Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

17.05.2017, środa - a może pora coś zmienić?

2017-05-17 14:18
Mimo różnych wojowniczych wpisów PiSowskich trolli i gloryfikujących działania "dobrej zmiany" wypowiedzi jej czołowych reprezentantów, wygląda na to, że chmury nad rządzącymi coraz ciemniejsze. Abstrahuję tu od wewnętrznych przepychanek między stronnictwami w karnych dawniej szeregach rządzącego ugrupowania i rozmaitych prymitywnych głupot wygadywanych przez takich mędrców jak Macierewicz, Morawski, Przyłębska, Cioch, Ziobro, Suski, Piotrowicz, orły Pięta i Czarnecki i tak dalej i tak dalej (bo samego Prezesa nie śmiem tu wymieniać). Bardziej chodzi mi o ocenę poczynań obecnych władców - choćby Prezydenta, Posłów i Senatorów. W moich oczach wypada ona nader słabo i słabość owa nie ma nawet do końca barwy partyjnej, bo każde ugrupowanie ma w swoich szeregach swego rodzaju gwiazdy, ale PiS z Kukizem biją jednak w tej konkurencji wszelkie rekordy.

Dlatego bardzo mnie ucieszył ostatni sondaż CBOS:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-cbos-jak-polacy-oceniaja-andrzeja-dude/v75p1d9.
Jest on tylko potwierdzeniem, że nie jestem odosobnionym "debilem" - jak mnie zgrabnie był uprzejmy nazwać niejaki Widz (tchórzliwy i przemądrzały troll PiSowski wykorzystujący swoją internetową anonimowość. Jak masz - szanowny Panie Widzu - choć troszkę odwagi, to wyjdź z cienia, pokaż twarz, czy też boisz się, że Cię sąsiedzi i przechodnie zlinczują).

Z drugiej jednak strony, tenże CBOS, pokazuje ogromną przewagę PiS nad pozostałymi partiami.

To też jest potwierdzeniem głoszonego na tych łamach przekonania o słabości opozycji.

Wniosek prosty:
mimo niezadowolenia z poczynań przedstawicieli obecnie rządzących, brak pociągającej alternatywy jednak cementuje przewagę PiS-u. Oczywiście wszelkie tego typu wyborcze sondaże nie oddają do końca prawdziwego krajobrazu elektoratu, ale są wyraźną wskazówką na panujący trend.

Komentarze

v-ce Troll @ 78.88.139.*

wysłany: 2017-05-17 18:35

OOOOOO !!!! Światły Wodzu - PROWADŹ !!!!!!!!!!!!!!!!!

PK.: a poza kpiną stać jeszcze Pana na coś? Może jakieś przemyślenia, czy to za duże wymagania?

Panu i Pańskim kolegom polecam serdecznie (czytać nie trzeba, wystarczy słuchać): http://poznajkonstytucje.pl/audiobook_konstytucja/

piotr @ 178.16.118.*

wysłany: 2017-05-18 00:22

Panie Pawle - spokojnie . Będzie jeszcze lepiej . PIS jest partią czytelną . Mozna sie z działaniami rządzacego ugrupowania zgadzac lub nie . T o co pokazali w ostatnim czasie liderzy PO trudno zrozumieć i traktować tą partię poważnie . 20 lat rządow PISu szybko zleci i wtedy będziemy spokojnie mogli ocenić wymienionych przez Pana , z nazwiska , polityków :) Rzycze dużo zdrowia i powodzenia w interesach .

PK.: chciałbym na starość choć chwilę pożyć w normalnym kraju. Tyle i tylko tyle, a może aż tyle!

gościu @ 87.105.71.*

wysłany: 2017-05-18 09:42

Panie władzo! Zwracam się z uprzejmą prośba, aby nareszcie coś Pan zrobił z tą hydrą katolicką, której widmo krąży po Polsce i wstyd na całą Europę przynosi, niszcząc naszą wolność ukochaną i upragnioną, podważając sens cały naszej długoletniej walki o to, żeby było tak, jak było.
Pytam wprost: Jak długo pozostawać będziemy jeszcze w tej ohydnej Polsce, skoro nakazuje ona o starych ludzi dbać, o dzieci narodzone troszczyć się równie mocno jak i o te, które narodzić się jeszcze nie zdążyły, a nam, porządnym Europejczykom, każe kobietę nazywać kobietą a mężczyznę mężczyzną, zamiast tak, jak kto sobie uzna i wymyśli?

My, porządni Europejczycy, nie godzimy się z takimi pomysłami. Niech Pan coś z tym zrobi jak najprędzej. Panie władzo, gdyż nie wytrzymujemy już ciśnienia. Jakim prawem w ogóle jest tak, jak jest, a nie tak, jak było? Dlaczego jakiś uwsteczniony klecha mówi nam co jest dobre, a co złe? Skąd on to niby ma wiedzieć, skoro nigdy realnych problemów nie miał? Miał kiedyś za ciasne mieszkanie? Musiał kiedyś dziecko usunąć, bo mu się psy i koty w domu nie mieściły? Czy może kiedyś ktoś mu gorące wegańskie latte z sojowym mlekiem na koszulę rozlał?

Przecież cała Europa na to patrzy. Oni się za nas wstydzą. Oni się uśmiechają z politowaniem i kręcą z niedowierzaniem głowami. No i jak my się wtedy czujemy? Jak wyglądamy?

Albo ten Kaczyński. Sześćdziesiąt siedem lat. Pora chorować i powoli zaczynać umierać, a nie się do rządzenia Polską brać.

Kolejna moja uprzejma prośba, Panie władzo, dotyczy uciszenia lansującej się obecnie we wszystkich mediach Krystyny Pawłowicz. Niech ona sobie te swoje mądrości dla siebie zachowa. Niech ona te sałatki zajada w ciszy domowego ogniska, oby się tylko nie przypaliła. Albo niech się nawet przypali, wredna jędza. No bo jak to być może, żeby pierwsza lepsza prawniczka i nauczycielka akademicka, byle doktor habilitowana nauk prawnych, mówiła te wszystkie rzeczy, które mówi? Ja nie mogę. Niech Pan ją zabierze, niech Pan jej zabroni.
I niech Pan też coś zrobi z tym Andrzejem Dudą. Patrzeć na niego nie mogę, bo mi się przypomina od razu poprzedni prezydent, w zasadzie wszyscy poprzedni i nie mogę z żałości wyjść. Tamci byli jacyś tacy nowocześni, piękniejsi, lepsi. Jeden zbrodniarz, drugi agent, trzeci pijak, a czwarty głupek. Nie można już było tak zawsze? Po co ta tutaj konserwa potrzebna i komu to w ogóle służy? Przecież jak tamci pięknie się kompromitowali wszędzie, to każdy mógł się od razu jakoś lepiej, swojsko bardziej poczuć. A teraz? To wstyd jakiś. Nie dość, że kolejny doktor prawa, to jeszcze mógłby chociaż trochę dukać po angielsku, a nie płynnie gadać.

Ja się Panu ze wstydem przyznam, Panie władzo, że nawet trochę byłem za tym protestem z parasolkami. Pomyślałem sobie, że jak ten Kaczyński zobaczy te miliony uczciwych ludzi prowadzonych na barykady przez Mateusza zawsze dziewicę, to sam w końcu ustąpi, ten tyran zły i okrutny. Tak się nie stało, a tak być przecież nie powinno, że jest tak, jak jest, bo ktoś tych ludzi do rządzenia Polską wybrał. Co to w ogóle za pomysł, żeby wybierać i głosować na takich ludzi. Powinno tak być, jak w Unii Europejskiej, żeby nikt nikogo nie wybierał, tylko żeby urzędnicy sami o wszystkim decydowali. Nie daj Boże jeszcze jakieś referendum komuś przyjdzie do głowy i każdy polski cham będzie mógł wybierać bezkarnie. Bezkarnie! Tego, to znaczy takiego wyboru, nie powinno być!

I w ogóle nie powinno być patriotów. Żadnych. Ja przez nich spać nie mogę, tak mnie denerwują tym swoich gadaniem o Polsce.

Pragnę zapewnić Pana, Panie władzo, że jeżeli chodzi o mnie, to nie jestem, nigdy nie byłam i nie będę żadnym patriotą. Jestem całym sercem za tym, abyśmy my, porządni Europejczycy, mogli latać na Maderę wówczas, kiedy mamy na to ochotę.
Żeby nie było tak, że jakiś rząd wybrany w Polsce będzie nam mówił, co nam wolno a czego nie. Przecież to jest jakiś absurd, to trzeba jakieś sankcje nałożyć na tych wszystkich oszołomów katolickich, inaczej żyć się w takim kraju nie da. Całym sercem wspieram pomysł karania polskiego rządu za wszystko, co uchwalił. To nie może tak być, żeby Polacy o czymkolwiek decydowali. Mało to krzywdy już innym narodom wyrządzili? Mało to przez nich Niemcy wycierpieli, mało Rosjanie? Nie wystarczy już polskich obozów zagłady w historii, nie wystarczy pogromów? Przecież to się wszystko tak skończy, że się tego typu historie powtórzą. Oni tego chcą przecież. To my Europejczycy, kochamy wolność i nie pozwolimy, żeby ktokolwiek nam ją odbierał z powodu jednych czy drugich przegranych wyborów.

Niech nasza europejska tożsamość antynarodowa trwa, w imię proletariuszy wszystkich krajów!

Pawlik Morozow

PK.: miało być zjadliwe, a wyszło jako dowód zaściankowości i zasłuchania w propagandę w kurską i skokową "niezależną" propagandę. Może Pan się swoim satyrycznym kunsztem mierzyć jedynie z takimi wspaniałościami jak Wolski czy M.Ogórek. (Polecam zwłaszcza 2 paragrafy Konstytucji:

ARTYKUŁ 7

Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.

ARTYKUŁ 8

Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.)

Wiem, że wszelka z Panem dyskusja nie ma sensu, bo Pan - jak wielu z Pańskiego środowiska - wie swoje i już, a jeśli fakty mówią o czym innym, to jedynie tym gorzej dla faktów.

Pozdrawiam

PiS=PRL bis @ 109.241.187.*

wysłany: 2017-05-18 10:22

Polecam aktualną POLITYKĘ: "Rozmowa z Bernardem-Henri Lévym, francuskim filozofem i pisarzem, o tym, że demokracja jeszcze się broni i że Kaczyński, Orbán i Trump ostrzegli Francuzów przed wyborem populistów."
Wniosek: i ponownie padło na nas. Polska Winkielridem narodów? I śmieszno i straszno.

PK.: ale przecież to mało, że Żyd, to na dodatek jeszcze lewak.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-18 12:16

To bardzo miło z Pana strony, że nazwał mnie Pan trollem.

Cieszy taka umiarkowana opinia w ustach hejtera !!!

PS. W kwestii odwagi i tchórzostwa, to wolę być anonimowy niż nie publikować odmiennych opinii, wobec których jest Pan bezradny !!!!!!!!!!!!

PK.: wobec ignorancji z domieszką aroganckiego uporu jestem zawsze bezradny, bo czytając podobne "złote myśli" ręce mi opadają. Brak mi tej bezczelności tchórza oraz chucpy ignoranta.

bumcyk @ 83.26.55.*

wysłany: 2017-05-18 18:30

Niestety ciamajdan reaktywacja skończyła się klapą. Nawet jeśli przyjąć za prawdziwe dane ratusza warszawskiego o 90 tys. manifestantów, a przypomnę że dane ratuszowe wielokrotnie okazywały się zawyżone, co nawet wykazywała GW, to i tak nie osiągnięto oczekiwanego minimum 100 tys. Mimo ogromnych sił i środków także publicznych, jak prwna pani wójt która nie chciała dofinansować dojazdu niepełnosprawnych dzieci do szkoły ale na autokar do Warszawy pieniądze znalazła.
Cóż poprzedniej koalicji można zaśpiewać "Na pożegnanie dzisiaj razem...",
Obecnej władzy "Sto lat..." i " Jeszcze jeden i jeszcze raz..."
Z tym nastrojem piosenkowym i wiosennym zostawiam Pana.

PK.: o nastrojach pogadamy po wyborach. Wówczas chciałbym Waszą, zadowolonych i mściwych Misiów, minę zobaczyć po przegranej PiS. Jeśli PiS przegra, gwarantuję, że stanie się to wyłącznie w wyniku podłego oszustwa wyborczego (tak na 100% ogłosi Kaczyński. Tak było w wyborach prezydenckich przegranych z Komorowskim.). Jeśli PiS wygra, to tylko dzięki pomocy Putina (możliwości sprawdzone w USA, choć we Francji Naród nie dał się nabrać).

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zak%c5%82%c3%b3cili-przem%c3%b3wienie-dudy-najad%c5%82-si%c4%99-wstydu-przed-prezydentem-niemiec/ar-BBBiYRJ?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP
Czy ten dr. praw nie wiedział w co się pakuje?

Jak ktoś deklaruje, że Polsce pomoże wstać z kolan, to najpierw sam musi z nich wstać!

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-19 21:01

https://wpolityce.pl/polityka/340533-marek-jakubiak-ciesze-sie-ze-rzad-polski-nie-podkulil-ogona-po-wypowiedzi-jakiegos-tam-urzednika-ke-w-kwestii-uchodzcow

PK.: już raz nawoływano do bojkotu produktów drogiego posła. Niech lepiej skupi się na piwie.

Z nacjonalistami i rasistami mi nie po drodze. Kukiz, z braku chętnych i kasy go przygarnął, a ten uznał, że jest myślicielem i politologiem. Otóż od kupienia sobie stanowisko posła ani jednym, ani drugim nikt się automatycznie nie staje. Rasistowsko-nacjonalistyczna stonka taką pozostaje.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-19 21:07

http://niezalezna.pl/99062-pilne-wyciekla-tajna-instrukcja-przed-krajowym-zjazdem-prawnikow

Nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: „kasta” - takie polecenie miało się znaleźć w tajnej instrukcji rozsyłanej przed sobotnim Kongresem Prawników Polskich w Katowicach do jego uczestników – sędziów i adwokatów.

Do dokumentu dotarł „Super Express”.

„Biura prasowe organizatorów rekomendują uczestnikom paneli dyskusyjnych, aby z uwagi na niebezpieczeństwo skupienia uwagi mediów na tematach niezwiązanych z tematyką Kongresu, o niepodnoszenie w dyskusji kwestii wynagrodzeń sędziów i pełnomocników, tematów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi (…) mogących mieć negatywny wpływ na postrzeganie zawodów adwokatów, radców prawnych i sędziów. Biura prasowe rekomendują nieużywanie słów w rodzaju: kasta, nasza korporacja i podobnych znaczeń, które mogą zostać użyte przeciwko nam” - napisano w komunikacie.

„Proponujemy skupienie się na informacji, że działamy w interesie obywatela, a nie w interesie własnym. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na terenie Centrum Kongresowego będą przedstawiciele mediów, nagrywający przebieg Kongresu. Uprzejmie prosimy o zachowanie powagi i uważności w trakcie Kongresu i podczas rozmów w kuluarach”

- stwierdzili w piśmie organizatorzy kongresu - Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izy Radców Prawnych, a także Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Będzie komentarz PK ???

PK.: będzie.
I co w tym dziwnego?
Widać szybko uczą się od rządzących!

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-19 21:29

A swoją drogą napisać o pośle RP per stonka rasistowsko - nacjonalistyczna , to trzeba TUPETU właściwego przedstawicielom " debilizmu salonowego".

Tylko dlatego, że ma inne poglądy !

Ale dyskutujmy, językiem miłości .

Chyba językiem Niesiołowskiego Pan raczy !!!

PK.: właśnie dlatego, że ma poglądy jakie ma i jest Posłem na Sejm RP, czyli częściowo reprezentuje również mnie. Czy to tak fajnie, że Polacy mają przedstawicieli w rodzaju Jakubiaka, Winnickiego, Pięty, Jackowskiego, Czarneckiego, Pawłowicz, itp. Ja, jako Polak wstydzę się, że Oni mnie reprezentują. Czyżby na Wiejskiej nie było inteligentniejszych i ciekawszych?

A najbardziej nie rozumiem, że im ktoś ciągle podtyka mikrofon i puszcza to w różnych TV. To już wina dziennikarzy, bo tych "tuzów" polityki, moralności i filozofii powinno się trzymać jak najdalej od kamer. Po co im robić reklamę? Jeszcze Lud pomyśli, że mają coś do powiedzenia i że warto tego posłuchać.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-20 10:46

No to piknie.

Tym komentarzem dał Pan wyraz, że ma Pan poglądy faktycznie właściwe i charakterystyczne dla „faszystowskiej lewicy ”.

PK.: dalej nie publikuję, bo zawiódł mnie Pan swoim poziomem inteligencji.
Liczyłem na więcej.
Niech Pan to raz jeszcze, tak na zimno przeczyta i się choć chwilę zastanowi nad sensem zamiast wypisywać obraźliwe głupoty.

Wie Pan co to jest tak zwany "chłopski filozof"? Nie, no to niech Pan ponownie przeczyta te swoje wywody.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-20 14:20

No to " chłopski filozof " zawiedziony Pana poziomem a właściwie pionem, pyta, czy Pan wie kto to jest " wioskowy głupek " ???

PK.: dziwne zjawisko u Pana: im więcej chmur nad dobrą zmianą tym większa bezczelność i chamstwo w Pańskich wypowiedziach. Co Pan chce zakrzyczeć? Nadchodzącą prawdę i normalność?

Jak tak dalej pójdzie, to w Opolu wystąpi Kurski solo (vocal) i Czarnecki jako dodatek taneczny z Pawłowicz i Suskim jako band i chórek. Brawo dobra zmiana, brawo demokracja i wolność słowa! Brawo narodowa telewizja! Nareszcie wyszło na jaw na czym polega jej misja!

P.S. przytoczone stanowisko nie pochodzi ani z GW ani z Newsweeka. To jest stanowisko ultra konserwatywno-prawicowego redaktora Terlikowskiego:
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/sprawa-memchesa-powinna-obchodzi%c4%87-nas-wszystkich/ar-BBBkyND?li=BBr5MK7&ocid=SK216DHP

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-05-21 10:10

Przepiękne .

Paradne.

Do łez rozweselające .

PK dyskutuje z PK , bo nie publikuje głosów oponentów.

I co ciekawe, Pan PK przekonuje Pana PK i ... utwierdza w opinii ...Pana PK .

Może jednak skorzystać ponownie z porady lekarza i zacząć przestrzegać dawek zapisanych już leków ???

I nie publikować tego, niech Lud wie, że Pan PK to jest tak mocny intelektualnie, że nikt nie poważy się kwestionować jego " mądrot" !!!

PK.: ogromnie chętnie publikuję głosy w dyskusji jeśli wnoszą do niej cokolwiek interesującego, a nie są jedynie chamskim i napastliwym populistyczno-propagandowym bełkotem poniżej wszelkiego poziomu (jak choćby wpis powyżej)..

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: