Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

04.11.2017, sobota - Kaczyński bierze całą pulę

2017-11-04 17:32
Dziś Kaczyński wygrał nadchodzące wybory. Głównymi autorami tego sukcesu są panowie Schetyna i Petru.

Dziś, zakładając "nową" partię rękoma Gowina przejął ostatecznie dużą część wahającego się elektoratu.

W PRL-u też mieliśmy 3 "niezależne" partie: PZPR, ZSL i SD. Dziś mamy też 3 partie u władzy, partie, które podobnie jak w PRL, nie tworzą koalicji, tylko Zjednoczoną Prawicę. Koalicje tworzą partie mające własne oblicza i odrębne programy. Dziś natomiast - jak w PRL - mamy jedno oblicze, jednego wodza i jeden program. Przywódcy tych pozostałych partii są w pełni zależni od Kaczyńskiego. Bo przecie Ziobro z Kurskim próbowali, ale w pełni upokorzeni przez Prezesa posłusznie wrócili na właściwe łono. Gowin jest facetem bez twarzy i bez kręgosłupa. To on mówiąc tak - myśli podobno nie. To on dziś stwierdził najpierw, że nie we wszystkim zgadza się z Kaczyńskim, by parę zdań później oświadczyć, że ma do Prezesa pełne zaufanie. To chyba taka krakowska odmiana posiadania własnego zdania.

Gowin szczyci się pozyskaniem dla swojego "niezależnego" projektu faceta będącego posłem wybranym z list Nowoczesnej. Ten facet powinien być przez swoich wyborców zmuszony do złożenia mandatu poselskiego, bo ludzie stawiający przy jego nazwisku krzyżyk na kartkach wyborczych na 100% nie chcieli by wspierał PiS. Jest on więc najbardziej nielojalnym posłem obecnej kadencji.

Ktoś powie, że ów facecik przecie wzmocnił szeregi partii Gowina, a nie PiS-u. Otóż ten ktoś się myli, bo sam twórca owej "niezależnej" partii wyznał dziś, że będzie wspierał Zjednoczoną Prawicę i wierzy - przy swojej pomocy - w jej wygraną w następnych wyborach.

Wróćmy jednak do głównych autorów dzisiejszego sukcesu PiS czyli panów Schetyny i Petru.

Mimo świadomości topniejącego elektoratu panowie owi zamiast otworzyć się na wyborców niezdecydowanych lub do tej pory pasywnych, zamiast pokazać cel swojej działalności, zaprezentować atrakcyjny program, nowych "nieumoczonych" ludzi - tylko straszą PiS-em. Nie pojęli, że samo strasznie już nie działa. PiS dał 500+, obniżył wiek emerytalny, ogłasza wspaniałe wyniki gospodarcze, ma najniższe bezrobocie, opowiada, że ma nadwyżki w budżecie, walczy z "układem", ociera łzy nękanym przez czyścicieli lokatorom, tworzy partyzanckie wojsko na bazie pospolitego ruszenia, wstaje z kolan żądając od Niemiec reparacji wojennych, broni obywateli przez muzułmańskimi parazytami.

A co proponują panowie Schetyna i Petru? Obronę TK, SN, trójpodziału władzy, opowiadają o demokracji i obalenie rządów PiS? To wielce szczytne tematy, ale zjeść się ich nie da. A na dodatek panowie ci, zapominając o meritum sporu, patrzą z wielką atencją na Prezydenta wetującego ziobrowskie ustawy (powodując tym samym zawirowania w umysłach swoich wyborców). Zapominają tu, że prezydenckie poprawki są jedynie "kosmetyczne" i nie rozwiązują zasadniczego problemu likwidacji trójpodziału władzy. Bo czy większy wpływ na nominacje sędziowskie będzie miał pan Prezydent, czy Minister Sprawiedliwości jest tylko wewnętrzną rozgrywką między tymi panami. Ostatecznie i w jednym i w drugim wypadku wszelkie nominacje będą i tak zatwierdzane na Nowogrodzkiej. Ten cały cyrk z wizytami Kaczyńskiego w Belwederze ma tylko jeden cel - podbicie niezależności Prezydenta. Pokazanie go jako "liberała". który postawił się Kaczyńskiemu. Ten "numer" zadziałał i Prezydentowi autentycznie skoczyło w rankingach, a o czym ostatecznie panowie w Belwederze rozmawiali - nikt z nas nie wie.

Powstała więc opozycyjna pustka. Elektorat zwany niezdecydowanym nie ma alternatywy. Duża jego część z utęsknieniem wypatruje jakiejkolwiek alternatywy dla Kaczyńskiego i dlatego liberalne "gęby" i Gowina i Prezydenta mają wielką siłę przyciągania. W sumie sprytne przejęcie tego elektoratu przez Prezesa odbiera tlen obecnej "opozycji".

Tak więc - moim zdaniem - Kaczyński wygrał kolejne wybory, a jedyną niewiadomą jest pytanie czy uda mu się zdobyć bezwzględną większość. Przy dalszym wsparciu Schetyny i Petru - ma!

Komentarze

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-11-04 21:08

Panie Pawle, do wyborów dwa lata. To dopiero półmetek. W polityce jak w sporcie wszystko się zmienia. Pamiętam komentarze o poprzednim prezydencie, w których twierdzono, że musiałby przejechać zakonnicę na przejściu. W uczciwych wyborach PISdzielce mogą być wymienieni na takich którym może zależeć byśmy byli razem. Komentarz pana Kukiza na nową partię pana Gowina to "Porozumienie z prezesem" i że chodzi o dostanie się do spółek czyli spółkowanie chyba oddaje opinię sporej części wyborców. Ludzie oceniają. Przecież takie fakty, że koszty dworu pana Dudy są trzy razy wyższe niż poprzedniego pana w końcu dotrą do wyborców. Kłamstwo Smoleńskie już dociera. Skutki rządzenia już widać. Proponuję przeczytać jak opisują już rządy ministra M. (https://www.mpolska24.pl/post/15381/dragon-17-czyli-najwieksza-kompromitacja-w-dziejach-mon-czesc-1) Za kilka miesięcy wyjdą skutki deformy w oświacie i służbie zdrowia. Kończąc, jak nie będzie zamordyzmu to Podli i Skundleni oddadzą władzę. Jeżeli wprowadzą zamordyzm to mogą przetrwać ale też niezbyt długo bo Podzielić i Skłócić działa tylko wtedy gdy ludziom się dobrze żyje ale podzielonym i skłóconym żyje się coraz gorzej. Ten skok w sondażach to szczyt. Teraz będzie zjazd. No i teraz prośba. MON wezwał na dywanik attaché bo coś pani minister powiedziała. Wg. TV Polsat pani minister powiedziała coś innego. Niestety po niemiecku nie rozumiem. Kto ma rację?

PK.: gratuluję optymizmu. Ja go dziś straciłem, bo mimo, że jeszcze 2 lata, to opozycji brak.

Z panią Minister to PiS-owska histeria, to napuszczanie Suwerena na Niemca. Owa pani Minister powiedziała, że trzeba przestrzegać reguł europejskich i normalni ludzie mają prawo wypowiadać się na temat sytuacji w państwie należącym do EU, bo to członkostwo to przynależność do pewnej wspólnoty kulturowej, to nie tylko kasa ale również przestrzeganie standardów zaakceptowanych w podpisanym traktacie. Wyraziła żal, że wspaniałe solidarnościowe karty i polski wkład w zmianę układu wschód-zachód i w zniszczenie "żelaznej kurtyny" są niweczone. To tak w wolnym przekładzie i nie dziwi mnie, ze PiS-owi się nie podoba. Jednak ta reakcja jest absolutnie "przeskalowana".

Semen @ 37.248.153.*

wysłany: 2017-11-04 23:56

Rozumiem że specjalnie "zapomina" Pan pisać słowa pan przed nazwiskiem Jarosława Kaczyńskiego ale już pamięta Pan o tym przy okazji wspominania Pana Schetyny i Pana Petru a nawet pana Gowina.

Czy na prawdę ten mityczny "Kaczyński" tak źle Panu robi? Może jeszcze pisać o nim z małej litery ? Co jest nie tak za rządów PIS, dla Pana, co ten Kaczyński Panu zrobił ?

Pan Kaczyński i jego partia oraz koalicjant wygra wybory niezależnie od tego z kim założy partię pan Gowin oraz co zrobi lub czego nie zrobi pan Schetyna i pan Petru, dlatego że jest to po prostu najlepszy rząd dla Polski.

PK.: proponuję by Pan zawsze wstawał gdy na ekranie TV pokazują Kaczyńskiego! Proponuję również na stojąco czytać wszystkie doniesienia o Nim i nie zapominać o gorącej modlitwie w Jego intencji 3 do 5 razy w tygodniu.

soclib @ 31.0.123.*

wysłany: 2017-11-05 01:26

Wykończyli radiową Trójkę tylko patrzeć jak ojciec dyrektor przejmie to pasmo;http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojciech-ziminski-odchodzi-z-radiowej-trojki/4598936

obserwator @ 217.99.173.*

wysłany: 2017-11-05 12:54

Panie Pawle, niczego się Pan nie nauczył.Takie wydmuszki jak PO KOD ZSL ,już nigdy nie wrócą do władzy. I jeszcze jedno,wolę być uzależnionym od Prawa i Sprawiedliwości niż od tych szemranych ugrupowań. Pozdrawiam

PK.: co Pan rozumie pod określeniem "szemrane ugrupowania"?

Przecież napisałem, że tacy przywódcy jak Schetyna i Petru nie mają szansy na zwycięstwo, bo grając przeciwko sobie grają na PiS.

Marian @ 82.139.15.*

wysłany: 2017-11-05 14:35

Panie Pawle, niestety podzielam Pana obawy, rządy PISu są tragiczne, niszczą wszystko co się da, jak napisał soclib - pisiory niszą właśnie moja ulubioną trójkę, tylko zapominają że trójki nie słucha ich elektorat i jest to bezpośrednia droga do tego aby trójka zniknęła z powierzchni ziemi....chcieli zniszczyć Owsiaka, na szczęście jeszcze się nie udało. Ja osobiście zawsze uważałem się za Europejczyka, niestety za obecnych rządów czuję się jakbym wracał do XIX wieku... No cóż jeszcze 2 lata i miejmy nadzieję, że PIS przegra wybory. Ma Pan rację w tym, że opozycja jest bardzo słaba, ale na dzień dzisiejszy ba pewno wybrałbym kogoś z opozycji niż zagłosował na pislamistów. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-05 15:39

Jak tam Kucharski, dowiedziałeś się już, co to jest saldo migracji? Czy postanowiłeś wygłupić się na kolejny temat?

PK.: ja wiedziałem od początku. To Pan ma trudności z liczeniem. Więc powtarzam: jak przybywa Polaków poza Polską, to znaczy, że saldo migracji (czyli różnica między liczbą wyjeżdżających a powracających) jest dodatnie.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-05 15:42

"Ja osobiście zawsze uważałem się za Europejczyka, niestety za obecnych rządów czuję się jakbym wracał do XIX wieku."

Panie Marianie, tylko niech się Pan nie podpala! Błagam Pana.

"na dzień dzisiejszy ba pewno wybrałbym kogoś z opozycji niż zagłosował na pislamistów. "

Proszę nie obrażać islamu. To przecież religia pokoju, a PiS "niszczy co się da". Niech Pan nie stosuje takich porównań, bo jeszcze p. Kucharski gotów będzie nazwać Pana rasistą.

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-05 17:44

A może skorzystacie :):):) :

"Terapia obywatelska" odbywa się w wielu ośrodkach na terenie Warszawy, a także przez Skype'a. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła się niedługo po protestach, które miały miejsce w lipcu 2017 r. - To terapia dla osób, które "w życiu codziennym nie potrafią poradzić sobie z politycznymi wydarzeniami ostatnich dwóch lat w Polsce" – kwituje redakcja z Czerskiej.
http://niezalezna.pl/207696-to-sie-dzieje-naprawde-psychologowie-prowadza-terapie-obywatelska-dla-ludzi-ktorzy-nie-radza-sobie-z-rzadami-pis

Głowa do góry ... rzekł kat do skazańca :):):)

PK.: widzć, że się jej Pan już poddał. Wyniki w każdym wpisie. Jak je czytam, to wiem, że nie skorzystam.

Semen @ 5.172.239.*

wysłany: 2017-11-05 18:21

Z uwagi na fakt, że nie do końca Pana odpowiedź na mój wpis była merytoryczna zapytam raz jeszcze:

co ten mityczny "Kaczyński" źle Panu robi? ? Co jest nie tak za rządów PIS, dla Pana, co ten Kaczyński Panu źle zrobił ?

PK.: otóż wszystko. Złych rzeczy jest o wiele więcej niż dobrych. Nienawidzę autorytaryzmu. Nienawidzę napuszczania na siebie Polaków. Nienawidzę PiS-owskiej polityki historycznej. Nienawidzę kreowania swojego brata na największego bohatera narodowego. Nienawidzę Stalina, Gomułki, PRL i antyeuropejskości. Nienawidzę powrotu do PRL. Starczy?

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-05 18:51

A to w ramach terapii :

Wie pan jaki jest problem z wami? Problem z wami jest taki, że przez was Warszawa na świecie ma wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice. Warszawa na to nie zasługuje – powiedział dziś do Bartosza Arłukowicza wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Poseł PiS utarł nosa politykowi opozycji podczas programu „Kawa na Ławę”. Rozmowę o „fachowości” menedżerów z Platformy Jaki zaczął od podsumowania ich działalności w spółkach skarbu państwa.

Istnieje taki mit, który polega na tym, że są tacy wspaniali, wykształceni, europejscy fachowcy z PO i jest takie warcholstwo z PiS. I teraz, jak to sprawdzić? Wystarczy zobaczyć jak ci fachowcy zarządzali państwem przez prawie dekadę rządów i jaka jest zmiana dzisiaj. LOT miał nigdy nie przynosić zysków, wielokrotnie to słyszałem w kuluarach od państwa. Przyszli ci „źli menedżerowie” i po raz pierwszy LOT przynosi zysk. To samo Polska Grupa Zbrojeniowa. To samo PKP, które miało nigdy nie przynosić zysków, a je przynosi. Wie pan co to jest WIG PiS? To jest indeks wszystkich spółek, gdzie zostały dokonane zmiany, wszystkich państwowych spółek, gdzie teraz są nasi menedżerowie. Wie pan o ile wzrosła wartość tych spółek, od kiedy przyszli ci „niewykształceni fachowcy”? Niech Pan strzela. O 100 miliardów

- punktował Arłukowicza Jaki i przyszedł do podsumowania rządów PO w polskiej stolicy.

Jak zarządzano Warszawą? To jest coś, na co nawet wyborcom PO nóż w kieszeni się otworzy. Sprawdzałem całkiem niedawno, w 2017 r. wydatki majątkowe Warszawy na inwestycje, remonty wyniosły 1,3 mld zł. Jest to warte temu, ile kosztowały nieruchomości, które Hanna Gronkiewicz-Waltz oddała różnym mafiom i złodziejom w samym tylko 2014 r. Pomnóżcie to przez 11 lat rządów PO. Oni wyprowadzili z waszych podatków, pozwolili na to żeby wyprowadzić z waszych podatków budżet inwestycyjny Warszawy na 10 lat

- podliczył wiceminister sprawiedliwości, po czym postawił kropkę nad „i”.

Pan wspomniał o wizerunku stolicy – że Warszawa to miasto z barierkami. Wie pan jaki jest problem z wami? Problem z wami jest taki, że przez was Warszawa na świecie ma wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice. Warszawa na to nie zasługuje. Warszawiacy zasługują na to, aby Warszawa była kojarzona z miastem nowych technologii, z miastem inwestycji, z miastem rozwijającym się, a nie z miastem, gdzie mafie mają swój raj

- podsumował Patryk Jaki.

PK.: szanowny Panie, otóż Patryk Jaki jest chuliganem o inteligencji równej Pańskiej i nie jest dla mnie żadnym autorytetem i dlatego jego wynurzenia absolutnie mnie nie interesują. Jest to facet, który rośnie przy Ziobrze i się wspaniale samo-promuje, ale bez pokrycia.

Helmut Kohl @ 37.47.147.*

wysłany: 2017-11-05 21:36

Aż głowa boli, że ludzie jak mają tak przeprane mózgi jak Pan powyżej. Panu tylko sugeruje sprawdzić kiedy to LOT kupił Dreamlinery i uzyskał pomoc od skarbu państwa, kiedy PKP kupiło DART'y i Pendolino no i na koniec o dokonaniach Pana Czartoryskiego i Kochalskiego tak a'propos nieruchomości.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-05 21:39

"szanowny Panie, otóż Patryk Jaki jest chuliganem o inteligencji równej Pańskiej"

Licz się ze słowami Kucharski. Tego twojego chamstwa jest już stanowczo za wiele. To jest niepojęte, żeby wtórny analfabeta oceniał czyjąś inteligencję!

PK.: gratuluję!
Patryk Jaki wybitnym intelektualistą? To żart czy prowokacja?

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-05 22:00

PK.: szanowny Panie, otóż Patryk Jaki jest chuliganem o inteligencji równej Pańskiej ...

No i co gnoju i jełopie z obrzyganej monachijskiej bierstuby .

Dotarło do ciebie jełopie, że nie wolno , w Polsce przynajmniej , za miast odniesienia do argumentów , może i czasem niesłusznych , odnosić się do czyjejś inteligencji, samemu będąc jełopem i tłumokiem do potęgi " n " ?

Ogarnij się trochę kretynie i nie próbuj nic z tego postu okrawać, bo wtedy idioto , puszczę to na innym forum, w " oryginale" .

Zrozumiałeś żałosny kretynie ???

PK.: po pierwsze: nigdy nie odwiedzałem jakiejkolwiek monachijskiej Bierstuby.
Po drugie: Pańskie chamstwo tylko Pana ośmiesza, więc publikuję.
Po trzecie: inteligencję można ocenić po czynach i wypowiedziach i w Pańskim wypadku i w wypadku ministra Jakiego. Patryk Jaki jeszcze nie jest świętym i obywatel ma prawo go oceniać, bo podobno - zdaniem i Kaczyńskiego i Glińskiego i Szydło i paru innych - żyjemy w kraju, w którym demokracja ma się dobrze.

Na marginesie wspomnę tylko, że zamiast, to w polskim języku jedno słowo, szanowny patrioto.

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-05 22:53

PK.: szanowny Panie, otóż Patryk Jaki jest chuliganem o inteligencji równej Pańskiej ...

No to dlaczego kretynie piszesz o Schetynie i Petru pogardliwie ?

Przecież jełopie, przy tobie kretynie, to są intelektualiści - nobliści !

PK.: bo takie mam zdanie o ich roli jako przywódców opozycji.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-05 22:57

"Patryk Jaki wybitnym intelektualistą? To żart czy prowokacja?"

Dla prostaków mogą istnieć tylko dwie możliwości: albo ktoś jest "chuliganem" o "niskiej inteligencji" albo "wybitnym intelektualistą". Nie zna Pan stanów pośrednich?

Czy kwestia salda migracji już jest dla Pana jasna czy potrzebuje Pan jeszcze korepetycji?

PK.: no i stado Rejtanów rzuciło się na mnie w obronie jakiegoś tam Jakiego. Panowie, czy aby warto?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-05 23:35

"Stado Rejtanów", "szanowny patrioto" - ależ ma Pan pogardę do wszystkiego, co może kojarzyć się pozytywnie z polską historią, tradycją i patriotyzmem. Jest Pan wyjątkowo nikczemnym antypolskim propagandzistą, a do tego niedouczonym.

Wcześniej nie wiedział Pan kto to był Sokrates, ale wydaje się Panu, że jest Pan "Europejczykiem". Nie wie Pan co to jest saldo migracji, nie zna Pan podstawowych praw logiki, nie posiada Pan wiedzy na poziomie gimnazjalnym, ale uważa się Pan za człowieka wykształconego. To jest niezwykle ciekawe, że wystarczy wypisywać kalumnie na PiS i już można uważać, że jest się lepszym od innych.

Dno!

PK.: źle Pan odczytał, to z pogardą nie ma nic wspólnego, to jedynie wyrażenie niechęci dla chamstwa i odmóżdżenia oraz strach przed rządami Ziobrów i Jakich. Przy nich Kaczyński jawi się jako wielki liberał i euroentuzjasta.

A ten wpis potwierdza tylko moją opinię, że większość elektoratu PiS kieruje się zazdrością i kompleksem niższości. To Kaczyński słusznie odkrył już wiele lat temu, a nazwał TKM i udowodnił, że zaplecze dla tychże idei i przemożnej chęci odebrania znaczenia elitom (tym przez duże "E"), a najlepiej ich wgniecenia obcasem w glebę, jest wystarczające do przejęcia władzy nad całością, a z krajem niech się dzieje co chce, byle władza pozostała w naszych rękach. Byle to cały Naród pił szampana ale wyłącznie ustami swoich przedstawicieli(pamięta Pan to powiedzonko z czasów PRL?), a że owym wybrańcom szampan się miesza z oranżadą, nie ma znaczenia, bo oranżada nazwana przez nich szampanem - szampanem ma pozostać i basta, bo ważna jest piana.

Rządy robotników i chłopów już braliśmy!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-11-06 00:37

Z KnŁ zapamiętam, że do "broszki" i "Adriana" dołączył tajemniczy "słoik z pluskwą". O co chodzi?

PK.: przestałem śledzić, bo to już nie ta świeżość.

soclib @ 5.172.236.*

wysłany: 2017-11-06 10:18

31 października była obchodzona 500 letnia rocznica Reformacji.
Ks.Dr. M.Luter ogłosił 95 tez reformujących kościół rzymski .
Polskie media wszelkiej maści przemilczały ten fakt no może zdawkowo informowały.
Na pewno by Polska inaczej wyglądała dzisiaj.

Mam nadzieję że na naszym podwórku nastąpi "kontrreformacja pisowska" i ludziska obudzą się i zmiotą te rządy .

PK.: ale te tezy były przeciwko Kościołowi Katolickiemu, a ten dziś rządzi w Polsce.

wymiot @ 78.88.144.*

wysłany: 2017-11-06 19:14

Gdzieś pochowali się obrońcy rezydentów, TVN, który niemal spał z nimi w trakcie tzw. „protestu głodowego „ nagle zamilkł. Nie ma wywiadów z zablokowanymi przez Żurka i Pałkę jako emanacja KRS asesorami. Gadające głowy, które miały tyle do powiedzenia w sprawie rezydentów, nagle zamilkli.

Obrońca pederastów RPO Bodnar, jakby się pod ziemie zapadł. Ale jak można bronić jak to nazwał Żurek, nominantów Ziobry ? Chociaż asesorzy uczyli się i zdawali egzaminy w latach 2009 – 2016, to to do KRS nie dociera, obowiązuje wykładnia Żurka.

Nomen omen asesorom wylał ktoś na głowę żurek i poprawił pałką. Ta decyzja to sygnał dla PAD, z tą bandą z KRS , która nazywa się sędziami, trzeba jak najszybciej pogonić, to są ludzie niereformowalni, zadufani w sobie, którzy za nic mają interes państwa.

PK.: niech odpowiedzią będzie następujące doniesienie:
"W poniedziałek o godzinie 16.00 w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej pojawiła się premier Beata Szydło. – Przedstawiła plan rekonstrukcji rządu; będzie miała charakter strukturalny – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane"

Prezes pewnie był tymi propozycjami absolutnie zaskoczony, a rzecznikowi Bochenkowi pragnę przekazać wyrazy uznania za wspaniałe przygotowanie aktorskie, bo przekazując powyższą informację zachował absolutna powagę, a Pan pewnie w ten teatrzyk kukiełkowy uwierzył, bo to był przekaz do takich jak Pan i np. pan Wieńczysław.

Pamiętam, w czasach PRL, też wszystko musiał zatwierdzić I Sekretarz.

propozycje @ 83.30.252.*

wysłany: 2017-11-07 14:12

I tak się dzieje ,że opozycja milczy bo bezradna i żaden Noblista nie pomoże ,aby coś wymyśliła.Taki dla Polaków straszny pat.A une do przodu i Alleluja.No i jajcarze to une są.Na wzór bolszewicki -oni nie pytali -a une na razie proponują aby wprowadzić do suwerena tzw sygnalistów.ObraŻają marynarzy i kolejarzy.Dlatego ogłośmy konkurs na nazwę agentów pisiaczych.NP kapupisy,szutoczniki itp.

PK.: sygnalista, to dawniej się nazywało TW, czy jak?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-07 15:11

http://www.rp.pl/Sztuka/311069951-Utracone-arcydzielo-Siemiradzkiego-wystawione-na-aukcji.html

A tymczasem Naziści wciąż zarabiają na sprzedaży zrabowanych polskich dzieł sztuki..

Tak właśnie w praktyce wygląda owo "rozliczenie się ze zbrodniami z przeszłości"..

PK.: jak się "odnalazł" (sam fakt powinien być raczej radosny, bo chodzi o ważny składnik kultury polskiej), to teraz trzeba podjąć szybkie kroki by go odzyskać. Na sposobach odzyskania się nie znam, ale rząd ma do dyspozycji dość wybitnych specjalistów, aby sprawę skierować na właściwe tory. A to, że było złodziejstwo, to nie nowina i jak to się ma do "rozliczania się ze zbrodniami..."? Złodzieja i pasera trzeba ukarać i już.
I zamiast ujadać, trzeba efektywnie zadziałać w celu odzyskania.

propzycje @ 83.30.252.*

wysłany: 2017-11-07 16:22

TW to pan Zelnik wielbiciel PIS i obecny ambasador w Berlinie,małżonek najlepszej prawniczki wszechczasów ,z TK.a TE hece Antoniego z obrażaniami przez Niemcoów dobrej zmainy-,to nic innego jak zemsta wodza za nazwanie go kartoflem.Ziemniakiem to rozumiem ,ale kartoflem , zgroza.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-07 16:31

Niech Pan to powie Nazistom, żeby oddali to co ukradli, a nie oskarża ofiary o to, że nieskutecznie starają się o odzyskanie.

PK.: nie ma komu powiedzieć, bo tych Nazistów już brak. Pesel.

Chyba się panu coś porobiło w głowie. Gdzie i jaka ofiarę oskarżam. Zachęcam tylko do podjęcia właściwych kroków w celu odzyskania. Niech Pan czyta tekst wprost, a nie tak, jak chciałby chętnie bym go napisał. Nie wiem czy pan sobie zdaje sprawę, że takie manipulowanie to oszczerstwo!

B+ @ 83.8.229.*

wysłany: 2017-11-07 18:30

"sygnalista, to dawniej nazywało się TW czy jak?" Oj, tak, tak, jeden taki sygnalista z poprzedniej epoki niejaki TW "Znak" obecny europarlamentarzysta PO właśnie wczoraj prosił KE o bardziej zdecydowane działania wobec Polski, czyli taką bratnią pomoc.Widać donoszenie niektórym chyba weszło w krew?

PK.: jak zwykle tylko jedno oko widzi, bo sygnalistów po stronie rządu dobrej zmiany jest więcej i mieli wówczas i mają dziś o wiele więcej do powiedzenia. Np. jeden, to ambasador w Berlinie, inny, to twórca likwidacji TK, itp., ale są nasi, więc niezatapialni i źle o nich mówić nie należy. Proponuję, dla czystości moralnej sytuacji najpierw posprzątać na własnym podwórku, zanim się zacznie u sąsiadów. Czystość u siebie daje większe prawo do wnoszenia wymagań "czystości" u innych.

Polecam otwarcie drugiego oka i odrobinkę obiektywizmu, o co w PiS-owskiej gromadce ogromnie trudno. Na waszym podwórku, to populizm, kłamstwo i demagogia dyktują standardy.

B+ @ 83.8.229.*

wysłany: 2017-11-07 19:23

Pan o obiektywizmie???Stałem jak to przeczytałem i aż usiąść musiałem.Nie, no, że zabawny Pan jest to wiedziałem, ale aż tak?!Ja Pana "obiektywizmu" nigdy nie doścignę w tym to Panu nawet do pięt nie dorastam.Po prostu Pana poziom "obiektywizmu" jest nieosiągalny, no i znowu te standardowe słowa "demagogia" , "populizm" i "kłamstwo" w częstotliwości ich używania również jest Pan niedościgniony.

PK.: To niech Pan łaskawie dołączy do Boniego inne prominentne nazwiska komuchów i TW z tego walczącego ze wszystkimi śladami komunizmu i lewactwa obozu dobrej zmiany, wówczas przestanę o "standardowym" kłamstwie, populizmie i demagogii.

Czy nie jest czystym cynizmem i stosowaniem podwójnych standardów obniżanie sierocych rent po np. byłym (przez rok, a potem w Policji)posterunkowym Milicji Obywatelskiej? Jak to się ma do awansowania byłych TW, oficera WSW (tak, takiej wewnętrznej wojskowej milicji uznanej oficjalnie za organizację należącą do komuszych służb specjalnych) i prokuratorów za Stanu Wojennego? Z tym WSW to jest zabawnie, bo min. Macierewicz uznał i zaliczył WSW do zbrodniczych komunistycznych służb specjalnych, a następnie z jej szeregów wybiera "komuszych" oficerów do swoich patriotycznych, antykomuszych służb, które mają walczyć też z komuchami. Czyli co? Są lepsze i gorsze komuchy? Jednym odbiera sie emerytury, a innych, za te same "zasługi" awansuje?
Jak już Pan usiadł, to niech łaskawie przez chwilę pomyśli i wyciągnie wnioski czy jest to jednak kłamstwo, czy tylko cyniczna i bezczelna manipulacja.

Załącznik:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/jak-o%c5%9bmiolatka-zosta%c5%82a-ofiar%c4%85-ustawy-dezubekizacyjnej/ar-BBEICsy?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: