Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

20.10.2017, piątek - a u nas?

2017-10-20 11:28
Najpierw trochę historii:
"Jan Palach (ur. 11 sierpnia 1948 we Všetatach, zm. 19 stycznia 1969 w Pradze) - student historii i ekonomii politycznej na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze, który w proteście przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację i powszechnej apatii czeskiego społeczeństwa 16 stycznia 1969 o godz. 16 dokonał aktu samospalenia przed Muzeum Narodowym na placu Wacława w Pradze.

Zmarł 3 dni później o 3.15 w wyniku odniesionych poparzeń (85% ciała) w specjalistycznej klinice oparzeniowej przy ulicy Legère'a. Rzeźbiarz Olbram Zoubek zdjął potajemnie jego maskę pośmiertną, której odlew zaniesiono następnego dnia na plac Wacława.

25 stycznia wielotysięczna procesja pogrzebowa na cmentarz Olszański przerodziła się w wielki protest przeciwko okupacji. Jej uczestnicy byli potem prześladowani przez tajną policję StB, która fotografowała i nagrywała jej przebieg.

W październiku 1973 szczątki Palacha ekshumowano, skremowano i przeniesiono na cmentarz w rodzinnym mieście Všetaty.

Po aksamitnej rewolucji w miejscu, w którym upadł przy Muzeum Narodowym, Palach został upamiętniony wmurowanym brązowym krzyżem. W 1990 jego szczątki powróciły na cmentarz Olszański, a rok później on sam został pośmiertnie odznaczony najwyższym czeskim odznaczeniem, orderem Tomáša Garrigue'a Masaryka.

Nazwiskiem Palacha została nazwana odkryta 22 sierpnia 1969 asteroida, (1834) Palach. Nazwę tę nadał jej odkrywca, przebywający na emigracji czeski astronom Luboš Kohoutek."

U nas natomiast ordynarny hejt, sugestie, że chory psychicznie. Czy musimy czekać na nową "aksamitną rewolucję"?

To taki kolejny przykład gnuśności narodu. Objaw zwycięstwa polityki Kaczyńskiego. Naród ze strachu i wygody się aranżuje z władzą, a opozycja śpi. PiS - co prawda - ma w sondażach 47%, ale gdzie jest te 53%?

Otóż ta 53% grupa nie ma przywódcy, nie ma programu, nie jest zorganizowana. Kaczyński o tym wie i to starannie pielęgnuje, a opozycja nie ma na to żadnej recepty.

Wygrana Dudy i PiS jest zasługą Tuska, który pozostawił po sobie polityczne zgliszcza bez charyzmatycznego przywódcy. Ani Kopacz, a tym bardziej Schetyna nie posiadają charyzmy, energii, promieniowania i siły przywódcy. O Petru i Kamyszu szkoda mówić, a Kukiz z jego niepoważną zbieraniną bez szans na władzę.

Polityka medialna PiS-u utrąca wszystkich związanych z PO i PSL, bo to i Polska w ruinie, sądy zawładnięte przez kastę, afery reprywatyzacyjne, a przede wszystkim to komuniści i złodzieje. Do tego "totalną opozycją" steruje Kaczyński wrzucając jej tematy i swoimi zaczepkami praktycznie dyktując odpowiedzi. (Choćby sprawa "reformy" systemu sprawiedliwości. Narracja Kaczyńskiego "wygumkowała" podstawowy problem jej konstytucyjności sprowadzając do ocen czy lepiej by sędziów mianował Prezydent, czy też Prokurator Generalny, choć oba warianty są sprzeczne z konstytucją.) Nie wykorzystała też informacji, że władza za nową ordynację wyborczą weźmie się dopiero po "uregulowaniu" "rozbieżności" w sprawie sędziów. Taka deklaracja pachnie tylko niekonstytucyjnością tych planowanych zmian i dlatego wpierw trzeba przejąć SN, by zlikwidować ostatnią instytucję mogącą taką niekonstytucyjność wykazać, bo TK już istnieje tylko z nazwy.

Opozycja też nie wykorzystała wystąpienia Prezesa "poza trybem". Gdzie Komisja Etyki, gdzie oskarżenia o pomówienie?

Opozycja dała sobie również narzucić populistyczną narracje P. Jakiego w Komisji Reprywatyzacyjnej. On opowiada o czyścicielach kamienic, którzy z samymi nadużyciami w procesie reprywatyzacji, nie mają nic wspólnego. Zamiast wraz ze swoim szefem zasiąść do opracowania nowego prawa lokatorskiego, pokazuje płaczące staruszki szykanowane przez czyścicieli. Owych czyścicieli winna ścigać podporządkowana Min. Ziobro prokuratura, ale z braku właściwego prawa, nie bardzo może ścigać, a rozczulające opowieści nękanych lokatorów lepiej przemawiają do świadomości gawiedzi od prac nad jakąś skomplikowaną ustawą. Do tego ustawą nie wygrywa się prezydentury w Warszawie.

No i protest rezydentów. Kaczyński zrobi wszystko, by go zamknąć w gronie medycznym, zapobiec rozszerzeniu. Opozycja zaś jest ospała i nie reaguje. Powinna na każdym kroku uświadamiać, że katalog roszczeń rezydentów nie dotyczy samych lekarzy, nie dotyczy nawet samej służby zdrowia, ale nas wszystkim, pacjentów. Jeśli bowiem - zgodnie z sugestiami niektórych prominentnych posłów PiS - lekarze rezydenci wyjadą z kraju, to kto wówczas będzie nas leczył (Minister, w swojej trosce o zdrowie narodu, zaproponował import Ukraińców). Tak, nas wszystkich, wybierających PiS również. Opozycja powinna rozliczać rządzących z danych w kampanii obietnic dotyczących reformy służby zdrowia, powinna rozliczyć Ministra z jego obietnic. Powinna uświadamiać, że właśnie leczenie najbardziej wymaga dofinansowania, bardziej nawet od polnych partyzantów Macierewicza lub rozbudowy IPN.

Opozycja, w obecnym stanie, nie ma szans na sukces w wyborach. Ani w samorządowych, ani w parlamentarnych.

Komentarze

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-20 17:34

Za rządów PO dwóch ludzi się podpaliło pod Kancelarią Premiera. Co wtedy mówiła dzisiejsza opozycja? Że to chorzy psychicznie i że "wykorzystywanie śmierci człowieka do walki politycznej jest haniebne". Co dzisiaj mówią? Że nie można go traktować jako chorego psychicznie, bo miał wyraźne, słuszne powody do podpalenia się. A "profesor" Hartman, "etyk", nie do końca jest nawet pewien, czy chciałby, aby ten człowiek przeżył, gdyż w przypadku jego śmierci zostanie męczennikiem opozycyjnej Sprawy.

"On opowiada o czyścicielach kamienic, którzy z samymi nadużyciami w procesie reprywatyzacji, nie mają nic wspólnego"

To jest GWno prawda. Czyściciele kamienic mają dużo wspólnego z aferą reprywatyzacyjną, ale Pan się po prostu nie zna na tej aferze i nic nie chce Pan zrozumieć, więc proponuję, aby Pan zaniechał poruszania tego tematu.

"No i protest rezydentów. Kaczyński zrobi wszystko, by go zamknąć w gronie medycznym, zapobiec rozszerzeniu. "

No tak, bo najlepiej zamienić ten protest w ogólnokrajowy strajk wszystkich grup zawodowych. I to oczywiście nie jest populistyczne. W żadnym razie. Próba rozhuśtania nastrojów społecznych tak, aby z protestu rezydentów zrobić obywatelski protest antyrządowy oczywiście nie jest demagogią. Absolutnie.

PK.: 1. Wspomniałem o hejcie, nie o władzy. Proszę ponownie przeczytać.
2. Proszę o wykazanie bezpośredniego związku prawnego między reprywatyzacją i "czyszczeniem" kamienic. Ja widzę tylko brak dobrego prawa lokatorskiego! Są na to międzynarodowe gotowce, wystarczy tylko implementacja.
3. Z rezydentami ma Pan pełną rację, ale nie ma tu ani populizmu ani demagogii, tak powinno się to stać, bo to jedyny język, który rozumie "dobra zmiana". Kaczyński dziś boi się tylko "ulicy", bo inne możliwości "negocjacji" odciął. Więc została tylko "ulica" jako metoda pokazania, że istnieje także owe, inaczej myślące, 53%.

uzupełnienia:
https://www.youtube.com/watch?v=IhjRS9PWBwk

PO-ludzie bestie @ 78.88.144.*

wysłany: 2017-10-20 19:57

Normalnemu człowiekowi ta banda totalniaków zlasowała mózg no i na efekt nie trzeba było czekać !!!!!!!!!!!!!!!!!! A kiedy szanowny się popełni ????????????

PK.: niestety nie za bardzo wiem o co chodzi. Co mam "się popełnić"? Komu zlasowała i kto zlasował?

bumcyk @ 83.26.151.*

wysłany: 2017-10-20 22:12

Jan Palach podpalił się w proteście przeciwko komunistycznej agresji. Jakoś nie przypominam sobie by jakieś wojska interwencyjne wkroczyły do Polski. Jedyne próby interwencji to działania niektórych polityków UE, na szczęście bez wojska. Jeszcze.

PK.: moim zdaniem, to nie działania jakiś polityków UE, tylko działania Ziobry, Kaczyńskiego, Macierewicza, itp

Kupił Pan kłamliwą narrację PiS o stosunkach UE - Polska. Więc przypomnę dwa nader istotne fakty:

1. To min. Waszczykowski zaprosił Komisję Wenecką, a nie ona sama zaczęła się "mieszać" w nasze wewnętrzne sprawy. Chyba trzeba postępować konsekwentnie i po zaproszeniu grona specjalistów do zbadania jakiejś sprawy, należy im okazać szacunek i akceptować ich uwagi. Zwykle nikt się nie zwraca z prośbą o opnie do instytucji, których darzy szacunkiem i a priori nie akceptuje ich opinii.

@. Polska, wstępując do UE podpisała i zaakceptowała określone zasady i reguły więc jest zobowiązana do ich przestrzegania i musi być otwarta na krytykę, nawet jeśli owa się jej nie podoba.

To przecież takie proste zasady. Wystarczy by ich przestrzgać i wówczas żadna "zagranica" nie będzie mąciła spokoju rządzących.

bumcyk @ 83.26.151.*

wysłany: 2017-10-20 22:41

Nie pisałbym tak o ofiarach afery reprywatyzacyjnej "płaczące staruszki szykanowane przez czyścicieli" ; " rozczulające opowieści nękanych lokatorów lepiej przemawiają do świadomości gawiedzi".
Tu miały miejsce ludzkie dramaty lokatorów wyrzucanych z mieszkań przez oszustów, często starszych ludzi. W samej Warszawie mieszkania straciło około 55 tys. osób, skutkiem działania aferzystów, urzędników i sadów dziwnie łatwo zwracających kamienice, podczas gdy prawowici właściciele musieli walczyć przez kilkanaście lat.
Jelenia Góra liczy sobie ok 79 tys mieszkańców, te 55 tys. z Warszawy to jakieś 70 %. Proszę sobie wyobrazić że tylu Jeleniogórzan ląduje na bruku.

PK.: mimo, że ogromnie współczuję tym wyrzucanym lokatorom, to jednak bezpośredniego prawnego związku między działaniem mafii reprywatyzacyjnej a "czyścicielami" stwierdzić nie można.

Jak już wspomniałem, tu jest potrzebne wprowadzenie prawdziwego prawa lokatorskiego, które zatrzymywałoby samowole właścicieli nieruchomości, bez względy na sposoby jej pozyskania. Wprowadzenie takiego prawa zmniejszyłoby również zainteresowanie owej "mafii" oszukańczym i bezprawnym pozyskiwaniem tychże nieruchomości.

Trzeba reprywatyzacje oddzielić od "czyszczenia". To są dwa absolutnie niezależne problemy! Tylko min. Jaki i reszta je populistycznie łączy, bo los lokatorów przykrywa nieudolność władzy we wprowadzaniu prawa lokatorskiego - i to nie odnosi się wyłącznie do PiS.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-21 00:31

To mówi żona tego człowieka, który się podpalił i który podobno był całkowicie zdrowy na umyśle i z którego nie możemy robić wariata:

"Żona: Zmagał się z depresją od ośmiu lat. Ale jego czyn nie miał z tym związku, to nie był odruch szaleńca. Leczył się w Krakowie u najlepszych lekarzy, regularnie był na wizytach."

Idiotów chcecie z nas zrobić? Facet miał poglądy jakie miał, a że przy okazji miał depresję i chciał popełnić samobójstwo, to postanowił połączyć jedno z drugim. A teraz populistyczni blogerzy w rodzaju Kucharskiego czy Hartmana mają świetną pożywkę do rozpętywania dalszej antypisowskiej nienawiści, kosztem chorego faceta. Obrzydliwy cynizm.

PK.: jak czytam te Pańskie komentarze też popadam w depresję, bo stwierdzam, że muszę żyć w otoczeniu takich oto "myślicieli". Mało tego - oni rządzą tym krajem.
Przyznaję, że wykonanie samopodpalenia jest aktem, do którego nie byłbym zdolny. To ogromnie desperacki "krzyk rozpaczy". Dlatego nie mogę się zgodzić z Pańską kunktatorską i obrzydliwie cyniczną interpretacją.

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2017-10-21 12:17

Oto treść listu tego "szaleńca"?:

"1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane.

5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju.

6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu).

7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.

8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.

9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.

10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.

11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych LGBT, muzułmanów i innych.

12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze nie całkowite) Trójki - radia, którego słucham od czasów młodości.

13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.

14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.

15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia.

Protestów pod adresom obecnych władz mógłbym sformułować dużo więcej, ale skoncentrowałem się na tych. które są najbardziej istotne, godzące w istnienie i funkcjonowanie całego państwa i społeczeństwa.

Nie kieruję żadnych wezwań pod adresom obecnych władz, gdyż uważam, że nic by to nie dało. Wiele osób mądrzejszych i bardziej znanych ode mnie, podobnie jak wiele instytucji polskich i europejskich wzywało już tę władzę do różnych działań i niezmiennie te apele były ignorowane, a wzywający obrzucani błotom. Najpewniej i ja za to, co zrobiłem też takim błotem zostanę obrzucony. Ale przynajmniej będę w dobrym towarzystwie.

Natomiast chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach.

Wezwanie swoje kieruję do wszystkich Polek i Polaków, tych którzy decydują o tym kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu co robi obecna władza i przeciwko czemu ja protestuję. I nie dajcie się zwieść temu, że co jakiś czas działalność władz uspokaja się i daje pozór normalności (jak choćby ostatnio) - za kilka dni czy tygodni znowu będą kontynuować ofensywę, znowu będą łamać prawo. I nigdy nie cofną się i nie oddadzą tego co już raz zdobyli.

(...)"

depresja @ 83.27.26.*

wysłany: 2017-10-21 12:54

A co to takiego/?Otóż jak się przez 2 lata patrzy na gęby pisiaczych polityków można dostać depresji czy nie/?A jak się widzi co bredzi i czego nie kupuje dla wojska ten podobny do Rasputina tfu-to można dostać depresji czy nie?A jak się odczuwa strach ludzi ,poczynania służb mundurowych w kiblach ,i narastajaca dyktaturę ,to można dostać depresji czy nie?.To pytania do psiaczych troli ,którzy są albo cynikami ,albo durniami albo lecaą na kesz.?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-21 13:43

"nie mogę się zgodzić z Pańską kunktatorską [...] intepretacją"

A sprawdził Pan najpierw w słowniku co oznacza słowo "kunktatorski"?

PK.: istnieją znaczenia czysto słownikowe, ale - z racji tego, że język jest żywą materią - też te używane w języku potocznym.("Język potoczny – forma posługiwania się językiem służąca bezpośredniej komunikacji międzyludzkiej i przeważnie niezapisywana.

Cechą wyróżniającą język potoczny spośród innych form komunikacji językowej jest rejestr języka, czyli jego usytuowanie na skali zgodności z normą właściwą dla konkretnego języka.

Język potoczny charakteryzuje się większą swobodą niż nakazuje norma poprawnościowa, mniejszą dbałością o staranność, większą troską o skuteczność przekazu(...)")

Wracając do sedna dyskusji, wyjaśniam ponownie:
działalność czyścicieli jest możliwa dzięki luce prawnej i tak wspaniałemu prawemu oraz sprawiedliwemu ministrowi jak Ziobro powinno zależeć na jak najszybszym jej zamknięciu nowym prawem, ale...
prawdziwe prawo lokatorskie mogłoby uderzyć w wielu posiadaczy mieszkań pod wynajem ograniczając ich samowole w stosunku do lokatorów i dlatego nie jest "politycznie" nim się zająć, bo właściciele tych nieruchomości są przecie wyborcami.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-21 16:56

"samowole w stosunku do lokatorów i dlatego nie jest "politycznie" nim się zająć, bo właściciele tych nieruchomości są przecie wyborcami."

Bzdura. Przecież lokatorów jest więcej niż właścicieli mieszkań. Brak odpowiedniego prawa lokatorskiego (bo ono istnieje, ale oczywiście jest wadliwe) to - że się posłużę tutaj pewnym utartym sloganem - "wina wszystkich rządów po 1989r.". Platforma miała na to 8 lat, nad taką ustawą pracowała ich senator Lidia Staroń, ale gdy już padły nadzieję na jej uchwalenie, postanowiła opuścić szeregi tej partii (słusznie).

Wprowadzenie dobrego prawa lokatorskiego to nie jest tak prosta sprawa jak się Panu wydaje, tutaj nie wystarczy "implementacja" jakiegoś "gotowca". To prawo jest uwikłane w cały system prawa, trzeba wziąć pod uwagę kompatybilność np. z prawem spółdzielczym itp. Twierdzenie, że można coś skserować z innych krajów to typowa populistyczna bzdura wygłaszana przez osoby, które się kompletnie na tym nie znają. To musi przejść najpierw szereg konsultacji, nie może to być uchwalane na chybcika. Gdyby teraz zostało uchwalone prawo lokatorskie to wrzeszczałby Pan, że za szybko, w pośpiechu, że złej jakości, że bez konsultacji, że populizm. Przejawia Pan zerową znajomość tematu, za to chętnie Pan okłada pałką ludzi, którzy jako jedyni od 1989r. ruszyli sprawę do przodu i poprawili sytuację wielu poszkodowanych ludzi.

PK.: nigdzie nie pisałe, ze brakiem tego prawa należy obarczać wyłącznie PiS. To jest zaniedbanie wszystkich dotychczasowych i rządów i opozycji (PiS jednak ma swoje wybitne zasługi, bo juz raz rządził, a będąc w opozycji też niczego nie zainicjował).

Ja nie jestem ani prawnikiem ani pracownikiem ministerstwa sprawiedliwości, ani posłem, ani radnym - tak więc opracowanie takiego prawa pozostawiam - bez względu na skomplikowanie tematu - specjalistom. Tryb procedowania również. (Choć PiS jest zaprawiony we wprowadzaniu ustaw "przyśpieszoną ścieżką" i jakoś mu ona w innych wypadkach - mimo głosów sprzeciwu - nie przeszkadza). Ale, że jest potrzebne, nawet Pan się zgadza, co mnie cieszy.

depresja @ 83.27.26.*

wysłany: 2017-10-21 17:26

Pisiacze nauczyli swoich trolli ogłupiania .Otóż jak jest trudne pytanie -odpowiedź -nie czytałem ,nie wiem.Jak przeciwnik mówi prawdę ,przerywają i tokują jak Kępa w słowotoku. .I zmieniają temat ,czepiając się ****eli ,co wyżej widać.I dlatego należy wysyłać ich na korniki ,a nie dawać odpowiedzi cwaniakom.Ich miejsce w puszczy z szyszkami..

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-21 17:48

"PiS jednak ma swoje wybitne zasługi, bo juz raz rządził, a będąc w opozycji też niczego nie zainicjował)."

Platforma też ma swoje zasługi, bo rządziła 2x dłużej niż PiS przez wszystkie swoje kadencje, a będąc w opozycji też niczego nie inicjowała (pomijając jedną senator Lidię Staroń, które wobec braku zainteresowania kolegów wiele nie mogła zdziałać).

PK.: ależ Pan broni tego PiSu do upadłego. Napisałem, że wszyscy winni i PiS też i PO, i SLD, i AWS. Czego się więc Pan czepia. Proszę o wskazanie co PiS w tej sprawie zrobił. Jeśli jednak nie zrobił, to proponuję - w ramach wyjątku - choć raz przyznać mi rację i dalej nie piłować. Bo Pan jak taki u.ierdliwy staruszek.

A do tego Platforma nie szczyciła się nigdy specjalną troską o najbiedniejszych, a ci właśnie są przeważnie lokatorami, a do tego nigdy nie nazywała się Prawo i Sprawiedliwość, a ta nazwa zobowiązuje. Czy nie mam racji?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-10-21 18:32

Z kim Pan się " aranżuje " ??? :):):):):):):):)

PK.: na 100% nie z Panem!!!!!!!!!

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-10-21 18:46

A gdzie mój wpis o znaczeniu w języku polskim słowa aranżuje ???

No to jeszcze raz tchórzu , " intelektualisto z GW - łaski " :

PK : " Naród ze strachu i wygody się aranżuje z władzą, ... "

aranżacja

1. w muzyce poważnej: opracowanie utworu muzycznego na inny niż przewidziany w oryginale instrument, głos itp.;
2. w muzyce rozrywkowej: rytmiczne, harmoniczne i artykulacyjno-dynamiczne opracowanie zarysu melodycznego kompozycji (piosenki) i przydzielenie określonych jego partii do poszczególnych instrumentów (wykonawców); aranż;
3. zaprojektowanie wystroju pomieszczenia

https://sjp.pl/aran%C5%BCacja

Dlej kundelku będziesz szarpał za nogawki PANA , nie publikując jego wpisów i tylko wybiórczo/ i GWyborczo /, i " wygodnie" dla siebie " okrojone " ???

PK.: będę nadal szarpał ratlerka, bo nie rozróżnia słowa aranżacja od pojęcia aranżować się, ale uważa się - mimo braków w słownictwie - za największego.
Proponuję trochę wzmocnić wiedzę, to się przydaje w życiu, tym normalnym i kulturalnym, bo może (albo raczej na 100%) te kryteria Pana nie dotyczą.

Obiecuję publikować tyko wpisy Pana ośmieszające, demaskujące Pańskie braki i obrazujące Pańską wyszukaną kulturę i wykwintny język.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-10-21 23:38

Fajny wpis i jak najbardziej na czasie. Samospalenie jako forma aktywności politycznej obywatela świadczy o jakości ustroju w Polsce. Dobrze, że w ramach dyskusji pan zamieścił wpis zBIGs @ 109.241.187.* z tekstem listu. W tym kontekście jasnym jest, że PIS i ludzie popierający taką formę ustrojową mają "krew na rękach".

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-22 12:35

" że PIS i ludzie popierający taką formę ustrojową mają "krew na rękach"."

Krew na rękach mają ci, którzy wmówili temu nieszczęśnikowi, że żyjemy w jakimś zagrożeniu totalitaryzmem. Przecież ten jego list wygląda na efekt wieloletniej lektury "Wyborczej" bez żadnego kontaktu z rzeczywistością. Nie dziwie się, że ten człowiek wpadł w depresję, jeśli dookoła słyszał histeryczne wrzaski o "zagrożeniach dla wolności" itp. wygłaszane przez cynicznych i nieodpowiedzialnych propagandystów.

Z psychologii wiemy, że w przypadku silnych zaburzeń reakcją może być agresja skierowana na zewnątrz lub do wewnątrz, czyli do samego siebie. Albo więc tacy ludzie będą atakować polityków PiS (jak Cyba, który zamordował działacza tej partii, Marka Rosiaka), albo będą popełniać samobójstwa. Nie chciałbym tutaj naśladować wypowiedzi niejakiego Hartmana, ale chyba jednak to drugie rozwiązanie jest - z dwojga złego - lepsze.

PK.: a tak poza tym, to ze zdrowiem u Pana ok. Zwłaszcza chyba rzuciło się na oczy, uszy i mózg.

Parafrazując, to powinno być tak:
krew na ręka mają ci, którzy wmówili temu nieszczęśnikowi, że demokracja ma się dobrze, że TK nareszcie funkcjonuje jak trzeba, że reforma oświaty wykształci samych wybitnych intelektualistów, że obsada "lepszymi" wszystkich stanowisk przyniesie krajowi tylko wspaniałe efekty, że zamach na SN jest wyłącznie w celu poprawy działania sądownictwa, że....

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-10-22 12:54

No i mamy w sieci dostęp do programu PIS:
Lekarze do Szwecji,
Chorzy na cmentarz,
Kobiety do rodzenia,
Puszcza do tartaku,
Konstytucja do kosza,
Przeciwnicy do pierdla,
Pieniądze do Torunia!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-10-24 12:56

Szanowny Panie Kucharski,

co Pan sądzi o słowach premier Beaty Szydło odnośnie protestu lekarzy-rezydentów:

"Lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie, tzn. będą utrudniali pacjentom życie, będą podlegali konsekwencjom i będziemy pracowali nad takimi konsekwencjami".

PK.: to jest zastraszanie, jak w PRL.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-10-26 18:54

W sprawie "Lekarze do Szwecji: W Sejmie padły słynne słowa „Niech jadą”. Niestety Ministerstwo Zdrowia przeszło od słów do czynów. W obecnie trwającej rekrutacji na rezydentury resort przygotował zaledwie 4097 miejsc dla aż 5800 zdających Lekarski Egzamin Końcowy lekarzy. Oznacza to, że politycy otwarcie mówią do prawie 2000 młodych lekarzy – Nie chcemy Was!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-01 16:45

"PK.: to jest zastraszanie, jak w PRL."

Czyli Donald Tusk stosował zastraszanie, jak w PRL-u? Bo to są słowa Donalda Tuska z 2011r., a nie Beaty Szydło. Czy podtrzymuje Pan swoją opinię, czy już będzie Pan usprawiedliwiał, bo to wspaniały Tusk?

PK.: jest Pan nieuczciwym i podstępnym kłamcą, bo ów cytat przytoczył Pan jako następujące pytanie:"co Pan sądzi o słowach premier Beaty Szydło odnośnie protestu lekarzy-rezydentów:" Chyba wyraźnie wskazuje tu Pan na Szydło jako autora.

Kłamstw nie komentuję!!!!!

W podchody się nie bawię, bom za stary!!!!!!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-01 18:22

A co to za różnica, czyje to są słowa? Przecież jest Pan obiektywnym analitykiem, więc ocenia Pan samą treść wypowiedzi, a wszystkie strony politycznego sporu traktuje Pan równo, według jasnych, obiektywnych kryteriów.

PK.: wniosek: Pan również potępia tą wypowiedź, czyli wpadł we własne sidła, chciał mnie wyciągnąć na potępienie Tuska, a sam potępił Szydło.
Na marginesie dodam, że - bez względu na autora - wypowiedź jest PRLowska.

P.S. A oto drobny przykład na bezstronne i absolutnie odpartyjnione działanie prokuratury po reformach Ziobry w imię dobrej zmiany:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/jest-decyzja-prokuratury-ws-s%c5%82%c3%b3w-jaros%c5%82awa-kaczy%c5%84skiego-chodzi-o-mordy-zdradzieckie/ar-AAuhxe9?li=BBr5CAq&ocid=SK216DHP

No, to mamy obiektywną prokuraturę. Panowie Jaki i Ziobro dali radę. A Polacy opuszczają ojczyznę ze strachu przed dalszymi krokami w kierunku dobrych zmian. Zostanie sam Suweren i wtedy będzie i narodowo i katolicko - słowem wreszcie wspaniale, z prawdziwymi patriotami z ONRu w rządzie(choć bardziej boję się Ziobry jako prezydenta).

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-02 17:45

"A Polacy opuszczają ojczyznę ze strachu przed dalszymi krokami w kierunku dobrych zmian"

Po co tak kłamać? Niech Pan się zapozna z faktami i przeprosi, bo to jest zwykłe bezczelne kłamstwo. Dzisiaj więcej Polaków wraca z emigracji, niż się na nią wybiera.

PK.: właśnie - w przeciwieństwie do Pana - się zapoznałem i dlatego to napisałem, bo oto co o tym mówi GUS: "W końcu 2016 roku na emigracji przebywało ponad 2,5 mln Polaków. To o 4,7 procenta więcej niż rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.

"W końcu 2016 roku poza granicami Polski przebywało czasowo około 2 515 tys. mieszkańców naszego kraju, tj. o 118 tys. (4,7 proc.) więcej niż w 2015 roku" - napisano. "

To tyle w sprawie mojego "zwykłego bezczelnego kłamstwa", więc czekam na przepraszam.

Nie wystarczy słuchać propagandy PiS, trzeba sprawdzać, bo z propagandą tak jest, że nie zawsze mówi prawdę.

Przypomnę, że są to tylko dane szacunkowe, bo przy ruchu bez kontroli granicznych i wiz trudno jest określić prawdziwe ilości. Prawdopodobnie są one o wiele wyższe. Wystarczy popatrzeć na JG. Najgorsze jest to, że wyjeżdżają najmobilniejsi i najbardziej przedsiębiorczy, a ostatnio ci lepiej wykształceni, a przedsiębiorcy przenoszą swoje firmy też poza Polskę.

W efekcie Polska płaci za wykształcenie tych i ludzi, a podatki dostaje kto inny. To samo z przedsiębiorcami.

P.S. kolejnego Pańskiego komentarza nie publikuję by ukryć Pańską nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Jeśli bowiem GUS wykazuje, że liczba Polaków przebywających poza Polską wzrosła w 2016 roku o 4,7% świadczy jedynie o tym, że bilans migracji był per saldo ujemny, czyli powrotów było mniej niż wyjazdów.

Mnie się wydaje to dość logiczne, a jeśli Panu nie, to znaczy, że nie rozumie Pan podstawowych pojęć statystycznych.

http://www.polishexpress.co.uk/coraz-wiecej-polakow-rozwaza-wyjazd-do-wielkiej-brytanii-chca-zastac-brexit-na-wyspach-a-nie-w-polsce

Pan natomiast pewnie swoje informacje opiera na takich doniesieniach:
http://www.tvp.info/33248209/trzy-razy-wiecej-powrotow-niz-wyjazdow-polacy-wracaja-do-polski

Tylko ilość przeprowadzek nie świadczy o całkowitym rozmiarze migracji. Do Anglii i Niemiec zwykle wyjeżdża się z walizką, a do takiego wyjazdu firma przewozowa jest zbędna. Te rewelacje TVP mogą jedynie świadczyć o powrotach Polaków od lat przebywających poza Polską, którzy np. na emeryturę pakują cały swój dorobek i wracają. Do pełnej wiarygodności statystycznej powyższego doniesienia brakuje np. struktury wiekowej wracających. Ale jak widać każda manipulacja do szerzenia propagandy sukcesu jest dobra, bo "ciemny lud i tak to kupi". Ale ten nieciemny, już ma z owym zakupem problemy, bo - czego Kurski nie dopuszcza - myśli i wyciąga wnioski, zestawia fakty, analizuje i takimi tam głupotami się zajmuje.

Pozdrawiam i nadal czekam na przeprosiny!

Gerhard Schroeder @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-11-03 13:57

"A Polacy opuszczają ojczyznę ze strachu przed dalszymi krokami w kierunku dobrych zmian"

No to poproszę o dowód, że to jest prawda a nie wymysł Pana chorej z nienawiści do PiS -u głowy !

Poproszę o dowód w postaci badań i stosownego komunikatu.

Badań i komunikatu kogokolwiek !

Znajdzie się ?

PK.: cyfry mówią same za siebie, a badania wśród Polaków zamieszkujących rozmaite kraje to potwierdzają i nawet wycieczki Morawieckiego do Londynu niczego w tej materii nie zmieniły. Przyrost o 4,7% w 2016 coś Panu mówi? Czy to dla Pana za trudne?

http://www.polishexpress.co.uk/coraz-wiecej-polakow-rozwaza-wyjazd-do-wielkiej-brytanii-chca-zastac-brexit-na-wyspach-a-nie-w-polsce

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-11-03 16:39

"kolejnego Pańskiego komentarza nie publikuję by ukryć Pańską nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Jeśli bowiem GUS wykazuje, że liczba Polaków przebywających poza Polską wzrosła w 2016 roku o 4,7% świadczy jedynie o tym, że bilans migracji był per saldo ujemny, czyli powrotów było mniej niż wyjazdów.

Mnie się wydaje to dość logiczne, a jeśli Panu nie, to znaczy, że nie rozumie Pan podstawowych pojęć statystycznych."

Jest Pan kompletnym ignorantem, a Pański poziom inteligencji jest porażająco niski. A do tego jest Pan po prostu bezczelny, zarzucając mi, że to ja nie rozumiem podstawowych pojęć statystycznych. A konkretnie demograficznych, bo oczywiście pomylił Pan jeszcze demografię ze statystyką. Demografia to jedna z nauk społecznych, a statystyka jest tylko jednym z działów matematyki i narzędziem w naukach społecznych - to tak dla ścisłości.

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "bilans per saldo", bo bilans jest zawsze per saldo. "Bilans" i "saldo" to mniej więcej to samo.

Po drugie, wskaźnik, o którym mowa w artykule (bo jak zwykle nie przedstawił Pan źródłowych danych GUS-u, tylko jakieś propagandowe interpretacje z TVN), dotyczy emigracji, a nie salda migracji. Jeżeli liczba Polaków, którzy wyjechali, wzrosła o 4,7%, to jeszcze nie oznacza, że saldo migracji było ujemne, bo do Polski mogło w tym czasie wrócić np. 7% spośród tych, którzy wcześniej byli za granicą (przy czym tutaj nie powinno się posługiwać procentami, lecz liczbami bezwzględnymi, ale zostawiam tak dla uproszczenia).

Taki sposób interpretacji tych wskaźników, jaki Pan zaprezentował, jest czystą manipulacją, która urąga wszelkim regułom statystyki. To jest mniej więcej tak, jakby powiedzieć, że mam nadwyżkę w budżecie, bo wziąłem kredyt. Uwzględnia Pan tylko jedną stronę bilansu i traktuje Pan ją jako wartość tego bilansu.

Tak więc po raz kolejny popisał się Pan niewiarygodną wręcz głupotą. I jeszcze śmie mnie Pan pouczać i wytykać brak znajomości statystyki! Co za bezczelność! To ja czekam na przeprosiny!

PK.: ten cytat pasuje do Pana jak ulał:"Jest Pan kompletnym ignorantem, a Pański poziom inteligencji jest porażająco niski."

Po pierwsze, to wskaźnik jest GUSowski, a za kim cytowany nie jest ważne (oby tylko nie za TVP).

A teraz do meritum:
jak to może się stać, że skoro przybyło 4,7% emigrantów, to saldo ma być ujemne? Jak przybyło, to zawsze jest dodatnie. Nie może wyjechać 5%, a wrócić 8%, bo wówczas absolutna liczba emigrantów winna spaść, a nie wzrosnąć. Czyli saldo jest przy wzroście o 4,7% ujemne. Logiczne? Chyba, że Pan nie pojmuje pojęcia saldo?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: