Paweł Kucharski

Blog

Kilka słów o mnie

Przyjechałem do Jeleniej Góry na jesieni 2006 turystycznie, na 2 dni i mieszkam do dziś.
Urok tego miejsca kazał mi tu zainwestować i rozpocząć nowe życie. Jednak jako spadochroniarz mam spojrzenie mniej nacechowane bezkrytyczną miłością rodzinną i może dlatego bardzo bym chciał, aby to miejsce wykorzystało w pełni swój potencjał. Może dlatego czasami szukam dziury w całym. Chcę jednak mobilizować wszystkich współmieszkańców do działań na rzecz odgnuśnienia, rozwoju i uatrakcyjnienia Jeleniej. Szukam zwolenników takiego myślenia.

Podziel się z innymi

| |

22.11.2016, wtorek - np. Anna Zalewska

2016-11-22 10:17
Ostatnio bardzo głośno wokół minister Zalewskiej. Uparła się by zlikwidować gimnazja. Choć wszyscy wkoło krzyczą by tego nie czynić - Ona wie lepiej jak zbawić oświatę szkolną. Wszystkie jej butne wypowiedzi pełne półprawd i niedopuszczające sprzeciwu mają tylko jeden cel: zapewnienie biało-czerwonej drużynie wielokadencyjnej władzy. PiS wymyśliła, że lustracja nauczycieli, dyrektorów szkół i programów nauczania pozwoli tak ukształtować system oświaty by produkował przyszłych wiernych wyborców tej jedynie słusznej partii. Taki model już przerabialiśmy i ten eksperyment zakończył się totalną klęską w 1989.

Każde wystąpienie pani Minister pokazuje jak ona uwielbia przemawiać i jak "szuka" kamery telewizyjnej (Z każdego gestu wynika, że delektuje się byciem gwiazdą TV). Opowiada o szerokich konsultacjach, w których jedynie Ona "konsultuje" się sama z sobą. Jej konsultacje, to rodzaj konsultacji przejęty z najlepszych czasów PRL. Zbiera się grono zastraszonych pseudo-fachowców i posłusznych karierowiczów, opowiada się im jak ma być i jak musi być, bo taka wola partii i następnie rozpoczyna się szerokie konsultacje. (No może nie takie za szerokie, bo sama pani Minister, opisując niechęć specjalistów do współpracy, ogłosiła, że im mniejsze grono tym współpraca owocniejsza. Tłumacząc to na język zrozumiały, znaczy nic innego jak przyznanie faktu, że ostali się tylko nieliczni, bo większości udało się uciec z łapanki.)

Otóż, droga pani Minister, przypomnę, że konsultacje polegają na wysłuchiwaniu odmiennych i nawet ścierających się poglądów by w trakcie właśnie konsultacji wypracowywać optymalne rozwiązania. Pani Zalewska natomiast, tak jak wszyscy politycy PiS, przystępuje do owych "konsultacji" ze z góry założoną jedynie słuszną tezą i takoż słusznymi gotowymi rozwiązaniami, na zdania odmienne będąc absolutnie wodoszczelna. Po co więc robić ten dym, kto ma w owe konsultacje uwierzyć. To takie alibi przed "ciemnym ludem" wyborczym, bo wszyscy myślący widzą, że to pic na wodę. Taniej i prościej będzie wcielić rozwiązania KC PiS bez tego zamieszania.

A co do zmian w szkolnictwie, to oczekiwane efekty można osiągnąć bez przeprowadzania kosztownej rewolucji organizacyjnej całego systemu, który właśnie zdążył się jako tako wdrożyć. Przecież wystarczy powymieniać niewiernych nauczycieli i dyrektorów na tych oddanych ideom dobrej zmiany, "ulepszyć" program oraz przeredagować "lewacko-liberalne" podręczniki i już efekt założony przez KC będzie w zasięgu ręki. Jeszcze bardziej efektywne może być wprowadzenie odnawialnych umów o pracę z nauczycielami i dyrektorami, co ich w zasadniczy sposób zdyscyplinuje.

Po co ten opis, ktoś spyta. Otóż chodzi o pokazanie przykładu rewolucyjnych przemian PiSowską metodą. Na każdym kroku jest widoczne, że jedynie pomysły Naczelnika są słuszne i konieczne jest absolutne posłuszeństwo, bo On wie, że są to pomysły dobre dla Polski i skoro On to wie, to znaczy, że są one dobre, a ekipa jest dobrana jedynie z posłusznych przytakiewiczów i każdy myślący inaczej to wróg Narodu, lewak, genderowy liberał i inne takie ohydne. Racja jest jedna i już, bo rację ma zawsze KC ze stojącym na czele pierwszym sekretarzem.

Komentarze

Wieńczysław @ 178.183.173.*

wysłany: 2016-11-22 13:07

" Choć wszyscy wkoło krzyczą by tego nie czynić"

Kłamie Pan i manipuluje. Nie wszyscy:

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/wiekszosc-polakow-popiera-likwidacje-gimnazjow

"PiS wymyśliła, że lustracja nauczycieli, dyrektorów szkół"

Niech Pan poda, gdzie w projekcie tej reformy jest element dotyczący lustracji nauczycieli?

"Taki model już przerabialiśmy "

W PRL-u lustrowano nauczycieli, zabraniano pracy współpracownikom SB?

"w których jedynie Ona "konsultuje" się sama z sobą"

Nie było konsultacji z nauczycielami, dyrektorami, metodykami nauczania? Dlaczego Pan manipuluje?

"Zbiera się grono zastraszonych pseudo-fachowców"

Na jakiej podstawie taki opis konsultacji? Był Pan świadkiem czy po prostu tak Pan to sobie wyobraża, bo nienawidzi Pan PiS-u?

"ogłosiła, że im mniejsze grono tym współpraca owocniejsza."

Proszę o dokładny cytat wypowiedzi pani minister.

"na zdania odmienne będąc absolutnie wodoszczelna"

Dobrze, że Pan jest otwarty na inne poglądy, czego przykładem kasowanie komentarzy, które nie zawierają niczego obraźliwego.

Czy PO jak wprowadzała swoje durne pomysły edukacyjne, np. jeden platfusowski podręcznik (jeden z punktów programowych istniejącej w Polsce Polskiej Partii Komunistycznej) albo jak likwidowała godziny nauki historii, to konsultowała to z opozycją? Czy może chodziło tylko o to, żeby odpowiednie osoby, w tym przypadku autorzy podręcznika, dostali szmal od rządzącej partii, a sama partia mogła populistycznie głosić, jak to dba o uczniów, nie każąc im płacić za elementarz?

PK.: widać, że jest bezkrytycznym odbiorcą KurTV i czytelnikiem niezależnych(od rozumu) publikatorów w rodzaju "wPoltyce".
Jak Panu tam dobrze, życzę powodzenia i nie przeszkadzam.

Wieńczysław @ 178.183.173.*

wysłany: 2016-11-22 13:44

"Jak Panu tam dobrze, zyczę powodzenia i nie przeszkadzam."

Szkoda, że nie umie się Pan odnieść merytorycznie. Nie jestem fanem tej reformy, ale swoich zastrzeżeń co do niej na pewno nie wyraziłbym poprzez stosowanie manipulacji i nienawistnych haseł niemających żadnego związku z rzeczywistością.

PK.: jak ma również zastrzeżenia, to proszę nie powtarzać narracji przyjętej przez panią Minister. To potwierdza jedynie znaną, choć dokładnie tu pasującą (co do Goebbelsa tu miał Pan, szanowny Wieńczysławie rację) tezę, że:
1. kłamstwo po wielokroć powtarzane awansuje do poziomu prawdy
oraz, że przytoczę innego klasyka:
2. cała narracja jest prowadzona pod kątem "ciemnego ludu", który wszystko kupi. No i - jak widać - kupuje, czyli Kurski miał rację!.

pensum @ 78.88.136.*

wysłany: 2016-11-22 14:00

Mała bardzo krzykliwa grupka przeważnie administracji gimnazjów, oczywiście i ich klakierów robi zadymy. No cóż stracą pracę jako że podwójnej liczby dyrektorów, zastępców, sekretarek , kadrowych nie będzie potrzeba utrzymywać. Będąc na konsultacjach dotyczących gimnazjów w Jeleniej Górze i jej okolicach, przytłaczająca większość zainteresowanych jast za likwidacją tego patogennego ekserymentu jakim są gimnazja. I tyle tylko tyle w tej kwestii z autopsji.

PK.: jeśli masowa demonstracja w Warszawie, ZNP, rozmaici fachowcy, to tylko "mała bardzo krzykliwa grupka przeważnie administracji gimnazjów", to ja nie wiem co jest dużą grupą.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-22 14:19

„ Bohaterze „ a może raczej „ boCHaterze „ – nie dotarło , czy strach o kompetencje Panie PK ???

No to jeszcze raz :

Ależ to tylko” wzór „ ściągnięty „ z dobrego przykładu rządzenia „ od POprzedników :) :

http://www.gazetaprawna.pl/amp/476381,zwiazki-zawodowe-przeciwne-krotszym-konsultacjom-spolecznym-ws-ofe.html

Tamci to …” dawali „ …aż 21 dni , bo sprawa była …o niewielkim znaczeniu ???

PS zacytuję Wieńczysława:

Dobrze, że Pan jest otwarty na inne poglądy, czego przykładem kasowanie komentarzy, które nie zawierają niczego obraźliwego.

PK.: proszę o wyjaśnienie co ma stanowisko ZZ ze stycznia 2011 w sprawie OFE do reformy oświaty.

Puchacz @ 194.99.117.*

wysłany: 2016-11-22 14:42

A ja mam dziecko w wieku szkolnym i nic mnie bardziej nie cieszy niż likwidacja gimnazjów :-) Pomijając, czy ktoś lubi obecną władzę czy nie bo to mnie zupełnie nie interesuje.

PK.: no i jeśli Pan to uzasadni to jest to istotny głos w dyskusji.

np.Mateusz Morawiecki @ 78.88.136.*

wysłany: 2016-11-22 15:52

dom 150 m2 na działce 0,46ha;szeregówka180m2; działka rolna-2ha; środki pieniężne-3.161.000 zł; akcje- 3.893.000 zł; pożyczka dla siostry-300.000 zł. Rocznik 1968. I to wszystko za rządów PO. Czym ten Pan ryzykuje opowiadając bajki pisiorkom?

PK.: ale na tej liście brakowało stanowiska wicepremiera z apetytem na całego premiera. A może w banku się spalił?

Wieńczysław @ 178.183.170.*

wysłany: 2016-11-22 15:52

Informuję jeszcze raz, że ZNP rok temu podpisał umowę programową z SLD, której jednym z punktów była likwidacja gimnazjów. Broniarz zawsze broni status quo, bo na tym polega jego specyficzna "misja", której celem jest wygoda nauczycieli - żadnych zmian, żadnych reform, "szkoła potrzebuje spokoju" itd. Świat idzie do przodu, szkoła zostaje w tyle, a Broniarz jest zadowolony.

PK.: świat idzie do przodu, a szkoła się cofa do poprzednich rozwiązań (komunistycznych), a Wieńczysław jest zadowolony.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-22 16:08

PK.: proszę o wyjaśnienie co ma stanowisko ZZ ze stycznia 2011 w sprawie OFE do reformy oświaty.

No to na przykładzie :

Jak się ma Pana stanowisko tak wyrażone :

Otóż, droga pani Minister, przypomnę, że konsultacje polegają na wysłuchiwaniu odmiennych i nawet ścierających się poglądów by w trakcie właśnie konsultacji wypracowywać optymalne rozwiązania. Pani Zalewska natomiast, tak jak wszyscy politycy PiS, przystępuje do owych "konsultacji" ze z góry założoną jedynie słuszną tezą i takoż słusznymi gotowymi rozwiązaniami, na zdania odmienne będąc absolutnie wodoszczelna. Po co więc robić ten dym, kto ma w owe konsultacje uwierzyć. To takie alibi przed "ciemnym ludem" wyborczym, bo wszyscy myślący widzą, że to pic na wodę. Taniej i prościej będzie wcielić rozwiązania KC PiS bez tego zamieszania.

do 21 dniowych „ szerokich „ „ długotrwałych „ „ konsultacji „.

Proszę więc o link do tekstu , gdzie Pan zatroskany tak ogólnie , broń Boże partyjnie , o dialog społeczny i konsultacje , apeluje do ministra Boniego , żeby … i nie robił dymu, tylko wdrażał słuszne rozwiązania Komitetu Centralnego Platformy Obywatelskiej !!!

PK.: nie odpowiedział Pan na moje pytanie, bo opowiadanie czegoś o byłym rządzie, jako usprawiedliwienia na błędy obecnego nie jest odpowiedzią. Proszę o wskazanie linku do mojej wypowiedzi, gdzie popierałem byłą reformę OFE.
Przypomnę tylko, że obecna drużyna biało-czerwona już przygotowuje "dokończenie" tej reformy i przejęcie pozostałych pieniędzy OFE, a konsultacji w tej sprawie jakoś nie widać ani 21 dniowych, ani 30 dniowych.

Wieńczysław @ 178.183.170.*

wysłany: 2016-11-22 17:23

" świat idzie do przodu, a szkoła się cofa do poprzednich rozwiązań (komunistycznych), a Wieńczysław jest zadowolony."

Przecież napisałem, że reforma mnie nie zadowala. Ale na pewno jest to rozwiązanie lepsze, niż obecny system oświatowy.

Czy system 8+4 jest "komunistyczny" tylko dlatego, że funkcjonował w komunizmie? Od kiedy to Pan jest taki antykomunistyczny? Zwykle Pan nie jest.

"opowiadanie czegoś o byłym rządzie, jako usprawiedliwienia na błędy obecnego nie jest odpowiedzią"

Teraz nie. Ale przed 2015r. było. Mam odszukać wypowiedzi ilustrujące, jak często usprawiedliwiał Pan błędy i zaniechania rządu PO tylko dlatego, że PiS w czasie swych dwuletnich rzadów czegoś tam nie zrobił lub zrobił źle?

PK.: w takim razie czekam na uzasadnienie większego zadowolenia z systemu 8 + 4.
To określenie komunistyczny pochodzi z Waszego systemu ocen.

Co do porównań PO - PiS, przypomnę tylko, że nie kto inny jak prezydent Duda i premier Szydło składali deklaracje o zakończeniu wojny polsko-polskiej, a tu ją jeszcze bardziej rozbujali do stanu, o którym przed 2014 nawet nam śniło, a będzie jeszcze gorzej.

Semen @ 5.172.234.*

wysłany: 2016-11-22 18:05

Proszę napisać czemu Pan cały czas oczekuje na uzasadnianie swojego stanowiska od członków dyskusji a nie odpowie wpierw na zarzuty co do braków merytorycznych zarzutów z Pana strony? Tak jak napisał Wieńczysław, w Pana tekście nie ma rzeczowych argumentów tylko demagogia.

PK.: to chyba Pan nie umie czytać. Gdzie oczekuję na uzasadnienie mojego stanowiska? Ja tylko proszę rozmaitych dyskutantów, by uzasadnili swoje. Na tym polega dyskusja i na tym powinny polegać konsultacje. Mówienie nie, bo nie, nie mieści się w ramach pojęcia konsultacje.

Wieńczysław @ 178.183.170.*

wysłany: 2016-11-22 18:25

Co do porównań PO - PiS, przypomnę tylko, że nie kto inny jak premier Tusk i Bronisław Komorowski składali deklaracje o zakończeniu wojny polsko-polskiej pod hasłem "Zgoda buduje" (Komorowski) oraz "polityka miłości" (Tusk), a ją jeszcze bardziej rozbujali do stanu, o którym przed 2007 nawet nam śniło, a było jeszcze gorzej.

" to chyba Pan nie umie czytać."

Gratuluję kultury.

PK.: Pan mnie rozśmiesza! Kto rozbujał wojnę polsko-polską, bo chyba źle przeczytałem. KurTV i te Wasze gazetki jednak do "ciemnego ludu" docierają, ale myślenia nie uczą, bo wszystko trzeba brać na wiarę, bez analizy.

Wieńczysław @ 178.183.170.*

wysłany: 2016-11-22 20:27

Pan zobaczy: http://dailym.ai/2fmrfAp

Imigranci spalili obóz, bo nie dostali Nutelii i cukierków.

Tego typu informacje ujawniające niezadowolenie imigrantów z pobytu w Europie skłaniają mnie do refleksji: czy rzeczywiście pomagamy im wystarczająco? Jeśli bowiem Europa Zachodnia nie oferuje im odpowiedniej jakości zakwaterowania, to może spróbować relokować ich do Polski, która jeszcze żadnej grupy uchodźców nie przyjęła?

Infrastruktura już przecież jest gotowa: http://bit.ly/2gdh6ad

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-22 21:25

Semen @ 5.172.234.*
wysłany: 2016-11-22 18:05

Proszę napisać czemu Pan cały czas oczekuje na uzasadnianie swojego stanowiska od członków dyskusji a nie odpowie wpierw na zarzuty co do braków merytorycznych zarzutów z Pana strony?

Proszę więc zapytać jakiegokolwiek gimnazjalisty z I klasy gimnazjum , czy w języku polskim można to zdanie tak zrozumieć prawidłowo , jak Pan to zrozumiał :

PK.: to chyba Pan nie umie czytać. Gdzie oczekuję na uzasadnienie mojego stanowiska?

W tym pierwszym zdaniu , Semenowi EWIDENTNIE chodziło o stanowiska członków dyskusji – nie Pana !

To kto jednak nie umie czytać ?

Według mnie , to EWIDENTNIE – PAN !!!

PK.: według moich nauk czytania i rozpoznawania liter pan Semen napisał "od", a nie "o" i dlaczego wmawia mu Pan jako adwokat, że EWIDENTNIE chodziło mu o moje stanowisko.
Pańskie stanowisko naprowadza mnie tylko na przypuszczenie, że to Pan kazał coś napisać Semenowi, a ten, gapa, nie wykonał polecenia i wszystko przekręcił, choć poszło tylko o jedno "d". O jeszcze musi go Pan długo szkolić!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2016-11-22 21:45

Panie Pawle, z moich lokalnych obserwacji wynika, że faktycznie dzieci wiejskie jeżdżą do gimnazjum w JG. Widocznie im się opłaca i widocznie wsiowe gimnazja, są w jakiś sposób dla nich do bani, bo przecież dojazd kosztuje i zajmuje mnóstwo czasu. Dla tych dzieci i ich ambitnych rodziców, likwidacja gimnazjum będzie zła. Ale istnieją (w JG też) gimnazja katolickie. Zatem można założyć, że staną się filiami 8-letnich podstawówek. Skoro tak, to inne też będą z tej możliwości korzystać. Więc może pozostać bez wielkich zmian dla niektórych. Na wsiach, gdzie istnieją gimnazjo-podstawówki to zmiany niby kosmetyczne, ale za to rewolucja kadrowa i co ciekawe, skoro zmniejsza się edukację powszechną z dziewięciu do ośmiu lat, to dla gmin ościennych zmaleje też proporcjonalnie subwencja. Oznacza to kłopoty przy zaciąganiu kredytów w bankach i niemożność skorzystania z dotacji unijnych zatem i infrastruktura wiejska może dostać rykoszetem. W sensie organizacyjnym to pewny bałagan. Rodzice, nauczyciele, dyrektorzy, inny personel szkół i samorządowcy będą niezadowoleni. Przejście w gimnazja trwało wiele lat i były narzekania więc i tym razem też tak będzie. PIS walnęło sobie w stopę i partie opozycyjne tylko się mogą cieszyć z bałaganu w okresie wyborczym. Szkoda tylko dzieci i szkół. Jedni opluwają gimnazja, inni 8-letnie podstawówki. Jak by nie było, oba systemy edukacji pozostają w jakimś stopniu oplute.

PK.: polecam jeszcze zwrócić uwagę na aspekt polityczny. On jest bardzo istotny.
Poziom wykształcenia młodzieży nie jest tu - moim zdaniem - zbyt istotny, bo im gorzej wykształcony wyborca, tym dla PiS i Kukiz 15 lepiej.

Ted @ 188.33.16.*

wysłany: 2016-11-22 23:05

"Choć wszyscy wkoło krzyczą by tego nie czynić" - tu Pan trochę pojechał po bandzie Panie Pawle. Reszta zgoda.

PK.: no, ok. Powiedzmy bardzo wielu.

Rampucel @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-11-23 00:09

Dobry wieczór ,Panie ,Pawle . Tak z innej beczki , jak minoł sezon ? Turystyczny , letni, oczywiście .

PK.: dzięki za troskę, dobrze.

sedno @ 83.7.205.*

wysłany: 2016-11-23 13:21

Otóż kaczelnik wprowdzając tzw politykę historyczną jako geniusz pokumal ,że przy okazji stworzy nowego człowieka ,który zaakceptuje państwo totalitarne.Oglądajcie filmy z Adolfem jak w 1945 głaszcze twarze młodych ,w patrzonych jak w Boga ,aby jutro za niego zginąć..Taka ichnia obrona terytorialna./Istota sprawy tkwi w podręcznikach ,szkolnych ,i w wyrzuceniu nauczycieli ,którzy mają przyzwoitość i rozum.W 2PRL nie mówiono o Katyniu ,tak w trzeciej nic o tej małpie czerwonej i spieprzaj dziadu.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-23 15:26

To są wprawdzie szczegóły , ale Pana pouczający ton …

Jak rozumiem , bo nie rozumiem tego o co chodzi z tym : „ od „ i „ o „ , to Pan zwracając się
do kogoś : „ Proszę wyjaśnić swoje stanowisko „ , oczekuje OD tego kogoś wyjaśnienia ...
…PANA STANOWISKA ???

PK.: coś z logiką nietęgo. Jeśli proszę kogoś o wyjaśnienie swojego stanowiska, to logiczne jest, że nie chodzi o moje stanowisko, tylko o tego kogoś. Teraz jasne?

PK. bis: otóż, dla całkowitego wyjaśnienia, to informuję, że - w moim pojęciu - moje stanowisko opisałem i dlatego zdziwiło mnie żądanie Semena bym je wyłożył. Czy miałem ponownie wkleić cały tekst?
Jeśli natomiast Semen odczuwa niedosyt argumentów na czysto polityczny, a nie usprawniający oświatę szkolną sens - moim zdaniem - reformy, winien owe braki mi wskazać, zamiast twierdzenia, jakobym żadnego stanowiska nie zajął.

brawo dla reformy szkół @ 94.254.144.*

wysłany: 2016-11-23 20:25

Wyjechalem z Polski z Prl-u majac 12 lat. Moja zdobyta wiedza wystarczyla mi na zaliczenie szkoły stopnia podstawowego bez uczenia się.Uczylem sie tylko j.amerykanskiego.Moge porównać polskiego hydraulika z inźynierem francuskim i tu przewagema polski hydraulik .Manipulowanie dziecmi obecnie jest już w pierwszej klasie.Zanika dziecieca logika zastępowana porządkami typu "wkuwanie na pamięć."Wówczas mamy łatwą masę bezmyślnych niewolników -zawsze do usług.Miałem przykład nauczyciela który potrafił wyłapać te" zakute łby "i dać przykład innym myślacych logicznie jak działa na mózg wkuwanie.Wystarczy że wprowadzi się pytanie odwrotnie napisane i nielogiczni "leżą" o grach w szachy,czy ćwiczeniamatematyczne to "horror"
Odnoszę wrażenie jakoby opłacano pana przez manipulantów z Zachodu by szkodzic Polscr

PK.: może jestem przez tych brzydkich manipulantów nie tylko opłacany, ale również niedouczony, bo nie bardzo jestem w stanie zrozumieć o co Panu chodzi.

bumcyk @ 83.22.168.*

wysłany: 2016-11-24 15:22

Ciekawe, że ci którzy do tej pory krytykowali gimnazja teraz ich bronią.

PK.: a ci, którzy nic przeciwko nim nie mieli(vide min. Zalewska) chcą je likwidować.

Wieńczysław @ 178.183.176.*

wysłany: 2016-11-24 17:09

Polecam bardzo charakterystyczny fragment wypowiedzi Ryszarda Florka, prezesa firmy "Fakro":

https://pbs.twimg.com/media/CyAjDXqW8AAWzMh.jpg

Tak to właśnie jest z Polakami. Zawsze myślą tylko o tym, żeby być w porządku wobec świata, żeby stosować jakieś ogólnoludzkie, humanitarne, uniwersalne zasady. Tradycyjny polski honor i romantyzm. Nigdy nie pilnują swojego interesu, za to chętnie walczą "o wolność naszą i waszą" i oglądają się na innych, czy aby się komuś nie narazili.

PK.: ale mimo kłód rzucanych przez Lewandowskiego jakoś Florkowi się powiodło. Też paradoks?

Mariusz Synówka @ 82.139.17.*

wysłany: 2016-11-24 20:47

Witaj Pawle!
Postaram się krótko skomentować:
cyt:"...konsultacje polegają na wysłuchiwaniu odmiennych i nawet ścierających się poglądów by w trakcie właśnie konsultacji wypracowywać optymalne rozwiązania." - Twój opis nawet nie sugeruje, że choćby próbowałeś wsłuchać się w głos odmienny od przytoczonego przez Ciebie powyżej!
cyt." Choć wszyscy wkoło krzyczą by tego nie czynić." Dziwne (zgadzam się z Wieńczysławem) - chyba bardzo wybiórczo dobrałeś grupę Tych Wszystkich. Znam bardzo wiele osób, które gimnazja uznają za chory twór. Ja też się do nich zaliczam. Argumenty: przy najbliższym spotkaniu mogę opowiedzieć. Myślę, że nie prezentujesz w tym konkretnym przypadku niczego poza antyPiSowską retoryką.A może Twoje stanowisko (i wiedza) to tylko efekt braku latorośli w wieku przedgimnazjalnym.
PS Po lekturze Twojego tekstu widać, że nie wiesz ilu nauczycieli wypowiada się negatywnie o gimnazjach.
Pozdr.MS

PK.: drogi Mariuszu, bardzo sobie cenię Twój głos, głos praktyka, ale nikt z dyskutantów nie podjął najważniejszego problemu reformy. Polecam wczorajszą wypowiedź prezydenta Dudy, który to wszystko w jednym zdaniu wyjaśnił.

Chodzi mianowicie o BARDZO SZYBKĄ zmianę programu i podręczników na takie, które będą w pełni odzwierciedlały myśl historyczno-polityczno-społeczną PiS. Do realizacji tego programu należy również dobrać odpowiednich nauczycieli i dyrektorów szkół.
Podkreślam SZYBKO, bo trzeba wychować nowego Polaka, dla którego Wałęsa zostanie zredukowany tylko do roli UBeka Bolka, Kwaśniewski - komucha, a Tusk i Komorowski - zbrodniarzy spiskujących z Putinem. Jedynym wielkim i prawdziwym Prezydentem Polakiem zostanie okrzyknięty Lech Kaczyński, prawdziwym dniem wyzwolenia Polski - objęcie rządów przez PiS, a jedynymi prawdziwymi bohaterami rozmaite Łupaszki, natomiast jedyną akceptowalną moralnością - ortodoksyjny katolicyzm.

Wielu nawołuje do zaniechania pośpiechu na korzyść rzetelności przygotowania reformy ale z wyżej wymienionych powodów nikt ich nie ma zamiaru słuchać, bo potrzeba szybkiego wychowania nowego Palaka jest nadrzędna.

Dodatkowo chodzi o obarczenie samorządów kosztami reformy, by nie miały pieniędzy na zbyt wielkie osiągnięcia przed kolejnymi wyborami. Dlatego pośpiech i upór, bo trzeba przygotować wyborców do ponownego wybrania PiS.

To są punkty, które mnie do reformy w stylu minister Zalewskiej zniechęcają, a czy jakąkolwiek reformę trzeba przeprowadzać niech zostanie ustalone w prawdziwych konsultacjach ze specjalistami z różnych środowisk.

Pozdr. PK

bumcyk @ 83.22.170.*

wysłany: 2016-11-25 14:40

Minister Zalewska realizuje program PiSu zakładający likwidację gimnazjów.

PK.: tak, ale nie dowiedziono do tej pory czy proponowane zmiany są dobre i konieczne, a przyczyny pośpiechu wyjaśniłem w odpowiedzi Mariuszowi.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 15:23

Platforma Obywatelska też reformowała szkolnictwo i to tam właśnie - a nie w przypadku obecnej reformy - chodziło o wychowanie nowego Polaka, a szerzej Nowego Człowieka - bezmyślnego, posłusznego, wierzącego w nowoczesno-komunistyczne dogmaty. Człowieka, który nie zna historii własnego kraju, ma do niego krytyczny i niechętny stosunek, gardzi własnym społeczeństwem, a jedyną szansę i właściwą drogę życiową dla siebie upatruje w pracy w zagranicznej korporacji. To było nawet nie wychowanie, ale taśmowa produkcja korporacyjnych szczurów, niezdolnych do głębszej refleksji i samodzielnej analizy rzeczywistości, za to wyćwiczonych w pisaniu specjalistycznych tekstów: sprawozdań, raportów, formularzy, w tworzeniu wykresów w Excelu itd. Taki człowiek żyjący bez świadomości przeszłości, bez zakorzenienia w kulturze i tradycji, za to dobry pracownik i co najważniejsze - dobry konsument, który nie umie się obronić przed zalewem reklamy i propagandy.

Stąd pomysł na jeden platfusowski podręcznik i próba wprowadzenia na siłę - wbrew woli rodziców - obowiązku szkolnego od lat 6 tak, aby wcześniej można było wrzucić ludzi na rynek pracy, aby dokładali się do dziurawego budżetu, z którego w ramach rozmaitych afer PO wyciekały miliardy. Był to ściśle i rozmyślnie przygotowany plan wyeksplatowania ludzi już od najmłodszych lat tylko w partykularnym interesie i dla czystych ekonomicznych korzyści polityków jednej partii, którą poparło zaledwie 22% Polaków.

Co do programu nauczania, to tutaj PO również nie omieszkała zaprowadzić swojego "rządu dusz" tak, aby wyrugować z niego wszelkie treści patriotyczne, historyczne, obywatelskie, związane z takimi wartościami jak tradycja czy rodzina. Nowemu Człowiekowi trzeba było bowiem narzucić swoją platfusowską wizję świata, według której również dwóch mężczyzn może tworzyć rodzinę, jeśli adoptuje dzieci i jest to całkowicie normalne. Nowy Człowiek musiał wiedzieć, że najwybitniejszym przywódcą Polski byli Lech Wałęsa i Donald Tusk, generał Kiszczak to "człowiek honoru", a Krzysztof Wyszkowski i Anna Walentynowicz to jakieś nic nie znaczące postaci, bo nie pojawiali się nigdy w telewizji, że najwspanialszym Prezydentem Polski jest Bronisław Komorowski, że prawdziwy dzień niepodległości nastąpił w 2007r., w którym wyzwolono Polskę spod pisowskiego jarzma oraz że jedyni bohaterowie to rozmaici Kuronie i Geremki, natomiast jedyną obowiązującą moralnością - autorska etyka stworzona przez Jana Hartmana i Magdalenę Środę.

Na szczęście powstał społeczny opór przeciwko temu niszczeniu edukacji i dlatego PiS wygrał wybory.

PK.: proszę o wskazanie fragmentów tychże podręczników potwierdzających Pańskie oskarżenia.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-25 15:55

Ponieważ Panu tak lekko to się napisało :

„ Chodzi mianowicie o BARDZO SZYBKĄ zmianę programu i podręczników na takie, które będą w pełni odzwierciedlały myśl historyczno-polityczno-społeczną PiS. Do realizacji tego programu należy również dobrać odpowiednich nauczycieli i dyrektorów szkół.
Podkreślam SZYBKO, bo trzeba wychować nowego Polaka, dla którego Wałęsa zostanie zredukowany tylko do roli UBeka Bolka, Kwaśniewski - komucha, a Tusk i Komorowski - zbrodniarzy spiskujących z Putinem. Jedynym wielkim i prawdziwym Prezydentem Polakiem zostanie okrzyknięty Lech Kaczyński, prawdziwym dniem wyzwolenia Polski - objęcie rządów przez PiS, a jedynymi prawdziwymi bohaterami rozmaite Łupaszki, natomiast jedyną akceptowalną moralnością - ortodoksyjny katolicyzm.”

To proszę mi wytłumaczyć , o co chodzi naszym przyjaciołom zza Odry i Nysy ,a czego Pan już raz był „ łaskaw : nie opublikować :


http://wpolityce.pl/historia/316267-prof-musial-po-zlozeniu-zeznan-przed-krakowskim-sadem-film-nasze-matki-nasi-ojcowie-zafalszowuje-prawde-nasz-wywiad

Było bardzo dużo błędów rzeczowych dotyczących przestrzeni geograficznej i realiów historycznych. Ta przestrzeń geograficzna i wydarzenia historyczne nie pasowały do siebie. Osoba, która pisała scenariusz, nie miała w ogóle pojęcia o tym, co wówczas działo się na terenach Polski, nie znała geografii tego terenu i faktów historycznych
—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Bogdan Musiał, polski i niemiecki historyk specjalizujący się w badaniu dziejów Niemiec, Polski i Rosji w XX wieku.


/ … / Ten proces uświadamia bowiem, że jest problem. Że są w przekazie i narracji niemieckiej negatywne i nieprawdziwe antypolskie klisze, które funkcjonują. Dobrze, że toczy się w Polsce debata na ten temat.


Obserwuje Pan w Niemczech tendencje do stałego zafałszowywania historii polsko- niemieckiej?
To nie są tendencje, to jest fakt, bo te relacje polsko- niemieckie są bardzo zafałszowane. To po części świadome działanie, bo często fakty najzwyczajniej się pomija. To jest cyrk, że Willy Brandt staje się symbolem stosunków polsko- niemieckich, a nie mówi się o tym, że wspierał on reżim komunistyczny, Jaruzelskiego i stan wojenny w Polsce. To trzeba mówić głośno, że Niemcy zachodnie działały w interesie reżimów komunistycznych, a nie polskiego narodu. Dziś nie ma u nich świadomości historycznej w narracji, że Niemcy dokonali ogromnych zbrodni na Polakach. Pytam Niemców, ilu zbrodniarzy niemieckich sądy skazały za ich zbrodnie? Nie potrafią odpowiedzieć, bo niemiecki system NRF nie skazał nikogo. Nie było takiej woli, ani chęci. Niemcy nie rozliczyli się ani prawnie ze zbrodni dokonanych na Polakach, ani materialnie, ponieważ nie zapłacili za to. Nie rozliczyli się także mentalnie, bo wyparli te zbrodnie ze swojej świadomości i zakłamali prawdę historyczną. O tym musimy dziś mówić.
Czy Pan to może skomentować jako Polak lub jako urodzony na ziemiach polskich ?

PS . Uprzedzam , że tym razem „ nie odpuszczę publikacji , ponieważ Pan bezczelnie pluje …

15,53

PK.: groźby się nie boję!
Proszę jednak o wykazanie związku przyczynowo-skutkowego reformy oświaty ze wspomnianym filmem wywiadem. Chciałbym tylko przypomnieć, że dzieci nie uczą się historii z niemieckich filmów i nie jest w kanonie filmów przewidzianym w programie nauczania. Wspomnę również, że nowe podręczniki nie będą obowiązywały w szkołach niemiecki (nic o tym nie słyszałem).

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 16:17

PK: Proszę o wskazanie fragmentów tychże podręczników potwierdzających Pańskie oskarżenia

Nie tylko fragmenty, ale i całe książki:

http://etyka.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2014/08/Etyka33_M_%C5%9Aroda2.pdf

http://www.czarnaowca.pl/magdalena_sroda,s1816957548

http://www.empik.com/wiedza-o-etyce-wolenski-jan-hartman-jan,prod1060248,ksiazka-p

PK.: która z tych pozycji jest obowiązkowym podręcznikiem?

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 16:20

A tutaj fragment podręcznika, w którym wbijano uczniom do głów, jaka gazeta jest najbardziej słuszna, najlepsza, najcudowniejsza i jaką powinni czytać:

http://bit.ly/2gHkI8B

PK.: gdzie się Pan tam dopatrzył nieścisłości?

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 16:30

"PK.: gdzie się Pan tam dopatrzył nieścisłości?"

Nie chodzi o nieścisłości, tylko o propagandę, o lansowanie postaci i środowisk, których rola - gdyby zachować obiektywizm - była mniejsza. Polecanie uczniom w ramach jakiegoś zadania domowego, aby pisali peany na cześć jakiejś gazety, która notabene reprezentuje poglądy mniejszości ludzi w Polsce, to gruba przesada i propaganda. Niech Pan nie udaje, że nie rozumie, o co chodzi.

I żeby było jasne: to samo bym powiedział, gdyby w jakimś podręczniku pojawiło się polecenie "scharakteryzuje rolę Gazety Polskiej.." lub choćby Rzeczpospolitej.. i tak dalej.

PK.: Ciekawe byłoby zadanie zestawienia treści, dotyczących tej samej sprawy z "Gazety Polskiej" z przekazem GW.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 16:35

"PK.: która z tych pozycji jest obowiązkowym podręcznikiem?"

Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak "obowiązkowy podręcznik". Nauczyciel ma prawo wybrać podręcznik spośród zalecanych przez MEM, w tym przypadku takim podręcznikiem jest np. książka Magdaleny Środy, "Etyka dla myślących".

PK.: osobiście nie jestem przeciwnikiem wskazywania młodzieży szkolnej różnych wariantów etyki. To tylko wzbogaca.
W reformie minister Zalewskiej chodzi właśnie o likwidację tej możliwości wyrobienia sobie zdania na podstawie "tekstów źródłowych". Chodzi jedynie by dostęp był do odpowiednio przetrawionych komentarzy, a to - jak wiadomo - poważnie zawęża horyzonty. PiSowi ludzie o szerokich horyzontach nie są potrzebni tak jak nie byli potrzebni w PRL, choć nawet wówczas czytano i zabronioną Kulturę i wydawnictwa drugiego obiegu. Dziś, dzięki internetowi jest to jeszcze łatwiejsze i pozbawione ówczesnego ryzyka. Wówczas można było tylko wyłapywać z szumów informacje przekazywane przez Londyn, Wolną Europę lub Głos Ameryki. Dziś jest internet, a w nim wszystko. Czy - dla czystości prawdziwego polskiego wychowania - wzorem Korei Północnej czy Chin należy niektóre strony internetowe zablokować?

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-25 17:04

/ PK / :
Proszę jednak o wykazanie związku przyczynowo-skutkowego reformy oświaty ze wspomnianym filmem wywiadem.

Już „ śpieszę „ …

Dziwię się , że Panu , jako doświadczonemu propagandyście lub propagandziście , trzeba to tłumaczyć , że gra toczy się o „ rząd dusz ‘ , co jest najistotniejsze w warunkach demokracji !

Myślę, że wystarczy DOBITNA KONSTATACJA Wieńczysław @ 178.183.179.* wysłany: 2016-11-25 15:23

a na wsjakij słuczaj , od siebie , dobitnie powiem , że trzeba walczyć z KŁAMSTWEM i to polskim i niemieckim , bez wyjątku !!!

Proszę więc , na zasadzie wzajemności , podać mi , na jakiej podstawie , oprócz lewackiej , stymulowanej przez „ europejsko „ – putinowskie źródła , krajowo : GW , Newsweeka etc .
Pozwala Pan sobie na :
„ Chodzi mianowicie o BARDZO SZYBKĄ zmianę programu i podręczników na takie, które będą w pełni odzwierciedlały myśl historyczno-polityczno-społeczną PiS. Do realizacji tego programu należy również dobrać odpowiednich nauczycieli i dyrektorów szkół.
Podkreślam SZYBKO, bo trzeba wychować nowego Polaka, dla którego Wałęsa zostanie zredukowany tylko do roli UBeka Bolka, Kwaśniewski - komucha, a Tusk i Komorowski - zbrodniarzy spiskujących z Putinem. Jedynym wielkim i prawdziwym Prezydentem Polakiem zostanie okrzyknięty Lech Kaczyński, prawdziwym dniem wyzwolenia Polski - objęcie rządów przez PiS, a jedynymi prawdziwymi bohaterami rozmaite Łupaszki, natomiast jedyną akceptowalną moralnością - ortodoksyjny katolicyzm.”

Proszę w takim razie podać program szkolny realizowany w Polsce / bo film „ Nazi matki , nazi ojcowie „ jest w kinach realizowany !!! / !

Czy to są Pana chore lewackie fobie a’ la Lis i Żakowski czy „ real „ ???

Panie PK , czy ma Pan kontakt z „ HOUSTON „ ???
/ PK / :
Proszę jednak o wykazanie związku przyczynowo-skutkowego reformy oświaty ze wspomnianym filmem wywiadem.

Już „ śpieszę „ …

Dziwię się , że Panu , jako doświadczonemu propagandyście lub propagandziście , trzeba to tłumaczyć , że gra toczy się o „ rząd dusz ‘ , co jest najistotniejsze w warunkach demokracji !

Myślę, że wystarczy DOBITNA KONSTATACJA Wieńczysław @ 178.183.179.* wysłany: 2016-11-25 15:23

a na wsjakij słuczaj , od siebie , dobitnie powiem , że trzeba walczyć z KŁAMSTWEM i to polskim i niemieckim , bez wyjątku !!!

Proszę więc , na zasadzie wzajemności , podać mi , na jakiej podstawie , oprócz lewackiej , stymulowanej przez „ europejsko „ – putinowskie źródła , krajowo : GW , Newsweeka etc .
Pozwala Pan sobie na :
„ Chodzi mianowicie o BARDZO SZYBKĄ zmianę programu i podręczników na takie, które będą w pełni odzwierciedlały myśl historyczno-polityczno-społeczną PiS. Do realizacji tego programu należy również dobrać odpowiednich nauczycieli i dyrektorów szkół.
Podkreślam SZYBKO, bo trzeba wychować nowego Polaka, dla którego Wałęsa zostanie zredukowany tylko do roli UBeka Bolka, Kwaśniewski - komucha, a Tusk i Komorowski - zbrodniarzy spiskujących z Putinem. Jedynym wielkim i prawdziwym Prezydentem Polakiem zostanie okrzyknięty Lech Kaczyński, prawdziwym dniem wyzwolenia Polski - objęcie rządów przez PiS, a jedynymi prawdziwymi bohaterami rozmaite Łupaszki, natomiast jedyną akceptowalną moralnością - ortodoksyjny katolicyzm.”

Proszę w takim razie podać " TAAKI " program szkolny realizowany w Polsce ,/ bądż Panu już znany /, bo film „ Nazi matki , nazi ojcowie „ jest cały czas w kinach niemieckich realizowany !!! !

Czy to są Pana chore lewackie fobie a’ la Lis i Żakowski czy „ real „ ???

Panie PK , czy ma Pan kontakt z „ HOUSTON „ ???

PK.: mimo dwukrotnego powtórzenia tych samych myśli nie udało się Panu wykazać owego związku przyczynowo-skutkowego.

A na cytowany przez Pana fragment pozwalam sobie po wysłuchaniu wczorajszej wypowiedzi pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 17:43

O, co ja paczę, Mateusza Kijowskiego dopadła jesienna melancholia i popadł w liryczny nastrój:

"Zaczynam się czuć jak drzewo pochylone pod ciężarem pierwszego, mokrego śniegu"

:D :D

PK.: przyzna Pan, że to poetyckie!

A teraz z innej beczki. Z beczki profesjonalizmu. Tu cytat z otrzymanego dziś listu: " W imieniu kierownictwa Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości sp. z o.o. sp. k. w Katowicach oraz Kapituły II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego "Laur Eksperta", z przyjemnością i satysfakcją informuję, że oferta kameralnego butikowego hotelu rodzinnego Villa Nova uzyskała w toku oceny certyfikacyjnej (...) Znak Jakości "Laur Eksperta".

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-25 18:04

SORRY !

Chciałem po raz TRZECI powtórzyć , ale " doszłem " do wniosku , że Pan i tak nie przyjmie z przyczyn doktrynalnych tego OCZYWISTEGO ZWIĄZKU "

Dlatego zapraszam do przeczytania ze zrozumieniem , o ile to możliwe tych dwukrotnych argumentów i EWENTTUALNIE przdstawienie mi Faktów nie PROPAGANDOWYCH HASEŁI FOBBI na temat nowego programu szkolnego !!!

PK.: jak do tej pory znamy tylko założenia tego programu (ogłosił najjaśniejszy Prezydent RP). Komentarze przyjdą po jego publikacji.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-25 18:11

PK.: przyzna Pan, że to poetyckie!

A teraz z innej beczki. Z beczki profesjonalizmu. Tu cytat z otrzymanego dziś listu: " W imieniu kierownictwa Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości sp. z o.o. sp. k. w Katowicach oraz Kapituły II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego "Laur Eksperta", z przyjemnością i satysfakcją informuję, że oferta kameralnego butikowego hotelu rodzinnego Villa Nova uzyskała w toku oceny certyfikacyjnej (...) Znak Jakości "Laur Eksperta".

A czy nie uważa Pan , że Doda , odchodząc, po poczęstowaniu Pana Prezydenta tortem , też była w jakimś fragmencie swego " jestestwa " POETYCKA :)?

PK.: jeśli Pan tak uważa...

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 20:21

"osobiście nie jestem przeciwnikiem wskazywania młodzieży szkolnej różnych wariantów etyki. To tylko wzbogaca."

Czy chce Pan porozmawiać ze mną - wychowanym przez PiS pisowskim pisowcem o zawężonych horyzntach - o różnych wariantach, systemach i teoriach etycznych?

"W reformie (...) chodzi właśnie o likwidację tej możliwości wyrobienia sobie zdania na podstawie "tekstów źródłowych".(...) jedynie (...) do odpowiednio przetrawionych komentarzy"

A czy te podręczniki, które wymieniłem to nie są czasem "odpowiednio przetrawione komentarze" profesorów filozofii, których sympatie polityczne są aż nadto wyraźne i budzące olbrzymie kontrowersje?

"PiSowi ludzie o szerokich horyzontach nie są potrzebni tak jak nie byli potrzebni w PRL, "

Nie można traktować poważnie tego typu "wiązanek", które rzuca Pan w stronę PiS. Ciągłe porównywanie PiS do PZPR to jest nie tylko grube nadużycie, tylko jakaś obsesja.

Skąd założenie, że rządząca partia - jakakolwiek by nie była - wpływa na uczniów tak, jakby posiadała ich na własność? Pisze Pan, że wykształceni ludzie "nie są PiS-owi do niczego potrzebni", że chce on celowo obniżyć jakość edukacji, bo wiadomo, że im więcej będzie głupich ludzi, tym większe będzie poparcie dla PiS-u, bo tylko głupi ludzie głosują na PiS, a mądrzy popierają PO i .N.

Ale ja jakoś tej mądrości i wykształcenia osób głosujących na lewicowo-liberalne ugrupowania nie zauważyłem. Może za głupi jestem.

Pan kreśli wizję, według której PiS to jest jakaś grupa ludzi do szpiku kości cynicznych, złośliwych i chcących uzyskać dożywotnią, totalitarną władzę i żeby tę władzę utrzymać, muszą zadekretować jaki specjalny program nauczania - stary, komunistyczny i jednocześnie katolicko-patriotyczny. Czy według Pana edukacja w PRL-u kształtowała postawy patriotyczne i katolickie? No bez przesady! To jakiś absurd.

A do tego jeszcze jakieś podejrzenia, że PiS wprowadzi cenzurę internetu. Na jakiej podstawie takie przypuszczenia? Jak na razie to Facebook blokuje profile narodowców i to według bardzo ciekawego kryterium: popularności. Profile najbardziej radykalnych ugrupowań takich jak Narodowe Odrodzenie Polski nie zostały zamknięte. Najwidoczniej Facebook chce podzielić to środowisko i uderzyć w te najbardziej popularne i bardziej umiarkowane organizacje. Ale ciekawe co by dzisiaj mówili "obrońcy demokracji", gdyby Facebook zaczął sympatyzować z Trumpem i zaczął blokować profile "Gazety Wyborczej", .Nowoczesnej itd. w ramach "walki z mową nienawiści".

Ale wracając do edukacji: polecam Panu jednak wyciągać wnioski z obserwacji rzeczywistości, a nie polegać jedynie na przetrawionych opiniach pojawiających się w niemieckich reportażach w telewizji Arte. Wiem, że chciałby Pan jako solidarnościowy kombatant powtórzyć swoją opozycyjną kartę, ale PiS tutaj naprawdę daje niewielkie pole do popisu.

No bo zostańmy przy edukacji: czy przywracanie odpowiedniej ilości i jakości nauce historii to obniżanie poziomu wykształcenia?

Czy jest Pan zadowolony tym, jaki jest poziom wiedzy absolwentów szkół? Może mam przytoczyć odpowiednie artykuły Jana Hartmana, który na ten temat pisał w tonie bardzo krytycznym? Przecież to nie jest system stworzony przez PiS, tylko przez przywódców III RP: Tuska, Kwaśniewskiego itd.

Ten system musi być reformowany. Poprzedni system 8+4 był po prostu trochę lepszy. Piszę "trochę", bo moje poglądy na edukację są w ogóle zupełnie inne i tak radykalne, że nie nadają się do opisania, bo ani Pan, ani PiS, ani PO, ani żadna inna partia by ich nie zaakceptowała.

Pisze Pan o tym, że młodzieży trzeba przedstawić całe spektrum różnych "wariantów" i opcji światopoglądowych tak, żeby każdy mógł sobie "wybrać".
Według mnie jest to zupełnie naiwne, infantylne i bałamutne myślenie.

Po pierwsze:
Panuje dziwne, nieprawdziwe moim zdaniem przekonanie, że treść programu nauczania wpływa na przekonania i poglądy uczniów. Przecież tak to zupełnie nie działa. Pamiętam swojego nauczyciela historii, który miał bardzo określone, oryginalne poglądy i sympatie, które nie wahał się przekazywać. Ale ten, kto się z nim zgadzał, to się zgadzał, a ten, kto się nie zgadzał, to nie. Treść programu i tak dotyczyła nie poglądów, tylko ścisłej wiedzy, a ta jest niezależna od poglądów rządzącej partii. Wcale nie jest tak, że jak w podręczniku będzie wzmiankowany tylko bohater X, a Y będzie pominięty, to uczniowie już nigdy w życiu nie dowiedzą się o Y. Realizacja takiego ograniczonego materiału ściśle podporządkowanego jakiejś specyficznej wizji jest niemożliwa. Można oczywiście w pewnym zakresie inaczej kłaść akcenty, ale chciałbym zauważyć, że w konflikcie co do wizji historii "pisowskiej" i "platfusowskiej" ta "pisowska" jest bliższa prawdy. Jeżeli Pan chce polemizować co do konkretnych założeń tej wizji, to proszę bardzo, możemy dyskutować, ale na podstawie faktów, dokumentów i źródeł. Ja jestem otwarty.
Jednakowoż chciałbym zauważyć, że edukacja nie sprowadza się tylko do historii: jest jeszcze biologia, geografia, fizyka, chemia. Nie wiem czy tutaj dopatruje się Pan jakichś zagrożeń ze strony PiS-u?

Po drugie:
Chociaż nie za bardzo zgadzam się z takim systemem oświatowym w zakresie nauczania etyki czy historii, w którym uczeń może sobie "wybrać" opcję światopoglądową i szkoła nie ma prawa mu tego narzucać, to jednak osoby, które lansują taki model, ce****ą się hipokryzją. Np. niejaki Jacek Żakowski stwierdził ostatnio, że PiS dlatego wygrał, że "nie zadbaliśmy o szkoły". A więc znowu to samo: według niego istnieje korelacja między poziomem wykształcenia, a wyborami politycznymi, a więc skoro głupi ludzie głosują na PiS, to można odwrócić sytuację i stwierdzić, że głosowanie na PiS jest najlepszym wskaźnikiem głupoty. A skoro tak, to trzeba tak "zadbać o system oświatowy", a by absolwenci szkół nie głosowali na PiS, co będzie najlepszym świadectwem ich mądrości. Tylko co to ma wspólnego z "wolnością przekonań" i "wyboru opcji światopoglądowej" do której nawoływano w mediach, w których m.in. pracuje Jacek Żakowski?

PK.: nie chodzi o czytanie tylko jednej opcji, chodzi o mobilizację młodzieży do poszukiwań i czytania różnych książek, to rozszerza horyzonty. Jeśli w trakcie tych studiów dojdą do wniosku, że najlepsza jest opcja pisowska - świetnie, ale jeśli liberalna - też należy akceptować. Ich wolność, ich sprawa. PRL narzucał tok myślenia - nam nie wolno! O to walczyliśmy (tak mi się wydaje)!

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-25 20:23

"Villa Nova uzyskała w toku oceny "

Serdecznie gratuluję :)

Na polu turystyki nawet nie próbuję z Panem w żadnej kwestii polemizować i tutaj w 100% uznaję Pański autorytet.

PK.: dzięki, miło słyszeć.

Mirek @ 188.29.165.*

wysłany: 2016-11-26 21:56

Panie Pawle a rury czemu się zatykały w chałupie?

PK.: bo hydraulik wyjechał do Anglii.

ludzie @ 83.30.118.*

wysłany: 2016-11-27 10:47

Dlaczego jesteście tak zauroczeni kaczelnikiem.Oni w praktyce opisują swoja historie.Brat kaczelnika ,rehabilituąc mordercę Ognia na Podhalu ,obecny mordercę łupaszke na Podlasiu itd. A chodzi o to aby zostało to utrwalone w podręcznikach ,dodając czyny brata bliźniaka i zatajając spanie pod pierzyną.

Mariusz @ 37.248.162.*

wysłany: 2016-11-27 11:24

Żałosne sa te Pana teksty. Nauczycieli jest za duzo - połowa bez kompetencji i zanagazowania. Z uwagi na kartę nauczyciela ( chore przywileje ! ) połowa robi na 1/2 etatu - zamiast jednego poważnego pełnowartościowego etatu) i albo lata od jednej szkoły do drugiej , albo ma jedna lub dwie inne prace ! To jest dopiero chore! Wszyscy krzyczą ??? Niech Pan wyjdzie do ludzi i posłucha co mówią. Jestem w 100% za reforma. Wiadomo ze jak ktos sie boi o prace bedzie protestował - poza tym oczywiscie natura ludzka jest taka ze zazwyczaj do zmian podchodzi sie nieufnie. Pana Rodem z TVN! Ludzie popierają PIS i prosze to zaakceptować. ( taaaa jasne hehe )

PK.: zasadniczo nie chodzi o to czy, tylko jak i w jakim celu. Niech "ludzie popierający PiS" popierają, wolno im, ale zanim poprą niech się zastanowią nad tym co popierają i niech ślepo nie wierzą w propagandę, bez względu na jej pochodzenie polityczne.

ludzie @ 83.30.118.*

wysłany: 2016-11-27 13:18

czyli 18% wyborców.Czyli oni zadecydowali o horrorze trwającym od roku.

PK.: zdecydowali, bo ponad 50% społeczeństwa nie miało zainteresowania wyborami.
Bo ludzie głosowali nie głową tylko wściekłością.
Bo PO spieprzyło kampanię, nie umiało porwać wyborców, a do tego wystawiło "umoczonych" kandydatów. Za to PiS był bardzo sprawny i konsekwentny w swoim cynizmie i populizmie.

PK.bis: czyżby panu Premierowi spadła z oczu zasłona?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-glinski-w-tvp-broni-organizacji-pozarzadowych/0e22ee

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-28 15:47

PK.bis: czyżby panu Premierowi spadła z oczu zasłona?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-glinski-w-tvp-broni-organizacji-pozarzadowych/0e22ee

Ależ skąd !

Pan ma młodą żonę ,

Ja mam młodą żonę ,

On ma młodą żonę !

Ot cała tajemnica !!!

PK.: moim zdaniem tajemnica ma jeszcze inny aspekt.
Dopóki ja waliłem na oślep było ok, ale jak, w ramach tych samych standardów, mnie lub moją rodzinę walnęli, to okrutne!
Takie prawo Kalego.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-28 20:44

http://bit.ly/2gPyuGr

http://bit.ly/2ftXsLa

Polska jest całkowicie marginalizowana i ignorowana na arenie międzynarodowej, a relacje z naszymi zachodnimi partnerami zostały całkowicie zniszczone przez nieodpowiedzialną politykę PiS-u.

PK.: no i co z tego? Tu się spotykamy z prezydentem Gaukiem (mającym marginalna pozycję reprezentacyjną), a tam mówimy o wstawaniu z kolan i nie poddawaniu się dyktatowi Niemiec.
Co powiedziała premier Szydło w Anglii? Ano dwie rzeczy. Po pierwsze będzie pomagać w uzyskaniu jak najlepszych warunków wyjścia z EU (...? Suweren chciał, to niech wychodzi! Suweren powiedział, że Unia mu nie jest do niczego potrzebna, to o jakich najlepszych warunkach rozmawiać? Nie, to nie!)
Po drugie walczy o pozycję Polaków. Jeśli popieramy ruchy Brexitowe, to musimy się liczyć z pogorszeniem warunków dla naszych obywateli. Albo, albo. Mieć ciastko i zjeść ciastko - nie chodzi. Polacy w Anglii są obcokrajowcami/imigrantami/uciekinierami, a Brexit jest ruchem przeciwko obcokrajowcom/uciekinierom - tym z Polski również.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-29 00:17

Myślę, że aby jednak zyskać sobie opinię profesjonalisty w oczach środowisk liberalno-lewicowych minister Waszczykowski powinien zaapelować do Brytyjczyków, że "albo zostajecie w UE, albo wszyscy będziecie martwi". Może posłuchają.

PK.: bzdury i nieprzystojne ironiczne złośliwostki.
Polsce są potrzebni tacy partnerzy jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania zamiast Anglii i Węgier czyli kraje europejsko peryferyjne. Do tego kontakty z Węgrami nie są na naszych warunkach, tylko jesteśmy sprawnie przez Orbana rozgrywani.
Jeśli nie pozostaniemy w dobrych kontaktach ze ścisłym centrum Europy, to Święty Boże nie pomoże. Trump, na dziś, to wielka niewiadoma, a nie partner.

PK. bis: to jeszcze paranoja czy już coś więcej, np. stan kliniczny:
http://kujawsko-pomorskie.onet.pl/sprawa-kukly-kaczynskiego-trafila-do-prokuratury/ht7zyg

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-29 14:10

http://kujawsko-pomorskie.onet.pl/sprawa-kukly-kaczynskiego-trafila-do-prokuratury/ht7zyg


O zdarzeniu informowaliśmy w Onecie w piątek. Klaudia Jachira to pochodząca z Wrocławia artystka, która nie ukrywa, że nie pała sympatią do Prawa i Sprawiedliwości. Przebywając w Toruniu na zaproszenie tamtejszego KOD-u, postanowiła udać się do tej części miasta, która jest związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Zabrała ze sobą kukłę Jarosława Kaczyńskiego, z którą występuje podczas przedstawień i którą wykorzystuje podczas kręcenia filmów, umieszczanych przez nią później na YouTubie


A ta „ artystka „ z Wrocławia to zdrowa jest ???


Co to za objawy ?

Ona śpiewa , ŚPIEWA ???


http://natemat.pl/165021,gwiazda-nowoczesnej-znowu-w-akcji-klaudia-jachira-spiewa-o-kaczynskim-prezes-to-ma-klawe-zycie

Po takim " wykonie " może wystąpić u słuchacza nie stan kliniczny, ale zgon , zwany śmiercią kliniczną.

Zgon ze śmiechu i z jej " artyzmu " ! :)

PK.: no, głosu nie ma.
Jednak - zgodnie z konstytucją - wykorzystuje ciągle przez Waszą stronę podkreślaną wolność słowa. Przecież ciągle powtarzacie, że demokracja w Polsce nie jest zagrożona, a zwłaszcza, gdy wystąpi były ksiądz Mędlar albo inny ONRowiec czy też kibol komuś przyłoży, bo miał lichy/obraźliwy(w jego opinii) wyraz twarzy.

bumcyk @ 83.26.181.*

wysłany: 2016-11-29 14:41

Zmiany są konieczne bo dotychczasowy model szkolnictwa się nie sprawdził.

PK.: może ma Pan rację, ale wszelkie zmiany muszą być przemyślane, dopracowane i konsultowane, a nie hop, hop, aby szybciej dla politycznej uciechy.

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-29 16:01

Wracając do edukacji. Właśnie pani minister Zalewska znowu wspomniała o wielce rewolucyjnym pomyśle nauczania dzieci programowania.

Tak to jest jak się na siłę chce być nowoczesnym, a nie ma się zielonego pojęcia o tej materii.

Rozumiem jeszcze pomysł z grą w szachy - taka umysłowa rekreacja na pewno nie zaszkodzi. Ale programowanie?? Po co ryć dzieciom banię pierdołami?

Wieńczysław @ 178.183.179.*

wysłany: 2016-11-29 19:54

Innym wspaniałym pomysłem są "tablice interaktywne", które ponoć mają zastapić tradycyjne z kredą. Rozumiem, że jak zabraknie prądu, to dzieci będą niezdolne do jakiejkolwiek aktywności intelektualnej.

Każdemu, komu podobają się tego typu pomysły na "modernizację edukacji" polecam badania niemieckiego profesora, Manfreda Spitzera, które opisał w książce "Cyfrowa demencja".

iga @ 82.139.16.*

wysłany: 2016-11-30 08:53

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/536652,wspolny-projekt-elbanowskich-i-men-konkurs-kprm-wart-ponad-2-mln-zl.html

PK.: przecież państwo Elbanowscy oddali PiS poważne usługi, bo pomogli wygrać wybory, to im się należy - trzeba im zapłacić.

Wieńczysław @ 178.183.177.*

wysłany: 2016-11-30 12:59

Nasz kolega z tego forum, niejaki Józef P. został zatrzymany przez CBA.

PiS walczy z działaczami Solidarności!

Poniżej zamieszczam zdjęcie z protestu przeciwko temu aktowi politycznej zemsty, które doskonale wyjaśnia, dlaczego Józef P. nie powinien być pociągany do odpowiedzialności:

https://pbs.twimg.com/media/Cygh9NFXUAAB351.jpg

PK.: odpowiadam, choć wiem, że chciał Pan sprawę wyśmiać, ale szkoda, że nie zamieścił Pan komentarza W. Frasyniuka na ten temat. Ten był o wiele poważniejszy.
I oto właśnie taka nowa lepsza "polityka historyczna", która znajdzie odzwierciedlenie w podręcznikach "dobrej zmiany".

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-11-30 14:51

Panie Pawle , że tak się ośmielę „ familiarnie „ :)

Ja mam „ zajady „ i dlatego proszę …mnie nie rozśmieszać …

Frasyniuk „ poważny „ ???

Swojego czasu , to on „ trząsł „ i „ rozprowadzał „ wg . informacji moich , po całym Dolnym Śląsku tych ulubionych przez Pana , ale jednak „ jego „ „ Misiewiczów „.

Co prawda , nie słyszałem , żeby brał za to nędzne grosze / czyli pewnie nie żądał / , ale „ znawcy „ tematu mi radzili , że jak chcę coś załatić , to muszę znaleźć „ dojście do „ Władka „ .

Pewnie dlatego dalej ma takie długie nazwisko , nie żadne „ F „ , nie takie krótkie , jak nasz „Kolega „ z bloga PK – senator „P „ :)

PK.: jakoś nie do końca mam zaufania do Pańskich "informatorów".
A tak na marginesie, to okazuje się, że "Misiewicze" żadnym złem nie są, bo jakoś wspaniały, prawy i sprawiedliwy Suweren ich nie niszczy, a wręcz przeciwnie - nawet mnoży.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: