powinna się nimi zająć.

Nigdzie nie napisałem, jakoby w marszu brali udział wyłącznie faszyzujący idioci. Szkoda, jednakowoż, że ani policja, ani sami organizatorzy nie dopilnowali, aby tacy osobnicy się za mocno nie afiszowali, czym popsuli wizerunek całej imprezy.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-13 13:27

Jak Pan sądzi, dlaczego w latach 2011-2015 Marsz Niepodległości obfitował w różne incydenty - bijatyki z policją, zamieszki, podpalanie wozów transmisyjnych, budek itd., a od 2 lat przebiega on spokojnie - nie licząc owych skrajnych haseł?

PK.: bo dobra zmiana jest sprzymierzeńcem nacjonalistów, faszystów, rasistów, kiboli oraz innych skrajnie prawicowych grupek i pozwala im na "swobodne" demonstrowanie swoich poglądów jednocześnie chroniąc przed "lewakami, komuchami i innym liberalnym ścierwem".

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-13 15:40

Pańskie populistyczne wyjaśnienie jest sprzeczne z faktami i z logiką. Niech się Pan zdecyduje, czy był to "marsz faszystów i rasistów" czy stanowili oni marginalną grupkę "czym popsuli wizerunek całej imprezy". Albo "rasiści" dominowali, albo był to margines.

Czy jest Pan za tym, aby "lewacy, komuchy" itd. mogli swobodnie prowokować uczestnikow marszu tak, aby dochodziło do zamieszek? Czy policja ma chronić uczestników i pilnować, aby wszystko przebiegało spokojnie, czy prowokować i wszczynać burdy?

No bo ktoś te zamieszki wtedy organizował. Skoro wg Pana byli to organizatorzy i uczestnicy imprezy - to dlaczego dzisiaj tego nie robią?

PK.: przykład Wrocławia jednoznacznie pokazuje, że to nie "lewacy i komuchy" prowokują tylko radośnie maszerujący "patrioci" rzucają butelkami i innymi przedmiotami.
Czy Pan nie widzi, że te marsze, w dzisiejszej formie, są same w sobie jedną wielką prowokacją i "obciachem"? Jeszcze raz polecam "Arenę Idei", bo tam są zaprezentowane rozmaite punkty widzenia na te sprawy.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-13 17:17

"przykład Wrocławia jednoznacznie pokazuje,"

Przykład Wrocławia ma pokazywać to, co się działo na Marszu Niepodległości w Warszawie? Wspaniała logika!

Jak zwykle w tych incydentach wrocławskich bierze udział jedna i ta sama osoba - niejaki Piotr Rybak. Ciekaw jestem kto to jest i przez kogo jest inspirowany, bo nie sądzę, żeby ruchowi narodowemu zależało na zszarganiu swego wizerunku.

"Arenę idei" widziałem - dyskusja jak dyskusja, nic specjalnego. Czterech (plus widownia) na jednego, czyli typowe standardy pluralizmu TVN. Erystycznie widowiskowa, ale mało merytoryczna, bo niestety żaden z uczestników nie odpowiedział na główne pytanie.

PK.: mnie bardziej interesuje dlaczego jest chroniony przez min. Ziobrę i Błaszczaka. Dotyczy to również jego wiernego towarzysza Międlara. Ciekawe jak Prezydent RP zareaguje na wynurzenia Rybaka o Pierwszej Damie. Moim zdaniem określanie Jej per "Żydówa" nie - delikatnie rzecz biorąc - nieco nie na miejscu i troszeczkę rasistowsko.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-13 20:11

Hahahaha ale jaja. W "Wiadomościach" podali informację, że wbrew zapowiedziom opozycji liczba nauczycieli w wyniku reformy edukacji wzrosła, ponieważ zatrudniono ok. 11 tysięcy nowych. Krytycznie do tych informacji odniósł się prezes ZNP Sławomir Broniarz, który stwierdził, że trzeba tez uwzględnić, ilu nauczycieli zwolniono.

No ale jak to?! Przecież zgodnie z logiką Pana Kucharskiego, którą był uprzejmy zastosować wobec rachunku migracji, skoro liczba nauczycieli wzrosła, to bilans jest dodatni. W tej sytuacji żadna liczba nauczycieli nie mogła zostać zwolniona, tak samo jak nikt nie mógł powrócić do kraju, skoro jakaś liczba ludzi wyjechała. Tak więc saldo jest dodatnie, bo zatrudniono 11 tysięcy nauczycieli, a tych zwolnionych - nie uwzględniamy.

PK.: a niech rośnie.

Teraz ja powiem Hahahaha, bo Prezydent RP przyznał, że równie jak Kucharskiemu nie podobały mu się hasła niesione podczas Marszu Niepodległości. I co, teraz przyjmie Pan wykładnię min. Błaszczaka, Morawieckiego i Glińskiego, czy tą Prezydenta.

bumcyk @ 83.26.56.*

wysłany: 2017-11-13 22:35

Niestety to nie opozycja rządzi w Jeleniej Górze tylko rządzący układ PO SLD. Owszem PiSowscy radni mogą zabrać głos złożyć interpelacje i na tym ich możliwości się kończą. Jeśli uważa Pan że opozycja odpowiada za obecny stan miasta to jednocześnie powinien Pan winić PO i Nowoczesną za to co rzekomo źle się dzieje w Polsce

PK.: czegoś chyba Pan nie zrozumiał. Oczywiście, że PiS ma małe możliwości wpływu na tutejszą rzeczywistość, ale aktywność w pokazaniu kierunków zmian też by się przydała. To tak, jak z opozycją w polityce krajowej - też nie pokazuje ani planów, ani wizji i to jest jej największą słabością.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-11-13 23:25

Ciekawa dyskusja i 36 wpisów w przeciwieństwie do 12 na blogu pana Szymańskiego. Temat geotermii nie przyciągnął dyskutantów, ale temat połączeń komunikacyjnych też. Ja uważam, że z tymi połączeniami jest lepiej niż 10 lat temu ale oczywiście zawsze może być lepiej. Brak mi informacji czysto statystycznej i szacunku ekspertów w postaci zdań: jeżeli zainwestujemy ... zł w linię kolejową do ... to za ... lat uzyskamy ....% wzrostu ruchu turystycznego z kierunku... . Oczywiście pod tym Imię i Nazwisko. Tematem stała się jak zwykle nawalanka narodowa. Jest oczywistym, że Marsz Nacjonalistów stał się wydarzeniem dla dziennikarzy nie tylko w kraju. TVPropaganda jest zachwycona, a inne TV pokazują banery "Wilno i Lwów... ". Ja się boję tych napisów bo jak nacjonaliści z zachodu zaczną swoje wypisywać :"Hirschberg ..." i tamten rząd będzie to pochwalał to moim zdaniem jest to zagrożenie egzystencjonalne większe niż 1000 arabów w naszej okolicy. Państwo znów stało się "państwem teoretycznym" i bije w słabych, a odpuszcza silnym. Kobieta z megafonem we Wrocławiu na demonstracji przeciw działaniom władz z zarzutami za megafon, a setki nacjonalistów z racami (wyraźnie zakazane prawem) z pochwałą za łamanie prawa od ministra. Nacjonaliści mogą bezkarnie kopać kobiety i wynosić je z ulicy (zgodnie z prawem, ograniczenie wolności - prawo do przebywania w miejscu publicznym może być jedynie stosowane przez organy państwa, a interwencja obywatelska musi skończyć się wyjaśnieniami tychże organów). Biskup, który z radością witał to towarzystwo na Jasnej Górze stwierdza, że mogło dojść, kiedy prasa całego świata pisze, że doszło i bez ogródek opisuje zdjęcia. Biskup co prawda stwierdził, że chodzi o prowokację ale przecież było widać, że to nie prowokacja a demonstracja siły i wspierana przez władzę kościelną i świecką. Zdjęcia narodowców w kościołach można bez problemów wyguglać. Widać wyraźnie podwójne standardy. U nas w JG osoby z pikiety kilkuosobowej mają zarzuty (Uwolnić Agnieszkę), a tam mimo, że cały świat opisuje naruszenie prawa i obyczajów europejskich (nie toleruje się w Europie faszyzmu) nawet prezydent mówi, że coś nie halo, będzie cisza. Podobne jest to, że kobiety mają siniaki, bo i u nas pani Agnieszka została poturbowana, a teraz jeszcze jej coś grozi pewnie z kilku artykułów KK. Stare czasy wróciły. Jest człowiek, to i paragraf się znajdzie. Sprawa nauczycieli jest rozwojowa. Wszyscy samorządowcy dostali polecenie wypłacić od 1 kwietnia 5% podwyżki nauczycielom. Jednocześnie planujący budżet dali limity dyrektorom na utrzymanie szkół. Jak zwolnią nauczycieli to będzie jazgot i jednocześnie jak ograniczą inne wydatki na szkoły to też będzie jazgot. Wszystko to dzieje się przed wyborami. Nauczyciele przycichli, bo te obiecane 5%. Jednocześnie wiadomo, że nie dla wszystkich, bo przecież kogoś wywalą. Ciekawe, jak to rozegrają obie strony tzn. PIS i antyPIS i kto przekona wyborców? Dowiemy się po przeliczeniu głosów z urn. Kukiz i PSL już grzmią, że to będą cuda nad urną i będzie podobnie jak w 1947 roku. Czy zaistnieją "żołnierze wyklęci" i będą u nas więźniowie polityczni? Czy partia metod Putina i Stalina (PIS) zapewni sobie władzę?

PK.: przy poprawie komunikacji nie da się wyliczyć efektywności zainwestowanej złotówki i jej przełożenia na przyrost turystów - to jasne. Można natomiast obudzić sie z ręką w nocniku gdy przy braku nakładów na komunikację inni na tym zyskają. Ludzie stają się wygodni i liczą czas i doceniają komfort dojazdu, a JG zostaje wyraźnie z tyłu, choć jest lepiej niż 10 lat temu, jednak trzeba ten standard podwyższać nadal. Zwłaszcza udrożnienie połączeń z Berlinem, bo to dostęp do 10 mln. zamożnych ludzi i chętnych do podróżowania.

Co do dalszej części, to najbardziej jaskrawym przykładem gdzie PiS szuka popleczników jest sprawa Rybaka i Międlara. Jeśli tu nie postawi się tamy, to się nam ten kraik, tak po prostu rozwali. A szkoda, bo mogłoby być całkiem, całkiem a tu idzie na rozwałkę. Z niepokojem myślę o takim momencie, gdy nasi dzielni "patrioci" dostaną dostęp do broni palnej. Tu się należy rzeczywiście zacząć bać. A może PiS-owi chodzi o to, by tych "komunistów i złodziei", "gorszy sort" i jak to tam jeszcze zamknąć przez zastraszenie, żeby to sąsiedzi się wzajemnie pilnowali? Tu jednak przypomina się sytuacja w Jugosławii po śmierci Tito. Jak taki mechanizm się uruchomi, nabywa on samoistnej inercji i bardzo ciężko go zatrzymać. Chcemy tego? Jeśli nie, to róbmy coś do diabła!

Wieńczysław @ 31.0.87.*

wysłany: 2017-11-14 00:46

Kim trzeba być, żeby o dużym kraju w środku Europy z 1000-letnią historią pisać per "kraik" który rzekomo miałby się rozpaść z powodu jakiegoś Rybaka? Polska przetrwała i Hitlera, i Stalina, a wg tego "analityka" miałaby się rozlecieć z powodu Rybaka. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym, żeby tak w ogóle pisać o własnym (?) kraju?

PK.: szanowny Tytanie Analizy, nie chodzi ani o samego Rybaka, ani jakiegoś Międlara, chodzi o przedstawicieli rządu dających przyzwolenie i wręcz usprawiedliwiających działania i wypowiedzi takich groźnych wariatów! Ani Rybaki, ani Międlary nie mieliby tej siły gdyby np. we Wrocławiu, gdy wykrzykiwali swoje rasistowskie i faszystowskie wystąpienia, wkroczyły siły porządkowe i tych osobników zamknęły za naruszenie konkretnych paragrafów obowiązującego w Polsce prawa. Co natomiast się dzieje - aresztuje się prewencyjnie przeciwników takich wariatów, a tu zamiast, sam min. Ziobro (przy wsparciu Błaszczaka, Glińskiego i Morawieckiego) ich usprawiedliwia, ingeruje w postępowanie prokuratury i zaleca złagodzenie wyroku, za co mu i Jakiemu dziękują.

Jednocześnie Owsiaka się szarpie, bo powiedział ze sceny brzydkie słowa, że wyraził się o K.Pawłowicz. Tamci panowie natomiast wypowiedzieli się o Pani Prezydentowej. Może jakiś pilny policjant zająłby się tą wypowiedzią równie sumiennie jak wypowiedzią Owsiaka?

Szanowny Panie, otwórz oczy i uszy, zdejmij PiS-owskie klapki!

Polecałbym uruchomienie procesu myślenia!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 10:50

Przeszedł Marsz Niepodległości. Po raz trzeci wyjątkowo spokojnie. Obyło się bez zamieszek, bijatyk, niszczenia i podpalania czegokolwiek. Nie spalono żadnej synagogi ani ośrodka dla uchodźców, jak to się dzieje wielokrotnie w ciągu roku we Francji i w Niemczech. Nie ma zamachów, nikt nikogo nie przejeżdża ciężarówką, nikt nikogo nie gwałci na ulicach.

Ale Pan analityk Kucharski twierdzi, że Polska się zawali, bo paru typków powiedziało to, czego od zawsze mogliśmy się spodziewać po takim marginesie, a minister zamiast wydać rozkaz aresztowania Rybaka, Międlara itp. i zakucia w dyby, to odcina się od całej sytuacji.

No to jest jakaś paranoja. Niech się Pan zajmie lepiej własnym krajem - niech Pan zobaczy, co wyczyniali lewacy w Hamburgu. To jest prawdziwe zagrożenie dla państwa, a nie parę głupich wypowiedzi jakichś prowokatorów.

PK.: sam Pan wie, że oto plecie bzdury. Już proponowałem by włączyć myślenie.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 11:43

Oto oświadczenie ministra Błaszczaka:

"Ponownie zobowiązałem Policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń w dniu 11 listopada, pod katem ścigania sprawców z art. 256 k.k. z urzędu. To nie powinno przysłonić wielkiego święta patriotyzmu. Nie zapominajmy o tym."

Ale nie, to nie wystarczy. To jest pic na wodę i populizm. Minister powinien osobiście dorwać sprawców tych ciężkich zbrodni rasistowskich i ich udusić. Wtedy dopiero Kucharski byłby zadowolony.

Zresztą, z innej beczki, Kucharski ostatnio, jako wybitny mędrzec i znawca afery reprywatyzacyjnej, stwierdził, że komisja jest populistyczna i tymi przekrętami powinna się zająć specjalna grupa prokuratorów. Otóż taką grupę powołał 2 miesięce temu min. Ziobro w Krakowie dla zbadania tamtejszych przekrętów.

No i jak Państwo myślicie, czy Kucharski to posunięcie - zgodne z własną propozycją - pochwali? Ale gdzie tam! Za chwilę Państwo zobaczycie, że to populizm, bo dlaczego w Krakowie, a nie Warszawie? Dlaczego minister osobiście wskazuje palcem prokuratorów, zamiast robić to wg demokratycznej procedury? Dlaczego robi to w sposób populistyczny, a nie profesjonalny? Dlaczego dopiero teraz, a nie 5 lat temu? Demagogia!

PK.: dziś mamy 14.11., czyli upłynęły 3 dniu, podczas których i min. Błaszczak i inni ministrowie już się wypowiedzieli, a dzisiejsze oświadczenie jest po pierwsze tylko oświadczeniem, a nie działaniem, a do tego dopiero pod przymusem "ulicy i zagranicy" i "niemieckich" mediów. To powinno być zupełnie inaczej!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 15:19

Ja myślę, że najlepszym sposobem walki z rasizmem i nazizmem byłoby wypłacenie Polsce reparacji przez Niemców. Wtedy każdy taki nazista 5 razy by się zastanowił, czy warto poprzez narzucanie innym swojej zbrodniczej ideologii narażać się na przyszłe konsekwencje dla swojego kraju. Rząd niemiecki odmawiając wypłaty reperacji otwiera drogę faszystom i daje przyzwolenie na rozwój tych środowisk!

PK.: Pan kpi, czy o drogę pyta?

Jakie reparacje, a Dolny Śląsk, a Mazury, a Pomorze?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 16:25

"Jakie reparacje, a Dolny Śląsk, a Mazury, a Pomorze?"

Nie rozumiem pytania. Co mają Dolny Śląsk, Mazury do reperacji?

PK.: to niech Pan pomyśli. Sądzę, że chodziło Panu o reparacje.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-14 16:25

Nie ważne co by zrobili lub nie zrobili obecnie rządzący i to na każdym szczeblu od krajowego po samorządowy dla PK zawsze będzie źle.Jak czegoś nie zrobią to PK stwierdzi, że to oczywiście przez "olewactwo" lub nieudolność.Jak zrobią to też będzie źle, bo robią nie tak jak by chciał PK, a nawet jeśli zrobią jakby chciał to PK i tak stwierdzi, że to działanie "demagogiczne" "populistyczne" i zwyczajne podlizywanie się gawiedzi.Dla PK zawsze będzie źle.

PK.: proszę o konkrety!

No i taki kwiateczek:"Sytuacja, która miała miejsce 11 listopada podczas Marszu Niepodległości, nie powinna się wydarzyć, ale w demokratycznym państwie nikt nie jest w stanie kontrolować transparentów – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek."

Czyli - wynika wprost z tej wypowiedzi pani rzecznik - min. Błaszczak i jego służby są do kitu? Jak tak, to zmienić!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 20:13

"PK.: to niech Pan pomyśli. Sądzę, że chodziło Panu o reparacje."

No tak, ale co mają reparacje do Ziem Zachodnich? Chyba nie sądzi Pan, że zostały nam przekazane jako odszkodowanie za straty w wyniku II wojny światowej?

PK.: jest to jakiś punkt widzenia, ale stanowczo osłabia pozycję negocjacyjną Polski, a do tego to fatalne zrzeczenie się, a na domiar złego nie sprzyja to zbytnio stosunkom Polsko - Niemieckim, a Niemcy - że tylko przypomnę - to najpotężniejszy kraj w Europie i może się nam przydać jako poplecznik. Taka jest ta prawdziwa polityka, nie ta PiS-owska.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-14 22:05

Ziemie zachodnie jako substytut reparacji???Zrzeczenie się???Niemcy jako nasz poplecznik???Pan to chyba z historii orłem nigdy nie był?!

PK.: otóż mało, że byłem, to jeszcze uważnie śledzę historie najnowszą.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-14 22:27

Tak to może politykę rozumieć mały Pawełek z klasy 4b albo nawet 3c. Proszę nie powtarzać bzdur o zrzeczeniu się, bo to po prostu nieprawda.

Trzymanie się kurczowo niemieckiej spódnicy to nie polityka, tylko dziecinada.

PK.: a niby czyjej spódnicy trzymanie się Pan poleca? Węgierskiej? Spódnica to mała i słabo lojalna, a inne spódnice już dawno się od nas odwróciły albo je przepłoszyliśmy. Chyba tych wielkich i mocnych lepiej? Dodatkowo Niemcy mają wobec Polski kompleks winy i to należy wykorzystać.

P.S. bez komentarza:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/s%c5%82ynny-fotograf-robi%c5%82-zdj%c4%99cia-narodowc%c3%b3w-teraz-alarmuje-facebook-je-usun%c4%85%c5%82-by%c5%82em-niegrzeczny/ar-BBEYkeC?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-15 09:57

Żadnej spódnicy nie należy się trzymać, bo to prowadzi do klientelizmu i jest szkodliwe. Polska leży w trudnym położeniu geopolitycznym, ale zawsze powinna prowadzić politykę suwerenną i realną, czyli kierować się wyłącznie polskim interesem, który może być oczywiście sprzeczny z interesami innych krajów. Z Niemcami oczywiście powinniśmy utrzymywać dobre stosunki, w ramach Unii Europejskiej, która powinna przetrwać, ale niestety ta polityka, którą obecnie prowadzi, jest fatalna i prędzej czy później doprowadzi do jej upadku. Z Niemcami rzadko kiedy mieliśmy wspólne interesy i trudno tutaj dopatrywać się jakiejś wspólnej płaszczyzny porozumienia poza sprawami gospodarczymi (również w ramach UE). Niemcy wolą się dogadywać z takimi kwitnącymi i demokratycznymi cywilizacjami jak Rosja. Stąd liczenie na sojusz z nimi jest po prostu błędem. A już twierdzenie, że Niemcy mają jakiś kompleks winy "i to można wykorzystać" jest kosmiczną brednią! Pan chyba nie ma zielonego pojęcia o Niemcach i stosunkach polsko-niemieckich. Polecałem już Panu książkę Andrzeja Więckowskiego pt. "Wypowiedzieć wojnę Niemcom" - niech Pan przeczyta ten wnikliwy esej, to może Pan otrzeźwieje.

Poza tym znowu jest Pan na bakier z logiką, bo z jednej strony jest Pan przeciwny reparacjom, bo to "populizm", a teraz twierdzi Pan, że Niemcy mają kompleks winy i to należy wykorzystać. To jak najlepiej wykorzystać ten rzekomy kompleks winy, jeśli nie poprzez kwestię reparacji? Może po prostu dzięki temu kompleksowi winy Niemcy łaskawie zgodzą się nie odebrać nam Ziem Zachodnich z powrotem? Czy na tym to ma polegać?

Polska powinna starać się budować sojusz z krajami Europy Środkowo-Wschodniej i ze Stanami Zjednoczonymi, bo tylko te kraje mają interes w tym, aby istniała silna, niepodległa Polska. Oczywiście w przypadku USA to się może zmieniać w różnych okresach, ale generalnie koncepcja Trójmorza im się opłaca. Oczywiście nie ma tu nigdzie 100% gwarancji, sojusz geopolityczny to nie jest przyjaźń oparta na sentymentach i zawsze trzeba twardo negocjować warunki konkretnych posunięć i układów, ale generalnie ta koncepcja jest po prostu lepsza od innych.

PK.: bardzo obszerny opis polityki PiS, z którym jednak się nie zgadzam, bo:
1. naszym wspólnym interesem z Niemcami jest utrzymanie mocnej UE.
2. samodzielna polityka i kierowanie się polskimi interesami nie koliduje w żadnym stopniu z szukaniem sojuszników i to mocnych sojuszników, a nie jakieś mrzonki o trójmorzu jako pomyśle konkurencyjnym do UE, dla którego poparcie wśród ew. partnerów jest raczej znikome.
3. książka Andrzeja Więckowskiego jest po pierwsze dość stara, a po drugie znam człowieka i dlatego jego oceny dotyczące Niemiec nie są dla mnie miarodajne.
4. interes Trumpa jest prosty - osłabić UE i mocniej "zakolegować" się z Moskwą. Poleca Pan szukanie takich sojuszników?
5. trzeba stawiać sobie cele, które są realne i nie szkodzą pozycji Polski. Reparacje nie spełniają żadnego z tych warunków.
6. przypuszczam, że Niemców i Niemcy znam nieco lepiej i od Pana i od Więckowskiego.
&. wydaje mi się, że powrót do napuszczania społeczeństwa na Niemcy jest cynicznym zabiegiem Kaczyńskiego, któremu kończy się paliwo smoleńskie i potrzebuje nowego tematu jednoczącego wokół niego elektorat "patriotyczny". Otóż Niemcem, z tych samych przyczyn, też straszyli komuniści.

A teraz pytanie. Zacznę od cytatu:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/marszalek-senatu-zlozy-do-prokuratury-doniesienie-na-dziennikarza-gazety-wyborczej/924frng

I pytanie:
czemu szanowny Marszałek składa doniesienie na człowieka cytującego wypowiedzi, które padły na marszu, a zapomina złożyć doniesienie na tych, którzy, podczas marszu, czyli w przestrzeni publicznej, ich użyli.
I:
czemu ten wyjątkowo moralny Marszałek nie zauważył niestosowności stwierdzenia o zbrodniczych mordach, które padło z mównicy w Sejmie RP? Czemu też nie był uprzejmy zauważyć wypowiedzi Rybaka i Międlara we Wrocławiu, tych na wiecu i tych w przekazie TV, choćby o Pani Prezydentowej?

Czyżby jakaś podwójna miara moralności i czystości języka?

No i na zakończenie:

P.S. Co Pan na to?
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/marek-kuchci%c5%84ski-gumkuje-beat%c4%99-szyd%c5%82o/ar-BBEYj78?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

A do tego na podsumowanie owych dwu lat pani Premier udaje się do siedziby PiS, zamiast odwrotnie.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-15 18:51

Ad1
Mogę się zgodzić, jednakowoż obecna polityka Niemiec nie prowadzi do wzmocnienia Unii, lecz jej rozpadu.

PK.: jestem innego zdania, bo - choćby - ją większościowo finansuje.
Bez Merkel UE już by nie było.

Ad2
Owszem, nie koliduje i nie twierdzę, że jesteśmy samowystarczalną potęgą, która nie potrzebuje sojuszników, natomiast Niemcy mogą być sojusznikiem tylko w niektórych sprawach i to na gruncie Unii (dlatego zgadzam się, że tę strukturę należy chronić przed rozpadem, który wydaje się być realną perspektywą, na wypadek której powinniśmy być zabezpieczeni). Projekt Trójmorza to nie mrzonki, bo zarówno USA, jak i kraje tego regionu mają wiele wspólnych interesów. To, że występują między nimi różnice wynika z aktualnych powiązań tych krajów z ościennymi potęgami i z tego, że ten projekt był przez lata zaniedbany. Jest on trudny, ambitny, obliczony na najbliższe 20-30 lat, ale jak najbardziej możliwy, realny, a przede wszystkim - konieczny do tego, aby te kraje mogły zapewnić sobie stabilną przyszłość.

PK.: co do oceny kontaktów z Niemcami - pełna zgoda. To, że kraje regionu mają wiele wspólnych interesów - pełna zgoda.
Co do reszty - absolutnie nie!

Ad 3. Z perspektywy dzisiejszych problemów Unii i obecności Polski w tej strukturze może i stara, ale na tle szerszego procesu dziejowego jest jak najbardziej aktualna. Nie jest zbyt rozsądne opierać się tylko na najświeższych opracowaniach, bo w ten sposób można byłoby odrzucić całą klasykę geopolityki, włącznie z Adolfem Bocheńskim, publicystyką braci Mackiewiczów itp. Książka Więckowskiego to znakomity, pogłębiony i wyważony esej, pisany z polskiej perspektywy, co było dla mnie dużym i miłym zaskoczeniem podczas lektury. Polecam.
Czy wie Pan na temat autora coś takiego, co dyskredytowałoby jego opinie w sprawach polsko-niemieckich?

PK.: czytałem i ze względu na znajomość z autorem nie będę komentował.

Ad 4
Bzdury. Naoglądał się Pan TVN-u i teraz powtarza głupoty o tym, że Trump jest zaprzyjaźnony z Rosją. Dlaczego zawsze musi Pan stwierdzać coś odwrotnego, niż jest w rzeczywistości? Spośród wszystkich krajów najbardziej proputinowską politykę robią Niemcy, a USA pod rządami Trumpa - jedną z najbardziej antyrosyjskich, ale u Pana jest zawsze na opak.

PK.: a kto musi się tłumaczyć z tajnych spotkań z wysłańcami Putina, kto traci stanowiska, bo ujawniono jego powiązania z Moskwą. Trochę więcej innych lektur polecam, np. amerykańskich

Ad 5
Zarówno podnoszenie kwestii reparacji, jak i ich ewentualne uzyskanie jest korzystne zarówno dla Polski, jak i dla Niemiec. Każdy, komu zależy na dobrych relacjach między oboma krajami, powinien popierać wypłatę reparacji.

PK.: niestety widzę tylko machanie szabelką ze strony Kaczyńskiego - bez analizy sytuacji, bez szans na jakiekolwiek powodzenie.

Ad 6

Przypuszczam, że jest Pan w błędzie. Pan Więckowski jest nietuzinkowym intelektualistą, był wiele lat korespondentem RWE w Niemczech. O Pańskiej wiedzy i inteligencji oraz doświadczeniu w tej materii nie chciałbym się natomiast wypowiadać, bo jaki koń jest, każdy widzi.

PK. był współpracownikiem RWE, jest na pewno erudytą, ale co to ma do rzeczy w sprawie jego oceny stosunków Niemcy-Polska.

I musi Pan na koniec przy...dolić. Bez tego wśród PiS-owskich trolli nie chodzi. To zadziwiające.

Niestety brakuje jeszcze komentarza do dalszych punktów.

Więc czekam!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-15 20:02

"A do tego na podsumowanie owych dwu lat pani Premier udaje się do siedziby PiS, zamiast odwrotnie."

A co by Pan chciał, żeby siedziba PiS udała się do pani Premier? Przecież "to nie chodzi".

PK.: chyba już ta obrona - za wszelką cenę - potknięć Kaczyńskiego Panu resztki logicznego myślenia odebrała.

Dwa kolejne kwiatki.
1. Otóż min. Ziobro nagle dostrzegł, że niejaki Rybak jest jednak przestępcą, choć poprzednio twierdził inaczej. To wpływ "niemieckich" mediów i zagranicy. To są jedyne drogi obywatelskiego wpływu na ten rząd "dobrej zmiany".

2. Min. Rafalska oświadczyła, że program 500+ zmniejszył bezrobocie kobiet. O większym matactwie jeszcze nie słyszałem. W rzeczywistości, to program 500+ ograniczył jedynie liczbę kobiet zarejestrowanych jako bezrobotne, bo zrezygnowały z pracy i nie zameldowały się jako bezrobotne. Pracujących kobiet ubyło!!!

PO-ludzie bestie @ 78.88.144.*

wysłany: 2017-11-16 12:33

Thun, Boni, Kudrycka, Pitera et consortens, obóz zdrady narodowej.

Julia Pitera, Barbara Kudrycka, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Róża Thun i Michał Boni. Pięć wiedźm i jeden kapuś. Ciekawe są powiązania rodzinne, pani Huebner, z rodziny ubeckiej, pani Kudrycka była działaczka PZPR, Boni wiadomo kapuś. To 50% tej ekipy , która zdradziła Ojczyznę.

Co łączy te wszystkie osoby, które są członkami PO? ano jedno, nienawiść do Polski pod rządami PiS.

Warto zastanowić się czy wymieniona szóstka nie podlega odpowiednim paragrafom? Jeden z nich brzmi:

„Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.” Art. 129. Zdrada dyplomatyczna Dz.U.2016.0.1137 t.

Cieszą słowa PAD i PBSz, które krytykują postawę europosłów, które de facto głosowały przeciwko Polsce.

PK.: głosowanie przeciwko demolce dokonywanej przez PiS nie jest żadną zdradą narodową, bo nie przeciwko Polsce, tylko przeciwko ekipie "dobrej zmiany".
Warto też pamiętać o tym, że część "totalnej opozycji" się wstrzymała od głosu (zalecenie PO) ze względu na włączenie do rezolucji zagrożenia Artykułem 7 Traktatu Lizbońskiego, ale rezolucja przeszła, bo tak chciała większość zgromadzonych europarlamentarzystów.

Poproszę o listę posłów PiS i Kukiz z przeszłością PZPR-owską i prokuratorską i sędziowską w czasach Stanu Wojennego. Typowa PiS-owska ślepota na jedno oko i demagogia totalna obliczona na takich łatwowiernych odbiorców jak Pan. "Ciemny lud to kupi" - powiedział Kurski i, jak widać, ma w 100% rację.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-16 17:06

Art.129. KK Zdrada dyplomatyczna- Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej w stosunku z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczpospolitej Polskiej, podlega każe pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

PK.: po pierwsze musi być na szkodę Rzeczpospolitej Polskiej, a to było na szkodę rządu dobrej zmiany, a po drugie, dla Polski jako członka UE ów Parlament nie jest ani rządem obcego państwa, ani zagraniczną organizacją. O tym wszyscy zapominają.

A tu taki jeden przykład z prasy zagranicznej i to wcale nie polakożerczej:
http://www.zeit.de/politik/ausland/2017-11/polen-europaeische-union-europaparlament-rechtsstaat

To jest kawałek dziennikarstwa, a nie propagandy. Szkoda, że w polskich mediach zapomniano co to jest prawdziwe dziennikarstwo.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-16 18:50

Nawet w samym PO już się połapali, że ta szóstka ich europarlamentarzystów głosując za rezolucją PE przeciwko Polsce jednak przegięła, bo kierownictwo PO mówi, że będą wobec nich wyciągać konsekwencje.Chyba, że to tylko taka gra ze strony PełOwców, wiedząc jaki stosunek ma znakomita większość Polaków nawet ich wyborców do zagrań a'la targowica starają się teraz zachować resztki "twarzy" i godności.

PK.: bo złamali dyscyplinę partyjną i głosowali zgodnie z własnym sumieniem.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-16 19:21

A propos prasy zagranicznej Wall Street Journal właśnie musiał odszczekać swoje manipulacje odnośnie haseł wznoszonych na Marszu Niepodległości.Niestety ich ordynarny "fake news" poszedł w świat, ale jednak musieli odszczekać choć część kłamstw.

PK.: a konkretnie?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-16 21:37

Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał

Wrogów poszukam sobie sam

Dlaczego **** mać, bez przerwy

Poucza ktoś, w co wierzyć mam?

Niech się gazeta ‘Neues Deutschland’

Wstrzyma z wstępniakiem o ‘pomocy’

Bo tu są ludzie, którzy jeszcze

Budzą się z krzykiem w środku nocy…

Zaiste, wierny to przyjaciel

Wszak znów pucuje śniedź pomników

Na wieczną chwałę i pamiątkę…

Pruskich kaprali-Fryderyków!

Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał

Wrogów poszukam sobie sam

Dlaczego **** mać, bez przerwy

Poucza ktoś, w co wierzyć mam?

Jakim wy prawem o wolności

Głosicie ‘bracia: w ‘Rudym Prawie’…?

Wszak to od waszej

Nie ostatni

Zwariował pisarz Ota Pavel!

Przebacz mi smutna Bratysławo,

Hradcu Kralowy, Zlata Praho…

Za śmierć jaskółki tamtej wiosny

I polskie tanki nad Wełtawą.

Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał

Wrogów poszukam sobie sam

Dlaczego **** mać, bez przerwy

Poucza ktoś, w co wierzyć mam?

Jacek Kaczmarski

PK.: no i co, sugeruje Pan, że zagraniczni komuniści nas zniszczą? Nie, drogi Panie to komunistycznymi metodami tę robotę wykonuje nacjonalistyczno-pobożny PiS. Słyszał Pan dzisiejsze słowa Prezydenta RP o metodach Macierewicza? Czy w związku z nimi Prezydent również przestał być patriotą?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 08:52

"Słyszał Pan dzisiejsze słowa Prezydenta RP o metodach Macierewicza? "

Ależ Pan się daje nabierać na pisoską propagandę! Przecież wiadomo, że to było wszystko uzgodnione i ukartowane razem z Kaczyńskim i Macierewiczem. Taka operacja medialna, aby można było pokazać rzekomy pluralizm w obozie rządzącym i prezydenta jako liberała.

PK.: taka interpretacja absolutnie mieści się w ramach Pańskiej polityki komunikowania. Niewygodne pytania albo przemilczamy, albo udzielamy ironicznych odpowiedzi. Tak, trochę przeanalizować i odpowiedzieć - za trudne i niewygodne.
A tu fragment, o który chodzi:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/prezydent-na-nagraniu-o-szefie-mon-musi-sobie-par%c4%99-rzeczy-przemy%c5%9ble%c4%87/ar-BBF4hlu?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 09:52

Ja wiem, o który fragment chodzi i taka intepretacja absolutnie jest zgodna z Pańskim wyobrażeniem o stosunkach panujących między PiS-em, a Prezydentem.

PK.: a skąd Pan niby wie? Od Kurskiego, Macierewicza, czy Prezydenta?

A teraz przypomnę drobny fragment dotyczący karygodnego wynoszenia polskich spraw na forum europejskie:
http://www.beatsloop.com/video/UAFVYHWeJPs

Coś tak potężnie śmierdzi podwójnymi standardami.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 10:02

"a skąd Pan niby wie? Od Kurskiego, Macierewicza, czy Prezydenta?"

O czym wiem? O tym, jakie ma Pan wyobrażenie o stosunkach panujących między PiS-em, a Prezydentem wiem od Pana, bo wielokrotnie Pan się na ten temat wypowiadał, sugerując za każdym razem, iż wszelkiego rodzaju "odstępstwa od linii partii" są wyłącznie ustawką propagandową. Dlaczego tak miałoby nie być i w tym przypadku?

PK.: nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek z PiS podejmował publiczne i oficjalne czynności bez konsultacji z Prezesem.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 10:13

https://www.youtube.com/watch?v=zy2AZh1IdC4

Serdecznie polecam rozmowę z Panem drem Bawerem Aondoo-Aka. Jego postawa może służyć jako wzór polskiego patriotyzmu.

PK.: dziękuję, ale za daleko mi do narodowców i nacjonalistów. Prawdziwy patriotyzm nie ma z tym nic wspólnego.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 13:14

"Prawdziwy patriotyzm nie ma z tym nic wspólnego"

A na czym polega prawdziwy patriotyzm? Chętnie się dowiem, jakie jest Pańskie rozumienie tego pojęcia i jakie ono ma dla Pana znaczenie.

PK.: to za długi wywód, a poza tym i tak Pan się z nim nie zgodzi.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-17 15:40

Prawdziwy patriotyzm to płacenie podatków, kasowanie biletów w tramwaju oraz sprzątanie psich kup. Zgadłem?

PK.: jeśli tak Pan uważa, proszę. Dla mnie jest to pojęcie i szersze i głębsze.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-18 11:32

Szanowny Panie Kucharski,

czy jest Pan za tym, aby zburzyć Pałac Kultury i Nauki? Przetrwał Hitlera i Stalina, ale czy przetrwa rządy PiS? :(

PK.: to, że PKiN przetrwał Hitlera jest dla mnie zaskakująco nowym faktem.

Jestem przeciwko burzeniu historycznych pamiątek epoki, zmian nazw ulic i wszelakiego gumkowania nazw typu Gwardia Ludowa, bo są to składniki naszej historii, a o konotacjach można się spierać i należy tłumaczyć ich znaczenie. Niech Pan spróbuje przeprowadzić sondę wśród młodzieży na temat Gwardii Ludowej - wynik pewnie Pana zaskoczy. Jest to zakłamywanie prawdy historycznej dla populistyczno-propagandowych krótkotrwałych efektów politycznych. Tak robili i Jakobini i Bolszewicy tłumacząc to "gniewem ludu".

Hitlerowcy i stalinowcy też przezywali i miasta i ulice na nazwy dla nich bardziej znaczące. Były ulice Hitlera, był Stalinogród, były Bierutowice; i co, tamci władcy odeszli i nazwy wraz z nimi. Kościoły też były burzone lub zamieniane na np. magazyny (np. kościół w Jaworze) przez komunistów. Podczas Rewolucji Francuskiej odrąbywano głowy rzeźbom. Wszystko to znamy. Widać obecnie rządzącym brak wiedzy historycznej.

Tak samo nie popieram nadawania nazw jeszcze za życia osoby czczonej.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-18 17:15

"Były ulice Hitlera, był Stalinogród, były Bierutowice; i co, tamci władcy odeszli i nazwy wraz z nimi."

No to w końcu można zmieniać nazwy, czy nie można? Bo jeśli mówi Pan, że nie należy zmieniać nazw i "pamiątek epoki", to dlaczego wymienia Pan przykłady "nazw, które odeszły wraz z nimi" jako przykład pozytywny?

Kiedy w takim razie należy "gumkować", a kiedy nie? Czy stosuje Pan tutaj jakieś wyraźne, obiektywne kryteria?

Bo mam wrażenie, że Pańska wypowiedź nie jest do końca logiczna. Skoro chwali Pan - jak się zdaje - fakt, że zniknął Stalinogród, to czemu ma pozostać Gwardia Ludowa, która była organizacją zbrodniczą?

Wydaje mi się, że myli Pan historiografię z polityką historyczną. Każde państwo uprawia jakąś politykę historyczną, choćby poprzez budowanie pomników i zmiany nazw ulic. Przez fakt, że wyburzamy pomniki Hitlera, Stalina, Lenina, Bieruta itp., nie zakłamujemy przecież faktu, że tacy ludzie istnieli i szkodzili naszemu krajowi. O tych faktach można się dowiedzieć właśnie np. poprzez naukę historii. Pomniki i ulice mają służyć wskazywaniu wzorców postępowania, bohaterów, ludzi zasłużonych. Ani Hitler, ani Gwardia Ludowa, ani nic, co jest związane z jakimkolwiek ustrojem totalitarnym, nie może służyć jako wzór do naśladowania. "Świadectwo historii" powinno być przechowywane w muzeum i na kartach podręczników, a nie eskponowane jako coś pozytywnego i godnego uznania.

PK.: Gwardia Ludowa organizacją zbrodniczą? Z tego, co ja wiem, to była formacją wojskową. Czy jej zbrodniczość ma polegać na powiązaniu z komunistami? Czy komuniści rządzili Polską? Czy istniała Gwardia Ludowa? Nie da się wygumkować ani tego, ani tego, bo to są fakty historyczne.

Za kilka lat może się okazać, że np.PiS zostanie przez rządzących obwołany organizacją zbrodniczą, i co, wówczas wszystkie nazwy nadane w czasach PiS-u będziemy znów na nowo przezywać. Jeśli jakaś ulica nosi historycznie jakąś nazwę, to powinno - moim zdaniem - tak pozostać. Mam przykład z Warszawy. Pl. Wilsona, został przezwany na Komuny Paryskiej, wszyscy starzy Żoliborzanie nadal jednak umawiali się na pl. Wilsona i przyszła nowa władza i ponownie stał się on pl. Wilsona, czyli wrócił do swojej historycznej nazwy. Nie śledziłem jak historycznie nazywała się al. Gwardii Ludowej, ale przypuszczam, że nie miała żadnej, bo w dzisiejszej formie poprzednio nie istniała, więc niech tak zostanie, lub - jeśli już - to nazwać ją Trasą Łazienkowską, bo i tak - w języku obiegowym - jako Trasa Łazienkowska funkcjonuje. Prezydent Kaczyński, jeśli postanowiono, że ma być uczczony nazwą ulicy, to jest dość nowych ulic, które czekają na nazwy.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-18 18:11

Szanowny Panie, z całym szacunkiem, ale nie wiem jak mam traktować Pańskie "retoryczne" pytania o Gwardię Ludową. Dla mnie zarówno sowiecki komunizm, jak i niemiecki nazizm to dwa wielkie totalitaryzmy, których symbolika powinna być właśnie "wygumkowana" jak to tylko możliwe. Zgodnie z tym co napisałem - usuwanie symboliki nie oznacza usuwania w ogóle informacji na ich temat, lecz pozwala społeczeństwu orientować się (tak jak dawni żeglarze wg położenia gwiazd) "w terenie", tak aby wiedzieć, kto był dobry i zasłużony, a kto zły. Złym ludziom, zbrodniarzom i szkodnikom nie powinno stawiać się pomników. Jeśli więc pyta Pan czy Gwardia Ludowa była organizacją zbrodniczą, to wciąż nie wiem jak to mam traktować? Czy chce Pan, abym zarzucił Panu brak wiedzy historycznej? Przecież Pan mówił, że taką wiedzę Pan posiada, więc jestem skłonny Panu uwierzyć na słowo, że to nie jest kwestia braku wiedzy. Przyjmijmy więc, że Pan wie, czym była Gwardia Ludowa i wie Pan, że była zbrodnicza w takim samym stopniu jak każda sowiecka partyzantka, ale po prostu Pan zapomniał.

Przypomnę więc podstawowe fakty o Gwardii Ludowej, która była zbrojnym ramieniem Polskiej Partii Robotniczej i która później została przemianowa na Armię Ludową - jeszcze gorszą organizację od swej poprzedniczki:
- jej liczebność była dużo mniejsza niż to wynikałoby z propagandowych opisów z czasów PRL
- pomimo dorobionej jej wtedy legendy jej zasługi w walce z Niemcami były niewielkie
- spore były jej za to "zasługi" w walce z polskim podziemiem, a także mordowanie cywilów, w tym Żydów
- liczne były rabunki polskich wsi i gwałty na polskich kobietach dokonywane przez żołnierzy tej formacji
- należeli do niej w większości ludzie zdemoralizowani, wierni Sowietom, komuniści, agenci NKWD, których celem było wprowadzenie komunizmu w Polsce - co im się zresztą na 45 lat udało

Niech się Pan więc zdecyduje, czy Pan potępia komunizm, czy Pan go jest gotów wybielać i usprawiedliwiać. Bo na razie z tego co widzę, to Pańska narracja jest następująca:
Gwardia Ludowa była OK, komunizm był zły, bo PiS jest zły, a PiS to przecież komuniści.

Czyli komunizm sam w sobie nie był taki zły, ale ponieważ powszechnie jest za taki uważany, to można nim się posłużyć jako pałką przeciwko PiS-owi. Ja takiego podejścia nie akceptuję i nie akceptuję w żadnym wypadku stawiania pomników ewidentnym zbrodniarzom.

Co do ulicy Armii Ludowej - bo tak brzmi jej oficjalna nazwa - to jestem za tym, aby nosiła nazwę Narodowych Sił Zbrojnych.

PK.: szanowny Panie, otóż fakt, że opowiadano iż jest większa niż była, oraz przeskalowano jej zasługi bojowe nie klasyfikuje jej jako organizacji zbrodniczej. Co do natomiast jej "zasług" w mordowaniu cywili, Żydów, rabunków, gwałtów, to tu też ogromne zasługi mają, tak obecnie honorowani, "Żołnierze wyklęci". Tak więc proponuję zachować proporcje. Sam fakt, że ktoś walczy w imię idei, z którymi Pan się nie zgadza nie jest powodem zaliczenia go do grona zbrodniarzy.

Oczywiście, Gwardia i Armia Ludowa mają też ciemne strony działalności, ale kto wówczas ich nie miał. Jakby na to nie patrzeć - uczestniczyli w wyzwalaniu Polski spod okupacji hitlerowskiej. Temu chyba Pan nie zaprzeczy, bo w innym wypadku, to ja Panu będę musiał zarzucić poważne luki w wykształceniu historycznym.

Natomiast NSZ nie został zaliczony do organizacji zbrodniczych, Falanga i ONR też nie. Promowanie symboli komunizmu jest karalne, a tamtych organizacji jakoś nie.
Czyli - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i z faktami ma mało wspólnego. Nasze życie zostało upolitycznione w sposób niewyobrażalny.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-18 21:24

Oni mówią o „ polskich obozach śmierci „.

Oni mówią o polskim antysemityzmie i o dziwo „ faszyzmie „ !

Ciekawe ?

Ciekawe - tymczasem statystyki z Niemiec, które opublikował na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w tym kraju, mogą szokować:


Teraz oficjalne dane niemieckiego MSW. W 2016 roku w Niemczech miało miejsce 466 demonstracji neonazistowskich i 223 koncerty ich muzyki

No to dalej oficjalne statystki niemieckiego MSW - w 2016 prawicowi ekstremiści dokonali 23555 politycznie motywowanych czynów karanych (Politisch motivierte Kriminalität - rechts)

A oto najnowsze dane MSW Niemiec dane dotyczące antysemickich czynów karalnych - 681 przypadków w pierwszym półroczu 2017

Jacek Kaczmarski

Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał

Wrogów poszukam sobie sam

Dlaczego **** mać, bez przerwy

Poucza ktoś, w co wierzyć mam?

Niech się gazeta ‘Neues Deutschland’

Wstrzyma z wstępniakiem o ‘pomocy’

Bo tu są ludzie, którzy jeszcze

Budzą się z krzykiem w środku nocy…

/ … /

PK.: ciekawe co by wyszło, gdyby w Polsce prowadzono takie statystyki oparte na tej samej metodologii? Pewnie by się Sz.Pan, razem z Gmyzem (przypomnę, Gmyz - wyznawca teorii wybuchu pod Smoleńskiem, który zrobił karierę po tym jak zaocznie znalazł trotyl w Tu 154 pod Smoleńskiem). Czy te statystyki podawane przez Gmyza też tak powstały? A może ktoś z Waszego obozu zrobi takie rzetelne statystyki na ten temat w Polsce, zamiast uwalniać Rybaków i Miendlarów?

Jeśli prokuratura przeczytałaby polski Kodeks Karny i Konstytucję RP, to z urzędu powinna rozpocząć postępowanie przeciwko Jackowi Miendlarowi za szerzenie rasizmu i antysemityzmu.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 13:03

Przejrzałem sobie niektóre filmiki z Marszu Niepodległości i to, jakiego rodzaju organizacje się podłączają pod tę ideę, zmroziło mi krew w żyłach.

Niech Pan popatrzy na pierwszy filmik:

http://falanga.org.pl/

Jakieś czarne flagi przypominające ISIS, hasła antysemickie i antyukraińskie (twierdzenia o szalejącym na Ukrainie banderyzmie) i oczywiście jakieś hasła o pokoju na świecie i jednej wielkiej wspólnej rodzinie narodów.

A teraz zajrzyjmy na zaprzyjaźniony portal tej organizacji:

http://xportal.pl/

Wywiady z Duginem i twierdzenia o Rosji jako obrońcy chrześcijańskiego świata.

Czyli dokładnie to o czym pisałem. Typowa kagiebowska robota. W Polsce tworzą pseudopatriotyczne, kretyńskie organizacje, a na Ukrainie wspierają banderyzm i usiłują podsycić nienawiść do Polski. W Polsce wspierają debili, którzy krzyczą "niech Ukraina odda nam Lwów", a na Ukrainie wspierają debili, którzy krzyczą "niech Polska odda nam Chełm i zamojszczyznę".

Od nas wszystkich wymaga to wspólnego działania. Z jednej strony Młodzież Wszechpolska powinna odciąć się i usunąć z Marszu prorosyjskich kretynów z "Falangi" i innych tego typu bandyckich stowarzyszeń, a z drugiej strony lewicowo-liberalne media powinny zaprzestać wpisywania się w propagandę Kremla o tym, jakoby w Polsce szalał faszyzm. To jest precyzyjnie rozpisany scenariusz i dziwi mnie, że tak inteligentne skądinąd osoby jak Anne Applebaum, która przecież dobrze zna sposób działania KGB, zachowuje się jak pożyteczni idioci i mówi to dokładnie, czego Putin by od niej oczekiwał.

Chodzi o to, żeby te środowiska, które de facto zgadzają się co do tego, że Polska powinna wzmacniać sojusz z Zachodem i z NATO, a należą do nich i PiS, i PO, powinny w tej sprawie działać razem. A niestety nasza totalna opozycja i ich media wolą realizować putinowski scenariusz. To osłabianie wizerunku Polski poprzez nieustanne powtarzanie, jakoby Polacy byli nazistami, jest niezwykle poważnym zagrożeniem dla Polski.

PK.: to,że owe filmiki zmroziły Panu krew, to świadczy dobrze o tejże. Jednak czemu organizatorom Marszu nie zmroziły i nie oczyścili swoich "patriotycznych" szeregów z tych "prowokatorów" tylko pozwolili "rodzinom z dziećmi w wózkach" maszerować za takimi transparentami i pozwalać im się wsłuchiwać w wykrzykiwane tam hasła. Jeśli się odcinają, to powinni się odciąć przed, a nie dopiero po. Czy mam rację?

A teraz dla spuszczenia trochę tego Pańskiego "patriotycznego" zadęcia drobny filmik z innej beczki, tak na rozluźnienie:
https://www.youtube.com/watch?v=6W0jmBV3dvI

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 13:28

"Czy mam rację?"

Tak, w tej sprawie zdecydowanie mogę Panu przyznać rację. Oczywiście nie chodzi o to, jak już wspomniałem, że z powodu Rybaka nasz "kraik" się zawali. Chodzi o to, że ci "Rybacy" są tylko pewnym lontem, który raz podpalony wybucha poprzez zmasowaną akcję propagandową, a jej rezonatorami są niestety osoby wywodzące się z Polski, takie jak Tusk, Lewandowski, nasi europosłowie, dziennikarze, którzy wzmacniają na Zachodzie przekaz, jakoby w Polsce działo się coś złego, jakoby szalał faszyzm. W czym to jest interesie? Niech Pan zauważy, że to samo robią z Ukrainą: z jednej strony wspierają skrajne ugrupowania, a z drugiej podsycają wrogość do Ukrainy z powodu "banderyzmu". Chodzi o to, żeby maksymalnie zasiać zamęt, skłócić, podzielić, wzmocnić skrajności: lewaków, komunistów z jednej strony oraz szowinistów z drugiej strony.

I kto z zachodnich polityków najgłośniej krzyczy o polskim faszyzmie? Czy nie przypadkiem ci, którzy chętnie się dogadują z Putinem i robią interesy z Gazpromem?

I pomyśleć, że jeden pospolity bandzior tak pięknie rozgrywa całą Europę, europejskie elity i trzyma wszystkich w garści. Dla mnie to jest niepojęte.

PK.: Pan jakąś obsesję Putina.

Jeśli jest, tak jak sam Pan przyznał, to nasze Państwo dysponuje służbami, policją, prokuraturą i to właśnie one powinny pokazać brak zgody na takie "wybryki" zamiast przymykać oko i wnosić o delikatniejsze traktowanie Rybaka oraz umarzanie śledztwa w sprawie Międlara i innych neofaszystów. Talkie "zdecydowanie dziwne" ruchy tych instytucji wywołują międzynarodowy rezonans i wystąpienia różnych polityków w obronie wizerunku Polski, właśnie takie reakcje tychże instytucji sprawiają wrażenie jakoby rząd "dobrej zmiany" akceptował zachowania tych Rybaków. I niech Pan nie zwala na Tuska i Lewandowskiego, niech Pan łaskawie zobaczy, że gdyby oni nie zadawali pytań, sprawę rząd by przyklepał, jak miało to miejsce z paralizatorem we Wrocławiu. Tam dopiero dzięki reportażowi w TVN sprawa wyszła na jaw, a i tak została zgrabnie przyklepana. Czyli coś jest nie tak i dlatego potrzebne jest nagłaśnianie, bo sami rządzący, w odruchu fałszywej solidarności, sprawy zamiatają pod dywan.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 14:10

Pan ma jakąś obsesję na punkcie PiS-u.

To, że państwo podejmuje wobec tych osób takie działania, a nie inne wynika z tego, że w praworządnym państwie nie można kogoś tak po prostu skazać na więzienie lub wydalić z Polski, jeśli się nie udowodni przestępstwa. Prokuratura i sądy nie są nieomylne - młyny sprawiedliwości, zwłaszcza w Polsce niestety, mielą powoli. Ostatecznie w Polsce jest wolność słowa i wolno ludziom głosić rosyjską propagandę. Gorzej, że odbywa się to ze stratą dla Polski. Tutaj służby raczej powinny prowadzić działania na rzecz odkrycia dowodów powiązań z Rosją - wtedy pojawi się uzasadnienie do zapakowania takich delikwentów do więzienia na wiele lat.
A za spalenie kukły Żyda - choć jest to czyn, który stanowczo potępiam - można skazać kogoś na prace społeczne, ale nie na więzienie. Takie jest po prostu prawo.

Wcześniej Pan uzasadniał brak likwidacji NPD tym, że zagnieździli się tam oficerowie niemieckiego kontrwywiadu. A co jeśli i u nas te środowiska byłyby założone przez kontrwywiad pod rządami PiS? Czy wtedy również by Pan chwalił Polskę jako kraj praworządny, czy uznałby Pan, że nie dość, że takie środowiska nie są skutecznie zwalczane, to jeszcze PiS aktywnie je wspiera i chroni przed delegalizacją, używając do tego służb. A to właśnie miało miejsce w Niemczech i Pan tego stanu rzeczy broni. Wstyd!

PK.: nie mam obsesji, tylko wymagam, by ministrowie, premier i prezydent reagowali niezwłocznie, a nie dopiero po tym , jak się zrobiła wokół sprawy krajowa i zagraniczna zadyma.
Uważam, ze to byłoby całkiem dobre dla obrony dobrego wizerunku naszej ojczyzny.

Gdyby, w toku postępowania przeciwko neofaszystowskim - jak to Pan nazwał - środowiskom, okazałoby się, że jest tak jak z NPD, to byśmy dowiedzieli się prawdy, ale nie chcę przypuszczać by te skrajne prawicowo-faszystowskie organizacje w Polsce były - tak jak miało to miejsce w Niemczech - kierowane przez pracowników służb.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 14:20

"ministrowie, premier i prezydent"

To jest rola organów ścigania, a nie ministrów, premiera i prezydenta.

PK.: ściganie tak, ma Pan rację, ale potępienie lub poparcie wyrażają właśnie oni i ich wypowiedzi są oceniane przez Polaków i zagranicę.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 15:22

To proszę o cytat, w którym którykolwiek z pisowskich notabli pochwala występy takich organizacji jak ONR, Falanga itdp.

Od razu uprzedzam, że jeżeli mi Pan poda cytat, w którym ktoś powiedział "no tak, hasła są złe, ale nie można ich tak łatwo ukarać", to będzie miał w 100% rację, bo to nie jest takie proste. Chyba że domaga się Pan ręcznego sterowania prokuraturą i sądami oraz ścigania po uważaniu, wbrew przepisom.

Celem nie jest taki czy inny wyrok tylko skuteczne wyeliminowanie takich środowisk z życia publicznego oraz ujawnienie faktów dotyczących ich powiązań z Rosją, co akurat nie jest specjalnie trudne, zważywszy na to, że oni swojej miłości do wielkiego miłującego pokój przywódcy narodów słowiańskich nie kryją.

Pański problem polega na tym, że Pan naprawdę jest przekonany, że to byli prawdziwi Polacy, polscy patrioci, że oni po prostu tacy są, że są antysemitami. I to jest podłe, nikczemne i obraźliwe kłamstwo. Żaden normalny Polak nie popiera rasizmu, antysemityzmu itp. Tak się jakoś składa, że jak na razie nie widziałem ani jednego skrajnego nacjonalisty wygłaszającego rasistowskie hasła, który nie byłby jednocześnie powiązany z organizacjami proputinowskimi.

A mam wrażenie, że Panu wcale nie zależy na walce z nimi, tylko przeciwnie: to fajnie, że oni są, bo można łatwo ich przykleić do PiS-u, żeby łatwo zwalczać PiS, mieć na nich pałkę. Bo to PiS jest głównym wrogiem.

PK.: więc Pańskie insynuacje są karygodne. Typowe PiS-owskie mataczenie mające przykryć nieudolność.

Oto min. Błaszczak potępiający faszystowskie akcenty na Marszu:
https://wpolityce.pl/polityka/366595-minister-blaszczak-o-marszu-niepodleglosci-bylo-bezpiecznie-bylo-spokojnie-policja-udzial-wzielo-ok-60-tysiecy-osob

A powinien jednoznacznie się odciąć i potępić. Przyznać, że ani organizatorzy Marszu, ani policja nie stanęli na wysokości zadania. Dla niego jest ważne, że było spokojnie, wręcz relaksowo i wszyscy byli kochani. A tych, którzy widzieli i słyszeli rasistowskie i faszyzujące hasła najlepiej zapędzić do kąta lewaków, bo przecie wszystko było wspaniale. Otóż drogi panie Wieńczysławie - nie było i te obrazki poszły w świat. Prewencja - w wypadku policji i selekcja - w wypadku organizatorów zawiodły.

Nikt nie chce tu wszystkich uczestników wkładac do neofaszystowskiej szuflady, ale było, jak było, a koń jaki jest każdy widzi, no moze poza min. Błaszczakiem.

Pani Premier też potrzebowała paru dni na potępienie i dlatego niektórzy odnieśli wrażenie, że nastąpiło ono dopiero wskutek powstałej zadymy.
Pan Prezydent tez się odrobinę spóźnił.

Jak było - wszyscy widzieli i to wymagało niezwłocznej reakcji.

We Wrocławiu zamiast zgarnąć i Rybaka i Międlara natychmiast po zejściu z estrady i wykrzyczeniu tego rasistowskiego i antysemickiego szamba, teraz się bada co oni powiedzieli i czy rzeczywiście to było takie, jakie było. To zgromadzeni policjanci i pracownicy służb nie słyszeli co tych dwóch bałwanów wykrzykiwało, nie mają nagrań z monitoringu i tv? Ktoś z nami gra w durnia i zapomniał o paragrafach i artykułach konstytucji. I to nie jest moja antypisowska fobia - to są fakty.

Swoją nieudolnością i popieraniem skrajnej prawicy jest Polsce przyprawiana gęba, na którą nie zasłużyła.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-19 17:02

OK, ja mogę Panu przyznać rację: służby zadziałały za słabo, ale pod warunkiem, że Pan, a dobrze by było, gdyby uświadomili sobie to także politycy i dziennikarze opozycji - uzna fakt, że te środowiska były marginalne, liczyły co najwyżej kilkaset osób w morzu normalnych Polaków oraz ich działania są podyktowane interesom Rosji i lansowaną przez nią ideologią panslawistyczną. I nie piszę tego, żeby te środowiska usprawiedliwiać, bo gdyby takich powiązań nie miały to też bym ich nie popierał i też bym uważał, że należy im zabronić uczestnictwa w Marszu, natomiast na te powiązania są po prostu dowody i trzeba sobie to uświadomić, że są to działania Rosji na wojnie informacyjnej z Zachodem.

PK.: już napisałem, że moje zarzuty nie dotyczą wszystkich biorących udział w tym Marszu, ale z Pańską (taką - przypadkowo - całkiem zgodną z przekazami dnia) teorią o powiązaniu rosyjskim zgodzić się nie mogę. Powiązania rosyjskie mają inne środowiska, nie te faszyzujące. A ta "garstka" neofaszystów była tym bardziej do wyeliminowania w ramach działań prewencyjnych służb i organizatorów Marszu, bo było ich przecież tak niewielu. Zgoda?

Min. Macierewicz też ma pewne wątki, które wskazują na powiązania rosyjskie. I co Pan na to? Minister Obrony Narodowej RP z Putinem w tle?

B+ @ 83.5.201.*

wysłany: 2017-11-20 12:45

A Pan dalej bredzi o związkach Macierewicza z ruskimi?To trochę historii, niech Pan sobie wpisze takie hasło w wyszukiwarkę-"nasz człowiek w Warszawie"- wyskoczą Panu linki do licznych artykułów, ciekawe o kim, kogo rosyjskie media i Putin nazywał "naszym człowiekiem w Warszawie"?

PK.: a może, w myśl teorii spiskowej, tak specjalnie mianowali go na ich człowieka w Warszawie? Może uważają jest Tusk jest dla Moskwy mniej wygodny od prezydenta z ramienia PiS?
Mam też inną teorię:
to PiS, we współdziałaniu ze służbami Putina, puszczają takie informacje w nadziei, że takich jak Pan łatwowiarków będzie więcej i wówczas Tusk zostanie wyeliminowany z wyścigu do Pałacu. Efekt miły i PiSowi i Moskwie, bo w wypadku ewentualnej wygranej Tuska, Macierewicz zostanie na 100% usunięty. A tak "nasz człowiek" w MON - miło.

Jakoś min. Macierewicz autora książki tylko straszył sądami, ale siedzi cicho, czyli do końca, z tymi kontaktami z Moskwą, nie jest to koszerne.

B+ @ 83.8.227.*

wysłany: 2017-11-20 16:52

Pan wierzy w teorie spiskowe?Twierdzi(wierzy) Pan,że to PiS w 2008 roku inspirował prasę rosyjską i Putina, żeby pisali o Tusku świeżo po tym jak został premierem "nasz człowiek w Warszawie" po to by nie mógł zostać Prezydentem w 2020 roku???A teraz to jest "człowiek Angeli w Brukseli", a jak wiadomo Angela i Wołodia doskonale się dogadują?

PK.: jeśli się weźmie pod uwagę sekwencję ówczesnych wydarzeń, jest to w pełni możliwe i teraz, nie bez podstaw się ten fakt przypomina, zwłaszcza w prawicowych mediach.

Nikt jednak prawdziwości takiej roli Tuska nie potwierdził i - mimo to - dziś te informacje się powtarza.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-20 18:43

To, co wypisuje Kucharski nie nadaje się do dyskusji. Nie sądzę, by ktokolwiek mógłby być aż tak głupi, żeby wypisywać ewidentne kłamstwa. Sądzę, że robi to świadomie, celowo i cynicznie. Tymi szkodliwymi kłamstwami i propagandą powinny się zająć odpowiednie służby, gdyż rozpowszechnianie tych bredni naraża Polskę na niebezpieczeństwo.

PK.: to niech złoży zawiadomienie do prokuratury.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-20 23:33

https://pbs.twimg.com/media/DPAb2NqWAAEit2d.jpg

W sierpniu tego roku w Berlinie przeszedł marsz nazistów. Nie z hasłem "My chcemy Boga", nawet nie z jakimiś czarnymi flagami, nie z hasłami antynatowskimi (wspólnymi także dla lewaków) tylko z hasłami "Sieg heil" i swastykami. Czysty nazizm i rasizm.

Oczywiście wierzymy na słowo, że wszyscy już są w więzieniu. To dobrze, że Kucharski poświęcił tej demonstracji swój cały felieton. Oczywiście Unia Europejska wezwała Niemcy do tego, aby uporali się ze swoimi nazistami. Oczywiście Tusk też zabrał głos. Czy tak?

PK.: to taka dziwaczna metoda, u nas nie jest dobrze, ale tam - to już całkiem źle. Co mnie interesują służby w Berlinie? Oni mają swoje problemy z neofaszystami i muszą się z nimi uporać. Dla mnie jednak ważniejsze jest uporanie z rodzimymi neofaszystami.

Różnica jest jednak poważna: tam, w takim marszach bierze udział parę tysięcy osób, a w Warszawie 60.000. Niemcy liczą ponad 80 mln. obywateli, a Polska niecałe 40 mln. Tam, takie marsze nie mają cichego poparcia rządu - w Polsce mają. Tam się z automatu propagandą rasistowską i antysemicką zajmuje prokuratura i to natychmiast - w Polsce występuje o złagodzenie kary lub umarza postępowanie albo nie reaguje.

A tak zasadniczo, to co ma oznaczać hasło "My chcemy Boga"? Czy ktoś w Polsce ogranicza "dostęp" do Boga? Czy istnieją prześladowania za wiarę?

bu3las @ 94.254.252.*

wysłany: 2017-11-22 00:52

Bez Pana byłoby nudno na jeleniogórskim forum. Czasem tak podkręci Pan atmosferę, że i grubym słowem ktoś rzuci. Koń jaki jest, taki jest. W dobrym gospodarstwie jest i drób, i rogacizna, i siła pociągowa. A i do rekreacji jakiś kucyk.

W Polsce, gdy ktoś krzyknie na demonstracji : Polska dla Polaków, zaraz podnosi się hałas, ajwaj, że tak nie można, że faszyzm. A dla kogo jest Polska? - Dla Polaków. To hasło winno być tak oczywiste, że głupio winno być je powtarzać, jako oczywistość, którą wszyscy znają i akceptują.

Tymczasem "dobra zmiana" dobrze idzie i chwała tej ekipie. Oczywiście, zawsze można przedobrzyć. Można wybiec nadmiernie przed szereg. Ale na razie jest spoko. Nawiązanie do II RP, jest potrzebne, by zachować ciągłość. Przecież od r. 1939 do 1989 okupanci Polski dążyli do zerwania tej ciągłości, do obsadzenia nowych, im lojalnych elit. Staliśmy się rezerwuarem siły roboczej, powszechnego złodziejstwa, korupcji. Ukształtowani przez okupantów urzędnicy nie potrafią uczciwie drogi zbudować, wytyczyć mapy. Wszędzie krętactwo, bo korupcja. Bo Polska, bo dom dziś jest, a może już jutro nie będzie, lepiej się dziś nachapać i uciec gdzieś do lepszych krajów... Tą mentalność musimy przełamać - długo to trwa.

Spójrzmy na Izraelczyków jak radzą sobie. Władze Izraela wydalą do krajów trzecich ok. 40 tys. migrantów. Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wyraziło "głębokie zaniepokojenie" planami rządu Izraela. Premier Benjamin Netanjahu się nie przejmuje i robi swoje.

Uczmy się od innych.

PK.: czy Pan nie słyszy, że okrzyk "Polska dla Polaków" jest rasistowski, ksenofobiczny i nacjonalistyczny. Co Pan wygaduje?

Co idzie dobrze "dobrej zmianie" poza 500+ i obniżeniem wieku emerytalnego?

Przecież oni tam żrą się o schedę po Prezesie, Polskę mają w d..ie. Nepotyzm, załatwiactwo, kłamstwa, oszustwa, demagogia i propaganda. Takiej Sodomy i Gomory nie było od czasów głębokiego PRL.

Kolega premier Izraela walczy o życie i dlatego podlizuje się skrajnej prawicy, ale długo to nie potrwa. PiS też, czyli już się "nauczył od innych".

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-22 11:47

Kucharskiemu o wiele bardziej by się spodobało hasło "Polska dla Niemców"

PK.: przyzna Pan, że ten komentarz jest ksenofobiczny, chamski i kretyński oraz nader licho świadczy o autorze.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-22 17:34

Przyznaję Kucharski, że to twoje hasło "Polska dla Niemców" jest ...

ksenofobiczny, chamski i kretyński oraz nader licho świadczy o autorze.

PS rozwijaj się Kucharski i dopisuj co chwila kolejne słowa i zdania do już napisanych komentarzy ...

Malutki rozumek uniemożliwia napisanie raz a dobrze.

Prawda ???

PK.: panie Widzu kochany, chyba się Panu odrobinkę pokićkało. To hasło było nie moje, tylko wymyślone przez wielebnego prawdziwego patriotę niejakiego Wieńczysława.

A dopisywać mogę kiedy i co chcę.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-11-22 20:14

Ciekawe jak w praktyce obecne władze wprowadzą hasło "Polska dla Polaków"? Przecież zwolennicy tego oczekują!!! Jak wprowadza się "ulice dla wszechpolaków" to widzieliśmy w Warszawie. Prawo do kopania kobiet na ulicach już co niektórzy uzyskali.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-11-22 23:52

Ciekawe jak jest w JG w temacie przedstawionym przez jedną z matek na jakimś portalu? "Pochodzę z małego miasteczka w Wielkopolsce. Piszę o tym, żeby lepiej od początku poczuć klimat problemu. Dość mała społeczność, proboszcz to jedna z najważniejszych osób w mieście. Moje dziecko chodzi do przedszkola. Przedszkola publicznego. W tym momencie nie chcę robić oficjalnych ruchów, ale …. chcę wiedzieć co ewentualnie mogę zrobić. Dziś rano mieliśmy rozmowę z wychowawcą przedszkolnym, który w zasadzie poinformował nas o tym, że dziecko, gdyby wcześniej wiedzieli że jest z rodziny ateistów, to nie zostałoby przyjęte do przedszkola. W tym momencie w zasadzie MUSZĘ wyrazić zgodę na to by dziecko chodziło na spacery do kościoła, brało udział w spotkaniach z zakonnicami. W przyszłości MUSI brać udział w zajęciach z religii bo nikt mu opieki nie zapewni. Jeśli mi się to nie podoba mogę je wziąć z przedszkola do innej placówki. Przy czym każda placówka w moim mieście będzie taka sama pod tym względem. Nie chcę czynić ruchów zbyt daleko idących, a już na pewno na początku chcę rozmawiać sama (…) boję się też o dziecko bo ma dopiero 3 lata i jest bezbronne. Wychowawczyni stwierdziła że na pewno się nawrócimy Jak zwróciłam uwagę na Konstytucję gwarantującą mi prawo do innej wiary, usłyszałam że konstytucja mówi o wartościach chrześcijańskich i w sumie wie Pani jaka jest teraz opcja. Dziecko już teraz MUSI nauczyć się znaku krzyża i modlitwy ojcze nasz, a ich statut mówi że, „przedszkole respektuje prawo dziecka do swobodnej myśli, sumienia i wyznania” (…)."

PK.: ta indoktrynacja jest podobno w imię patriotyzmu, tylko gdzie jest napisane: prawdziwy Polak = praktykujący katolik.
To, że Konstytucja wskazuje na tradycje chrześcijańskie - zgoda, to, że każdy obywatel powinien posiadać wiedzę o podstawach religii - zgoda, ale nie tylko katolickiej, to, że każdy powinien zapoznać się ze Starym i Nowym Testamentem - zgoda, ale również z Koranem i innymi dziełami będącymi podstawami religii, również innych niż chrześcijańskie.

Jednak lobby katolickiemu taki model się nie opłaca, bo zamiast pokorne owieczki, produkowałby oświecone owieczki.

bu3las @ 94.254.252.*

wysłany: 2017-11-24 00:09

Tak, łatwo przedobrzyć. Mówią: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. To jest jakiś karambol słowny, bo zło faszyzmu wynikało z nadgorliwości właśnie. Może by tak to sformułować: nadgorliwość jest gorsza od rozpasania i dziadostwa.

Trudno znaleźć złoty środek, zwłaszcza że wszystko, jak wiadomo, płynie i podlega presji. Staramy się być racjonalni, ale to jest tylko staranie, bo jesteśmy powodowani emocjami. Jest w Polsce skłonność do luzactwa, w PRL byliśmy "najweselszym barakiem" obozu socjalistycznego, ale mamy niemieckiego sąsiada, który ma skłonność do nadgorliwości. Ta nadgorliwość niemiecka przeradza się w markę niemieckiej jakości - wyroby są dobre, bo gorliwie wykonane.
I czy chcemy czy nie, musimy się z Niemcami konfrontować - jeżeli będziemy zbyt dziadowscy, to nam Szkopy wlizą w szkodę, jak już wielokrotnie bywało.

Jarosław Kaczyński ostatnio mówił o wspólnocie narodowej, sensownie wg mojej oceny. Czuje temat, zatem nie powinien przedobrzyć.

PK.: nie ujmowałbym tego jako przymusu konfrontacji z Niemcami. Jest to przymus rozwoju i przestrzegania standardów ustalonych w traktatach europejskich.
Sądzę, że straszenie "Szkopami" jest tylko zagrywką propagandową i wykorzystywane politycznie jako element zastępczy, spajający twardy elektorat, po upadku teorii "zbrodni smoleńskiej".
J.Kaczyński w swoim narodowo-mocarstwowo-ksenofobicznym uniesieniu już dawno "przedobrzył".

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-24 23:33

"Jednak lobby katolickiemu taki model się nie opłaca, bo zamiast pokorne owieczki, produkowałby oświecone owieczki."

Ja tam jednak wolę nasze polskie katolickie owieczki, niż niemieckie brunatne koszule..

PK.: a ja najbardziej nie lubię polskich "brunatnych koszul" przebranych w skóry katolickich owieczek.

bu3las @ 94.254.252.*

wysłany: 2017-11-25 00:30

"Jest to przymus rozwoju i przestrzegania standardów ustalonych w traktatach...".

Ma Pan rację, tego nie przeskoczymy. Ale świat nie jest zero-jedynkowy. Taka Grecja jest w kłopotach, a ile miliardów euro w ten kraj wpompowano? Gdzieś te miliardy Grecy po kieszeniach mają. Przekroczyli standardy, nie powinni być w strefie euro, a jako premię dostali ekstra wsparcie. Nawet Polska się zrzuciła, bo premier karierowicz. Francja, nawet Niemcy też z tymi standardami różnie, ale to są wielcy, więc potrafią stłumić krytykę.

My sroce spod ogona nie wypadliśmy, przewróciliśmy komunę, damy radę. Jak się nie próbuje, to się nie wygrywa. Siedzenie w kącie, potakiwanie nic nie da. Niemcy są za cwani, przemienią nam kraj w kolonię, strefę zieleni, a właściwe decyzje, prawdziwy rozwój będzie u nich, tam będzie przechwytywana wartość dodana, zyski.

PK.: nie jestem zwolennikiem tej spiskowej teorii propagowanej przez PiS. A ile mld. Euro wpompowano w Polskę? Czyje to mld.? Ano głównie niemieckie.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-25 07:54

A ja najbardziej w Polsce nie lubię " agentów wpływu " albo " pożytecznych idiotów ", przebranych w skóry " nowoczesnych patriotów " !

PK.: ci są mniej szkodliwi od "prawdziwych" patriotów.

Wieńczysław @ 31.0.34.*

wysłany: 2017-11-25 09:42

A ja jeszcze bardziej nie lubię niemieckich brunatnych koszul poprzebieranych za polskich liberałów.

PK.: a o kim Pan myśli? Chętnie się dowiem.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-25 10:25

Polecam uruchomienie szarych komórek.

PK.: uruchomiłem wszystkie i nadal nie mogę wpaść na to któż to, więc o pomoc proszę.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: